BMW 4 Serisi Coupé'nin karakterini güçlü estetik özellikler ve sportif dinamizm oluşturur. Alçak ağırlık merkezi, ideal aks yükü dağılımı, gövdenin dayanıklılığı ve TwinPower Turbo teknolojisine sahip motorlar sayesinde benzersiz bir sürüş hissi bu özellikleri tamamlar. Sport, Luxury ve Modern BMW Line'ları M Sport paketle birlikte BMW 4 Serisi Coupé'yi kişiselleştirme seçenekleri sunar. Öne çıkan özelliklerinden biri de BMW Seçici Far (Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu) özelliğine sahip yeni adaptif tam LED farlardır. Yenilikçi Havalandırma heyecan verici bir tasarım vurgusu yaparken yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltır. Sürüş keyfini artıran diğer özellikler arasında 8 ileri Steptronic spor otomatik şanzıman ve BMW Head-Up Display gibi sürücü destek sistemleri yer alır.

Doğal şıklık: BMW 4 Serisi Gran Coupé heyecan verici estetik özelliklerle BMW'ye özgü performans ve işlevselliği bir araya getirir. Öne çıkan özellikler arasında mükemmel baş ve bacak boşluğu, geniş bir bagaj kapağı ve benzersiz tasarım öğeleri yer alır. Otomobilin dinamik sürüş karakteri opsiyonel Adaptif M süspansiyon ve verimli, yüksek performanslı TwinPower Turbo motorlarla öne çıkar. Tüm bu özellikler BMW 4 Serisi Gran Coupé'yi dinamizm, şıklık ve konforun kusursuz bir bileşimi haline getirir.

BMW 4 Serisi Cabrio şık zarafetle bir araya getirilen yeni, heyecan verici bir sportif boyuta sahiptir. BMW 4 Serisi Cabrio'nun atletik karakteri dalgalı ön kısmı, geniş tekerlek izi ve etkileyici arka bölümünden fark edilir. Katlanır hard tavan saf bir açık hava deneyimi ve her mevsimde benzersiz bir sürüş keyfi sunar. Akıcı stili ve yanlardaki çift karakter çizgisi zarif duruşunu öne çıkarır. Öne çıkan özellikleri arasında opsiyonel BMW Seçici Far (Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu) özelliğine sahip Adaptif LED Farlar ile yakıt tüketimini ve emisyonu azaltmaya yardımcı olan bir aerodinamik önlem olarak, çamurluk davlumbazlarında yer alan yenilikçi Havalandırmalar bulunur. Motorların sahip olduğu TwinPower Turbo teknolojisi canlı bir performansı garanti eder. En yeni BMW ConnectedDrive teknolojileri ve üstün konfor ile aktif bir yaşam tarzına uygun akıllı işlevlerle sürücünün ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş üst düzey iç tasarım genel konsepti tamamlar.