BMW i

AKILLI BAĞLANTI TAMAMEN SİZİ YOLDA TUTMAYA YÖNELİKTİR.

BMW i3'teki bağlantılı mobilite.

Tam olarak sürdürülebilir bir sistem için tam kapsamlı bir ağ gereklidir. Entegre SIM kartıyla BMW i3, dış dünya ile tam bağlantının keyfini çıkarır. Bu özellik, varış noktasına ulaşmak üzere BMW i ConnectedDrive hizmetlerini kullanmanızı sağlar. Enerjinin asla bitmeyeceğinden emin olmanızı sağlamak üzere ChargeNow mobilite hizmeti, dünyanın en geniş ev-dışı şarj istasyonu ağıyla hizmetinizdedir.

BAĞLANTILI NAVİGASYON.

Geçerli menzil için opsiyonel navigasyon sisteminde dinamik menzil haritasını açmanız yeterlidir. Kalan batarya şarjı yeterli değilse, sistem varış noktasına ulaşmak üzere farklı yollar önerecek ve navigasyon ekranında boş şarj istasyonlarını gösterecektir. Diğer bir yararlı özellik ise intermodal rotadır. Bu özellik, alternatif ulaşım yolları tavsiye edip sizi Park ve Sürüş seçeneklerine yönlendirerek yoğun trafikte zaman kazanmanıza yardımcı olur.

BMW i Navigation

BMW i3'ün akıllı navigasyon sistemini deneyimleyin.

 • BMW i Navigation

  Sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmak için otomobilin navigasyon sistemini elektrikli sürüşün ihtiyaçlarına uygun hale getirmenin en uygun çözüm olduğuna karar verdik. Opsiyonel navigasyon sistemi ile hangi varış noktalarına ulaşabileceğinizi görmek için dinamik menzil haritasına kısa bir bakış atmanız yeterli olacaktır. Sistem kalan batarya şarjını, kişisel sürüş davranışınızı, çevrenin topografyasını ve gerçek zamanlı trafik bilgisini hesaba katar. Bu da bilgilerin son derece doğru olmasını sağlar. Batarya yeteri kadar şarj edilmediyse, menzil asistanı hedef varış noktasına ulaşabilmeniz için maksimum üç farklı yol daha önerecektir. Bunlardan biri daha verimli bir sürüş moduna geçilerek gerçekleştirilebilir. Sistem aynı zamanda BMW i3'ünüzün enerjisini yenileyebileceğiniz serbest şarj istasyonlarını da gösterir.

 • İntermodal rota

  Özellikle şehir içinde bir yerden bir yere en hızlı şekilde gitmenin yolu, her zaman otomobil sürmek olmayabilir. Trafikte zaman kaybetmek yerine otobüs, tramvay veya metro sistemi gibi alternatif ulaşım yöntemlerini de kullanmak bazen iyi sonuç verir. Intermodal rota, trafik durumunu analiz eder ve varış noktasına yapılacak en ideal yolculuk için toplu taşıma seçeneklerini de plana dahil eder. Böylelikle herhangi bir yolculuğa çıkmadan önce en hızlı rotayı her zaman seçebilirsiniz. Toplu taşımaya geçiş mümkün olduğu kadar kolaylaştırılmıştır. Sistem en güncel tarifelerle ilgili genel bilgileri sunar. İsterseniz size en yakın tren veya otobüs durağının yakınındaki boş ücretsiz park yerine kadar rehberlik edecektir. İntermodal rota özelliği, Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI) ile birlikte sunulmaktadır.

BMW i Bağlantı ve BMW i Remote Uygulaması.

Elektrikli mobilite çağı daha önce düşünülmeyen olanakları gözler önüne seriyor. BMW i Remote Uygulaması ile akıllı telefon veya akıllı saat üzerinden BMW i3'ünüzü her zaman izleyebilir, batarya şarjını ve elektrikli sürüş menzilini kontrol edebilirsiniz. BMW i3'ünüz bir şarj istasyonuna bağlıysa şarj işlemlerini uzaktan takip edebilirsiniz. Bu özellik, yola çıkma zamanınızı, BMW i3'ünüzün tam şarj edilmiş ve şartlandırılmış olduğundan emin olarak ayarlamanızı sağlar. Arzu ederseniz uygulama ile sürüş tarzınızın verimliliğini de ölçebilirsiniz.

Roger'ın Bağlantısı.

BMW i Bağlantısı hakkında müşteri deneyimi.

OTOMOBİLİNİZİ AKILLI SAATİNİZLE KONTROL EDİN.

Apple Watch, artık BMW i Remote Uygulaması özelliklerine ek erişim yöntemleri sağlıyor. Akıllı saat, bağlantılı akıllı telefon için zekice düşünülmüş bir yardımcıdır ve size çok sayıda ilgili durum bilgisi sunar. Örneğin, elektrikli menzil, batarya durumu, açık kapılar ve pencereler hakkındaki bilgilere, birçok kullanışlı uzaktan gerçekleştirilen işleve ve alternatif rotalara doğrudan kolunuzdaki saat ile erişebilirsiniz.

CHARGENOW ILE HER YERDE HIZLI VE KOLAY ŞARJ.

CHARGENOW ILE HER YERDE HIZLI VE KOLAY ŞARJ.

ChargeNow, hareket halindeyken dünyanın en büyük ev-dışı şarj istasyonları ağı dahilinde kapsamlı bir şarj hizmeti sunar. ChargeNow ağındaki şarj istasyonları, navigasyon ünitesindeki BMW i ConnectedDrive hizmetleri aracılığıyla, BMW i Remote Uygulaması veya ChargeNow Uygulaması üzerinden görüntülenir. Kullanım ve ödeme, oldukça kolay bir şekilde, nakit kullanımını gerektirmeden yapılır.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12,9

  BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12,6* / 13,1**

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 13
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 13,5
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 12* / 13**
  kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,3* / 11,9**
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6

  * Jant grubu 1: 19 inç jantlar
  ** Jant grubu 2: 20 inç jantlar; kış lastikleri
  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.
  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçili güzergah, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı ve önceden ayarlama yer alır.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz.