BMW i

SÜRDÜRÜLEBİLİR KAPSAMLI DESTEK.

BMW i3 Aksesuarları ve Servisleri.

BMW i, BMW i3'ün satın alınmasından önce, satın alınması sırasında ve satın alınmasından sonra güvenilir bir kapsamlı desteği garanti eden sürdürülebilir bir servis konsepti geliştirdi. BMW i tasarımına sahip akıllı işlevlerle sürdürülebilir özellikte üretilen aksesuarlara her zaman güvenebilirsiniz.

Orijinal BMW i aksesuarları.

BMW i3 için, ‘az ve öz’ felsefesini uygulayan ve yüksek kalitede, sürdürülebilir malzemelerin kullanıldığı akıllı aksesuar çözümleri geliştirilmiştir. BMW i'nin işlevselliğinin heyecanını ve tasarım dilini keşfedin.

 • BMW i Wallbox ve BMW i Wallbox (pro)

  BMW i Wallbox ve BMW i Wallbox Pro, özellikle hızlı ve rahat şarj işlemini kolaylaştıran ileriye dönük ve ergonomik olarak tasarlanmış evde şarj istasyonlarıdır. Birlikte verilen standart şarj kablosuyla kıyaslandığında, BMW i3'ün şarj prosedürü yaklaşık %30 oranında azalır. Her iki BMW i Wallbox'ın işlevi ve çalışması BMW i otomobilleriyle tam uyumlu hale getirilmiştir. BMW i Wallbox standart versiyona ek olarak, BMW i Wallbox (pro), kendi kendine üretilen güneş enerjisinin beslenmesi dahil, çeşitli konfor fonksiyonları sunar.

  Arzu edildiği takdirde kapsamlı bir araştırma ve gerekirse evin elektrik sisteminin genişletildiği, bağımsız yerinde yapılan bir incelemenin ardından BMW i Wallbox veya BMW i Wallbox (pro)'nun kurulumu tamamlanır. Bu tek bir kaynaktan eksiksiz hizmet alabilmenizi sağlar. BMW i, aynı zamanda satış sonrası hizmetlerden de sorumludur.

  Online ön kontrol ile BMW i Wallbox veya BMW i Wallbox (pro) kurulumu gerekliliklerinin uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 • AC Hızlı Şarj Kablosu (Ev-dışı şarj)

  AC Hızlı Şarj Kablosu, yerel elektrik altyapısına bağlı olarak ev-dışı şarj istasyonlarındaki şarj işlemini üç kat hızlandırır ve helezonik hale gelebilme özelliği sayesinde taşınması özellikle kolaydır.

 • Her türlü hava koşuluna uygun paspas

  3D görünümlü tam boyutta her türlü hava koşuluna uygun paspas, kesintisiz ayak boşluğunun yenilikçi tasarımıyla uyum içindedir ve BMW i'nin iç tasarımını kusursuz biçimde tamamlar. Kire karşı dayanıklı ve su geçirmez malzeme BMW'nin test edilmiş tutucu sistemi sayesinde yerinde kalır ve %100 geri dönüştürülebilen, yeni geliştirilmiş ve sürdürülebilir plastik malzemelerin kombinasyonundan meydana gelir. Üretim sırasında oluşturulan atık da %100 oranında geri dönüştürülür.

 • Otomobil çantası

  BMW i tasarımına sahip şık otomobil çantası, şarj kablosu, aletler ve otomobil bakım ürünlerini saklamak için idealdir. Dayanıklı çanta, BMW i3'ün ön kapağın altındaki bagaj bölümü tepsisine rahat bir şekilde sığar ve yerinden çıkartmayı ve yerleştirmeyi kolay, temiz ve uygun hale getirir. Hem şarj kablosu hem de konektörler toza ve su sıçramalarına karşı etkili bir şekilde korunur. Otomobil çantası, çıkarılabilir düzenleyici parça ve orijinal BMW eldivenleri ile birlikte sunulur.

 • Katlanır kutu

  BMW i tasarımına sahip pratik katlanır kutu geri dönüştürülebilir PET şişelerinden üretilen yüksek kalitede tekstil kumaşından üretilir ve BMW i3'ün bagaj bölümüne sorunsuz şekilde yerleştirilir, eşyaların kaymadan saklanabilmesini sağlar. Bagaj bölümü de toza karşı etkili bir biçimde korunur. Basit ve akıllı katlama mekanizması yer tasarrufu sağlar, açıldığında her tip alışveriş arabasına sığar ve iki bölmesi ve iki küçük anahtar gözü ile eşyalarınızın düzenli kalmasını sağlar.

BMW i Wallbox ve BMW i Wallbox (pro) ile ilişkili hizmetler.

Wallbox Kurulum Hizmeti, elektrik sisteminizin ücretsiz online ön kontrolünün ardından BMW i Wallbox veya BMW i Wallbox (pro)'nun evinize eksiksiz şekilde kurulumunu sağlayacaktır. Online ön kontrol ile evinizin elektrik sisteminin bir BMW i Wallbox veya BMW i Wallbox (pro) kurulumuna uygun olup olmadığını kendiniz anlayabilirsiniz.

 • BMW i Wallbox Kurulum Hizmeti

  BMW i, bir BMW i Wallbox veya bir BMW i Wallbox (pro)'nun kurulumu için cazip ve eksiksiz bir hizmet sunar. Online ön kontrol sayesinde, kurulumun mümkün olup olmadığını çabucak görebilirsiniz. BMW i Yetkili Satıcınız gerekirse bu hızlı testi gerçekleştirir. Doğrudan BMW i Yetkili Satıcınızdan talep edebileceğiniz BMW i Wallbox kurulum keşfi hizmeti, elektrik tesisatınızın ve uygulama durumunun BMW i Wallbox kurulumuna uygun olup olmadığını öğrenmenizi sağlar. Son adım, yine BMW i Yetkili Satıcınızdan talep edebileceğiniz gibi BMW i Wallbox veya BMW i Wallbox (pro)'nun Wallbox Kurulum Hizmeti aracılığıyla montajıdır ve seçilen bir premium yetkili satıcı tarafından gerçekleştirilir. İsterseniz, bu rahat çözüme ek olarak bir sürdürülebilir enerji tedarikçisiyle sözleşme yaparak BMW i3'ünüzün çevreye duyarlı bir şekilde üretilen elektrikle şarj edilmesini talep edebilirsiniz.

BMW i Service Inclusive.

BMW i Service Inclusive, kapsamlı bakım ve onarım paketiyle sorunsuz sürüş için BMW i Destek Hizmetlerinin kapsamını genişletir. Tek seferlik bir ödeme, dünya çapında katılan tüm BMW i Yetkili Satıcıları’nda, Orijinal BMW i Parçaları dahil olmak üzere çeşitli BMW i Hizmetlerini içerir. Bu hizmet size eksiksiz bir maliyet şeffaflığı sunar ve sözleşme süresi boyunca sizi fiyat artışlarına veya beklenmedik harcamalara karşı korur. Her bir BMW i Service Inclusive paketi, otomobilin ilk ruhsat tarihinden itibaren geçerlidir ve sözleşme süresi sona erdiğinde veya anlaşılan kilometre değerine erişildiğinde sona erer.

Otomobilinizi satmanız halinde, BMW i Service Inclusive paketiniz yeni sahibine aktarılır. BMW i Yetkili Satıcınız, size verilen hizmetler ve hizmet kapsamı hakkında bilgi sunmaktan memnuniyet duyacaktır.

 • BMW i Service Inclusive paketi

  Servis kaydına göre otomobil kontrolünün yanı sıra mikro filtre ve fren hidroliği değişimi ile BMW i Service Inclusive, tüm temel servis ve bakım işlemlerini kapsar. BMW i3'ünüzde Range Extender varsa, pakete ayrıca motor yağı servisinin yanı sıra yakıt filtresi, hava filtresi ve bujiler de dahildir; bu, sınırsız sürüş keyfine doğru atılan ilk adımdır.

 • BMW i Service Inclusive Plus paketi

  BMW i Service Inclusive Plus paketi, sınırsız sürüş keyfi sunar. BMW i Service Inclusive paketinin içeriğine ek olarak, fren balatalarının ve fren disklerinin yıpranma ve aşınma onarımları ile silecek lastiklerinin yıllık olarak değiştirilmesini içerir.

BMW ADD-ON MOBILITY.

BMW Add-on Mobility, ihtiyacınız olan hareket özgürlüğünü size sunar. Günlük faaliyetler için BMW i3'ünüzün direksiyonunda şehir içi mobilitenin keyfini en yenilikçi şekliyle çıkarabilirsiniz. Daha uzun mesafeleri kat etmeye veya bazı yolculuklar için daha fazla alana ihtiyacınız olması durumunda kolayca geleneksel bir BMW modeline geçiş yapabilirsiniz.

BMW i Destek Hizmetleri.

BMW i Destek Hizmetleri özellikle tamamen elektrikli otomobiller için geliştirilmiş ve BMW i3'ünüze binmeden önce bile her yolculuktan keyif almaya başlamanızı sağlayacak kapsamlı servisler sunar. BMW i ConnectedDrive Hizmetleri batarya şarj seviyesini izlemenin yanı sıra, şarj sürecini de izleyerek sizi destekler, aynı zamanda mevcut rota boyunca, menzil ve trafik gibi dış faktörleri de göz önünde bulundurarak izlemek üzere BMW i Navigation da kullanır. Yol üzerinde yardıma gerek duyarsanız, mobil servisler yüksek gerilimli bataryanın boşalması durumunda size mobil şarj hizmeti de sağlar.

 • BMW Teleservices

  BMW Teleservices, bekleyen bakım ya da gerekli servis hizmetleri hakkında BMW i3'ün sürücü ya da BMW i Yetkili Servisi ile iletişim kurabileceği ve ilgili verileri doğrudan aktarabileceği kapsamlı bir müşteri paketidir. Bir servis randevusu alınması gerektiğinde sürücü otomatik olarak bilgilendirilir ve BMW i Yetkili Servisi ile istediği zaman temasa geçer ve otomobille ilgili verileri manuel olarak aktarır. Bu özellik gerçekleşmesi muhtemel sorunların hızlı bir biçimde doğrudan bir telefon çağrısı aracılığıyla veya BMW i Yetkili Servisinde çözümlenmesini sağlar.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12,9

  BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12,6* / 13,1**

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 13
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 13,5
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 12* / 13**
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,3* / 11,9**
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  * Jant grubu 1: 19 inç jantlar
  ** Jant grubu 2: 20 inç jantlar; kış lastikleri
  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.
  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçili güzergah, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı ve önceden ayarlama yer alır.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz.