TÜM OLASILIKLAR.

BMW 3 Serisi Sedan'daki BMW ConnectedDrive Hizmet ve Uygulamaları.

BMW 3 Serisi Sedan'dan maksimum konfor bekleyebilirsiniz. BMW ConnectedDrive'a ait Hizmetler ve Uygulamalar ile kendinizi artık çok daha iyi hissedeceksiniz. Örneğin, bu otomobili size özel bir mobil ofise dönüştürebilirsiniz. Böylece beklenmedik bir trafik sıkışıklığı sizin için asla sürpriz olmayacaktır. Bir sürprizle karşılaşsanız bile, hızlı destek otomatik olarak elinizin altındadır.

Read more

CONNECTEDDRIVE HİZMETLERİ.

ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği; çeşitli bilgi, eğlence ve hizmet özelliklerini yoldayken sürücüye sağlayan BMW ConnectedDrive işlevlerinin temelini oluşturur.
Bu işlevlerin arasında hava durumu ve haberler gibi konuma bağlı güncel bilgilere, Here.com ile çalışan çevrimiçi bir aramaya ve ofis işlevlerine erişim sağlayan BMW Online yer alır. Web kameraları, yakıt fiyatı bilgisi ve park bilgisi gibi hizmet türlerini uygulamalar menüsünde bir araya getirebilirsiniz. Bununla birlikte, belirli akıllı telefon uygulamalarına uyumlu, güvenli erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca ConnectedDrive Hizmetleri, kullanıcıların kişisel gereksinimlerine uyum sağlamak için hizmetlerin ve uygulamaların her an, her yerde sipariş edilebildiği ve genişletilebildiği BMW ConnectedDrive Store'a erişim sağlar. ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği, tüm bu özellikleri ve daha da fazlasını sunarak BMW otomobillerle yapılan her seyahati gerçek bir deneyime dönüştürür.

ConnectedDrive Hizmetleri.

 • BMW ConnectedDrive Store

  Tüm ihtiyaçlara uygun hizmetler ve uygulamalar BMW ConnectedDrive Store'dan istediğiniz zaman satın alınabilir. Bu hizmetler, BMW otomobili satın alındıktan sonra bile esnek şekilde seçilebilir ve sipariş edilebilir. Bu sayede müşteriler bireysel ihtiyaçlarına göre her zaman doğrudan otomobillerinden BMW ConnectedDrive hizmetlerine ve uygulamalarına erişebilir.
  BMW ConnectedDrive Store'dan alınabilen hizmet ve uygulamalar BMW sürücülerinin ihtiyaç ve isteklerine uymak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Ayrı hizmetlerin süresi de ayrıca seçilebilir. Bu sayede müşteriler örneğin sadece tatilleri için belli bir süre hizmet sipariş edebilirler.
  BMW ConnectedDrive Store'a yolculuk sırasında BMW'nizin içinden veya My BMW ConnectedDrive online müşteri portalı üzerinden erişilebilir. Yeni sipariş edilen hizmetler ve uygulamalara da satın alma sonrasında kısa bir süre içinde erişebilirsiniz. BMW ConnectedDrive Store her zaman mevcut hizmet ve uygulamalarla ilgili güncel bilgiler sunar.

 • Uygulamalar

  Apps donanım özelliği, belirli bir akıllı telefon uygulamasının BMW otomobillerinde uyumlu biçimde kullanılmasını sağlayan bir platformdur. BMW, kullanıcılarına BMW Connected ve BMW M Laptimer gibi kendi uygulamalarını sunmasının yanı sıra diğer uygulamaların otomobilde güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak üzere Spotify, Napster, GoPro, Deezer ve Audible gibi ortaklarla da yakın şekilde çalışmaktadır.
  Otomobile uyumlu bir akıllı telefonu, bir ek bileşen adaptörü (mevcutsa) ya da USB kablosuyla bağlamanız yeterlidir. Akıllı telefon üzerinden açılan ses dosyaları , otomobile ait olan ses sistemi üzerinden oynatılır. Uygulamanın tüm işlevleri iDrive Butonu ile kontrol edilebilir. Otomobilde kullanılabilen uygulama seçenekleri, BMW ve birçok farklı tedarikçi arasındaki yakın ortaklıklar sayesinde sürekli genişlemektedir.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı acil durum çağrısı yirmi dört saat boyunca, eğitimli bir personel tarafından, yurtdışında olsalar bile sürücünün ana dilinde hızlı, hedefe yönelik bir yardımı garanti eder. Bir hava yastığının veya emniyet kemeri gergisinin etkinleşmesini içeren (örneğin) bir kaza meydana gelirse sistem otomatik olarak bir acil durum çağrısı yayınlar. Otomobilin kesin konumu, kazanın şiddeti ve yolcuların olası yaralanma riski gibi bilgiler otomobilde bulunan yerleşik SIM kart aracılığıyla, yani cep telefonundan bağımsız olarak BMW Çağrı Merkezine iletilir. BMW Çağrı Merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini durumdan haberdar eder ve kurtarma hizmetleri ulaşana dek telefonla yardım sağlar. Acil durum çağrısı aynı zamanda, yoldaki diğer kişilere yardımcı olmak amacıyla manuel olarak da tetiklenebilir.

Akıllı acil durum çağrısı.

OFİS ÖZELLİKLERİ.

BMW ConnectedDrive ofisinizi BMW'nizin içine taşır. Arkanıza yaslanın ve ofisinizi otomobilinizin içine taşıyın. BMW ConnectedDrive ile e-postalarınızı alabilir, okuyabilir ve yanıtlayabilirsiniz.

 • Bluetooth Ofis

  Bluetooth Ofis, otomobil içinde geçirilen zamanın daha verimli harcanmasını sağlar. Bluetooth özellikli cihazlar aracılığıyla günlük işlerinizi hareket halindeyken rahatlıkla organize edebilirsiniz. E-postalar, randevular, görevler veya metin mesajları gibi uyumlu akıllı telefonlara ait en önemli ofis fonksiyonları Kontrol Ekranında gösterilir. Tüm uyumlu mobil cihazların listesini www.bmw.com/bluetooth adresinde bulabilirsiniz.

 • BMW Online Ofis

  BMW Online Ofis sayesinde otomobilde harcanan zaman çok daha verimli şekilde kullanılabilir; bu özellik e-postaların yoldayken bile alınmasını ve yanıtlanmasını sağlar. Kontrol Ekranı'ndaki kapsamlı e-posta düzenleme ve gönderme fonksiyonlarına sahiptir.
  Mevcut e-posta adresini kullanan bir posta kutusu "My BMW ConnectedDrive" müşteri portalı kullanılarak özel bir bilgisayardan birkaç adımda ayarlanabilir. Ayrıca, seçili e-posta sağlayıcıları da otomobilde BMW Online Ofis gelen kutusu olarak ayarlanabilir. Aynı sağlayıcıya ait birden fazla e-posta hesabı varsa, bunlar menüde açık bir biçimde gösterilir. Kurulum tamamlandıktan sonra, tüm e-postalar gecikme veya aksama olmaksızın otomobile gönderilir.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), her zaman en güncel trafik bilgisini sağlar. Otoyollar ve şehir içindeki birçok rotanın mevcut trafik durumuyla ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak sürücüye vermek için gecikmelerin kesin konumu ve süresi aktarılır. Akıllı alternatif rota önerileri sürücünün varış noktasına en çabuk ve en verimli şekilde ulaşabilmesine yardımcı olur. Yol durumu otomobil filolarının hareket profillerinden anonim olarak alınan GPS verilerinin yanı sıra, akıllı telefon uygulamalarından ve trafiğin yoğun olduğu saatlerdeki genel trafik bilgilerinden derlenir.
Bu trafik bilgisi yollar yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renklerle işaretlenerek sürücüye açık bir şekilde iletilir.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi.

UZAKTAN ERİŞİM.

Uzaktan Erişim ve ücretsiz BMW Remote Uygulaması (Apple App Store ve Google Play Store'da mevcuttur) ile BMW 3 Serisi'ni kilitlemek ve kilidini açmak gibi otomobille ilgili birçok işlev uzaktan gerçekleştirilebilir. Here.com arama motoru kullanılarak bulunan varış adresleri bir navigasyon sistemine (mevcutsa) doğrudan aktarılabilir.
Ayrıca, otomobilin konumu da görüntülenebilir. Müşterilerin bu özelliği kullanabilmesi için yalnızca www.bmw-connecteddrive.com.tr adresindeki "My BMW ConnectedDrive" müşteri portalından Uzaktan Erişim özelliğini etkinleştirmeleri yeterlidir.

Uzaktan Erişim.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  (1) Değerler 15.04.2018 tarihine kadar geçerlidir. Mevcut olup olmadığını BMW Yetkili Satıcınızla görüşebilirsiniz.

  (3) ile etiketli tüm otomobil değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. [Bu otomobiller, otomobillerle ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.