KONFOR YENİDEN TANIMLANDI.

BMW 2 Serisi Coupé'de konfor ve güvenlik.

Bazen dalgaya karşı yüzmek daha eğlencelidir. Yeni yollara öncülük edenler, güvenli şekilde aydınlatılmış yollarda yolculuk etmenin değerini de bilir. Karşıdan gelen otomobillerdeki sürücülerin de gözlerinin kamaşmasını dert etmelerine gerek yoktur. Servotronic, her zaman direksiyon hareketini en ideal konumda tutar ve diğer birçok detay da gittiğiniz her yerde günlerinizi kolaylaştırmaya yardımcı olur.

ADAPTİF FARLAR.

Viraj ışıklarının yanı sıra Bi-Xenon Far teknolojisine sahip değişken şehir içi ve otoyol aydınlatmalı Adaptif Farlar otomobilin ilerisindeki yolun ideal şekilde aydınlatılabilmesini sağlar. Hareketli farlar sürücü direksiyonu döndürmeye başlar başlamaz virajları ve köşeleri aydınlatır. Kısa mesafeli görüş kabiliyetinin artırılması amacıyla otomobil hareketsiz haldeyken bile sinyal lambası etkinleştirildiğinde veya direksiyon çevrildiğinde viraj ışıkları otomatik olarak etkinleştirilir. Adaptif Farlar yolun her durumda ideal şekilde aydınlatılmasını sağlayarak sürüş güvenliğini önemli ölçüde artırır.

UZUN FAR FONKSİYONU

Uzun Far Fonksiyonu geceleri karşıdan gelen trafiğe veya önde otomobil olup olmadığına bağlı olarak uzun ve kısa huzmeli farlar arasında geçiş yaparak sürücüye destek olur. Caddenin aydınlatması yeterliyse farlar otomatik olarak karartılır.
Dikiz aynasının yanında bulunan bir kamera maksimum 1.000 metre mesafedeki diğer otomobillerin farlarını tespit eder. Uzun Far Fonksiyonu etkinleştirildiğinde ve karşıdan bir otomobilin geldiği ya da önde ilerleyen bir otomobilin stop lambaları algılandığında sistem otomatik olarak uzun ve kısa huzme arasında geçiş yapar.

SERVOTRONIC.

SERVOTRONIC.

İdeal servo direksiyon desteği.

Servotronic ile her türlü sürüş durumunda ideal direksiyon takviyesinin keyfini çıkarın. Direksiyonun gücünü mevcut hıza uyum sağlayacak şekilde ayarlar ve yüksek hızlarda bile direkt, hassas bir direksiyon tepkisi sunar. Aynı zamanda direksiyon için gereken fiziksel çabayı en aza indirerek üstün bir konfor sağlarken, park, manevra veya dar ya da virajlı yollarda ilerlerken çevikliği en üst düzeye çıkarır.

Üstün hassasiyet.

Bir kontrol ünitesi her sürüş durumu için gerekli olan direksiyon takviyesini belirlemek üzere elektronik hız ölçümlerini kullanır. Direksiyon hidrolik mekanizmasındaki elektronik olarak kontrol edilen valf, güç takviyesi ayarlarının yönlendirme açısından motor devrine dayanan geleneksel takviyeli sistemlere göre çok daha hassas şekilde yapılabilmesini mümkün kılar.

Daha az fiziksel efor.

Bu sistem düşük devirlerde direksiyon için daha az fiziksel efor anlamına gelir. Hız arttıkça, yol ile doğrudan temas sağlamak ve yön dengesini korumak üzere servo güç, kademeli olarak azaltılır.

İŞLEVSELLİK.

BMW 2 Serisi Coupé içeride üzerine düşeni yapar. Kapılardaki saklama bölümleri bir litrelik şişeler için yeterli alana sahiptir. Merkez konsolda ve arka merkez kol dayaması üzerinde yer alan bardak tutucularda içecekler güvenli şekilde tutulabilir.
Arka koltuk sırt dayamaları 40:20:40 oranında katlanarak daha büyük ve daha hacimli eşyaların taşınabilmesini sağlar. Saklama bölümü paketi BMW 2 Serisi Coupé'yi zemin ağı, çanta tutucular ve bagaj bölümündeki bağlantı noktaları gibi özelliklerle geliştirir. Bu özellikler güvenliği ve işlevselliği sağlar.

KONFOR ERİŞİM SİSTEMİ

Kullanım kolaylığı sunan yenilikçi Konfor Erişim sistemi, anahtar kullanmadan otomobilin kapılarının açılmasını ve motorun çalıştırılmasını sağlar. Cebinizde veya çantanızda taşıdığınız anahtar, otomobilinize yaklaşırken otomatik olarak tanınır. Kapı kilidi otomatik olarak açıldıktan sonra, sürücü içeri girebilir ve Start/Stop düğmesine basarak motoru çalıştırabilir.
Konfor Erişim sistemi güvenliğin sağlanması için anahtarın tanınmasını temel alır.