SPORTİF+

BMW 4 Serisi Cabrio’nun sürüş dinamikleri ve verimliliği.

SPORTİF+BMW 4 Serisi Cabrio’nun sürüş dinamikleri ve verimliliği.

BMW 4 Serisi Cabrio, heyecan verici motor gücü karakteri ve çevik dinamikleri sayesinde, sürüş keyfini olağanüstü bir düzeye çıkarır. Yüksek performanslı motorlar, etkileyici hafif yapı ve sportif, çevik süspansiyon, otomobilinizle hafif rüzgarlı bir sahil yolunda yolculuk ederken ya da zorlu bir dağ geçidinden geçerken yeteneklerini kanıtlar.


BMW 430i Cabrio:
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 7,0-6,6
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 162-154

Tüketim verileri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlı olarak ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir. Gösterilen modeller opsiyonel donanım içerir.

Devamı

YOĞUN PERFORMANS.

BMW 4 Serisi Cabrio, sınırsız bir sürüş keyfi deneyimi yaratmak üzere olağanüstü dinamik özelliklerle son derece hassas kullanım özelliklerini bir araya getirir. Viraj dönerken veya zorlu sürüş koşullarında bile mükemmel yol tutuşunu her zaman hissedebilirsiniz. Güçlü performans ve sportif çevikliğin etkileyici birleşimini deneyimleyin.

GÜÇLÜ MOTORLAR.

BMW 4 Serisi Cabrio Sürüş Dinamikleri Standart Motor 01

BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

Hakim güç, kesintisiz çalışma ve heyecan verici ses BMW EfficientDynamics motor ailesi tarafından sunulan BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motorun öne çıkan özellikleri arasındadır. Çift-VANOS, Valvetronic, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve bir TwinScroll turboşarj ile 326 bg güç üretir ve 100 km’de ortalama yakıt tüketimi 7,6 - 6,8 litredir.

Devamı
BMW 4 Serisi Cabrio Sürüş Dinamikleri Standart Motor 02

BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor.

Son nesil BMW TwinPower Turbo 2,0 litre 4 silindirli benzinli motor maksimum sürüş keyfini garantiler. Çevikliğinin yanı sıra düşük devirlerde bile olağanüstü seviyede hızlı tepki vermesi ve yakıt açısından üstün verime ve düşük emisyona sahip olmasıyla dikkat çeker.

Devamı
BMW 4 Serisi Cabrio Sürüş Dinamikleri Standart Motor 03

BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motor.

BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motorun yeni nesli, değişken türbin geometrisine sahip turboşarj ve common rail direkt enjeksiyon gibi son derece yenilikçi teknolojiler sayesinde örnek oluşturan tüketim rakamlarıyla bir araya getirilen etkileyici bir güç sunar. Motor 258 bg ile 313 bg arasında güç ve 560 ile 630 Nm arasında etkileyici bir tork üretir.

Devamı
BMW 4 Serisi Cabrio Sürüş Dinamikleri Standart Motor 04

BMW TwinPower Turbo 4 silindirli dizel motor.

BMW TwinPower Turbo 2,0 litre 4 silindirli en son nesil dizel motorlar, seri güç üretiminin yanı sıra düşük motor devirlerinde bile mükemmel seviyede hızlı tepki sunar. Değişken türbin geometrisine sahip turboşarj teknolojisi ve CommonRail direkt enjeksiyon bu motorların yakıt açısından son derece verimli ve düşük emisyonlu olmasını sağlar.

Devamı

8-İLERİ STEPTRONİC ŞANZIMAN.

Opsiyonel 8-ileri spor otomatik şanzıman maksimum seviyede dinamik özellikler, verimlilik ve sürüş konforu sağlar. Kısa vites değiştirme aralıkları hızlanma değerlerini artırırken sekiz vitesin hassas aralığı vites değişimi sırasında neredeyse hissedilmez. Aynı zamanda, ses seviyesi azaltılırken, motor en uygun şekilde güç üretimine yönelik olarak ideal devir seviyesinde tutulur. Sekizinci vites yüksek hızlarda motorun devir sayısını düşürür ve böylelikle yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltır.

SPORTİF SÜRÜŞ KARAKTERİ.

BMW 4 Serisi Cabrio, Sürüş Deneyimi Kontrolü ile en güzel havalarda bile keyfinizi daha da artırır. Bunun nedeni SPORT modu veya opsiyonel SPORT+ modunun daha sert bir amortisör ayarını etkinleştirmesidir, bu da dinamik bir sürüş tarzı için idealdir. Bu durum, özellikle opsiyonel Adaptif M süspansiyon ve Servotronic özellikli değişken spor direksiyon ile birlikte geçerlidir. İki bileşen de daha konforlu bir sürüşü mümkün kılar.

 • 50:50 aks yükü dağıtımı

  50:50 oranında ideal bir aks yükü dağılımı, üstün bir yön dengesi, çevik kullanım ve hassas direksiyon hakimiyeti sağlar. Aynı zamanda düşük ağırlık merkezi ve daha kısa aks dışı mesafeler de sürüş karakterini güçlendirir.

 • Adaptif M süspansiyon

  Adaptif M süspansiyon, yol ve sürüş koşullarına uyum sağlamak üzere istenildiği zaman elektronik olarak ayarlanabilir. Ayrıca sürücü, konforlu sürüşten çevik kullanım sağlayan son derece atletik sürüşe kadar değişen sürüş stilleri arasından tercih ettiğini etkinleştirmek üzere istediği zaman Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla süspansiyon karakterini de ayarlayabilir.

 • Değişken spor direksiyon

  Servotronic değişken spor direksiyon doğrudan ve çevik direksiyon tepkisi sağlayarak direksiyonu çevirmek için daha az çaba sarf edilmesini sağlar. Değişken direksiyon oranları sayesinde direksiyon açısına tepki verir. Bu durum, daha dinamik sürüş sırasında hakimiyeti artırır ve park ederken ya da dönerken direksiyonu döndürmek için sarfedilen çabayı azaltır. Seçilebilen SPORT+ modu, bu paketin bir diğer özelliğidir.

BMW 4 SERİSİ MODEL AİLESİNİN DİNAMİKLERİ.

BMW 4 SERİSİ MODEL AİLESİNİN DİNAMİKLERİ.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Daha az yakıt tüketimi ve daha fazla sürüş keyfi sunan BMW Efficient Dynamics, güç sistemini, enerji yönetimini ve otomobil konseptini etkileyen bir dizi farklı teknolojiyi içerir. Böylece daha düşük yakıt tüketimi, daha az CO2 emisyonu, daha fazla dinamik karakter ve sürüş keyfi elde edilir. Bunlar her BMW’de olduğu gibi BMW 4 Serisi Cabrio'da da standart olarak sunulan özelliklerdir.

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Tüketim verileri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlı olarak ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir. Gösterilen modeller opsiyonel donanım içerir.

  Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve resmi özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşılabilir.

  Rakamlar belirli bir otomobile atıfta bulunmaz ve ürün teklifinin bir parçasını oluşturmaz. Yalnızca farklı otomobil tipleri arasında kıyaslama yapılması için temel oluşturması amaçlanmıştır. Yakıt veya diğer enerji kaynaklarının üretimi ve tedarikinin neden olduğu CO2 emisyonu, 1999/94/EC sayılı Direktif uyarınca CO2 emisyonunun belirlenmesinde göz önünde bulundurulmaz.