GÜÇ+

BMW 4 Serisi Gran Coupé için sürüş dinamikleri ve verimlilik.

GÜÇ+ BMW 4 Serisi Gran Coupé için sürüş dinamikleri ve verimlilik.

BMW 4 Serisi Gran Coupé’nin şıklığı daha ilk bakışta dikkatinizi çeker ve dinamizmini de hissedersiniz. Motor, yürüyen aksam ve aerodinamik tasarım, heyecan verici bir birliktelik yaratır. Bu otomobil, gücü çevikliğe dönüştürmenin en üstün yöntemini sunar.

BMW 4 Serisi Gran Coupé 418i, 418d, 430i xDrive, 420d xDrive ve 440i xDrive modellerinin arkadan itişli veya dört çeker seçenekleri ve dengeli bir aks yükü dağıtımı ile gücünü bir dizi yüksek performanslı motordan alarak maksimum sürüş keyfi sunar.

 

BMW 418i Gran Coupé:
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 6,1
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 138


*Tüketim verileri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlı olarak belirlenir. Gösterilen modeller opsiyonel donanım içerir.

Devamı

ETKİLEYİCİ DİNAMİKLER.

BMW 4 Serisi Gran Coupé, daha ilk bakışta tutkunun hissedilmesini sağlar. Heyecan verici sportif karakter, son derece hassas kullanım özellikleri ve optimum sürüş konforu, mükemmel bir yol tutuşu ve viraj dönme becerisiyle sürücü için nefes kesici bir performans deneyimi oluşturmak üzere bir araya getirilmiştir. Akıllı hafif yapı tekniğiyle sportif bir şıklığa sahip dört kapılı otomobilde en üst düzeyde dinamik özellikler ve çeviklik elde edilmiştir.

GÜÇLÜ MOTORLAR.

BMW 4 Serisi Gran Coupé Sürüş Dinamikleri Standart Motor 01

BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor.

Hakim güç, kesintisiz çalışma ve heyecan verici ses BMW EfficientDynamics motor ailesi tarafından sunulan BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motorun öne çıkan özellikleri arasındadır. Çift-VANOS, Valvetronic, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve bir TwinScroll turboşarj ile 326bg güç üretir ve 100km’de ortalama yakıt tüketimi 7,4 - 6,6 litredir.

Devamı
BMW 4 Serisi Gran Coupé Sürüş Dinamikleri Standart Motor 02

BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor.

Son nesil BMW TwinPower Turbo 2,0 litre 4 silindirli benzinli motor maksimum sürüş keyfini garantiler. Çevikliğinin yanı sıra düşük devirlerde bile olağanüstü seviyede hızlı tepki vermesi ve yakıt açısından üstün verime ve düşük emisyona sahip olmasıyla dikkat çeker.

Devamı
BMW 4 Serisi Gran Coupé Sürüş Dinamikleri Standart Motor 03

BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motor.

BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motorun yeni nesli, değişken türbin geometrisine sahip turboşarj ve common rail direkt enjeksiyon gibi son derece yenilikçi teknolojiler sayesinde örnek oluşturan tüketim rakamlarıyla bir araya getirilen etkileyici bir güç sunar. Motor 258 bg ile 313 bg arasında güç ve 560 ile 630 Nm arasında etkileyici bir tork üretir.

Devamı
BMW 4 Serisi Gran Coupé Sürüş Dinamikleri Standart Motor 04

BMW TwinPower Turbo 4 silindirli dizel motor.

BMW TwinPower Turbo 2,0 litre 4 silindirli en son nesil dizel motorlar, seri güç üretiminin yanı sıra düşük motor devirlerinde bile mükemmel seviyede hızlı tepki sunar. Değişken türbin geometrisine sahip turboşarj teknolojisi ve CommonRail direkt enjeksiyon bu motorların yakıt açısından son derece verimli ve düşük emisyonlu olmasını sağlar.

Devamı

8-İLERİ STEPTRONİC ŞANZIMAN.

Opsiyonel 8-ileri spor otomatik şanzıman maksimum seviyede dinamik özellikler, verimlilik ve sürüş konforu sağlar. Kısa vites değiştirme aralıkları hızlanma değerlerini artırırken sekiz vitesin hassas aralığı vites değişimi sırasında neredeyse hissedilmez. Aynı zamanda, ses seviyesi azaltılırken, motor en uygun şekilde güç üretimine yönelik olarak ideal devir seviyesinde tutulur. Sekizinci vites yüksek hızlarda motorun devir sayısını düşürür ve böylelikle yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltır.

SPORTİF SÜRÜŞ KARAKTERİ.

BMW 4 Serisi Gran Coupé nefes kesen sürüş karakteri ile ön plana çıkar. Ne de olsa BMW’ye özgü arkadan itiş özelliği, düşük ağırlık merkezi ve mükemmel aks yükü dağıtımı eşsiz sürüş keyfinin mutlak garantisidir. Bu, standart özellik olarak sunulan Servotronic özellikli değişken spor direksiyon ve opsiyonel Adaptif M süspansiyon tarafından desteklenir. Bu özelliklerle sportif bir sürüş stili benimsendiğinde ve virajlı yollarda mükemmel bir yol tutuşu sunulur.

 • 50:50 aks yükü dağıtımı

  50:50 oranında ideal bir aks yükü dağılımı, üstün bir yön dengesi, çevik kullanım ve hassas direksiyon hakimiyeti sağlar. Aynı zamanda düşük ağırlık merkezi ve daha kısa aks dışı mesafeler de sürüş karakterini güçlendirir.

 • Adaptif M süspansiyon

  Adaptif M süspansiyon, yol ve sürüş koşullarına uyum sağlamak üzere istenildiği zaman elektronik olarak ayarlanabilir. Ayrıca sürücü, konforlu sürüşten çevik kullanım sağlayan son derece atletik sürüşe kadar değişen sürüş stilleri arasından tercih ettiğini etkinleştirmek üzere istediği zaman Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla süspansiyon karakterini de ayarlayabilir.

 • Değişken spor direksiyon

  Servotronic değişken spor direksiyon doğrudan ve çevik direksiyon tepkisi sağlayarak direksiyonu çevirmek için daha az çaba sarf edilmesini sağlar. Değişken direksiyon oranları sayesinde direksiyon açısına tepki verir. Bu durum, daha dinamik sürüş sırasında hakimiyeti artırır ve park ederken ya da dönerken direksiyonu döndürmek için sarfedilen çabayı azaltır. Seçilebilen SPORT+ modu, bu paketin bir diğer özelliğidir.

BMW 4 SERİSİ MODEL AİLESİNİN DİNAMİKLERİ.

BMW 4 SERİSİ MODEL AİLESİNİN DİNAMİKLERİ.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Daha az yakıt tüketimi ve daha fazla sürüş keyfi sunan BMW Efficient Dynamics, güç sistemini, enerji yönetimini ve otomobil konseptini etkileyen bir dizi farklı teknolojiyi içerir. Böylece daha düşük yakıt tüketimi, daha az CO2 emisyonu, daha fazla dinamik karakter ve sürüş keyfi elde edilir. Bunlar her BMW’de olduğu gibi BMW 4 Serisi Gran Coupé’de de standart olarak sunulan özelliklerdir.

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Tüketim verileri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlı olarak ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir. Gösterilen modeller opsiyonel donanım içerir.


  Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve resmi özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşılabilir.


  Rakamlar belirli bir otomobile atıfta bulunmaz ve ürün teklifinin bir parçasını oluşturmaz. Yalnızca farklı otomobil tipleri arasında kıyaslama yapılması için temel oluşturması amaçlanmıştır. Yakıt veya diğer enerji kaynaklarının üretimi ve tedarikinin neden olduğu CO2 emisyonu, 1999/94/EC sayılı Direktif uyarınca CO2 emisyonunun belirlenmesinde göz önünde bulundurulmaz.