GÜÇLÜ VE CANLI ÖZELLİKLERLE ARADIĞINIZ HER ŞEYE SAHİP OLUN.

340 bg, yeni BMW M240i Coupé.

GÜÇLÜ VE CANLI ÖZELLİKLERLE ARADIĞINIZ HER ŞEYE SAHİP OLUN.

340 bg, yeni BMW M240i Coupé.

GÜÇLÜ VE CANLI ÖZELLİKLERLE ARADIĞINIZ HER ŞEYE SAHİP OLUN.340 bg, yeni BMW M240i Coupé.

BMW M240i Coupé, herkes durduğunda sizin hareket halinde olmanızı sağlar. Bu kompakt M Performance Coupé otomobilde M Performance TwinPower Turbo teknolojisi ve titizlikle ayarlanmış M sport süspansiyon mevcuttur. M genleri taşıyan ve nefes kesici bir performans sunan bu özgür ruhlu iki kapılı atletik otomobilin keyifli dünyasına hoş geldiniz.
 

BMW M240i Coupé modeline ilişkin rakamlar:
Yakıt tüketimi (ortalama): 7,8 ila 7,1 l/100 km
CO2 emisyonu (ortalama): 179 - 163 g/km

BMW M240i COUPÉ MODELİNİN M PERFORMANCE TASARIMI.

BMW M240i Coupé üzerindeki M GmbH imzası eşsizdir. M Sport paketin yanı sıra bir dizi M Performance özelliği, bu iki kapılı özgür ruhlu otomobile benzersiz bir hava katar. Özel hafif alaşım jantları, her iki yandaki egzoz çıkışları, renk vurgulu iç ve dış ayna kapakları gibi özellikler, bu M Performance Coupé’nin sportif genlerini ortaya çıkarır. İlk bakışta mütevazı görünen bu otomobil, ikinci bakışta sizi cezbedecek, altı silindirli motoru çalışmaya başladığı anda ise nefesinizi kesecektir.

BMW M240i COUPÉ MODELİNİN ÖZELLİKLERİ.

Vurgu renginde tasarım özellikleri.

BMW M240i modelindeki ayırt edici özelliklerden biri de, aerodinamik ön rüzgarlıktaki yan hava girişlerinin Koyu Gri tasarım öğeleridir.

18 inç M Çift kollu, stil 436 M.

M Sport fren ile birlikte sunulan Koyu Gri özel hafif alaşım jantlar, hızlanma ve frenleme görevlerini asfalt yola optimum şekilde iletir (225/40 ZR18 ön, 245/35 ZR18 arka).

Vurgu renginde dış ayna kapakları.

Eğimli ayna kapakları Koyu Gri renktedir. Aerodinamik tasarım, hava akımına neredeyse hiç direnç göstermez.

Koyu Krom M logosu.

Koyu Krom M logosu, BMW M240i Coupé'nin bir M Performance Otomobili olduğunu vurgulamanın şık bir yoludur.

İki yanda egzoz çıkışı.

Yalnızca BMW 2 Serisi’ne özel olmak üzere, BMW M240i Coupé'nin her iki yanındaki Siyah Krom egzoz çıkışları, orta susturucusu olmayan ve havalandırma kontrolüne sahip modifiye edilmiş egzoz sisteminin temsilcisidir.

Koyu Krom isimlik.

Arka kısımda bulunan vurgu rengindeki özel isimlik, BMW M240i Coupé ile BMW M modelleri arasındaki yakın ilişkinin altını çizer.

Model isimliğini taşıyan kapı eşik kaplamaları.

Model isimliği taşıyan özel alüminyum ekler, hem sürücünün hem de ön yolcunun bu keyifli sürüş deneyimiyle ilgili beklentisini artırır.

Kokpitteki isimlik.

Doğrudan sürücünün görüş alanına yerleştirilen sportif vurgular arasında dijital isimlik, kırmızı kadran tasarımı ve gösterge panelindeki hassas kadranlar yer alır.

M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO SIRALI 6 SİLİNDİRLİ BENZİNLİ MOTOR.

BMW M240i sizi dizginlenemeyen gücünün yanı sıra kusursuz çevikliği ve günlük kullanım özelliği ile de etkilemeyi başarır. 3,0 litre hacme sahip M Performance TwinPower Turbo, sıralı, altı silindirli, benzinli motor, Çift-VANOS içeren Valvetronic ve direkt benzin enjeksiyonu özelliğini bir Twin Scroll turboşarjla bir araya getirir. Son derece anlık tepki, düşük devirlerde ve geniş devir aralığında bile yüksek tork bu güçlü motorun özellikleri arasında yer alır. Böylece 500 Nm azami tork değeri ve 7,8 l/100km ortalama yakıt tüketimi değeri elde edilir (8 ileri Steptronic Sport şanzıman: 7,1 l). BMW M240i, yalnızca 4,8 saniyede (8 ileri Steptronic Sport şanzıman: 4,6 sn) 0’dan 100 km/sa hıza ulaşır. BMW 2 Serisi’nde bu motor yalnızca BMW M240i'de kullanılır.

 • Heyecan verici M Performance sesi

  BMW M240i Coupé'nin özel egzoz sistemi, her iki yandaki Siyah Krom egzoz çıkışları sayesinde anında fark edilebilir. Orta susturucunun bulunmaması ve akıllı havalandırma kontrolü sayesinde karizmatik bir sesle çalışan bu otomobil, spor koltuklarda oturan yolcuların üzerinde heyecan verici bir etki bırakır. Geniş kapsamlı akustik optimizasyonlar, spor otomobil hissini önemli ölçüde güçlendirir.

BMW M240i COUPÉ MODELİNİN M PEFORMANCE SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

BMW M240i Coupé’nin sürüş dinamikleri konsepti, performans göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Sınırsız günlük kullanım olanağı ile çok daha fazla sürüş keyfi sunabilmek amaçlanmıştır. Üst düzey çeviklik, hassas yol tutuşu ve tüm bileşenlerin dengeli kalibrasyonu, otomobilin virajdan çıktığı her anda hissedilebilir. BMW M GmbH mühendisleri, bu ayrıcalıklı coupé otomobilin süspansiyon ve direksiyon özelliklerini geniş kapsamlı modifikasyonlarla en ince ayrıntısına kadar optimize etmiştir.

 • Alçaltılmış M sport yürüyen aksam ile çok daha fazla dinamizm

  Olağanüstü motor performansını etkileyici ve hakim sürüş dinamiklerine dönüştürmek üzere yaylar ve dengeleyiciler yüksek torklu altı silindirli motora uygun olarak hassas şekilde ayarlanmıştır. Ön aksa özgü elastik kinematik özellikler, etkileyici sürüş anlarını deneyimleyebilmenizi sağlar. Özel olarak kalibre edilmiş ve 10 milimetre alçaltılmış M sport süspansiyon ve Servotronic özellikli değişken spor direksiyon sayesinde çok daha yüksek oranda çeviklik elde edilir. Opsiyonel BMW xDrive dört çeker sistemi, BMW M240i xDrive Coupé'nin itiş gücünü akslar arasında esnek olarak dağıtır ve zorlu yol koşullarında bile mümkün olan en iyi çekişi sağlar.


  BMW M240i xDrive Coupé modeline ilişkin rakamlar
  Ortalama yakıt tüketimi: 7,4 l/100 km
  CO2 emisyonu (ortalama): 169 g/km

 • 8 ileri Steptronic Sport şanzıman ile daha sportif

  BMW240i Coupé, 8 ileri Steptronic Sport şanzımanı sayesinde dinamik bir biçimde hızlanır. Kalkış Kontrolü sayesinde, 0'dan 100 km/sa hıza yalnızca 4,6 saniyede ulaşır. Yalnızca DSC düğmesine basın, seçim kolunu "S" konumuna getirin, kısa süreyle frene basın ve gaz pedalı ile vites küçültme fonksiyonunu etkinleştirin. Freni bıraktığınızda, itiş gücünün ne anlama geldiğini keşfedebilirsiniz.

 • Standart olarak sunulan M Sport frenler ile daha fazla kontrol

  Dört pistonlu sabit kaliperli alüminyum fren, ön taraftaki stil 436 M, Çift kollu 18 inç M hafif alaşım jantları tamamen durdurmak için yeterlidir. Arka aksta ise bu sistemin iki pistonlu versiyonu bulunur. Dahili havalandırma sayesinde, bu frenler yüksek termal yük altında bile güvenilir biçimde çalışır. Otomobil hareketsiz haldeyken bile, M logolu ayırt edici mavi fren kaliperleri sayesinde bu olağanüstü fren gücü fark edilir.

OPTİMUM YOL TUTUŞ.

BMW M240i Coupé profesyonellerin elinde.

M PERFORMANCE AİLESİ.

Titizlikle ele alınmış tasarım, mükemmelleştirilmiş sürüş özellikleri ve en üst düzeyde sürüş dinamiklerine sahip M Performance Otomobilleri, bu üç özelliğin tamamını bünyesinde barındırır. BMW M GmbH’nin özel teklifleri olarak, M Performance Otomobilleri, ilgili serilerin en iyi yönlerini BMW M otomobillerinin dinamik genleriyle bir araya getirerek kendilerine ait bir sınıf oluşturur.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.

  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçili güzergah, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı yer alır.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz gibi "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde de bulabilirsiniz.