İŞLERİ DAĞITIN, RAHAT EDİN.

BMW 3 Serisi Gran Turismo'daki BMW ConnectedDrive sürücü destek sistemleri.

Çeşitli yenilikçi teknolojiler yolculuğunuz sırasında sizi çeşitli şekillerde destekler, konforu ve güvenliği en üst düzeyde garanti eder. Bu arada siz, önemli olan şeye, tasasız bir sürüş keyfine odaklanabilirsiniz.

Devamı

BMW HEAD-UP DISPLAY.

Tam Renkli BMW Head-Up Display sürüşe ilişkin bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak, tüm konsantrasyonunu sürüşe vermesini sağlar. Ekranda mevcut hız, navigasyon talimatları ile birlikte telefon ve eğlence listeleri gibi bilgiler yer alır.

BMW 3 Serisi Gran Turismo Sürücü Destek Sistemleri

PROFESSIONAL NAVİGASYON SİSTEMİ.

HEDEFİNİZE RAHAT ULAŞIN.

PROFESSIONAL NAVİGASYON SİSTEMİ.

HEDEFİNİZE RAHAT ULAŞIN.

Handsfree özelliği, USB arayüzü, 8,8 inç LCD renkli ekran ve DVD oynatıcılı BMW Professional Radyo'ya sahip Professional Navigation Sistemi üç boyutlu harita ekranı ve 20GB bellek ile birlikte sunulur. Sistem Dokunmatik iDrive Butonu ile sezgisel olarak kullanılabilir. Lisans ücreti olmadan üç yıl boyunca harita güncellemesi mevcuttur.

Devamı

SÜRÜŞ ASİSTANI.

Sürüş Asistanı Şerit Terk Uyarısı ve Yaklaşma kontrolü uyarı sistemlerini içerir. 10 ve 60km/sa arasındaki hızlarda seyrederken Yaklaşma kontrolü ve hafif şehir içi fren özellikli yaya uyarısı herhangi bir otomobil veya yayaya çarpma riski bulunması durumunda bir uyarı verir ve acil durumda otomobile fren yaptırır. Yaklaşık 70km/sa'in üzerindeki hızlarda Şerit Terk Uyarısı direksiyonu hafifçe titreterek sürücüyü istem dışı şerit değişikliğine karşı uyarır.

PARK ASİSTANI.

Park asistanı paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır. Sistem düşük hızda sürüş sırasında dar potansiyel park boşluklarını bile ölçecek şekilde çalışır. Uygun bir boşluk bulunduğunda Park asistanı direksiyonun kontrolünü ele alır, sürücü ise doğru vitesi kullanmaktan ve gaz ve fren pedallarına basmaktan sorumludur. Sistem ayrıca Kontrol Ekranında ve akustik olarak uyarılarda bulunur.
Park asistanı olmadan park edilirken Yan park yardımı, ek seziciler kullanarak otomobilin iki yanını da izler ve tespit ettiği engelleri Kontrol Ekranında gösterir. Böylece sürücü park ederken kendini rahat ve güvende hisseder.

ŞERİT DEĞİŞTİRME UYARISI.

Gösterge açıksa radar tabanlı Şerit Değiştirme Uyarısı kör noktadan yaklaşan otomobillerin yanı sıra komşu şeritteki otomobiller konusunda sürücüyü uyarır. Sistem 20km/sa hızdan itibaren çalışmaya başlar ve tehlike durumunda direksiyonu titretir ve dış aynada bir üçgen sembolü yanıp söner.