MACERAPEREST.

BMW 1 Serisi’nin sürüş dinamikleri ve verimliliği.

MACERAPEREST.

BMW 1 Serisi’nin sürüş dinamikleri ve verimliliği.

MACERAPEREST.BMW 1 Serisi’nin sürüş dinamikleri ve verimliliği.

Son derece sportif ve yakıt tüketimi açısından verimli BMW 1 Serisi 5-Kapı, yüksek devirli turbo motorlarının sunduğu etkileyici tork sayesinde, canlı ve çevik sürüş anları sunar. Opsiyonel Adaptif M süspansiyon ve talep üzerine sunulan Değişken Spor Direksiyon ile birlikte BMW 1 Serisi 5-Kapı, vaat ettiğinin de ötesinde bir performans sunar. Ayrıca ister şehir içinde, ister kırsalda, ister otoyolda yolculuk ediyor olun, BMW 1 Serisi 5-Kapı her zaman verimlidir. ECO PRO modunda, şaşırtıcı düzeyde düşük bir yakıt tüketimi sunar.

Read more

İLERİ.

BMW 1 Serisi’nin yol hakimiyeti şaşırtıcı değildir. Çünkü nefes kesen, hassas bir kullanım ve heyecan verici bir performans sunan güçlü motorları, opsiyonel dört çeker sistemi ve kusursuz 50:50 aks ağırlık dağılımı ile ilham vericidir. Adaptif süspansiyon, 8-ileri Steptronic şanzıman, değişken spor direksiyon ve Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor gibi bu otomobil sınıfında benzersiz bir dizi opsiyonel bileşen, güçlü dinamikleri ve sportif çevikliği ortaya çıkararak eşsiz bir sürüş keyfi sunar.

BMW M140i 5-Kapı:
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 7,8
CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 179

BMW 1 SERİSİ'NİN DÖRT ÇEKER SİSTEMİ.

Özellikle kötü havalarda ve zorlu sürüş koşulları için ideal olan BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi, her türlü duruma kusursuz bir uyum sağlar. Böylece ideal çekiş ve çekiş dengesi, daha etkileyici sürüş dinamikleri ve çeviklik sağlar.

 • xDrive

  BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi, en zorlu yol koşullarına bile mükemmel biçimde uyum sağlar ve otomobile optimum yol tutuşu kazandırır. xDrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC), BMW'nin yol boyunca güvenli ve dengeli şekilde ilerlemesine olanak tanır. DSC sezici sistemi ile kontrol edilen xDrive sürüş gücünü esnek ve hızlı bir biçimde akslara dağıtır, virajlarda arkadan ve önden savrulmanın önüne geçer ve olağanüstü bir yön dengesi sağlar. Üstelik yolun kaygan ve dik kısımlarında çabuk ve güvenli bir hızlanmayı garantiler. Zorlu yol koşullarında DSC'nin sürüşe fazla müdahale etmesine gerek yoktur. Böylelikle BMW xDrive, dört çeker sürüş sisteminin yol tutuş, yön dengesi ve sürüş güvenliği avantajlarını klasik BMW dinamizmi ile bir araya getirir.

KALP ATIŞLARI.

Her BMW 1 Serisi otomobilinin merkezinde motor yer alır ve seriye yönelik mevcut motor yelpazesi, her türlü gerekliliğe uygun bir sürüş sistemi sunar. Bu, BMW EfficientDynamics motor ailesinde yer alan tüm benzinli ve dizel motorlar sayesinde mümkündür. 3, 4 veya 6 silindirli tüm motor seçenekleri, yenilikçi BMW Twinpower Turbo Teknolojisi sayesinde düşük devir aralıklarında bile güçlü performansları ile etkileyicidir. Bu motorlar aynı zamanda yüksek verimlilik ve çok daha etkileyici sürüş dinamikleri sağlar.

Devamı

8-İLERİ STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN.

Opsiyonel 8-ileri Steptronic Sport şanzıman, maksimum seviyede dinamik özellikler, verimlilik ve konfor sağlar. Vitesler arasındaki sınırlı motor devri geçişleri hızlanma değerlerini iyileştirirken, vites geçişleri neredeyse hissedilmez. Aynı zamanda, ses seviyesi azaltılırken, motor en uygun şekilde güç geliştirmeye yönelik olarak ideal devir seviyesinde tutulur. Sekizinci vites yüksek hızlarda motorun devir sayısını düşürür ve böylelikle yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltır.

 • Sport+ Modu

  SPORT+ Modu, otomobilin sınırlarının zorlandığı ve mümkün olan en iyi performansın elde edildiği tamamen sportif sürüş için en doğru tercihtir. Bu modda, vitesler arasındaki minimize edilmiş devir aralıkları, son derece yüksek düzeyde itiş ile hızlanma sağlar. Ayrıca, DTC işlevi (Dinamik Çekiş Kontrolü) etkinleştirilir ve tekerleklerin çok daha iyi şekilde kayması sağlanır.

 • Sport Modu

  SPORT modu, Adaptif M süspansiyon ile birlikte, çok daha sportif bir süspansiyon ayarı ve daha sert bir amortisör ayarı sunar. Böylelikle sürüş sistemi ve direksiyondan daha anlık bir tepki sağlanır ve bunun yanı sıra sınırsız sürüş keyfi sunulur.

 • Comfort Modu

  COMFORT Modu, düşük devir düzeyine sahip akıcı bir vites geçişi programının etkinleştirildiği rahat ve kolay yolculuklar için sunulur. Bu mod, Adaptif M süspansiyon ile birlikte, yoldaki engebelerin hissedilmemesini sağlar.

 • EcoPro Modu

  ECO PRO Modunda, vites düşürmekten kaçınılarak verimlilik artırılır ve motorun boşa alınarak çok düşük dirençle ilerlemesine imkan tanıyan seyir fonksiyonu etkinleştirilir. Bu, yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltır ve menzili büyük ölçüde artırır.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Daha az yakıt tüketimi. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Efficient Dynamics, güç sistemini, enerji yönetimini ve otomobil konseptini etkileyen yenilikçi bir teknoloji paketidir. Böylece daha düşük yakıt tüketimi, daha az CO2 emisyonu, daha fazla dinamikler ve sürüş keyfi elde edilir. Bunlar her BMW’de olduğu gibi BMW 1 Serisi'nde de standart olarak sunulan özelliklerdir.

Devamı

BAĞLANTI VE SÜRÜŞ ASİSTANI.

BAĞLANTI VE SÜRÜŞ ASİSTANI.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW 116d 5-Kapı:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0-3,6
  CO2 emisyonu (gr/km) (ortalama): 106-94

  BMW M140i 5-Kapı:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 7,8
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 179

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde ve http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html adresinde bulabilirsiniz.