DAİMA BAĞLANTIDA, DAİMA ÖZGÜR.

BMW 2 Serisi Coupé'deki BMW ConnectedDrive Hizmet ve Uygulamaları.

Özgürlük hayatta kendi yolunuzu seçebilmek demektir. Kesinlikle yapmak istediğiniz şeyin peşinden gitmektir. BMW ConnectedDrive akıllı hizmetleri bu amaçla geliştirildi; bu hizmetler ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır, müzik zevkinizi bilir ve sizi gitmek istediğiniz yere en kısa yoldan götürür. Ayrıca, sınırsız özgürlüğün tadını çıkarabilmeniz için BMW 2 Serisi Coupé'yi kusursuz bir suç ortağı haline getirir.

CONNECTEDDRIVE HİZMETLERİ.

BMW ConnectedDrive Hizmetleri seçeneği tüm akıllı, otomobil içi bilgi ve eğlence hizmetlerinin temelini oluşturur.
Bunlar arasında, hava durumu, haberler, online arama ve ayrıca ofis fonksiyonları gibi güncel, yerel bilgilere ulaşabilmeyi sağlayan BMW Online yer alır.
Web kameraları, park bilgisi gibi kişiselleştirilmiş hizmetlerin bir araya getirilmesi de mümkündür. Ek olarak bu seçenek BMW Connected gibi akıllı telefon uygulamalarının rahat, güvenli ve sınırsız şekilde kullanılabilmesini sağlar. BMW ConnectedDrive Hizmetleri seçeneği bir BMW ile yapılacak yolculuğu daha keyifli hale getirecek çok daha fazla seçenek sunar.

BMW UYGULAMALAR.

Apps donanım özelliği, belirli bir akıllı telefon uygulamasının BMW otomobillerinde uyumlu biçimde kullanılmasını sağlayan bir platformdur. BMW, kullanıcılarına BMW Connected ve BMW M Laptimer gibi kendi uygulamalarını sunmasının yanı sıra diğer uygulamaların otomobilde güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak üzere Spotify, Napster, GoPro, Deezer ve Audible gibi ortaklarla da yakın şekilde çalışmaktadır.
Otomobile uyumlu bir akıllı telefonu, bir ek bileşen adaptörü (mevcutsa) ya da USB kablosuyla bağlamanız yeterlidir. Akıllı telefon üzerinden açılan ses dosyaları , otomobile ait olan ses sistemi üzerinden oynatılır . Uygulamanın tüm işlevleri iDrive Butonu ile kontrol edilebilir. Otomobilde kullanılabilen uygulama seçenekleri, BMW ve birçok farklı tedarikçi arasındaki yakın ortaklıklar sayesinde sürekli genişlemektedir. Daha fazla bilgi için: www.bmw.com.tr/apps.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), ihtiyaç duyduğunuzda en güncel trafik bilgisini sağlar. Gecikmelerin zaman ve süresiyle ilgili kesin ayrıntılar neredeyse gerçek zamanlı olarak aktarılır. Veriler, cep telefonu şebekelerinin hareket profilleri, otomobil filolarına ait GPS verileri, akıllı telefon uygulamaları ve polis raporları gibi kaynaklardan toplanır. Bu veriler, birkaç metre içerisindeki trafik sıkışıklığını belirlemeyi mümkün kılacak şekilde analiz edilir. Bu özellik RTTI'nin otoyollarda, ana yollarda, kırsal yollarda ve çeşitli şehir yollarındaki mevcut trafik durumunu gerçek zamanlı olarak bildirmesini mümkün kılarken verimli alternatif rotalar da sunar.
Yalnızca opsiyonel ConnectedDrive Hizmetleri donanımı ile birlikte sunulur.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı Acil Durum Çağrısı yirmi dört saat boyunca, eğitimli bir personel tarafından, yurtdışında olsalar bile sürücünün ana dilinde hızlı, hedefe yönelik bir yardımı garanti eder. Bir hava yastığının açılmasına veya emniyet kemeri gergilerinin etkinleşmesine neden olan ciddi bir kaza meydana gelirse, otomatik olarak bir akıllı acil durum çağrısı yayınlanır. Otomobilin kesin konumu, kazanın şiddeti ve yolcuların olası yaralanma riski gibi bilgiler otomobilde bulunan yerleşik SIM kart aracılığıyla, yani cep telefonundan bağımsız olarak BMW Çağrı Merkezine iletilir. BMW çağrı merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini durumdan haberdar eder ve kurtarma hizmetleri ulaşana dek telefonla yardım sağlar. Acil durum çağrısı yolda başkalarının başına bir kaza gelmesi durumunda da manüel olarak çalıştırılabilir.