M760Li.

610 bg, 448 kW yeni BMW M760Li xDrive

BMW M Performance

M760Li.

610 bg, 448 kW yeni BMW M760Li xDrive

M760Li.610 bg, 448 kW yeni BMW M760Li xDrive

BMW M760Li xDrive modeli ile BMW M GmbH, BMW 7 Serisi Sedan otomobillerden esinlenen M Performance Modelini ilk kez görücüye çıkarıyor. Bu serinin en üst modeli M Performance TwinPower Turbo on iki silindirli benzinli motorla donatılmıştır ve BMW Individual portföyünden şık dış tasarım ve iç tasarım bileşenlerine sahiptir. Bu nedenle, otomobil saf dinamizm ve benzersiz lüks hissi ile ilham vericidir.
 

BMW M760Li xDrive modeline ilişkin rakamlar(1):
Yakıt tüketimi (ortalama): 12,6 l/100 km
CO2 emisyonu (ortalama): 294 g/km

Devamı
Design

BMW M760Li xDRIVE MODELİNİN M PERFORMANCE TASARIMI.

M Sport paketteki seçilmiş özellikler, BMW M760Li xDrive’ın stil sahibi görünümüne kendinden emin sportif bir vurgu kazandırır. Tüm bunlar ayrıcalıklı M Performance tasarım özellikleri ile tamamlanır. Bir dizi teknik ve görsel modifikasyon, BMW M GmbH’nin imzasını taşır. Maksimum dinamik özellikler ve sürüş konforu ile minimum hava direnci hedeflenmiştir. Bu lüks sedanların etkileyici görünümü, sportif sürüş stilini benimseyen sürücülere ilham vermek üzere çevik özelliklerle zenginleştirilmiştir.

BMW M760Li xDRIVE MODELİNİN ÖZELLİKLERİ.

BMW 7 Serisi Tasarımı Önden Görünüm

Vurgu renginde tasarım özellikleri.

Genişletilmiş hava girişlerine sahip modifiye edilmiş ön kısım, özel M Performance öğeleri içerir. Böbrek ızgaranın çerçevesi ve ön yüzeyleri ile Hava Kanatları, Cerium Grisi rengindedir.

Devamı
BMW 7 Serisi Tasarımı Jantlar

20 inç M Çift kollu 760 M.

Mavi fren kaliperlerine sahip 19 inç M Sport fren sistemi ile birlikte çalışan mat, parlak işlenmiş Cerium Gri hafif alaşım jantlar, hızlanma ve frenleme işlemlerini asfalta en iyi şekilde iletir.

Devamı
BMW 7 Serisi Tasarımı M Performance Amblemi

Stil sahibi M Performance amblemi.

Otomobile yandan bakıldığında, M ve V12 logoları, ayna kapakları, Havalandırma ve kapı ile kapı kolları üzerindeki dekoratif öğelerin hepsi Cerium Gri rengindedir.

Devamı
BMW 7 Serisi M760Li xDrive Arka Tasarım Çift Egzoz

Etkileyici M Sport egzoz sistemi.

Cerium Grisi çift egzoz çıkışı ve bölümleyici sayesinde, M760Li xDrive’ın M sport egzoz sistemi, karizmatik ve sportif bir ses çıkaracak şekilde optimize edilmiştir.

Devamı
BMW 7 Serisi Arka Tasarım Kaplama Şeritleri ve İsimlik

Benzersiz arka görünüm.

M Performance’a özel Cerium Grisi bagaj kapağı kaplama şeritleri ve isimlik. Opsiyonel M arka spoyler, otomobilin atletik görünümü daha da öne çıkarır.

Devamı
BMW 7 Serisi M760Li xDrive Kapı Eşik Kaplamaları

Individual kapı eşik kaplamaları.

V12 logolu aydınlatmalı kapı eşik kaplamaları, sürücü ve yolculara kendilerini bekleyen olağanüstü sürüş deneyimi hakkında ipucu verir.

Devamı

BMW M760Li xDRIVE MODEL V12 EXCELLENCE.

Daima lüks donanımları tercih eden kişiler, opsiyonel BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence modeli ile aradıkları her şeye sahip olabilir. Bu otomobilde, özellikle ayrıcalıklı konfor, şık lüks anlayışı ve benzersiz görünüm dikkat çekicidir. Bu 12 silindirli M Performance otomobili, otomobilin lüks arka koltuğunda seyahat etmeyi tercih eden herkes için tavsiye edilebilir.

 • Pure Excellence dış tasarım

  Bu karakter modelinin dış görünümü, Design Pure Excellence dış tasarım özelliğine karşılık gelir. Bu pakette ayrıca 20 inç W kollu, stil 646 BMW Individual hafif alaşım jantlar ve parlak siyah kaliperlere sahip M sport frenler yer alır. BMW M760Li xDrive V12 Excellence’ın ön tasarımındaki hava giriş braketinde bir krom şerit bulunur. Gümüş renkli böbrek ızgara çubuklarının ön kısmı krom kaplamadır ve dekoratif bir çerçeveye sahiptir. Pencere çerçeveleri, dekoratif kapı kaplaması ile Havalandırma ve C sütunu üzerindeki V12 yazısı da Açık Krom renktedir. Arka kısımdaki krom-kaplama tutuş şeridinin üzerinde, bagaj bölümü kapağının sol tarafında isimlik yerine xDrive logosu ve V12 amblemi bulunur.

 • Pure Excellence iç tasarım

  Bu karakter modelinin iç tasarımı da Pure Excellence iç tasarım paketini içerir. Buna paralel olarak, Alcantara tasarımlı tavan döşemesi ve aydınlatmalı V12 isimliğine sahip parlak Alüminyum kapı eşik kaplamaları bulunur. Emniyet kemeri çıkışlarında, kol dayamalarında ve arka taraftaki tutma kollarında yer alan ince ahşap kakmalar ile ahşap detaylara sahip BMW deri direksiyon, şık vurgulardan bazılarıdır. Kontak açıldığında gösterge panelinin ortasında, unutulmayacak lüks bir sürüş deneyimine işaret eden bir V12 amblemi görülür.

M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO 12 SİLİNDİRLİ BENZİNLİ MOTOR.

Bu motor, içinde bulunduğu segmentin standartlarını belirler. M Performance TwinPower Turbo, on iki silindirli benzinli motor, etkileyici gücü maksimum devir aralıklarına kadar koruyan bir itiş seviyesiyle bir araya getirir. Yalnızca 1500 dev/dk motor devirlerinde 800Nm maksimum tork sağlayabilir. 6,6 litre motor, 5250 - 6000 dev/dk arasında 610 bg maksimum güç üretir. BMW 7 Serisi, on iki silindirli sedan modelleri, 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 3,7 saniyede ulaşır.

 • Modifiye edilmiş egzoz sistemi

  Havalandırma kontrolüne sahip yeniden geliştirilmiş M sport egzoz sisteminin sunduğu ayırt edici ses deneyimi, mütevazi ve zarif bir ses stili ile BMW M760Li xDrive’ın dinamik karakterini vurgulayan on iki silindirin heyecan verici ses stili arasında değişiklik gösterir.


  BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence’ın konfor odaklı egzoz sistemi, düşük tonda bir sesle çalışır. Krom-kaplama çift egzoz çıkışı, arka rüzgarlıktaki ilave krom şeritle birleşerek görsel bir uyum yaratır.

M PERFORMANCE SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

BMW M760Li xDrive, 2 akslı hava süspansiyonuna sahip Executive Drive Pro aktif yürüyen aksam düzenleme sistemi, adaptif süspansiyon, Integral Aktif Direksiyon ve akıllı dört çeker sistemi xDrive'ı içerir. M Performance’a özel ayarlar sayesinde, bu sistemler hem olağanüstü sürüş dinamikleri hem de üst düzey sürüş konforu sağlar.

 • Daha çevik: Integral Aktif Direksiyon

  Integral Aktif Direksiyon, ön ve arka tekerleklerin açısını hıza uygun şekilde ayarlayarak sürüş dinamiklerine katkıda bulunur, böylece yol tutuşu ve yön dengesi iyileştirilir. Bu işlev, benzersiz bir çeviklikle daha hızlı bir şekilde viraj dönme ve şerit değiştirmeyi sağlar. Direksiyon elektroniklerinin farklı parametreleri doğrudan Sürüş Deneyimi Kontrolü’ne bağlıdır. Bu parametreler, uygun sürüş programını seçerek etkinleştirilir ve BMW M760Li xDrive’ın dinamik karakterine göre ayarlanır.

 • BMW xDrive dört çeker sistemi ile daha iyi çekiş

  Daimi dört çeker, BMW M760Li xDrive’ın standart bir bileşenidir. Akıllı çekiş sistemi, torku ön ve arka aks arasında %100 değişkenlikle dağıtır. Daha fazla dinamiğin, daha fazla çevikliğin ve belirgin bir biçimde iyileştirilmiş bir çekiş gücünün sunulması, sportif sürüş keyfi üzerinde olumlu bir etki yaratır. BMW M760Li xDrive’ın rekabetçi M Performance karakterini daha da öne çıkarmak amacıyla sürüşün odak noktası daha belirgin bir biçimde arka tekerleklere kaydırılmıştır, dolayısıyla sürüş dinamiklerinde daha fazla hassasiyet elde edilmiştir.

HAREKET HALINDE.

M Performance modelleri BMW M760Li xDrive
ve BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence.

Devamı

EXECUTIVE DRIVE PRO İLE DAHA FAZLA KONFOR

2 akslı havalı süspansiyonu ve Dinamik Amortisör Kontrolü ile birlikte çalışan bu aktif yürüyen aksam düzenleme sistemi, olağanüstü düzeyde bir sürüş konforu yaratır. Dinamik Sürüş özelliği daha da iyileştirilmiştir. Bu M Performance sedandaki süspansiyon, amortisör ve titreşim konforu, sportif ve akıcı sürüş arasında mükemmel bir denge sağlar. Ani yön değişimleri sırasında gövdenin yana eğilmesi anında dengelenir. Düzlüklerde, ayarlanabilir dengeleyiciler, süspansiyon sistemine mümkün olduğunca fazla hareket özgürlüğü sağlar ve böylece sürüş konforu artırılır. Bu sistem, BMW M760Li xDrive’ın çok daha dinamik olan karakterine özel olarak ayarlanmıştır.

Steptronic

LÜKSÜ KEŞFEDİN.

  

Steptronic

8 İLERİ STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN İLE DAHA SPORTİF.

V12 motorun gücünü, 8 ileri Steptronic Sport şanzıman iletir. Vites geçiş programlarının özel M Performance ayarı,610 bg’den daha yüksek güce sahip bir motorun özelliklerine göre özel olarak uyarlanmıştır. Direksiyon üzerindeki vites kulakçıkları, sportif bir stille vites değiştirebilmeyi sağlar. Şanzıman, ayrıca, iddialı sürücüler için tüm koşullarda optimum hızlanma sağlayan Kalkış Kontrolü özelliğini içerir. Otomobilin kompakt yapısı, düşük ağırlığı ve Otomatik Start/Stop Fonksiyonu ile kurulan mükemmel etkileşim, yakıt tüketiminin ve egzoz emisyonunun belirgin bir biçimde azaltılmasında son derece önemlidir.

M PERFORMANCE AİLESİ.

Titizlikle ele alınmış tasarım, mükemmelleştirilmiş sürüş özellikleri ve en üst düzeyde sürüş dinamiklerine sahip M Performance Otomobilleri, bu üç özelliğin tamamını bünyesinde barındırır. BMW M GmbH’nin özel teklifleri olarak, M Performance Otomobilleri, ilgili serilerin en iyi yönlerini BMW M otomobillerinin dinamik genleriyle bir araya getirerek kendilerine ait bir sınıf oluşturur.

Yoğun sürüş keyfi.

M Performance Otomobillerinin tüm serisiyle tanışın.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Benzinli veya dizel motorlu BMW 7 Serisi modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,8–4,9
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 294 - 12

  BMW 7 Serisi iPerformance modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,5 - 2,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 56 - 45
  Güç tüketimi (kWsa/100km) (ortalama): 13,2 12, 

  BMW 750Li xDrive için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu(1):
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 8,3
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 197 - 19 

  BMW M760Li xDrive(1) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,6
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 299

  BMW 740 Ld xDrive (3) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 5,4 - 5,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 142 – 132

  Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  (1) Değerler 15.04.2018 tarihine kadar geçerlidir. Mevcut olup olmadığını BMW Yetkili Satıcınızla görüşebilirsiniz.

  (3) ile etiketli tüm otomobil değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. [Bu otomobiller, otomobillerle ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşabilirsiniz.