O, TÜM DÜNYAYI ELİNİN ALTINDA TUTAN BİR ÖNCÜ.

BMW 7 Serisi'ndeki BMW ConnectedDrive Hizmet ve Uygulamaları.

BMW ConnectedDrive Hizmet ve Uygulamaları, iletişim, bilgi ve eğlenceyi bir araya getirerek size yeni bir mobilite deneyimi sunuyor. Örneğin BMW 7 Serisi otomobilinizin klimasını akıllı telefonunuz üzerinden önceden ayarlayabilirsiniz.

Read more

CONNECTEDDRIVE HİZMETLERİ.

ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği; çeşitli bilgi, eğlence ve hizmet özelliklerini sürücüye sağlayan BMW ConnectedDrive işlevlerinin temelini oluşturur.
Teklif, örneğin hava durumu ve haberler gibi mevcut konuma bağlı bilgilere erişimin yanı sıra GoogleTM tarafından desteklenen online arama ve kullanışlı ofis işlevlerini sunar. Hisse senedi bilgileri, otopark bilgilerinin yanında yolculuk ve otel rehberleri gibi hizmet ve işlevlere ConnectedDrive menüsü aracılığıyla akıllı telefona gerek kalmadan doğrudan erişebilirsiniz.
Akıllı telefon uygulamalarına rahat, güvenli ve sınırsız erişim entegre edilmiştir. ConnectedDrive Hizmetleri, kullanıcıların kişisel ihtiyaçlarına uygun hizmet ve uygulamaların her an, her yerde bir araya getirilebildiği BMW ConnectedDrive Store'a da erişim sunar. ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği, tüm bu özellikleri ve daha da fazlasını sunarak BMW otomobillerle yapılan her seyahati gerçek bir deneyime dönüştürür.

 • Uygulamalar

  Apps donanım özelliği, belirli bir akıllı telefon uygulamasının BMW otomobillerinde uyumlu biçimde kullanılmasını sağlayan bir platformdur. BMW, kullanıcılarına BMW Connected ve BMW M Laptimer gibi kendi uygulamalarını sunmasının yanı sıra diğer uygulamaların otomobilde güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak üzere Spotify, Napster, GoPro, Deezer ve Audible gibi ortaklarla da yakın şekilde çalışmaktadır.
  Otomobile uyumlu bir akıllı telefonu, bir ek bileşen adaptörü (mevcutsa) ya da USB kablosuyla bağlamanız yeterlidir. Akıllı telefon üzerinden açılan ses dosyaları , otomobile ait olan ses sistemi üzerinden oynatılır . Uygulamanın tüm işlevleri iDrive Butonu ile kontrol edilebilir. Otomobilde kullanılabilen uygulama seçenekleri, BMW ve birçok farklı tedarikçi arasındaki yakın ortaklıklar sayesinde sürekli genişlemektedir.

 • BMW ConnectedDrive müşteri portalı

  BMW ConnectedDrive müşteri portalında, otomobil içerisinde, çeşitli uygulamalarda veya BMW ConnectedDrive çağrı merkezinde yer alan BMW ConnectedDrive işlevleri kullanılırken gerekli veya yararlı olabilecek kişisel bilgiler ve otomobile ilişkin ayarlar yönetilebilir. Kişisel ihtiyaçların karşılanması amacıyla belirli otomobillere uygun hizmetler ve uygulamalar entegre BMW ConnectedDrive Mağazasından satın alınabilir. Müşteri, ayrı işlev alanından, BMW'sinin durumu hakkında örneğin kilometre, kalan menzil, kapıların, bagaj kapağının ve camların durumu, gerekli bakım ve Check Control mesajları gibi yararlı bilgiler alabilir. Ek olarak otomobilin mevcut konumu, bulunduğu konumdaki hava durumu ve otomobille ilgili teknik bilgiler de gösterilir. Uzaktan Erişim Hizmetleri, kontrol bölümünden etkinleştirilebilir ve çalıştırılabilir. Otomobil belirli bir kalkış saatine göre önceden ısıtılabilir veya serinletilebilir, kilitler açılabilir veya otomobil kilitlenebilir, kornası çalınabilir veya farlar yakılıp söndürülebilir. Otomobilin mevcut konumu, yine mevcut trafik durumu ile birlikte harita üzerinde gösterilir. İlgi çekici yerler aranabilir ve otomobile gönderilebilir. İşlev alanının arayüz tasarımında otomobilin Kontrol Ekranı ve BMW ConnectedDrive Uygulaması temel alınır; bu arayüz akıllı telefonlar ya da tabletlerde kullanılmak üzere optimize edilmiştir.

BMW CONNECTED DRIVE STORE.

Tüm ihtiyaçlara uygun hizmetler ve uygulamalar BMW ConnectedDrive Store'dan satın alınabilir. Bu hizmetler, BMW otomobili satın alındıktan sonra istenildiği zaman esnek şekilde seçilebilir ve sipariş edilebilir. Bu sayede müşteriler ihtiyaçlarına göre her zaman doğrudan otomobillerinden BMW ConnectedDrive hizmetlerine ve uygulamalarına erişebilir.
BMW ConnectedDrive Store'dan alınabilen hizmet ve uygulamalar BMW sürücülerinin ihtiyaç ve isteklerine uymak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Ayrı hizmetlerin süresi de ayrıca seçilebilir. Bu sayede müşteriler örneğin sadece tatilleri için belli bir süre hizmet sipariş edebilirler.
BMW ConnectedDrive Mağazasına yolculuk sırasında otomobilinizin içinden veya My BMW ConnectedDrive online müşteri portalı üzerinden erişilebilir. Yeni sipariş edilen hizmetler ve uygulamalara da satın alma sonrasında kısa bir süre içinde erişebilirsiniz. BMW ConnectedDrive Store her zaman mevcut hizmet ve uygulamalara ait güncel bilgilere erişim olanağı sunar.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), her zaman en güncel trafik bilgisini sağlar. Otoyollar, kırsal yollar ve şehir içindeki birçok rotanın mevcut trafik durumuyla ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak sürücüye vermek için gecikmelerin kesin konumu ve süresi aktarılır. Akıllı alternatif rota önerileri sürücünün varış noktasına en çabuk ve en verimli şekilde ulaşabilmesine yardımcı olur. Yol durumu otomobil filolarının hareket profillerinden anonim olarak alınan GPS verilerinin yanı sıra, akıllı telefon uygulamalarından, polis raporlarından ve trafiğin yoğun olduğu saatlerdeki genel trafik bilgilerinden derlenir.
Bu trafik bilgisi yollar yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renklerle işaretlenerek sürücüye açık bir şekilde iletilir.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı acil durum çağrısı yirmi dört saat boyunca, eğitimli bir personel tarafından, yurtdışında olsalar bile sürücünün ana dilinde hızlı, hedefe yönelik bir yardımı garanti eder. Bir hava yastığının veya emniyet kemeri gergisinin etkinleşmesini içeren (örneğin) bir kaza meydana gelirse sistem otomatik olarak bir acil durum çağrısı yayınlar. Otomobilin kesin konumu, kazanın şiddeti ve yolcuların olası yaralanma riski gibi bilgiler otomobilde bulunan yerleşik SIM kart aracılığıyla, yani cep telefonundan bağımsız olarak BMW çağrı merkezine iletilir. BMW çağrı merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini durumdan haberdar eder ve kurtarma hizmetleri ulaşana dek telefonla yardım sağlar. Acil durum çağrısı aynı zamanda, yoldaki diğer kişilere yardımcı olmak amacıyla manuel olarak da tetiklenebilir.

UZAKTAN ERİŞİM HİZMETLERİ VE BMW CONNECTEDDRIVE UYGULAMASI.

Uzaktan Erişim Hizmetleri ve ücretsiz BMW ConnectedDrive uygulaması (Apple App Store ve Google Play Store'da mevcuttur) ile otomobili kilitlemek ve kilidini açmak gibi otomobille ilgili birçok işlev uzaktan gerçekleştirilebilir. Bulunan varış adresleri bir navigasyon sistemine (mevcutsa) doğrudan aktarılabilir.
Tıpkı BMW ConnectedDrive müşteri portalı gibi, uygulama da menzil ya da camların ya da kapıların durumu gibi otomobile ilişkin bilgilere erişim fırsatı sunar. Bu yöntemle sürücü uzaktan bile olsa otomobilin durumu hakkındaki tüm bilgilere her zaman erişir ve tek bakışta toplanan tüm bilgilere uygun şekilde sahip olur.
Bu bilgi paketi otomobilin mevcut konumu ile tamamlanır. Müşterilerin bu özelliği kullanabilmesi için yalnızca www.bmw-connecteddrive.com.tr adresindeki BMW ConnectedDrive müşteri portalından Uzaktan Erişim Hizmetlerini etkinleştirmeleri yeterlidir.

WIFI ERİŞİM NOKTASI.

WIFI ERİŞİM NOKTASI.

Bu seçenek LTE standardı kullanılarak otomobilin içinde, ücretlendirilebilir bir veri tarifesiyle WiFi erişim noktası kurulabilmesini mümkün kılar. Yolcular daha sonra tüm uygun cihazlarla çevrimiçi olabilir, e-postalarını okuyabilir, müzik ve video yayını ile daha pek çok işlem gerçekleştirebilir. Erişim noktası sayesinde, yolculuk sırasında maksimum LTE standardı ile heyecan verici bir mobil İnternet deneyiminin keyfine varılabilir.
Bu işlev BMW Dokunmatik Kumanda, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve çeşitli üreticilere ait mobil telefonlarla uyumludur. WiFi erişim noktasına aynı anda sekiz adede kadar cihaz bağlanabilir.
Otomobilde takılı olan SIM kart ve BMW tedarikçisine ait ücretlendirilebilir bir tarife ya da bağlı mobil cihaza ait veri tarifesi aracılığıyla bağlantı gerçekleştirilir. LTE şebekesinin olmaması durumunda sistem mevcut olan diğer standartlara otomatik geçiş yapar. Hizmet harici antene bağlı olduğundan otomobilin içinde radyasyona maruz kalma gibi bir sorun yoktur.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Benzinli veya dizel motorlu BMW 7 Serisi modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,8–4,9
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 294 - 12

  BMW 7 Serisi iPerformance modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,5 - 2,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 56 - 45
  Güç tüketimi (kWsa/100km) (ortalama): 13,2 12, 

  BMW 750Li xDrive için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu(1):
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 8,3
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 197 - 19 

  BMW M760Li xDrive(1) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,6
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 299

  BMW 740 Ld xDrive (3) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 5,4 - 5,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 142 – 132

  Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  (1) Değerler 15.04.2018 tarihine kadar geçerlidir. Mevcut olup olmadığını BMW Yetkili Satıcınızla görüşebilirsiniz.

  (3) ile etiketli tüm otomobil değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. [Bu otomobiller, otomobillerle ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşabilirsiniz.