Tamamen elektrikli BMW i3'ün şarj ve menzil özellikleri

DAHA İLERİ, DAHA HIZLI. KEYİFLİ VE EMİSYONSUZ SÜRÜŞ.

Tamamen elektrikli BMW i3'ün şarj ve menzil özellikleri

BMW i3 ve BMW i3s'in menzili, şarj ve verimliliği.

DAHA İLERİ, DAHA HIZLI. KEYİFLİ VE EMİSYONSUZ SÜRÜŞ.BMW i3 ve BMW i3s'in menzili, şarj ve verimliliği.

Tamamen elektrikli BMW i3, modern ulaşımın zorluklarıyla başa çıkabilmeniz ve bu zorlukları sessizce aşabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Yüksek gerilimli bataryasını hızlı şarj istasyonunda yaklaşık 45 dakikada yüzde 80 seviyesine kadar şarj eder. Akıllı enerji yönetimi, hem şehir trafiğinde hem de daha uzun mesafeli yolculuklarda esneklik ve verimlilik sağlar.

Devamı

DAHA GÜÇLÜ. DAHA UZAĞA. DAHA UZUN.

Artırılmış menziliyle günde 260 kilometre yol alabilen BMW i3, elektrikli mobiliteyi daha ileriye taşıyor. Yeni yüksek performanslı batarya, elektrikli motora şimdi daha fazla güç aktarıyor, böylece elektrikli sürüşün keyfi daha da artıyor.

Yeni BMW i3, evde Wallbox ile şarj ediliyor
Yeni BMW i3 yolda e-şarj hizmeti ile şarj edilirken

HER YERDE HIZLI VE KOLAYCA ŞARJ EDİN.

Şarj işlemi, daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı.  BMW i3’ün akıllı şarj seçenekleri, en üst düzeyde esneklik ve rahatlık sağlar. Dijital hizmetlerle ister evde ister dışarıda olun, şarj işlemini her zamankinden daha net biçimde planlayabilirsiniz.

 • Evde şarj

  BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus ve BMW i Wallbox Connect ile BMW i3 otomobilinizi güvenli, hızlı ve konforlu şekilde evde şarj edebilirsiniz. Batarya, kapasitesinin %80’ine yaklaşık üç saatte ulaşır. Bu, BMW i3 için yeni BMW i Wallbox'ın yaklaşık 11 kW'lık trifaze şarj kapasitesi sayesinde mümkün olur. BMW i kurulum hizmeti ile BMW i Wallbox’ın kurulumu nitelikli uzmanlar tarafından gerçekleştirilir.

  Daha fazla sürdürülebilirliğe yönelik olarak, kendi ürettiğiniz yeşil enerji ve güneş enerjisini de kullanma olanağınız mevcuttur.

  * Wallbox şarj kapasitesi yaklaşık 22 kW’tır.

 • BMW Dijital Şarj Hizmeti: Akıllı şarj

  Şarj işlemi, ancak bu kadar rahat ve ihtiyaca yönelik olabilir. BMW Dijital Şarj Hizmeti (DCS) sayesinde, enerji ücretlendirmenize bağlı olarak otomatik şekilde düşük ücret saatlerinde şarj edebilirsiniz. Bu da şarj maliyetlerini azaltır ve yenilenebilir enerji kullanımını desteklemenize olanak sağlar. DCS şarj sürecini bağımsız şekilde kontrol eder ve otomobilinizin şarjının istenilen yola çıkış zamanında tamamen dolu olmasını sağlar. Daha sürdürülebilir bir seçenek olarak, kendi güneş panellerinizden ve BMW i Wallbox Connect üzerinden kendi ürettiğiniz enerji ile de şarj edebilirsiniz. DSC, yenilenebilir enerjilerin sürdürülebilir şekilde kullanımını şeffaf şekilde kolaylaştırır. BMW Connected sayesinde DCS’nin mobil cihazınız üzerinden kullanılması çok kolaydır. BMW Şarj Portalı üzerinde mevcut şarj planınız, tüketilen enerji gibi bilgileri görebilir ve rahat bir şekilde şarj geçmişinizi indirebilirsiniz.

 • Ev-dışı şarj

  BMW i3 otomobilinizle dışarıda olmak ve dolayısıyla bu esnada şarj etmek için bol bol sebebiniz olur. İlk olarak, kullanışlılık özelliklerinden bahsedelim. BMW i3 ile alternatif akım (AC) ya da doğru akım (DC) içeren ev-dışı şarj istasyonlarını kullanabilirsiniz. Bu durum esnekliği artırmanın yanı sıra otomobilinizi mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde şarj edebilmenizi de sağlar. Bunun nedeni, ev-dışı DC şarj istasyonlarında enerjinin doğrudan sabit bir hızda otomobilin yüksek gerilimli bataryasına beslenmesidir. Bu, BMW i3’ün yaklaşık 45 dakikada %80 oranında şarj edilmesini sağlar. Alternatif olarak, BMW i3‘ünüzü bir AC şarj istasyonunda yaklaşık üç saatte %80 oranında şarj edebilirsiniz. Bu nedenle AC şarj istasyonları örneğin alışveriş turu sırasında otomobilin uzun süre park edeceği noktalara özenle yerleştirilmiştir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i3 için güç tüketimi ve CO2 emisyonu (94 Ah için)
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 13,1
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 255-235
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Maksimum 200


  BMW i3 için güç tüketimi ve CO2 emisyonu (120 Ah için)
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 13,1
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 310-285
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Maksimum 260


  BMW i3s için güç tüketimi ve CO2 emisyonu (94 Ah için)
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 14,3
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 245-235
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Maksimum 200


  BMW i3s için güç tüketimi ve CO2 emisyonu (120 Ah için)
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 14-14,6
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 285-270
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Maksimum 260


  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında kıyaslama yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.