BİRBİRİNDEN ELEKTRİK ALAN ORTAKLIKLAR.

BMW i

BMW i marka işbirlikleri.

BİRBİRİNDEN ELEKTRİK ALAN ORTAKLIKLAR.

BMW i marka işbirlikleri.

BMW i, çığır açan, vizyon sahibi teknolojilerin öncüsüdür. Bu nedenle, benzer düşüncede olan yenilikçileri araması da sürpriz değildir. İster sanat, kültür, tasarım ve mimari alanlarındaki ortaklarla birlikte heyecan verici projeler, ister BMW i otomobilleri için kusursuz tamamlayıcı ürünler sunan premium markalarla işbirliği projeleri olsun BMW i her zaman otomobilin ötesini düşünür.

BİRBİRİNDEN ELEKTRİK ALAN ORTAKLIKLAR.BMW i marka işbirlikleri.

BMW i, çığır açan, vizyon sahibi teknolojilerin öncüsüdür. Bu nedenle, benzer düşüncede olan yenilikçileri araması da sürpriz değildir. İster sanat, kültür, tasarım ve mimari alanlarındaki ortaklarla birlikte heyecan verici projeler, ister BMW i otomobilleri için kusursuz tamamlayıcı ürünler sunan premium markalarla işbirliği projeleri olsun BMW i her zaman otomobilin ötesini düşünür.

BMW i

MR PORTER.

BMW i, stil odaklı erkeklere yönelik ödüllü çevrimiçi bir platform olan mrporter.com ile iş ortaklığına gittiğinde ne olur? Bu benzersiz, sınırlı üretim BMW i3, eşsiz MR PORTER tasarımına sahiptir. Dikkatleri üzerine çeken BMW i3, iddialı görünümü seven, moda odaklı erkekler için mükemmel bir yol arkadaşıdır.


Bu premium versiyon Mr Porter tasarım ekibiyle işbirliği içinde yaratılırken, BMW i'nin karakteristik özellikleri de çeşitli benzersiz özelliklerle zenginleştirilir. Otomobilin kendine özgü smokin mavisi dış tasarımı, yan aynalar, kapı eşikleri ve Böbrek Izgaraları’ndaki beyaz vurgularla dengelenir. Mr Porter yazısındaki el boyaması beyaz vurgu çizgileri de diğer bir özelliktir. Direksiyon üzerindeki beyaz bir iç halka, zemin paspasları üzerindeki beyaz dikişler ve Mr Porter işlemeli koyu meşe kaplama, yüksek kaliteli tasarım konseptini tamamlar ve stil, iç tasarıma da uzanır.

SOHO HOUSE.

Ekim 2014'ten bu yana BMW i ve Soho House Group (SHG) çağdaş sanat, yenilikler ve tasarıma odaklanan deneyimler yaratmak için birlikte çalışıyor. Soho House Group’un global otomotiv ortağı olarak BMW i birçok tesiste ve etkinlikte üyelerine ve misafirlerine sürüş deneyimi sunmak üzere BMW i3 otomobillerini sunuyor. Soho House ve BMW i Avrupa ve ABD'deki Soho House mekanlarında bir uluslararası sanat programında da işbirliği yapacak.


Soho House'un öyküsü 1995'te Londra, Greek Street'te başladı. Yirmi yıl sonra şimdi portöyünde İngiltere, kıta Avrupa'sı, ABD ve Kanada'da çeşitli kulüpler, oteller, restoranlar ve spalar yer alıyor.

 • İngiltere

  Londra hiç şüphesiz İngiltere'nin önde gelen metropolü. En fazla sayıda Soho House mekanını barındırıyor olması da hiç de şaşırtıcı değil. Greek Street'teki Soho House'un köşesini döndüğünüzde 39 yataklı otel Dean Street Townhouse ve biraz doğusunda da Shoreditch House ile karşılaşırsınız. Mayfair'in en iyi korunan restoran, bar ve lounge mekanı Little House'un yanı sıra Notting Hill'deki Electric House ve Chiswick'teki sessiz bir mekan olan High Road House için batıya doğru ilerleyin. Tüm bu mekanlar olağanüstü yiyecek ve içecek çeşitlerinin yanında spor ve dinlenme fırsatları da sunuyor.

  Elbette kırsal bölgeleri sevenler için de hizmet sunuluyor. Londra'dan iki saat mesafede Somerset kırlarında 18 dönümlük bir alanda Babington House yer alıyor. Mekan 32 adet bağımsız tasarlanmış odaya, 24 saat açık restorana ve öncü Cowshes Spa'sına ev sahipliği yapıyor.

 • Kıta Avrupası

  Kıta Avrupası'ndaki ilk mekan Berlin'in canlı Mitte bölgesindeydi. Soho House Berlin, kapılarını Mayıs 2010'da açtı. Sekiz kata yayılan mekan geniş bir kulüp katı, teras havuz ve barı, tam donanımlı bir spor salonu, sinema salonu ve Hamam da bulunan bir Cowshed Spa'ya sahip.

  Mekanlar Avrupa'nın güneyine doğru da yöneliyor: 2015’te İstanbul’da ve 2016 başında da Barselona'da yepyeni Soho House mekanları açıldı.

 • Kuzey Amerika

  2003 yılı Meatpacking District'teki eski bir depo binasında Kuzey Amerika açılımına sahne oldu. Soho House New York 6 katta 30 geniş oda, restoran, bar, 44 kişilik bir sinema salonu ve teras havuzuna sahip olmasının yanı sıra Cowshed Spa’ya da ev sahipliği yapıyor.

  Bir sonraki adres 2010 ilkbaharında Sunset Boulevard'daki ikonik bir ofis binasında açılan Soho House West Hollywood. Bunu birkaç ay sonra Güney Amerika'nın ihtişamında iki havuz sunan ve kendi plajına sahip olan Miami Soho Beach House izledi.

  İki yıl sonra "yeşil sınırın" hemen karşısında Toronto Uluslararası Film Festivali’nin kutlandığı bir dizi etkinlikle açılan Soho House Toronto'nun lansmanı gerçekleşti.

  Ağustos 2014'te ise "En büyüğü sona sakla" sözüne uygun şekilde SHG şimdiye kadarki en büyük mekanının kapılarını açtı: Eski fabrika bölgesinde 10.000 metre karelik bir alandaki Soho House Chicago.

Louis Vuitton.

Olağanüstü bir otomobil için olağanüstü valiz öğeleri. Louis Vuitton, BMW i8 için yolcu bölümüne uygun şekilde tamamen karbon fiberden üretilen özgün bir valiz serisi tasarladı. Kumaşı darbelere, yırtılmaya ve aşınmaya karşı olağanüstü bir dirence sahip yüksek teknoloji ürünü hafif, ancak sağlam bir malzemeden üretiliyor. BMW i8 gibi valiz serisi de şık, erkeksi ve rakipsiz özelliklere sahip benzersiz tasarımıyla etkiliyor.

 

Valiz seti yerden en iyi şekilde yararlanmak üzere yaratıldı. Elinizde veya omzunuzda taşıyabileceğiniz büyük seyahat çantası BMW i8'in bagajına tam olarak uyum sağlıyor. Arka rafta elbise torbası için de yer bulunuyor. Bir dizüstü bilgisayar için ideal sağlam, sert dış kaplamaya sahip evrak çantası arka koltuğa kusursuz şekilde sığıyor. Küçük seyahat çantası da evrak çantasının üstüne tam olarak oturuyor. Valiz setinin tüm öğeleri deri taşıma kolları ve isimliklerin yanı sıra meşhur Louis Vuitton asma kilide de sahip.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12,9

  BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12.6 / 13.1*

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 13
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 13,5
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 12
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,3 / 11,9**
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  Plug-In Hybrid BMW eDrive özellikli BMW i8 için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 49
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,9
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,1

  * Jant grubu 2: 20 inç Stil 431
  ** Jant grubu 2: 20 inç kış lastikleri

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.

  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçili güzergah, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı ve önceden ayarlama yer alır.

  Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir.