Yeni BMW i3 Hatchback şehir içinde

HER YÖNDEN VİZYON SAHİBİ.

 Yeni BMW i3 Hatchback şehir içinde

BMW i3'ün tasarımı.

HER YÖNDEN VİZYON SAHİBİ.BMW i3'ün tasarımı.

Tamamen eletrikli BMW i3, herhangi bir modayı takip etmez. Ne yaptığını bilen bir yaşam tarzının ifadesidir. Sadeliği ve iç tasarımda lounge karakterini yansıtan ilerici bir form diliyle tasarlanmıştır. Sürdürülebilir malzeme ve işlevsel detaylarla heyecan uyandıran, zahmetsiz bir tasarıma sahiptir ve bireyselliğiyle modayı belirleyecek bir hatchback'tir.

Devamı

ZAMANIN RUHU. MODERN VE YENİ BİR YORUM İLE.

BMW i3 Önden Görünüm

DİNAMİK, ÇOK YÖNLÜ.

BMW i3’ün dış tasarımı, ilk bakıştan itibaren sportif ruhu yansıtır. İki renkli yüzeyler ve kısa çıkıntılı kenarlar, modern tasarımlı bir hatchback modeli ortaya çıkarır. Opsiyonel donanım paketleri çeşitli detaylarla dış tasarımı yeniden yorumlar. 20 inç Siyah veya Bicolor hafif alaşım jantlar ve yolda kendinden emin, etkileyici bir spor duruş sergilemesini sağlayan geniş tekerlek izi buna örnektir. On milimetre alçaltılmış spor süspansiyon ve yanlardaki aeroflap girişleri dinamik görünümünü tamamlar.

Devamı

ENTEGRE GENİŞLİĞİYLE EKSİKSİZ.

BMW i3’ün etkileyici ve ferah iç tasarımı, iki yana açılan kapılarıyla daha ilk bakışta fark edilir. Kapalı kapılar B sütununun koruyucu işlevini üstlendiğinden, açık ve davetkar tasarım özellikleri güvenliği ihmal etmeden otomobile binmeyi kolay ve pratik hale getirir.

Devamı

DAHA İLK BAKIŞTA BÜYÜLEYİCİ.

BMW i3 her yönüyle “dinamik” bir otomobildir. Standart U şeklindeki LED farlar, markanın sembolü olan kapalı Böbrek Izgaralarını yandan çevreler. Bunun altında yer alan tampon, büyük sinyal lambalarıyla otomobilin ön kısmına görsel açıdan uzunluk ve bu sayede son derece güçlü bir ifade kazandırır.

Devamı

SPORTİF ÖZELLİKLER.

Difüzör görünümlü arka tampon boyutları, önceki modele göre 40 milimetre daha büyüktür ve arka kısmın tüm genişliğine hakimdir. Camlı bagaj kapağı üzerine yerleştirilen “eDrive” ve “i3” yazıları otomobilin sportif, sağlam duruşunu daha da öne çıkarır. BMW i mavi vurgulu logo, karakteristik siyah kuşağı vurgular ve sportif özellikleri bir kez daha öne çıkarır.

Devamı

ETKİSİ DETAYLARDA GİZLİ.

Seçili vurgular, her görünümü tamamlar. BMW i3 bunun en saf halini yansıtır. Parlak Siyah renkte, mat Krom kaplama şeridine sahip A sütunu ve tavan sütunları bu ince detaylara örnektir. Söz konusu detaylar, otomobilin yenilikçi tasarımını vurgular ve otomobile şıklık kazandırır.

Devamı

IŞILDAYAN DURUŞ.

LED teknolojisi sayesinde gündüz farlarından sinyal lambalarına, kısa ve uzun huzmelere kadar tüm far fonksiyonları daha fazla enerji tasarrufu sağlar. LED farlar otomatik aydınlatma mesafesi düzenlemesine sahiptir ve güneş ışığına benzer renkte mükemmel bir aydınlatma sunarak geceleri ve kötü hava koşullarında görüş mesafesini artırır.
On milimetre alçaltılmış spor süspansiyon ve yanlardaki aeroflap girişleri dinamik görünümünü tamamlar.
Opsiyonel olarak sunulan LED farlar viraj ışıklarını ve Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonunu içerir.

Devamı

GECEYİ GÜNDÜZE ÇEVİRİN.

BMW i’nin karakteristik U biçimli LED stop lambaları; arka far grubu, fren lambaları ve sinyal lambalarını içerir. Lambalar görüşün zayıf olduğu durumlarda bile iyi bir performans gösterir ve gövdenin yan kısımlarından camlı bagaj kapağına doğru uzanır. Geri vites lambası, arka sis lambası ve reflektörler tampona entegredir.

Devamı

DAHA FAZLA HAFİFLİK, DAHA FAZLA ÇEVİKLİK.

BMW akıllı hafif yapının bir parçası olarak, karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen karbon tavan, otomobilin kütlesini azaltmaya yardımcı olur ve ağırlık merkezini değiştirir. Bu özellik viraj dönerken, hızlanırken ve fren yaparken çevikliği ve dinamik özellikleri artırır.

Devamı

GERÇEK DİNAMİK.

Sport paket, BMW i3’ün dinamiklerini öne çıkarır. 20 inç, çift kollu, bicolor veya opsiyonel olarak Siyah renkte hafif alaşım jantlar ile karma lastikler, otomobili 10 mm kadar alçaltan spor süspansiyon, geniş çamurluk davlumbazları ve yanlarda her biri parlak siyah renkte aeroflap girişlerini içerir.

Devamı

HER YÖNÜYLE ETKİLEYİCİ BİR KARAKTER.

Bireysellik, birçok şekilde ifade edilebilir. BMW i3’ün altı parlak renk içeren modern renk temaları da kişiselleştirme seçenekleri arasında yer alır Örneğin, her ikisi de metalik Mat Gri vurgulara sahip şık Imperial Mavi ve güçlü Metalik Kırmızı/Melbourne renkleri berraklık ve aydınlığıyla heyecan verir. Şık Jucaro beji ise ilk kez sunulmaktadır. Çeşitli tasarımlara sahip 19 ve 20 inç hafif alaşım jantlar da ilerici görünümünü zenginleştirir.

SON DERECE HIZLI VE DUYGU YÜKLÜ.

SON DERECE HIZLI VE DUYGU YÜKLÜ.

   

MENZİL, ŞARJ VE VERİMLİLİK.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i3 için güç tüketimi ve CO2 emisyonu (94 Ah için)
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 13,1
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 255-235
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Maksimum 200


  BMW i3 için güç tüketimi ve CO2 emisyonu (120 Ah için)
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 13,1
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 310-285
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Maksimum 260


  BMW i3s için güç tüketimi ve CO2 emisyonu (94 Ah için)
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 14,3
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 245-235
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Maksimum 200


  BMW i3s için güç tüketimi ve CO2 emisyonu (120 Ah için)
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 14-14,6
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 285-270
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Maksimum 260


  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında kıyaslama yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.