ESTETİK. VİZYON SAHİBİ KULLANICILAR İÇİN.

BMW 7 Serisi'nin tasarımı.

ESTETİK. VİZYON SAHİBİ KULLANICILAR İÇİN.

BMW 7 Serisi'nin tasarımı.

"Yeni BMW 7 Serisi, modern ve lüks şıklığı yorumlama biçimimizi temsil ediyor. Teknik yenilikleri ve her ayrıntıda saklı olan yüksek kalite anlayışını, iç tasarımın ferah atmosferi ve heyecan verici biçimsel dili açısından vazgeçilemez olarak değerlendiriyoruz. Tasarım süreci boyunca, çalışmalarımızı, yenilikçi teknoloji ve bunun tasarıma dönüştürülmüş biçimi ile arasındaki mükemmel etkileşimin yarattığı "Teknolojik bir Şiir" fikriyle sürdürdük."

 

BMW Otomobilleri Tasarım Müdürü Karim Habib

ESTETİK. VİZYON SAHİBİ KULLANICILAR İÇİN.BMW 7 Serisi'nin tasarımı.

"Yeni BMW 7 Serisi, modern ve lüks şıklığı yorumlama biçimimizi temsil ediyor. Teknik yenilikleri ve her ayrıntıda saklı olan yüksek kalite anlayışını, iç tasarımın ferah atmosferi ve heyecan verici biçimsel dili açısından vazgeçilemez olarak değerlendiriyoruz. Tasarım süreci boyunca, çalışmalarımızı, yenilikçi teknoloji ve bunun tasarıma dönüştürülmüş biçimi ile arasındaki mükemmel etkileşimin yarattığı "Teknolojik bir Şiir" fikriyle sürdürdük."

 

BMW Otomobilleri Tasarım Müdürü Karim Habib

Devamı

DIŞ TASARIM.

BMW 7 Serisi, dinamik oranları, keskin çizgileri ve güçlü bir şekilde biçimlendirilmiş yüzeyleri ile tipik BMW tasarımının en şık biçimini yansıtır. İleriye doğru hamle yapan ön kısım, genişletilmiş yan görünüm ya da güçlü arka kısım ile BMW 7 Serisi, baktığınız her açıdan doğal ve otoriter duruşunu gözler önüne serer.

 • İddialı ön tasarım

  Ön kısımda yer alan geniş ve dik Böbrek Izgaraları'nın çerçevesi, BMW 7 Serisi'ne dinamik ve ileri doğru hamle yapan bir karakter sunarak ön plana çıkar. Görsel açıdan üçe bölünmüş alt hava girişi tüm ön rüzgarlık boyunca uzanarak otomobile olağanüstü derecede otoriter ve ayrıcalıklı bir görünüm sunar. Standart olarak LED teknolojisi ile donatılan isteğe bağlı Adaptif LED farların iç tüpleri, yatay bir şerit ile böbrek ızgaralarına bağlıdır. BMW Laserlight, önünüzde uzanan yolu gerçek anlamda aydınlatan bir aydınlatma teknolojisidir ve tüplerin ortasında yer alan mavi renkli, yatay çubuklar ayırt edici özelliğidir.

 • Şık yan görünüm

  Hafifçe alçalan tavan çizgisi, yan görünüme olağanüstü zarif bir silüet kazandırır. Çevresi krom kaplama camlar, Hofmeister kıvrımı ile kusursuz bir şekilde birleşir. Entegre kapı kollarını içeren çift çizgi iki keskin hat halinde önden stop lambalarına kadar uzanır. Bu iki çizgi yan yüzey üzerindeki ışık ve gölge oyunu nedeniyle sabit bir çizgiymiş gibi görünen ve BMW 7 Serisi'nin uzunluğunu ve yan yüksekliğini vurgulayan dar bir alan oluşturur. Bu sedan otomobilin dengeli görünümü ve görsel açıdan alçak ağırlık merkezi havalandırmadan başlayarak otomobilin yan kısmı boyunca uzanan bir krom kaplama çıtayla desteklenir.

 • Güçlü arka bölüm

  Tüm arka öğelerin yatay şekilde hizalanması BMW 7 Serisi'nin genişliğini ve otoritesini vurgular. Yatay bir krom çubuk otomobilin eni boyunca uzanır; böylece lambalar arasında görsel açıdan bir bağlantı oluşturulur. L biçimli ışık grupları ilk kez cam geometrisinde de kullanılarak stop lambalarına çok daha çekici bir görünüm kazandırılmıştır. Ayrıca, egzoz çıkışı kaplamaları da etkileyici bir krom çerçeve içinde yer alır. Geniş tekerlek izi ve şekilli çamurluklarla birlikte görsel ağırlık merkezini aşağıya çekerek BMW 7 Serisi'ne arkadan bakıldığında da benzersiz bir duruş sunar.

AKTİF HAVA AKIŞINA SAHİP BÖBREK IZGARALARI.

Aktif hava akışlı böbrek ızgaraları, BMW 7 Serisinin ön görünümündeki benzersiz ve ayırt edici bir tasarım detayı olarak sunulur. Kolayca fark edilebilir şekilde tasarlanmış krom çubuklu havalandırma kontrolleri, hava akışını aktif bir şekilde düzenler. Motorun soğutma talebi arttığında havalandırma kontrolleri açılır. Kapalı konumda aerodinamik özelliği artırırken Krom dikey çubuklar sayesinde çarpıcı bir duruş kazandırır.

İÇ TASARIM.

BMW 7 Serisi'nde oturduğunuz her koltukta, lüks ve ferahlığın modern ve yenilikçi atmosferini hissedersiniz. Arka kısımdan ya da sürücü koltuğundan eşyaların yerini değiştirmeyi seven yolcular için malzeme, ışık, biçim, renk ve yenilikçi teknolojiler ustaca bir araya getirilmiştir.

Ferahlık ve konfor.

BMW 7 Serisi'nde yeni sürüş keyfi dönemi.

 • Arka kısımda seyahat eden yolcular için

  Arka bölümde her ayrıntı, lüks bir ortamda seyahat etmeye yönelik olarak tasarlanmıştır. Yolcular geniş konfor ve özel eğlence seçeneklerinin keyfini rahatça çıkarabilir. Çıkarılabilir Dokunmatik Kumanda tablet, konfor ve eğlence işlevlerine yönelik tam entegre bir kumanda seçeneği sunar. Özel "Executive Lounge" donanımı ile, ön yolcu koltuğunun arkasındaki koltuktaki yolcu da oldukça rahat bir şekilde yolculuğun keyfine varabilir. Siyah Nappa deri kaplamalı, merkez kol dayamasına entegre edilmiş masa, yüksek kaliteli bir görünüm ve his yaratır. Buna ek olarak, uzun modelde bulunan Sky Lounge Panoramik cam tavan, açık ve ışıklı bir iç hacim yaratır ve gerekirse Ortam aydınlatması renkleri ile aydınlatılabilir. Bu durum 1.400 watt çıkış gücüne sahip Bowers & Wilkins Diamond surround ses sisteminin olağanüstü stüdyo kalitesindeki sesinin keyfinin çıkarılacağı ideal ortamı oluşturur.

 • Sürücü ve ön yolcu için

  BMW 7 Serisi'nde sürücüye doğru yönlendirilmiş kontrol paneli teknolojik yeniliklerle dolu bir sahne sunar. BMW Harekete Duyarlı Komut Sistemi sunan ilk üreticidir; bu özellik sayesinde temel komutlar el hareketleriyle verilebilir. Aynı şekilde akıllı Sesli kumanda, Dokunmatik iDrive Butonu ve alternatif olarak Professional Navigation Sistemi ile bağlantılı Dokunmatik Ekran 10,25 inç boyutundaki LCD renkli ekran aracılığıyla direkt olarak çalıştırılabilir.Seçilen sürüş moduna bağlı olarak deri direksiyonun arkasındaki gösterge paneli farklı grafik sembollerle ilişkilendirilir. Özellikle cilalanmış krom yüzeye yerleştirilen çok işlevli düğmeler keyifli bir his yaratmak üzere üç boyutlu olarak şekillendirilmiştir. Yatay yüzeylere sahip şık mimari, tüm bakışları üzerinde toplar ve Ortam aydınlatması ile belirginleşen görsel vurgularla dikkat çeker.

SADELİK.

BMW 7 Serisi üstün seviyede hassasiyeti ve kaliteli işçiliği temsil eder. Yüzer Tasarımlı Ayna da bunu kanıtlar niteliktedir. Yan aynalar camın dış çizgilerinin doğal bir devamı olarak görünür. Modern ve şık etkiye sahip aynalar aerodinamik özellikleri artırır. Gerçek detay sadeleştirmelerinin diğer örnekleri arasında Krom dikey çubuklu aktif hava akışına sahip böbrek ızgaralar, jant tasarımının son derece hassas ve güçlü ayrıcalıklı görünümü ve kusursuz biçimde bir araya getirilmiş Hofmeister kıvrımı yer alır.

İç kısımda ise Tanecikli Gri Kavak ahşap iç kaplamalı krom ve Fildişi Beyazı özel "Nappa" deri kaplama koltuklar gibi üst düzey kalitede malzemeler uyumlu bir kombinasyon oluşturur. Aynı zamanda üst düzeyde el işçiliğini gözler önüne seren bir diğer öğe de sürekli dikişli kontrol panelidir. Ahşap dekoratif kaplama ve elektrolizle kaplanmış şeritler üretim işlemleri sırasında bağımsız olarak eşleştirilir; böylelikle kesintisiz bir genel resim elde edilir.

Özel renk ve malzeme çeşitleri sunan BMW Individual Koleksiyonu BMW 7 Serisi'nin tasarımı açısından çeşitli ek seçenekler sunar. Bunlar arasında örgü görünümlü dikiş, elde örülmüş fitil ve kontrast renkli dikişler gibi el işçiliğini yansıtan özellikleriyle Mediterranean Kahverengi Tartufo renginde ince tanecikli tam Merino deri döşeme de bulunur.

BMW 7 SERİSİ ILE LÜKS SÜRÜŞ. KPM’DEN PORSELEN BMW HEYKELİ.

Modası geçmeyen şıklık, dinamik oranlar ve etkileyici estetiğiyle BMW 7 Serisi'nin tasarımı standartları belirliyor. Ayrıcalık ve gerçek lüks anlayışını yansıtan tüm çizgileriyle bu seri, gücü ve itibarı bir araya getiriyor.

Bu heyecan verici tasarım dili, BMW ve KPM Königliche Porzellan-Manufaktur Berlin’e ilham verdi. Elde titizlikle üretilen porselen BMW heykeli, BMW 7 Serisi’nin ayrıcalıklı şıklığı ve geleneksel Berlinli porselen üreticisinin olağanüstü işçiliği arasında benzersiz bir bağ kuruyor. Artistik açıdan temel tasarım özelliklerine indirgenen eser, otomobilin simgesel siluetini yekpare bir porselen kaideyle birleştiriyor. Titizlikle sırlanan kaide, BMW 7 Serisi’ni hatırlatan bir yüzey dokusuna sahip. 1:18 ölçeğindeki otomobil, ışığı düşük seviyede yansıtan Paros mermerine benzer beyaz Çin porseleninden üretiliyor.

KPM porselen BMW heykeli, dünya çapında 500 adetle sınırlı. Her biri titizlikle numaralandırılmış olan heykeller platin kaligrafi harfleriyle daha da kişiselleştirilebiliyor. Özel olanı takdir eden ve sıra dışı olanı sevenler için benzersiz bir eser.

Heykel, KPM satış galerilerinden ve seçkin KPM satış noktalarından temin edilebiliyor.

KPM porselen BMW heykeli.

Bu özel işbirliği projesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Benzinli veya dizel motorlu BMW 7 Serisi modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,8–4,9
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 294 - 12

  BMW 7 Serisi iPerformance modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,5 - 2,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 56 - 45
  Güç tüketimi (kWsa/100km) (ortalama): 13,2 12, 

  BMW 750Li xDrive için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu(1):
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 8,3
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 197 - 19 

  BMW M760Li xDrive(1) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,6
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 299

  BMW 740 Ld xDrive (3) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 5,4 - 5,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 142 – 132

  Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  (1) Değerler 15.04.2018 tarihine kadar geçerlidir. Mevcut olup olmadığını BMW Yetkili Satıcınızla görüşebilirsiniz.

  (3) ile etiketli tüm otomobil değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. [Bu otomobiller, otomobillerle ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşabilirsiniz.