HEYECAN VERİCİ.

BMW 225xe iPerformance Active Tourer.

HEYECAN VERİCİ.

BMW 225xe iPerformance Active Tourer.

HEYECAN VERİCİ.BMW 225xe iPerformance Active Tourer.

Bg cinsinden azami güç (225e)

224

sn cinsinden 0 -100 km/sa hızlanma (225xe)

6,7

l/100km cinsinden ortalama tüketim (225xe)

2,7–2,3(3)

gr/km cinsinden ortalama CO2 emisyonu (225xe)

61–52(3):

Tıpkı şehir yaşamında olduğu gibi; BMW 225xe iPerformance Active Tourer enerjiyle doludur. Günlük yaşamınızı ve fikirlerinizi 0’dan 100 kilometreye 6,7 saniyede hızlandırır. Uzun yolculuklarda sunduğu eşsiz sürüş keyfiyle bir BMW’den bekleyeceğiniz her şeyi sunar.


BMW 225xe iPerformance Active Tourer(3):
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,7–2,3
gr/km cinsinden CO2 emisyonu (ortalama): 61–52
kWsa/100 km cinsinden enerji tüketimi (ortalama): 14,2–13,4

YOLU HEYECANLI HALE GETİRİR.

YOLU HEYECANLI HALE GETİRİR.

Enerji dolu BMW 225xe iPerformance Active Tourer, tipik BMW sürüş dinamikleriyle birlikte denenmiş ve test edilmiş esnekliği ve olağanüstü yakıt tüketimini bir araya getirir. BMW EfficientDynamics'in sunduğu BMW eDrive teknolojisi sayesinde, hiçbir yerel emisyon olmadan ve neredeyse sessiz şekilde tamamen elektrikli modda yaklaşık 41 kilometrelik bir menzil mümkündür. Şehir içi geziler için harika bir seçenek!

Devamı

STANDARTLAR DAHA DA YÜKSELİYOR.

STANDARTLAR DAHA DA YÜKSELİYOR.

Olağanüstü verimlilikle yeni yüksekliklere erişen son derece verimli Drive konsepti plug-in hybrid modelinin simgesi haline gelmiştir. Bu, temelde otomobilin ön kısmında bir içten yanmalı motor ve arka aks üzerinde bir elektrikli motordan oluşur. Duruma ve yüksek gerilimli bataryanın şarj seviyesine bağlı olarak ikisi de plug-in hybrid modeline bağımsız olarak ya da birlikte güç sağlama kabiliyetine sahiptir. Yalnızca içten yanmalı motor aktif olduğunda, tahrik gücü ön tekerlekler aracılığıyla sağlanır. Elektrikli motor ise kendi başına arka tekerleklere güç verir. Böylece BMW 225xe iPerformance Active Tourer, duruma göre xDrive özelliğine sahip bir BMW haline gelir.

Devamı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEPTİ İLE ŞEHRİ ŞEKİLLENDİRİR.

Bu otomobilin itiş gücünün kaynağı daha ilk bakışta bellidir. BMW 225xe iPerformance Active Tourer’ın Böbrek Izgaralarının karakteristik mavi renkli çubukları ve tekerlek poyraları yenilikçiliğe ve güçlü bir önden itiş kuvvetine işaret eder. Büyük Böbrek Izgaraları ve geniş sürekli hava girişleri sayesinde BMW 225xe iPerformance Active Tourer daha sportif ve daha dinamik bir etki yaratır. Hem BMW’ye özgü hem de benzersiz şekilde farklıdır.

ŞEHİR MERKEZİ.

İç tasarım da enerji doludur. BMW 225xe iPerformance Active Tourer sürücüye de kendini iyi hissettirir. Aynı zamanda yükseltilmiş oturma konumu sayesinde tüm yolcuların manzaranın keyfini çıkardığı bir pozisyona da taşır. Yerinizi alın ve yeni ufukların keyfini çıkarın.

“Olağanüstü verimlilik ve mükemmel günlük kullanım özellikleri dışında, BMW eDrive aynı zamanda BMW’ye özgü sürüş dinamikleri ve kalitenin maksimum standardını karşılar.”
Stefan Juraschek, BMW Group, Elektrikli Güç Aktarım Sistemleri Müdürü.

ENERJİSİ ŞEHRİN SINIRLARININ ÖTESİNE TAŞIYOR.

ENERJİSİ ŞEHRİN SINIRLARININ ÖTESİNE TAŞIYOR.

Her şey elektrikli hale geliyor. Akıllı enerji yönetimi BMW iPerformance konseptinin temel taşlarından biridir. Bu sistem tüm BMW hareketli aksam bileşenlerinin mümkün olan en iyi verimliliği ve üstün sürüş dinamiklerini sunması ve elektrikli menzili artırması amacıyla bir arada çalışmasını koordine eder.

eDrive düğmesi sürücünün üç farklı elektrikli sürüş modu arasından seçim yapabilmesini sağlar: AUTO eDRIVE modu, tamamen elektrikli MAX eDRIVE modu ve yüksek gerilimli bataryanın şarj seviyesini sabit bir seviyede tutan SAVE BATTERY modu.

Devamı

ŞEHİR YAŞAMI YENİDEN TANIMLANDI.

ŞEHİR YAŞAMI YENİDEN TANIMLANDI.

Gerilim artıyor; BMW eDrive konforlu, en son teknolojiye sahip elektrikli ulaşım için evde şarj ve her geçen gün genişleyen bir ev dışı şarj istasyonları ağından, ağa bağlı navigasyona kadar çok geniş kapsamlı yenilikleri bir araya getiriyor.

Devamı

ELEKTRO CLUB.

BMW iPerfromance: Plug-in Hybrid modeller.

ELEKTRO CLUB.

BMW iPerfromance: Plug-in Hybrid modeller.

Yakıt tüketimi, enerji tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

    (1) Değerler 15.04.2018 tarihine kadar geçerlidir. Mevcut olup olmadığını BMW Yetkili Satıcınızla görüşebilirsiniz.

    (3) ile işaretli tüm otomobil değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. [Bu otomobiller, otomobillerle ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

    CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

    Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html adresinden ulaşabilirsiniz.