SÜRÜŞ KEYFİNİN YENİ BİÇİMİ.

BMW i

Tamamen elektrikli BMW i3.

SÜRÜŞ KEYFİNİN YENİ BİÇİMİ.

Tamamen elektrikli BMW i3.

SÜRÜŞ KEYFİNİN YENİ BİÇİMİ.Tamamen elektrikli BMW i3.

Dünya gibi biz de hareket halindeyiz. Hareket değişimdir ve değişim heyecan vericidir. Dünyada her gün daha fazla insan kendi değerlerini sorguluyor ve nasıl daha bilinçli şekilde yaşanabileceğini düşünüyor.

BMW i'deki bu zihniyet değişikliği, ilk kez otomobillerin en başından itibaren sürdürülebilir mobilite göz önünde bulundurularak geliştirildiği yeni bir dönemin kapısını açtı. Bu bağlamda BMW i3 bir otomobilden çok daha ötesi haline gelerek sorumluluk ve sürüş keyfinin kusursuz bir biçimde birbirini tamamladığının kanıtı oluyor. Şimdi sürüş keyfinin yeni biçimini keşfetme zamanı.

BMW i

BMW i3'ü kullanmak nasıl bir his?

BMW i3'ü kullanmanın nasıl hissettirdiğini merak mı ediyorsunuz? BMW i3 Deneyimi ile kendiniz keşfedin. Milano, Londra, Berlin ve Oslo'dan gelen videolara göz atın.

YENİ BİR ÇIĞIR AÇMAK İÇİN FARKLI DÜŞÜNMEYE CESARET ETMELİSİNİZ.

BMW markası BMW Group'un lider ruhuna ayak uydurmak için temelleri çok eskiye dayanan, öncü gelişmeler üretme geleneğine sahiptir. BMW i ile BMW Group geleceğe yönelik kararlı bir adım attı. BMW i'nin kökleri 2007 yılına ve "project i'ye" dayanır. Project i, yeni alanlara doğru ilerlemenin önünü açmak ve gelecek teknolojilerden etkilenmeyecek bir mobilite kavramını tanımlamak üzere onlarca yıllık otomobil üretiminin temellerini ve otomobilin kendi temel konseptini sorgulayan bir DNA projesidir.

BMW i3'ün geliştirilmesi.

Kullanım testi.

BORN ELECTRICS.

BORN ELECTRICS.

BMW i'nin 2013'te ortaya çıkmasından bu yana, tüm dünyadaki elektrikli otomobil öncüleri, gelecek mobilite vizyonumuzu deneyimliyor, yaşıyor ve paylaşıyor. Sosyal medya platformlarında, kişisel alanlarını açıyor, elektrikli otomobillerle ilgili hikayelerini anlatıyor ve günlük hayatlarında BMW i3’lerle yaşadıkları anları paylaşıyorlar.

YENİLİK VE ŞEHİR.

YENİLİK VE ŞEHİR.

Elektrikli BMW i3, otomobilin geliştirilmesinden üretimine ve günlük kullanımına kadar her aşamada sürdürülebilirlik için tasarlanmış dünyanın ilk seri üretim modelidir. Elektrikli bir otomobil olarak, kullanım sırasında sıfır emisyon üretir ve kokuya neden olmaz, bu da şehir içerisinde kusursuz bir yol arkadaşı olmasını sağlar.

Ancak BMW i3 yalnızca yeşil bir otomobil değildir. Çeviklik ve 0'dan 100km/sa hıza yalnızca 7,3 saniyede ulaşmasını sağlayan hızlanma becerisiyle ilk ve öncelikli olarak olağanüstü bir sürüş keyfi sunar. Hareketsiz durumdan kalkış için gaz pedalına hafifçe basıldığında, BMW i3 güçlü ve neredeyse sessiz biçimde hızlanır.

BORN ELECTRIC.

BMW i'nin vizyon sahibi mobilite konsepti hakkında daha fazla bilgi alın.

BMW eDrive.

Saf elektrikli sürüş keyfini deneyimleyin. Yenilikçi BMW eDrive sizi varış noktanıza dinamik ve emisyonsuz bir şekilde ulaştırır.

Menzil.

BMW i3 (94 Ah), 200 kilometreye kadar tamamen elektrikli bir menzile sahiptir. Bu, BMW i3 (60 Ah) ile karşılaştırıldığında %50 daha fazladır ve daha fazla sürüş keyfi sağlar.

Şarj etme.

İster evde, ister yolda olun, BMW i3'ü yenilikçi şarj konsepti sayesinde yalnızca birkaç saat içinde "şarj edebilirsiniz".

Sürdürülebilir.

BMW i3'ün tüm üretim ve yaşam döngüsü, tamamen sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve tümüyle ikna edicidir.

HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU.

Sürüş keyfinin yeni biçimini keşfedin. Hızlı Başlangıç Kılavuzu, elektrikli BMW i3 hakkında kapsamlı bilgiler sunar.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12,9

  BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12.6 / 13.1*

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 13
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 13,5
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 12
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,3 / 11,9**
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  Plug-In Hybrid BMW eDrive özellikli BMW i8 için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 49
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,9
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,1

  * Jant grubu 2: 20 inç Stil 431
  ** Jant grubu 2: 20 inç kış lastikleri

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.

  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçili güzergah, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı ve önceden ayarlama yer alır.

  Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir 1, 73760 Ostfildern, Almanya.