HER YÖNDEN VİZYON SAHİBİ.

Yeni BMW i3'ün tasarımı.

HER YÖNDEN VİZYON SAHİBİ.

Yeni BMW i3'ün tasarımı.

HER YÖNDEN VİZYON SAHİBİ.Yeni BMW i3'ün tasarımı.

Yeni BMW i3 herhangi bir modayı takip etmez. Ne yaptığını bilen bir yaşam tarzının ifadesidir. Sadeliği ve iç tasarımda lounge karakterini yansıtan ilerici bir form diliyle tasarlanmıştır. Sürdürülebilir malzeme ve işlevsel detaylarla heyecan uyandıran, zahmetsiz bir tasarıma sahiptir ve bireyselliğiyle modayı belirleyecek bir otomobildir.

ZAMANIN RUHU. MODERN VE YENİ BİR YORUM İLE.

HER YÖNDEN MODAYA UYGUN.

Yeni BMW i3’ün dış tasarımı, ilk bakıştan itibaren çevikliği yansıtır. Üstelik, bunu şık bir şekilde gerçekleştirir. İki renkli yüzeyler ve kısa çıkıntılı kenarlar, modern tasarımlı bir model ortaya çıkarır. Camları tek bir yüzeymiş gibi gösteren karakteristik akıcı yapısı görünümü tamamlar ve ferah, panoramik bir bakış açısı sunar.

GENİŞLİK VE FERAHLIK.

Yeni BMW i3’ün etkileyici ve ferah iç tasarımı, iki yana açılan kapılarıyla daha ilk bakışta nabzınızı yükseltir. Kapalı kapılar B sütununun koruyucu işlevini üstlendiğinden, açık, davetkar tasarım güvenliği ihmal etmeden otomobile binmeyi ve yükleme yapmayı kolay ve rahat hale getirir.

DAHA İLK BAKIŞTA BÜYÜLEYİCİ.

Yeni BMW i3 her yönüyle “dinamik” bir otomobildir. Standart U şeklindeki LED farlar, markanın sembolü olan kapalı Böbrek Izgaralarını yandan çevreler. Bunun altında yer alan tampon, büyük sinyal lambalarıyla otomobilin ön kısmına görsel açıdan uzunluk ve bu sayede son derece güçlü bir ifade kazandırır.

SPORTİF ÖZELLİKLER.

Difüzör görünümlü arka tampon, önceki modele göre 40 milimetre daha büyüktür ve arka kısmın tüm genişliğine hakimdir. Camlı bagaj kapağı üzerine yerleştirilen “eDrive” ve “i3” yazıları dışa dönüktür ve otomobilin sportif, sağlam duruşunu daha da öne çıkarır. BMW i mavi vurgulu logo, karakteristik siyah kuşağı vurgular ve sportif özellikleri bir kez daha öne çıkarır.

ASIL ETKİ DETAYLARDADIR.

Seçili vurgular, her görünümü tamamlar. Yeni BMW i3 bunun en saf halini yansıtır. Parlak Siyah renkte, mat Krom kaplama şeridine sahip A sütunu ve tavan sütunları bu ince detaylara örnektir. Söz konusu detaylar, otomobilin yenilikçi tasarımını vurgular ve otomobile şıklık kazandırır.

IŞILDAYAN DURUŞ.

Özellikle güçlü ön farlar, kısa ve uzun huzmeli farlar, yan lambalar, gündüz farları ve sinyal lambalarında en yeni LED teknolojisini kullanır. Yol daha iyi aydınlatılır ve geceleri nesneler daha yüksek kontrastlı görünür. Far menzili kontrolü otomatik olarak yapılır. Yan lambalar ve gündüz farları U şeklinde görünüme sahiptir. Uzun huzmeli farlar, yolu birkaç yüz metreye kadar son derece parlak ve eşit şekilde aydınlatır.

GECEYİ GÜNDÜZE ÇEVİRİN.

Karakteristik U biçimli BMW i görünümüne sahip LED stop lambaları, arka far grubu, fren lambaları ve sinyal lambalarını içerir. Işık sistemi aynı zamanda zayıf görüş koşulları altında iyi bir görüş sunar ve yan kısımlardan bagaj kapağına doğru uzanır. Geri vites lambası, arka sis lambaları ve reflektörler, sağ ve sol yanda tampona entegre edilmiştir.

DAHA FAZLA HAFİFLİK, DAHA FAZLA ÇEVİKLİK.

BMW akıllı hafif yapının bir parçası olarak, karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen karbon tavan otomobilin kütlesini azaltmaya yardımcı olur ve ağırlık merkezini kaydırır. Bu özellik viraj dönerken, hızlanırken ve fren yaparken çevikliği ve dinamik özellikleri artırır.

HER YÖNÜYLE ETKİLEYİCİ BİR KARAKTER.

Bireysellik, birçok şekilde ifade edilebilir. Yeni BMW i3’ün altı parlak renk içeren modern renk temaları da kişiselleştirme seçenekleri arasında yer alır. İlk olarak şık Imperial Mavi ve güçlü Metalik Kırmızı/Melbourne renginde sunulur ve bu renklerin her ikisi de metalik Mat Gri vurgulara sahiptir. Bu renkler berraklık ve aydınlığıyla heyecan verir. Çeşitli tasarımlara sahip 19 ve 20 inç hafif alaşım jantlar da ilerici görünümünü zenginleştirir.

SON DERECE HIZLI VE DUYGU YÜKLÜ.

SON DERECE HIZLI VE DUYGU YÜKLÜ.

   

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Yeni BMW i3 (94Ah) modeli için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama):: 13,6 –13,1
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 300–290
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Yaklaşık 200

  Range Extender özelliğine sahip Yeni BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 14–13
  Güç tüketimi (kWsa/100km)(ortalama): 11,9–11,5
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 235-225
  Müşteri odaklı toplam elektrikli menzil, (km): Yaklaşık 330

  Yeni BMW i3s (94Ah) modeli için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama):: 14,3
  Elektrikli menzil (km) (ortalama): 280
  Müşteri odaklı elektrikli menzil (km): Yaklaşık 200

  Range Extender özelliğine sahip Yeni BMW i3s (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,7
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 14
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 12,5
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 220

  Müşteri odaklı toplam elektrikli menzil, (km): Yaklaşık 330
  Bu değerler geçici olarak belirlenmiştir ve henüz onaylanmamıştır.
  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.
  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçilen rota, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı ve önceden ayarlama yer alır.
  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" Içerisinde bulabilirsiniz.