AKILLI. DİNAMİK. ELEKTRİKLİ.

BMW eDrive.

AKILLI. DİNAMİK. ELEKTRİKLİ.

BMW eDrive.

Elektrikli sürüş konsepti BMW eDrive maksimum sürüş keyfi sunarken bunu neredeyse sessiz ve emisyonsuz şekilde gerçekleştirir. BMW eDrive'ın çekirdeğini, elektrikli motor, lityum iyon yüksek performanslı akü ve akıllı enerji yönetimi bileşenleri oluşur.

AKILLI. DİNAMİK. ELEKTRİKLİ.BMW eDrive.

Elektrikli sürüş konsepti BMW eDrive maksimum sürüş keyfi sunarken bunu neredeyse sessiz ve emisyonsuz şekilde gerçekleştirir. BMW eDrive'ın çekirdeğini, elektrikli motor, lityum iyon yüksek performanslı akü ve akıllı enerji yönetimi bileşenleri oluşur.

BMW eDRIVE SAYESİNDE İLERİYE DÖNÜK MOBİLİTE.

Sürüş konsepti BMW eDrive etkileyici dinamiklere sahiptir. Elektrikli motor, yüksek-performanslı lityum-iyon akü ve akıllı enerji yönetiminin birleşimi sayesinde, çevik bir sürüş deneyimi ve nefes kesici bir hızlanma sağlar. Üstelik sadece elektrikli olarak kullanıldığında, lokal emisyonsuz sürüş imkanı sağlar.

 • Elektrikli motor

  Elektrikli motor BMW Group'un yenilikçi bir ürün geliştirmesidir ve elektrikle çalışan tüm BMW modellerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Batarya şarjı tam dolu haldeyken, sadece elektrikli sürüş modunda BMW X5 eDrive'a yaklaşık 30 kilometrelik maksimum menzil sağlar. Bu, günlük mesafelerin lokal emisyonsuz kat edilebilmesi anlamına gelmektedir. Gereksinimlere göre, elektrikli motor, sollama gibi güçlü seri hızlanmayı gerçekleştirmek amacıyla da kullanılabilir.

 • Yüksek performanslı lityum iyon batarya

  BMW eDrive teknolojisine sahip tüm otomobiller elektrikli sürüş için enerjilerini yüksek teknoloji elektrik depolama cihazından alır. Yüksek performanslı lityum iyon bataryalar, bataryayı sürekli ideal çalışma sıcaklığında tutan ve böylelikle çıkış gücünü ve servis ömrünü artıran bir soğutma sistemiyle birleştirilmiştir. Otomobilinizi elektriğin olduğu her yerde şarj edebilirsiniz. Bunun için klasik 230 volt ev tipi bir priz bile yeterli olacaktır.

 • Akıllı enerji yönetimi

  Mümkün olan en iyi verimlilik ve performans; akıllı enerji yönetiminin esas görevi söz konusu iki unsuru güvence altına almaktır. Ayrıca BMW EfficientDynamics'in senkronize elektrikli motora sahip aktarım organları için özel olarak düzenlenmiş diğer işlevlerini de denetler.

  Akıllı enerji yönetimi, öngörülü çalışma stratejisi sayesinde elektrikli aktarım organının ve yüksek performanslı bataryanın verimliliğini optimize eder. Navigasyon verileri, en uygun rotaya ve sürüş durumuna bağlı olarak, elektrikli sürüşü başlatmak veya bataryayı önceden şarj etmek için ideal zamanı hesaplamak üzere kullanılır. Bu, yüzde on enerji tasarrufu sağlayarak sürücünün çok daha uzun mesafeyi elektrikli olarak kat etmesine olanak tanır.

  Fren Enerjisi Geri Kazanımı, fren veya yavaşlama sırasında açığa çıkan kinetik enerjinin yüksek performanslı lityum iyon aküde saklanmasını sağlar, böylece genel performansın artırılması için kullanılabilir.

  ECO PRO modu sayesinde, otomobilin tüm sistemlerini maksimum verimliliğe çıkarmak ve enerji kaynaklarını akıllıca kullanılabilmek için bir düğmeye basmak yeterlidir. Bunu yapmak için akıllı enerji yönetimi konfor işlevlerini sürücünün ihtiyaçlarına göre azaltır. Ayrıca, sürücüye Kontrol Ekranı aracılığıyla verimli sürüşe yönelik ve maksimum menzili artırmayı sağlayan öneriler sunulur.

BMW X5 eDRIVE.

BMW X5 40e* BMW'nin, akıllı BMW xDrive dört çeker sistemini yenilikçi BMW fişli hibrit sistemiyle birleştiren ilk Sport Aktivite Otomobilidir (SAV). Bu kombinasyonda, otomobil markaya özgü sportiflik ve lüksün yanı sıra verimlilik ve çevre dostu olma özelliğini de temsil eder.

* 2015 sonbaharından itibaren satışa sunulacaktır
Ortalama yakıt tüketimi (l/100 km): 3,4-3,3
Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 78-77
Ortalama elektrik tüketimi (kWh/100km): 15,4/-15,3

BMW i – VİZYON GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR

BMW i8. Geleceğin spor otomobili.

BMW i8 çok düşük yakıt tüketimi ve emisyon rakamlarıyla dinamik ve sportif bir performans sunar. 362 bg çıkış gücüne sahip otomobilin ortalama CO2 emisyonu 49 gr/km ve yakıt tüketimi 2,1 l/100 km'dir.

BMW i3. Elektrikli ve heyecan verici.

BMW i3 sürdürülebilir mobiliteyi yeniden tanımlıyor. Tümüyle elektrikli sürüş sayesinde, emisyon kaybının yanı sıra çevik ve keyifli bir sürüş deneyimi vaad ediyor. Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 0 Ortalama elektrik tüketimi (kWh/100km): 12,9

ŞARJ ETME.

Otomobilinizi, basit şarj etme işlemi ile evde ve ChargeNow ağına ait şarj istasyonlarından Assistance Services'e kadar farklı kaynaklardan şarj edebilirsiniz; BMW şarj konsepti elektrikli sürüşü rahat bir deneyime ve günlük hayatta tam bir keyife dönüştürür.

 • Evde şarj

  Elektrikli otomobiller klasik emsallerine kıyasla çok fazla avantaja sahiptir; bunlardan biri her sabah “deponun dolu” olmasıdır. Bunun nedeni elektrikli otomobillerin temin edilen standart bir şarj kablosuyla evde kolayca ve gerektiği gibi şarj edilebilmesidir. Bu işlem BMW i “Wallbox” ile çok daha hızlı ve rahat şekilde gerçekleştirilir. Evinizin duvarına monte edilen bu şarj istasyonu, şarj verimini artırarak şarj süresini kısaltır ve BMW otomobillerin tasarımını en iyi şekilde tamamlar.

 • Yolculukta ChargeNow ile şarj

  ChargeNow, BMW i iş ortaklarının ev dışı şarj istasyonlarına erişim imkanı sunar. BMW i, farklı teklif ve teknolojilerin kolay ve ideal kullanımına olanak tanımak için ChargeNow ağına çok sayıda tedarikçi eklemiştir. ChargeNow kartı erişime ve kullanıma izin verir. Ay sonunda, ChargeNow kartını kullanarak yaptığınız tüm şarj işlemlerinin özetini içeren bir ekstre alırsınız. BMW i ConnectedDrive sayesinde mevcut tüm şarj istasyonları BMW i ConnectedDrive navigasyon hizmetleri tarafından gösterilir.

 • Şarj durumu

  “BMW i Remote” ve “My BMW Remote for plug-in-hybrids” uygulamaları sayesinde, şarj işlemini akıllı telefonunuz yardımıyla gerçek zamanlı olarak rahatlıkla izleyebilirsiniz. Ayrıca, BMW'nizin elektrikli sürüş menzili ve batarya şarj durumunu Remote App yardımıyla istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz. Şarj işlemlerini haftalık zamanlayıcı yardımıyla planlamak ve klima kontrolünü yolculuğa çıkmadan önce devreye sokmak için uzaktan kumanda kullanılabilir.

BMW ACTIVE HYBRID.

BMW EfficientDynamics aracılığıyla geliştirdiği teknolojiler ile BMW, dinamizm ve verimlilik açısından sürekli yeni standartlar belirlemektedir. BMW ActiveHybrid modelleri akıllı enerji yönetiminin, yanmalı motor ve elektrikli motor arasındaki mükemmel etkileşimi nasıl sağladığını gösteren olağanüstü örneklerdir. Güç üniteleri yüksek performanslı lityum iyon batarya ile desteklenir. Parçalar arasındaki etkileşim akıllı bir hibrit sistem tarafından düzenlenir. Böylece en üst düzey dinamiklerde maksimum verimlilik sunan tam hibrit özelliği elde edilmiştir.

Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.
Rakamlar, temel donanıma göre şanzımanlı temel modele aittir.
Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir .