MOTİVASYON KAYNAĞIMIZI VERİMLİLİK VE SÜRÜŞ KEYFİ OLUŞTURUR.

BMW TwinPower Turbo motorlar

MOTİVASYON KAYNAĞIMIZI VERİMLİLİK VE SÜRÜŞ KEYFİ OLUŞTURUR.

BMW TwinPower Turbo motorlar

BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip yenilikçi benzinli ve dizel motorlar her BMW'nin en önemli parçasını oluşturur. Bu motorlar, en son enjeksiyon sistemlerini, tümüyle değişken performans kontrolünü ve yenilikçi turboşarj teknolojisini birleştirir.

MOTİVASYON KAYNAĞIMIZI VERİMLİLİK VE SÜRÜŞ KEYFİ OLUŞTURUR.BMW TwinPower Turbo motorlar

BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip yenilikçi benzinli ve dizel motorlar her BMW'nin en önemli parçasını oluşturur. Bu motorlar, en son enjeksiyon sistemlerini, tümüyle değişken performans kontrolünü ve yenilikçi turboşarj teknolojisini birleştirir.

BMW EFFICIENTDYNAMICS MOTOR AİLESİ.

İster benzinli veya dizel, ister üç, dört veya altı silindirli olsun BMW EfficientDynamics motor ailesi düşük devir aralığında bile anlık tepkiyle çok daha çevik güç dağıtımı sağlarken aynı zamanda mükemmel bir yakıt ekonomisine ve düşük emisyona sahiptir. Yüksek verimlilik ve optimum dinamikler çok daha yoğun sürüş keyfi sağlar.

  • BMW TwinPower Turbo benzinli motorlar

    Her biri yeni standartlar getiren, son derece akıcı, yenilikçi 3 silindirli benzinli motor, 4 silindirli benzinli motor ve BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor çok sayıda “Yılın Motoru Ödülü”nün sahipleri oldular. Son neslinde, kendilerinden önceki motorlardan daha ekonomik, daha düşük emisyonlu ve daha güçlü olduklarını kanıtladılar. BMW EfficientDynamics stratejisinde bir kilometre taşı olan bu yenilikçi paket, verimliliği ve dinamizmi artırmak için en son enjeksiyon teknolojisi ve çift VANOS'a sahip tümüyle değişken Valvetronic valf kontrolünü yenilikçi turboşarj teknolojisiyle birleştirir. Böylece BMW'nin motor konusundaki uzmanlığını çarpıcı bir şekilde sergileyen verimli sürüş sistemi elde edilmiştir.

  • BMW TwinPower Turbo dizel motorlar

    BMW EfficientDynamics prensibinin sistematik uygulaması olan tasarruf, güç verimi çalışma özelliklerinin düşük yakıt tüketimiyle birleşmesi BMW Twin Power Turbo dizel motorlara yansıtılmıştır. Verimliliği ve dinamizmi ise kendini ispatlamıştır. Aynı zamanda, ideal giriş düzeyi motorlardan olan BMW TwinPower Turbo 3 silindirli dizel motorlar, yenilikçi BMW TwinPower Turbo 4 silindirli dizel motorlar ve özellikle güçlü BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motorlar dikkat çekici ölçüde düşük emisyonlarda ve çok az sürtünmeyle performans gösterir. Böylece maksimum sürüş keyfi garanti edilir. BMW EfficientDynamics motor ailesinin alüminyum hafif yapısına sahip dizel güç birimlerinde değişken türbin geometrisine sahip turboşarj bulunur. Yakıt enjeksiyonu son nesil CommonRail direkt enjeksiyon tarafından sağlanır.

İKİ DİSİPLİN. TEK ŞAMPİYON.

Daha iyi performans, daha düşük tüketim: M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

İKİ DİSİPLİN. TEK ŞAMPİYON.

Daha iyi performans, daha düşük tüketim: M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

BMW M4 Coupé:
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,3
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 194

SON DERECE GÜÇLÜ. SON DERECE VERİMLİ.

SON DERECE GÜÇLÜ. SON DERECE VERİMLİ.

M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motor CommonRail direkt enjeksiyonu ve benzersiz üç kademeli turboşarjı değişken türbin geometrisiyle birleştirir. Son derece anlık tepki, düşük devirlerde bile yüksek tork ve geniş devir aralığı bu sıra dışı motorun özellikleri arasında yer alır.

BMW M550d xDrive: l/100 km'deki yakıt tüketimi (ortalama): 6,2
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 162

HER ZAMAN BİR VİTES ÖNDE.

8 ileri Steptronic şanzımanın mükemmel güç aktarımı, düşük yakıt tüketimine olanak verirken sportifliği ve dinamikleri arttırır.

8 İLERİ STEPTRONIC SPOR ŞANZIMAN.

8 ileri Steptronic Spor şanzıman, daha küçük vites oranları ve minimize edilmiş devir aralıkları sayesinde çok daha üst düzeyde vites değişimine ve sürüş konforuna olanak sağlar. Bu şanzıman, etkileyici dinamik özellikleri ve düşük yakıt tüketimiyle birlikte maksimum konforu bir araya getirir. Üstelik Kalkış Kontrolü sayesinde BMW otomobiliniz hareketsiz durumda bile olsa çalıştığı anda etkileyicidir. Anahtar kelime maksimum hızlanmadır. DSC düğmesine kısa süreyle bastığınızda, vites kolu 'S' konumuna gelir, frenler ayarlanır ve gaz pedalıyla birlikte vites küçültme fonksiyonu devreye girer; freni serbest bıraktığınızda ise torkun gerçek anlamını keşfedersiniz.

BMW Blue Performance.

Dünyanın en temiz dizel otomobillerinden birine binin. BMW BluePerformance teknolojisi sayesinde dizel motorun emisyon hareketi daha fazla optimize edilebilmektedir. Dizel partikül filtresi ve oksitleyici katalitik konvertörüne ek olarak bir nitrojen oksit katalitik konvertörü, egzozda bulunan azot oksidi çok daha fazla azaltır. Bu işlem sırasında, esas yanma üzerinde herhangi bir etki oluşmaz ve dizel motorun yüksek verimliliği korunur.
Bazı modellerde azot bozulmasının başka bir hali kullanılır: AdBlue® enjeksiyona sahip SCR katalitik konvertör (SCR = Seçici Katalitik İndirgeme). Bu işlemde, AdBlue® sıvı enjeksiyonu azot oksit emisyonlarını önemli oranda azaltan bir kimyasal reaksiyonu tetikler.

Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu.

BMW i8: Ortalama yakıt tüketimi (lt/100km): 2,1
Ortalama CO2 emisyonu (gr/km): 49
Ortalama elektrik tüketimi (kWh/100km): Köşeli parantez dışındaki rakamlar, temel donanıma göre şanzımanlı temel modele aittir; köşeli parantez içindeki rakamlar, isteğe bağlı olarak sunulan şanzımana sahip modele aittir (bkz. özel donanım).
Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.
Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir .