DAHA FAZLA EĞLENCE. DAHA AZ YAKIT.

BMW 2 Serisi Gran Tourer'da sürüş dinamikleri verimlilikle buluşuyor.

DAHA FAZLA EĞLENCE. DAHA AZ YAKIT.

BMW 2 Serisi Gran Tourer'da sürüş dinamikleri verimlilikle buluşuyor.

BMW Twinpower Turbo benzinli ve dizel motorlar, sofistike yürüyen aksam ve yepyeni Steptronic şanzımanı ile BMW 2 Serisi Gran Tourer uzun düzlüklerde ve keskin virajlarda şaşırtıcı bir sportif sürüş deneyimi sunar. Ayrıca oldukça verimlidir. BMW 2 Serisi Gran Tourer, BMW EfficientDynamics teknolojisiyle akıllı enerji yönetimi sayesinde yakıt tüketimi, çevre ve maliyet konusunda da dikkatlidir.

DAHA FAZLA EĞLENCE. DAHA AZ YAKIT.BMW 2 Serisi Gran Tourer'da sürüş dinamikleri verimlilikle buluşuyor.

BMW Twinpower Turbo benzinli ve dizel motorlar, sofistike yürüyen aksam ve yepyeni Steptronic şanzımanı ile BMW 2 Serisi Gran Tourer uzun düzlüklerde ve keskin virajlarda şaşırtıcı bir sportif sürüş deneyimi sunar. Ayrıca oldukça verimlidir. BMW 2 Serisi Gran Tourer, BMW EfficientDynamics teknolojisiyle akıllı enerji yönetimi sayesinde yakıt tüketimi, çevre ve maliyet konusunda da dikkatlidir.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Hedef ister maksimum performans, ister minimum yakıt tüketimi olsun BMW için odak noktası her zaman saf BMW sürüş keyfidir. BMW EfficientDynamics, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu en aza indirirken aynı anda dinamikleri ve sürüş keyfini artırmak üzere geliştirilen bir stratejidir. Motor, enerji yönetimi ve otomobil konseptini içeren ve her BMW ile standart olarak sunulan kapsamlı bir teknoloji paketidir.
BMW TwinPower Turbo ailesinin üyesi olan yeni nesil benzinli ve dizel motorlar gelişmiş performans ve düşük yakıt tüketimi sağlar. Doğru parçalar için doğru malzemenin kullanılmasıyla aynı anda ağırlığı azaltırken otomobilin sağlamlığını da artıran BMW Efficient Lightweight teknolojisinin sunduğu iyileştirilmiş aerodinamik özellikler de verimliliğin artmasına katkıda bulunur. Son derece hafif ve yüksek sertliğe sahip karbon fiber (CFRP) kullanan tek büyük otomobil üreticisi olan BMW'nin yenilik konusunda etkileyici liderliğinin göstergesidir. Bu akıllı enerji yönetim sistemi ve yakıt tüketimini iyileştirerek sürüşü destekleyen opsiyonel ECO PRO Modu dahil olmak üzere kapsamlı teknolojilerden oluşan bir bileşimdir.

BMW xDRIVE.

BMW akıllı xDrive dört çeker sürüş sistemi en zorlu yol koşullarına bile mükemmel şekilde uyum sağlar ve otomobile optimum yol tutuşu kazandırır. xDrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC), BMW'nin yol boyunca güvenli ve dengeli ilerlemesine olanak tanır. DSC sezici sistemi ile kontrol edilen xDrive sürüş gücünü esnek ve hızlı bir biçimde akslara dağıtır, virajlarda arkadan ve önden savrulmanın önüne geçer ve olağanüstü bir yön dengesi sağlar. Ayrıca kaygan veya dik yokuşlarda bile çabuk ve güvenli hızlanma sağlar. Zorlu yol koşullarında DSC sistemi sürüşe gereğinden fazla müdahale etmez. Böylece BMW xDrive, dört çeker sürüş sisteminin çekiş, yön dengesi ve sürüş güvenliği avantajlarınıklasik BMW çevikliği ile bir araya getirir.

BMW sDRIVE.

BMW sDRIVE.

sDrive, hareketli aksamdan torkun yalnızca bir aks tarafından aktarıldığı BMW otomobilleri ifade eder. Çoğu BMW otomobili, sDrive arkadan itiş özelliğine sahiptir. Ancak otomobil konseptine bağlı olarak sDrive önden çekiş özelliği de kullanılabilir. BMW 2 Serisi Gran Tourer'ın sDrive önden çekiş özelliği kompakt olan otomobiller için alan kazandıran bir çözümdür ve iç tasarımda bol miktarda alan sağlarken markaya özel dinamikler ve çeviklik sunar.

FORMUNUN ZİRVESİNDE SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW 2 Series Gran Tourer'ı filmle keşfedin.

FORMUNUN ZİRVESİNDE SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW 2 Series Gran Tourer'ı filmle keşfedin.

DİNAMİK SÜRÜŞ SİSTEMİ.

BMW 2 Serisi Gran Tourer'ın dinamik sürüş sistemi mükemmel performansı olağanüstü verimlilikle birleştirir. BMW Twinpower Turbo benzinli ve dizel motorlarının yanı sıra vitesler arasındaki iyileştirilmiş kademelere sahip 6 ileri ve 8 ileri Steptronic şanzıman optimum güç dağıtımı, iyileştirilmiş hızlı tepki ve düşük emisyonla birlikte akıcı bir sürüş sağlamaya yardımcı olur.

 • BMW TwinPower Turbo teknolojisi

  BMW EfficientDynamics yenilikçi yeni nesil BMW benzinli ve dizel motor serisi, BMW Twinpower Turbo teknolojisi sayesinde, üstün yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerleri sunarken çevik bir performans ve düşük devirlerde bile üstün derecede hızlı tepki verir. Yüksek verimlilik ve optimum dinamikler çok daha yoğun sürüş keyfini garanti eder.

 • 6 ileri Steptronic şanzıman

  6 ileri Steptronic şanzıman vites değiştirirken daha hızlı tepki vermeyi sağlayarak vites değiştirmeyi ve sürüşü daha rahat hale getirir. Bu iyileştirilmiş hidrolik kontrol sayesindedir. Olağanüstü konforu, dinamik sürüş ve artırılmış yakıt verimliliği ile birleştirir.

 • 8 ileri Steptronic şanzıman

  BMW EfficientDynamics'in temel bir öğesi olan 8 ileri Steptronic şanzıman, konfor ve dinamik performans açısından yeni standartları belirler. Vitesler arasındaki hassas artışlar tüm devirlerde ideal güç üretimini kolaylaştırır. Bu da yakıt tüketimini azaltırken, daha fazla sportif sürüş ve dinamik performansın keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Motor devri özellikle yüksek hızlarda düşürülür ve karşılığında hem yakıt tüketimi hem de motor gürültüsü azalır.
  Otomobil manuel moddayken bile dönüştürücü debriyaj buna yardımcı olur. Hızlı motor devri geçişleri ve hassas şanzıman ayarı son derece akıcı vites değişimlerini garantiler.
  Önsezili hareketli aksam, otomobilin hareketlerinin ve trafik durumunun sürekli olarak izlenmesi gibi entegre işlevler şanzımanın vites değiştirme yöntemini önemli ölçüde etkiler. Geçerli sürüş modundan bağımsız olarak sistem, her zaman en uygun vitesi seçer.

AKILLI ENERJİ YÖNETİMİ.

BMW 2 Serisi Gran Tourer'da sunulan BMW EfficientDynamics akıllı enerji yönetimi sayesinde yakıt tüketimini azaltıp sürüş keyfini arttırarak, yakıtın her damlası ile daha fazla performans, daha fazla verimlilik ve daha fazla eğlence elde edebilirsiniz.

 • ECO PRO modu

  ECO PRO Modu, BMW tarafından şirket içerisinde gerçekleştirilen bir yakıt tüketimi çalışmasına göre, sürüş stillerine bağlı olarak sürücülerin yakıt tüketimini yüzde 20 oranına kadar düşürmelerine yardımcı olur. Seyir işlevi ve ECO PRO rota, daha fazla tasarruf potansiyeli sunar.

 • Otomatik Start/Stop işlevi

  Otomobil geçici olarak hareketsiz halde kaldığında (örneğin, trafik ışıklarında durduğunda veya trafik sıkışıklığında) Otomatik Start/Stop işlevi motoru kapatarak toplam yakıt tüketimini daha da azaltır. Sürücü debriyaja bastığında (düz şanzıman) veya ayağını fren pedalından (Steptronic şanzıman) çektiğinde motor saniyenin çok kısa bir bölümünde otomatik olarak yeniden çalışır.

 • Fren Enerjisi Geri Kazanımı

  Her fren yaptığınızda kinetik enerji ortaya çıkar, ancak şimdiye kadar bu enerji boşa gidiyordu. Fren Enerjisi Geri Kazanımı, daha önce göz ardı edilmiş bu potansiyelden yararlanır. Sürücü her fren yaptığında veya ayağını gazdan çektiğinde, üretilen rölanti enerjisini toplayarak elektrik enerjisine dönüştürür.
  Bu elektrik enerjisi daha sonra otomobilin aküsünün şarj edilmesinde kullanılır. Akıllı enerji yönetimi sistemi, alternatörün artık sürekli olarak çalışması gerekmediği anlamına gelir ve jeneratör üzerindeki gerilimi azaltır. Böylece, klasik BMW EfficientDynamics felsefesine uygun olarak yakıt tüketimi azalır ve performans artar.

 • Optimum Vites Değiştirme Göstergesi

  Kusursuz biçimde zamanlanmış vites değişimleri, özellikle şehir içi trafiğinde ve uzun mesafelerde yakıt tasarrufu yapılabilmesini mümkün kılar. Optimum vites geçişi sayesinde daha az yakıt tüketimi sunan motorun elektronik sistemi sürüş koşullarına ve motor devrine göre en verimli vitesi seçer. Otomobilin daha yüksek veya daha düşük bir viteste daha verimli kullanılabilmesi mümkün olduğunda Bilgi Ekranı'nda ışıklı bir ok sembolü görüntülenir. Sistem aynı zamanda çabuk hızlanmayı algılar ve motor devri yükselene kadar önerisini geciktirir. BMW şirket içi karşılaştırmalı testler Optimum Vites Değiştirme Göstergesi özelliği bulunan otomobillerin yaklaşık yüzde dört oranında daha az yakıt tükettiğini göstermiştir.

AERODİNAMİK ÖZELLİKLER.

Hedefe yönelik aerodinamik önlemler sayesinde, her bir BMW otomobili, mükemmel hava direnci rakamları ortaya koyar. Verimlilik ve sürüş dengesi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan bu özellikler içerideki gürültü seviyesini azaltır. Bu da havalandırma kontrolü, düz otomobil alt paneli, arkadaki hava kanatları veya ön rüzgarlıktaki Hava Perdesi sayesinde gerçekleşir.

 • Hava Perdesi

  Entegre Hava Perdesi bulunan ön rüzgarlık, BMW EfficientDynamics felsefesini hayata geçiren bir tasarım özelliğidir. Hava Perdesi havayı iki dikey hava geçişinden ön çamurluk davlumbazlarına doğru yönlendirir ve böylelikle hızlandırılmış hava akışı tekerleklerin dış kısmında bir anlamda "perde" oluşturur. Bu yenilikçi teknolojiler türbülans ve hava direncini azaltarak yakıt tüketiminin de önemli ölçüde azalmasını sağlar.

 • Hava kanatları

  Hava kanatları, otomobilin arka yan kısımlarındaki üst gövde sütunlarının uzantısını ifade eder. Hava akımını keserek otomobilin arkasındaki türbülansı azaltır. Bunun sonucunda, hava direncinin yanı sıra yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu da azalır. Hava kanatları ayrıca otomobil arka tasarımına dinamik bir görünüm de kazandırır.

ÇEVİKLİK VE SÜRÜŞ KONFORU.

ÇEVİKLİK VE SÜRÜŞ KONFORU.

Şehir trafiğindeki çevikliği veya uzun mesafeli rotalarda sunduğu rahatlıkla BMW 2 Serisi Gran Tourer mevcut yol koşullarına mükemmel uyum sağlar ve her zaman en üst seviyede sürüş keyfini mümkün kılar.
Doğrudan direksiyon tepkisi veren ve ayrıca çeviklik ile sürüş konforunu arttıran elektrik destekli direksiyon sayesinde daima doğru yolda ilerleyin. Sürüş konseptine mükemmel uyum sağlayan otomobil, hassasiyet ve doğrudan tepki sunar; ayrıca park sırasında daha az fiziksel güç gerektirerek hayranlık uyandırır.
Servotronic özellikli değişken spor direksiyon direkt ve çevik bir direksiyon tepkisi verir ve direksiyonu çevirmek için daha az fiziksel çaba harcanmasını sağlar. Sistem, çeşitli oranlarla direksiyon açısına tepki gösterir. Sportif sürüş stilinin yanı sıra park etme ve dönüşlerde sunduğu konforla otomobilin kullanımını geliştirir.