YENİLİKLER. ZAMANININ ÖTESİNDE.

BMW 7 Serisi'nde yenilikçi işlevsellik.

YENİLİKLER. ZAMANININ ÖTESİNDE.

BMW 7 Serisi'nde yenilikçi işlevsellik.

BMW mühendislerini harekete geçiren güç, öncü niteliğindeki yeniliklere yönelik arayıştır. BMW 7 Serisi, BMW Harekete Duyarlı Komut Sistemi, BMW Laserlight veya Uzaktan Kumandalı Park gibi işlevler ile standartları belirlemeye devam ediyor. Buna ek olarak, ilk kez bir BMW otomobiline, temel işlevleri kumanda etmek üzere kullanılan bir tablet olan BMW Dokunmatik Komut Sistemi entegre ediliyor.

YENİLİKLER. ZAMANININ ÖTESİNDE.BMW 7 Serisi'nde yenilikçi işlevsellik.

BMW mühendislerini harekete geçiren güç, öncü niteliğindeki yeniliklere yönelik arayıştır. BMW 7 Serisi, BMW Harekete Duyarlı Komut Sistemi, BMW Laserlight veya Uzaktan Kumandalı Park gibi işlevler ile standartları belirlemeye devam ediyor. Buna ek olarak, ilk kez bir BMW otomobiline, temel işlevleri kumanda etmek üzere kullanılan bir tablet olan BMW Dokunmatik Komut Sistemi entegre ediliyor.

Devamı

BMW LASERLIGHT.

Lazer uzun far modunda BMW Laserlight maksimum 600 metrelik bir mesafeyi aydınlatır, bu geleneksel farlara kıyasla neredeyse iki kat daha uzundur. Bu yeni far teknolojisinin kullanılmasıyla BMW Laserlight daha iyi bir gece görüş özelliğiyle güvenliği artırır.

Donanım, LED kısa huzmeli farları ve lazer modülüne sahip LED uzun farları içerir. Son derece parlak olan BMW Laserlight geleneksel ışık kaynaklarına göre daha fazla ışık yoğunluğuna sahiptir. BMW Laserlight özelliğine sahip farlar mavi tasarım vurgularına sahip olmanın yanı sıra kendilerini görsel olarak da farklı kılacak "BMW Laserlight" yazısını da taşır. BMW Laserlight aynı zamanda LED park lambaları, LED gündüz farları, LED sinyal lambaları, LED viraj ışıkları, Adaptif farlar ve BMW Seçici Far (elektrokrom uzun far fonksiyonu) özelliklerini içerir.

BMW DOKUNMATİK KOMUT SİSTEMİ.

BMW Dokunmatik Komut Sistemi arka merkez kol dayamasına entegre edilmiş 7 inç ekrana sahip bir tablettir. Otomobilin sistemlerine bağlanır ve kapsamlı işletim ve ayar seçenekleri sunar.

Örneğin, tablet kullanılarak, arka koltuklar ve ön yolcu koltuğu ayarlanabilir. Klima, havalandırma ve arka ısıtmalı koltukların yanı sıra Ortam aydınlatması özellikli iç tasarım aydınlatması, cam tavan güneşlikleri ve makaralı perdeler kullanılabilir. Ayrıca, eğlence fonksiyonları da kontrol edilebilir.Taşınabilir BMW Dokunmatik Komut Sistemi snap-in adaptörü aracılığıyla uygun şekilde şarj edilebilir.

BMW HAREKETE DUYARLI KOMUT SİSTEMİ.

BMW Harekete Duyarlı Komut Sistemi ile seçilen işlevler belirlenmiş el hareketleri aracılığıyla kullanılabilir. "Kaydırma" veya "işaret etme" gibi basit jestler merkez konsol üzerindeki algılama alanı tarafından tanımlanır ve gelen bir telefon aramasını kabul etme veya reddetme gibi işlevleri tetikler. Ses seviyesi işaret parmağının dairesel hareketleriyle ayarlanabilir. Harekete Duyarlı Komut Sistemi, Dokunmatik iDrive Butonu gibi mevcut kontrol sistemlerini tamamlar.

Aktif mevcut hareketler sürücüye veya bunları kullanan yolcuya yardımcı olmak üzere Kontrol Ekranı'nda görüntülenir. Ek olarak sistem hareketlere hızlı işitsel ve görsel yanıtlar verir.

Ferahlık ve konfor.

BMW 7 Serisi'nde yeni sürüş keyfi dönemi.

 • Dokunmatik Ekranlı Professional Navigation Sistemi.

  Professional Navigation Sistemi şık bir tasarıma ve bir dizi üstün hizmete sahiptir. Bu özellik, Dokunmatik iDrive Butonu ve Dokunmatik Ekranı içeren iDrive işletim konsepti dahil olmak üzere BMW'ye sorunsuz şekilde entegre edilmiş basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar. Sistem, Ses kontrolü, DVD sürücülü BMW Professional radyo ve ses dosyaları için 20 GB hafızadan oluşur. Ayrıca, Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisinin (RTTI) kullanımını kolaylaştırır. Bölünmüş ekran fonksiyonuna sahip (ana ve yardımcı ekran) yerleşik 10,25 inç LCD renkli ekran kolaylıkla görülüp okunabilecek şekilde tasarlanmıştır.

  Bu işlem, dokunmaya hassas yüzeyinin hedefin navigasyon sistemine elle kolayca girilebilmesini sağlayan Dokunmatik iDrive Butonu, dokunmatik ekran işlevine sahip ekran, Harekete Duyarlı Komut Sistemi veya Sesli kumandanın yanı sıra yedi adet sık kullanılanlar düğmesi aracılığıyla giriş seçenekleri arasında kesintisiz geçişe izin verir.

  Sistem yurt içi pazarında BMW ConnectedDrive'ın bir parçası olarak belirli Avrupa ülkelerinde haritalarını üç yıl boyunca yılda maksimum dört kez otomatik olarak günceller.

UZAKTAN KUMANDALI PARK.

Uzaktan Kumandalı Park işlevi, sürücünün otomobilden indikten sonra otomobili uzaktan kumanda aracılığıyla ileri veya dar bir alandan ya da garajdan çıkmadan önce geri hareket ettirerek park edebilmesini sağlar. Sürücü BMW ekranlı anahtar aracılığıyla otomobilin dışından uzaktan kumandalı park işlevini etkinleştirir.

Tüm park süreci Park Mesafe Kontrolü (PDC), Park asistanı ve Çevre Görüş Kamera Sistemi sezicileri aracılığıyla izlenir. Uzaktan kumandalı park işlevini kullanmak için otomobilin park boşluğuna veya garaja bakar şekilde düz ve ortalanmış olması gerekir. Park işlemi sırasında sürücü gerektiğinde otomobili tamamen hareketsiz hale getirebilir.

Park işlemi tamamlandığında motor anahtar kullanılarak kapatılabilir. Hareket etme zamanı geldiğinde motor anahtar aracılığıyla yeniden çalıştırılabilir. Bir park yerinden uzaktan kumanda kullanarak çıkarken, otomobil otomatik olarak bir düz çizgi üzerinde geri gider.

BMW EKRANLI ANAHTAR.

BMW ekranlı anahtar otomobilin durumu hakkında çeşitli bilgiler sunar ve seçili işlevler entegre dokunmatik ekran aracılığıyla kontrol edilebilir.Kalan yakıt, mevcut kilometre bilgisi, servis bildirimleri ve saatin yanı sıra merkezi kilit sistemi, camlar ve cam tavanın mevcut durumu görüntülenebilir. Buna ek olarak Uzaktan Kumandalı Park ve Yardımcı ısıtma donanımı da BMW ekranlı anahtar aracılığıyla kullanılabilir.BMW ekranlı anahtar kablosuz olarak veya birlikte verilen USB kablosu aracılığıyla şarj edilebilir.

KABLOSUZ ŞARJLI TELEFON HİZMETİ.

Kablosuz şarjlı telefon hizmeti, telefonun unutulması durumunda kablosuz bir şarj yuvası ve entegre bir uyarı sisteminden meydana gelir. Ek olarak mobil cihazların hızlı şekilde şarj edilebilmesini mümkün kılacak şekilde maksimum iki amper şarj akımına sahip iki adet tam işlevsel USB portu da mevcuttur.Tavan anteni sinyal alımının otomobilin dışındaki kadar iyi olmasını sağlar. Ek ses kumandasına sahip ikinci bir mikrofon, hands-free işlevini kullanırken sesin ön yolcu koltuğundan dahi ideal şekilde anlaşılabilmesini sağlar.

Bluetooth aracılığıyla aynı anda iki cep telefonu ve bir mobil müzik çalar bağlanabilir. Telefon hizmeti paketi uyumlu akıllı telefonlar için takvim, SMS ve e-posta fonksiyonlarına erişim özelliğiyle birlikte Bluetooth Ofis işlevini kapsar. Ayrıca, kablosuz NFC arayüzü cep telefonlarının otomobile hızlı ve kolay şekilde bağlanmasını sağlar.

ADAPTİF MOD.

ADAPTİF MOD.

Adaptif Mod, Sürücü Deneyimi Kontrolü içerisindeki akıllı ve etkileşimli bir işlevdir. Adaptif Moda ek olarak sürücü SPORT, COMFORT veya ECO PRO modları arasından seçim yapabilir.

Adaptif Mod, Dinamik Amortisör Kontrolü, direksiyon ve Steptronic şanzımanı etkiler ve ayarları mevcut sürüş durumuna uyarlamak ve seçili sürüş modu (COMFORT/SPORT) ile uyumlu hale getirmek üzere sürekli olarak değiştirir.

Adaptif Modda sistem, sürücünün kişisel sürüş stilinin yanı sıra kickdown, direksiyon hareketleri ve cruise control gibi çeşitli göstergeleri de göz önünde bulundurur. Üstelik, sistem virajlara, kavşaklara veya farklı yol koşullarına hazırlık için süspansiyon kontrollerini ayarlamak üzere gerçek zamanlı navigasyonla etkileşimi temel alır.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Benzinli veya dizel motorlu BMW 7 Serisi modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,8–4,9
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 294 - 12

  BMW 7 Serisi iPerformance modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,5 - 2,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 56 - 45
  Güç tüketimi (kWsa/100km) (ortalama): 13,2 12, 

  BMW 750Li xDrive için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu(1):
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 8,3
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 197 - 19 

  BMW M760Li xDrive(1) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,6
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 299

  BMW 740 Ld xDrive (3) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 5,4 - 5,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 142 – 132

  Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  (1) Değerler 15.04.2018 tarihine kadar geçerlidir. Mevcut olup olmadığını BMW Yetkili Satıcınızla görüşebilirsiniz.

  (3) ile etiketli tüm otomobil değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. [Bu otomobiller, otomobillerle ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşabilirsiniz.