GÜÇ GÖSTERİSİ.

BMW M140i: 340 bg.

GÜÇ GÖSTERİSİ.

BMW M140i: 340 bg.

GÜÇ GÖSTERİSİ.BMW M140i: 340 bg.

Kompakt sınıfta dinamik atletizm BMW M140i ile özdeşleşmiştir. Diğer bir deyişle, bu otomobillerde sürüş keyfi yoğunlaştırılmıştır. Direksiyonu kavrayıp, gaz pedalına bastığınızda bu tarif edilmez duyguyu deneyimleyebilirsiniz. Tercihen virajlı bir yolda, motordan süspansiyona kadar M Performance’a özgü, birbiri ile kusursuz bir uyum içinde olan bileşenlerle adrenalin dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu yolculuğunuzda, heyecan garantilidir.

BMW M140i,5-Kapı:
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 7,8
CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 179

 

Read more
BMW 1 Serisi 5 Kapı M Performance Motor | BMW Türkiye

ALTI SİLİNDİRLİ.

M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

ALTI SİLİNDİRLİ.

M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

Etkileyici derecede verimli ve son derece güçlü M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor, sportif sesi, üstün güç artışı ve akıcı çalışma özellikleri sayesinde öne çıkar. Çift VANOS, Valvetronic, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve TwinScroll Turboşarj sayesinde 340 bg güç çıkışına sahiptir ve ortalama yakıt tüketimi, 100 km'de yalnızca 7,8 litredir.

Devamı

HIZ MAKİNESİ.

Sürüş dinamikleri sayesinde BMW M140i, M Performance'ın en saf halini temsil eder. Çok sayıda yüksek performanslı bileşen ile yoğun bir sürüş keyfi sağlar. Değişken spor direksiyon ile birlikte daha alçak M Sport Süspansiyon, hayranlık uyandırıcı düzeyde çevik bir kullanım sunar ve etkileyici gücü hassas şekilde yola aktarır. M Sport frenler ise elbette olağanüstü bir frenleme performansını garantiler. Ayrıca 8-ileri Steptronic Sport şanzıman, son derece hızlı vites değiştirmesi sayesinde hızlı kalkışlara olanak sağlar.

 • Değişken spor direksiyon

  Servotronic değişken spor direksiyon direkt ve çevik direksiyon tepkisi sağlayarak direksiyonu çevirmek için daha az çaba sarf edilmesini sağlar. Değişken direksiyon oranları sayesinde direksiyon açısına tepki verir. Bu durum, daha dinamik sürüş sırasında hakimiyeti artırır ve park ederken ya da dönerken direksiyonu döndürmek için sarf edilen çabayı azaltır.

 • M Sport süspansiyon

  M Sport süspansiyonun öne çıkan özelliği, sportif süspansiyon ayarları ve dört çeker sistemine sahip otomobillerde yürüyen aksamın 10 milimetre daha alçak olmasıdır. M Sport süspasiyon, daha kısa süspansiyon yayları ve daha sıkı amortisör ayarları ile birlikte daha sert dengeleyiciler kullanır. Tüm bunlar birleştiğinde, son derece dinamik bir sürüş stilini kolaylaştıran çok daha net ayarlar elde edilir.

 • xDrive

  BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi, her türlü sürüş koşulunda ekstra çekiş gücü, sürüş dinamikleri ve güvenlik sağlamak için itiş gücünü ön ve arka tekerleklere akıcı ve değişken şekilde dağıtır. Çevikliğin daha da iyileştirilmesi için elektronik olarak kontrol edilen bu güç dağıtımı, ayrıca virajlarda otomobilin önden ya da arkadan savrulmasını önler.

 • 8-ileri Steptronic Spor şanzıman

  8-ileri Steptronic Sport şanzıman, son derece sportif vites geçişine imkan tanır. Otomatik versiyonu ve seçim kolu veya vites kanatçıkları aracılığıyla manuel olarak kullanılabilen şanzıman konforlu bir seyir veya oldukça dinamik bir sürüş stili sunar. SPORT Modunda ve seçim kolu sol vites körüğündeyken vites değiştirme aralıkları maksimum performans sağlamak üzere tasarlanmıştır.

YARIŞ RENKLERİ.

BMW M140i'nin ön tasarımı, Koyu Gri tasarım vurguları içeren standart özellikli M Aerodinamik paketinde yer alan büyütülmüş hava girişleri ile ilham vericidir. Ayrıca, aerodinamik ayna kapakları da Koyu Gri rengindedir. Ayırt edici 18 inç, Siyah 719 M hafif alaşım jantlar ve her iki yanda bulunan siyah krom egzoz çıkışları da şık görünümü tamamlar. İç tasarımdaki etkileyici özellikler arasında M Spor koltuklar, standart olarak sunulan M Deri direksiyon, M ayak dayamalar ve M iç kaplamalar yer alır. M Performance kapı eşik kaplamaları ve M Performance'a özgü göstergeler gibi ayrıcalıklı detaylar, sportif atmosferi daha da zenginleştirir.

AİLENİN GÜCÜ.

M Performance Otomobilleri yüksek motor güçleriyle etkileyicidir. Bu otomobiller, konfordan ödün vermeden hayranlık uyandıran sürüş dinamikleri sağlar. Ancak, tüm atletikliğine rağmen, aynı zamanda odaklı bir tasarımla dikkat çekici bir stile sahiptir. M Performance Otomobillerinde sürüş keyfi yoğunlaştırılmıştır.

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • M140i 5-Kapı:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 7,8
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 179

  BMW M550i xDrive Sedan:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 9,1-8,9
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 209-204

  BMW M760Li xDrive Sedan:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,8
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 294

  BMW X4 M40i:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,6
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 199

  BMW X6 M50d:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 6,6
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 174

  Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde ve https://www.dat.de/co2/ adresinde bulabilirsiniz.