Stage

DİNAMİK BİR KAHRAMAN.

BMW 5 Serisi için sürüş dinamikleri ve verimlilik.

DİNAMİK BİR KAHRAMAN.BMW 5 Serisi için sürüş dinamikleri ve verimlilik.

Dinamikler söz konusu olduğunda, BMW 5 Serisi sınırları aşar. Güçlü motor seçenekleri, otomobilin sportif dış tasarımını etkili şekilde yola yansıtır. BMW 5 Serisi, güçlü olmasının yanı sıra akıllıdır da. Bunun ana nedeni, dinamiklerinden tam olarak yararlanmasını sağlayan geleceğin ilerici teknolojilerinin, onu gerçek bir kahraman haline getirmesidir. BMW 530i xDrive, BMW 540i xDrive gibi BMW 5 Serisi Sedan modellerinin sürüş dinamiklerini keşfedin.

 

BMW 530i xDrive Sedan1:
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 6,2
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 142

Devamı

ADAPTIVE MODU İLE SÜRÜŞ DENEYİMİ KONTROLÜ.

BMW’lerde sunulan sürüş modları, sürücünün standart COMFORT modu, verimliliğe yönelik olarak ECO PRO modu ve çok daha dinamik sürüşe olanak tanıyan SPORT Modu arasında seçim yapabilmesini sağlar. BMW 5 Serisi’nde ilk defa sunulan yeni etkileşimli ADAPTİF mod ise, Dinamik Amortisör Kontrolünü, direksiyonu ve Steptronic şanzımanı mevcut sürüş durumuna uygun şekilde sürekli olarak ayarlamaktadır.

Devamı
BMW 5 Serisi Sedan Sürüş Dinamikleri ve Verimlilik: Motor

DAHA İYİ OLMASI İÇİN GELİŞTİRİLDİ.

DAHA İYİ OLMASI İÇİN GELİŞTİRİLDİ.

BMW 5 Serisi sıradanlıkla yetinmez. Bu nedenle hızlanma ve CO2 emisyonu açısından sınıfında mutlak şampiyon olması son derece doğaldır. Bunun bir diğer nedeni de otomobile ilk kez dahil edilen Akıllı Start/Stop fonksiyonudur. Bu özellik, durma halinin yalnızca belirli bir süre devam etmesi beklendiğinde motoru kapatır.

Devamı
BMW 5 Serisi Sedan Sürüş Dinamikleri ve Verimlilik: Hafif Yapı

AĞIRLIKTAN TASARRUF EDERKEN DİNAMİZM KAZANIN.

AĞIRLIKTAN TASARRUF EDERKEN DİNAMİZM KAZANIN.

Alüminyum ve son derece modern alüminyum alaşımlar gibi daha hafif malzemeler sayesinde, yedinci nesil BMW 5 Serisi, önceki modele göre yaklaşık 100 kilogram daha hafiftir. Akıllı hafif yapı, ön ve arka aks arasında dengeli bir ağırlık dağılımının yanı sıra ağırlık merkezinin daha düşük olmasını sağlar. Bunun sonucunda, son derece dinamik sürüş özellikleri elde edilir.

Devamı
BMW 5 Serisi Sedan Aktif Hava Akışı Böbrek Izgaraları Yakından Görünüm

HAVAYI YÖNLENDİRİR VE ÇEVİKLİĞİ ARTIRIR.

HAVAYI YÖNLENDİRİR VE ÇEVİKLİĞİ ARTIRIR.

BMW 5 Serisi'nde, BMW EfficientDynamics teknoloji paketi ayırt edici bir tasarım ikonu olan böbrek ızgaraları üzerinde görünür. Soğutucu hava talebi düşük olduğunda, böbrek ızgaralarının içinde yer alan Aktif Hava Akışı valfi kapalı durumda kalarak, bu sınıfta benzersiz olan 0,22 cd (hava sürtünme katsayısı) değerini sağlar.

Devamı
BMW 5 Serisi Sedan Sürüş Dinamikleri ve Verimlilik: EfficientDynamics

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Daha az yakıt tüketimi ve daha fazla sürüş keyfi sunan BMW EfficientDynamics, bir yandan yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltan, diğer yandan dinamikleri ve sürüş keyfini artıran stratejinin adıdır. Fonksiyon paketi, çekiş sistemini, enerji yönetimini ve otomobil konseptini kapsar.

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

    (1) Değerler 15.04.2018 tarihine kadar geçerlidir. Mevcut olup olmadığını BMW Yetkili Satıcınızla görüşebilirsiniz.

    (3) ile etiketli tüm otomobil değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. [Bu otomobiller, otomobillerle ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

    CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

    Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.