DAHA İLERİ, DAHA HIZLI. GÜÇ VE TAHRİK SİZİNLE.

Yeni BMW i3'ün menzili, şarjı ve verimliliği.

DAHA İLERİ, DAHA HIZLI. GÜÇ VE TAHRİK SİZİNLE.

Yeni BMW i3'ün menzili, şarjı ve verimliliği.

DAHA İLERİ, DAHA HIZLI. GÜÇ VE TAHRİK SİZİNLE.Yeni BMW i3'ün menzili, şarjı ve verimliliği.

Yeni BMW i3, modern ulaşımın zorluklarıyla başa çıkabilmeniz ve bu zorlukları sessizce aşabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Yaklaşık 300 km’lik günlük kullanım menziline ulaşmak üzere, yüksek gerilimli bataryalarını hızlı şarj özellikli bir DC istasyonunda yalnızca 39 dakikada şarj eder. Akıllı enerji yönetimi, hem şehir trafiğinde hem de daha uzun mesafeli yolculuklarda esneklik ve verimlilik sağlar.

Read more
BMW i

HER YERDE HIZLI VE KOLAYCA ŞARJ EDİN.

Şarj işlemi, daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yeni BMW i3’ün akıllı şarj seçenekleri, en üst düzeyde esneklik ve rahatlık sağlar. Dijital hizmetlerle ister evde ister dışarıda olun, şarj işlemini her zamankinden daha net biçimde planlayabilirsiniz.

 • Evde şarj

  BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus ve BMW i Wallbox Connect ile Yeni BMW i3 otomobilinizi güvenli, hızlı ve konforlu şekilde evde şarj edebilirsiniz. Batarya, kapasitesinin %80’ine üç saatten kısa sürede ulaşır. Bu, Yeni BMW i3 için yeni BMW i Wallbox'ın yaklaşık 11 kW'lık trifaze şarj kapasitesi sayesinde mümkün olur. BMW i kurulum hizmeti ile BMW i Wallbox’ın kurulumu nitelikli uzmanlar tarafından gerçekleştirilir.

  Daha fazla sürdürülebilirliğe yönelik olarak, kendi ürettiğiniz yeşil enerji ve güneş enerjisini de kullanma olanağınız mevcuttur.

  * Wallbox şarj kapasitesi yaklaşık 22 kW’tır.

 • BMW Dijital Şarj Hizmeti: Akıllı şarj

  Şarj işlemi, ancak bu kadar rahat ve ihtiyaca yönelik olabilir. BMW Dijital Şarj Hizmeti (DCS) sayesinde, enerji ücretlendirmenize bağlı olarak otomatik şekilde düşük ücret saatlerinde şarj edebilirsiniz. Bu da şarj maliyetlerini azaltır ve yenilenebilir enerji kullanımını desteklemenize olanak sağlar. DCS şarj sürecini bağımsız şekilde kontrol eder ve otomobilinizin şarjının istenilen yola çıkış zamanında tamamen dolu olmasını sağlar. Daha sürdürülebilir bir seçenek olarak, kendi güneş panellerinizden ve BMW i Wallbox Connect üzerinden kendi ürettiğiniz enerji ile de şarj edebilirsiniz. DSC, yenilenebilir enerjilerin sürdürülebilir şekilde kullanımını şeffaf şekilde kolaylaştırır. BMW Connected sayesinde DCS’nin mobil cihazınız üzerinden kullanılması çok kolaydır. BMW Şarj Portalı üzerinde mevcut şarj planınız, tüketilen enerji gibi bilgileri görebilir ve rahat bir şekilde şarj geçmişinizi indirebilirsiniz.

 • Ev-dışı şarj

  Yeni BMW i3 otomobilinizle dışarıda olmak ve dolayısıyla bu esnada şarj etmek için bol bol sebebiniz olur. İlk olarak, kullanışlılık özelliklerinden bahsedelim. Yeni BMW i3 ile alternatif akım (AC) ya da doğru akım (DC) içeren ev-dışı şarj istasyonlarını kullanabilirsiniz. Bu durum esnekliği artırmanın yanı sıra otomobilinizi mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde şarj edebilmenizi de sağlar. Bunun nedeni, ev-dışı DC şarj istasyonlarında enerjinin doğrudan sabit bir hızda otomobilin yüksek gerilimli bataryasına beslenmesidir. Bu, Yeni BMW i3’ün 39 dakikada %80 oranında şarj edilmesini sağlar. Alternatif olarak, Yeni BMW i3‘ünüzü bir AC şarj istasyonunda üç saatten kısa sürede yaklaşık %80 oranında şarj edebilirsiniz. Bu nedenle AC şarj istasyonları örneğin alışveriş turu sırasında otomobilin uzun süre park edeceği noktalara özenle yerleştirilmiştir.

BAĞLANTI VE SÜRÜŞ ASİSTANI.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Yeni BMW i3 (94Ah) modeli için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama):: 13,6 –13,1
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 300–290
  Müşteri odaklı elektrikli menzil, (km): Yaklaşık 300

  Range Extender özelliğine sahip Yeni BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 14–13
  Güç tüketimi (kWsa/100km)(ortalama): 11,9–11,5
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 235-225
  Müşteri odaklı toplam elektrikli menzil, (km): Yaklaşık 330

  Yeni BMW i3s (94Ah) modeli için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama):: 14,3
  Elektrikli menzil (km) (ortalama): 280
  Müşteri odaklı elektrikli menzil (km): Yaklaşık 300

  Range Extender özelliğine sahip Yeni BMW i3s (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,7
  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 14
  Güç tüketimi (kWsa/100 km) (ortalama): 12,5
  Elektrikli menzil, (km) (ortalama): 220

  Müşteri odaklı toplam elektrikli menzil, (km): Yaklaşık 330
  Bu değerler geçici olarak belirlenmiştir ve henüz onaylanmamıştır.
  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.
  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçilen rota, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı ve önceden ayarlama yer alır.
  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" Içerisinde bulabilirsiniz.