BMW i3 I01 Metalik Mat Gri vurgulu Metalik Bej/Jucaro, şehir içinde sürüş sırasında önden görünüm

BMW i3

BMW i3 I01 Metalik Mat Gri vurgulu Metalik Bej/Jucaro, şehir içinde sürüş sırasında önden görünüm

BMW i3'ÜN DONANIM ÖZELLİKLERİNİ KEŞFEDİN

BMW i3, günlük yaşantınızda güvenle kullanabileceğiniz yenilikçi teknolojilerle dolu. Bu etkileyici elektrikli otomobilin menzili, şarjı ve verimliliği hakkında detayları öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Devamı
BMW i3BMW i3'ÜN DONANIM ÖZELLİKLERİNİ KEŞFEDİN

BMW i3'ÜN MENZİLİ, ŞARJI VE VERİMLİLİĞİ.

Daha ileri, daha hızlı. Keyifli ve emisyonsuz sürüş.

BMW i3s (120 Ah), modern ulaşımın zorluklarıyla başa çıkabilmeniz ve bu zorlukları sessizce aşabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor. Yüksek gerilimli bataryasını hızlı şarj istasyonunda yaklaşık 45 dakikada yüzde 80 seviyesine kadar şarj edebilirsiniz. Akıllı enerji yönetimi, hem şehir trafiğinde hem de daha uzun mesafeli yolculuklarda esneklik ve verimlilik sağlar.*

BMW Yetkili Satıcıları’ndan yeni bir BMW i3s (120 Ah) satın aldığınızda, hem Wallbox’ınız hem de Wallbox kurulum hizmeti size hediye edilir.

* BMW i3, 30 metreden uzun kablolarla şarj edilmemelidir.
 

BMW i3s I01 BMW i Mavi vurgulu Metalik Siyah/Fluid, BMW Wallbox ile garajın önünde arkadan görünüm
BMW i3 I01 Metalik Mat Gri vurgulu Metalik Bej/Jucaro, otoyolda sürüş sırasında arkadan görünüm

Menzil.

Artırılan menzili sayesinde kullanıma bağlı olarak 325 kilometreye ve günlük kullanımda ise 260 kilmetreye kadar gidebilen BMW i3 ile yolculuk etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yeni yüksek performanslı batarya, elektrikli motora şimdi daha fazla güç aktarıyor, böylece elektrikli sürüşün keyfi daha da artıyor.
BMW i3’lerini ev-dışı şarj istasyonunda şarj eden çift I01 Metalik Mat Gri vurgulu Metalik Bej/Jucaro

Ev-dışı şarj.

BMW i3s (120 Ah) otomobilinizle dışarıda olmak ve dolayısıyla bu esnada şarj etmek için bol bol sebebiniz olur. İlk olarak, kullanışlılık özelliklerinden bahsedelim. BMW i3s (120 Ah) ile alternatif akım (AC) ya da doğru akım (DC) içeren ev-dışı şarj istasyonlarını kullanabilirsiniz. Bu durum esnekliği artırmanın yanı sıra otomobilinizi mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde şarj edebilmenizi de sağlar. Bunun nedeni, ev-dışı DC şarj istasyonlarında enerjinin doğrudan sabit bir hızda otomobilin yüksek gerilimli bataryasına beslenmesidir. Bu, BMW i3’ün yaklaşık 45 dakikada %80 oranında şarj edilmesini sağlar. Alternatif olarak, BMW i3‘ünüzü bir AC şarj istasyonunda yaklaşık üç saatte %80 oranında şarj edebilirsiniz. Bu nedenle AC şarj istasyonları örneğin alışveriş turu sırasında otomobilin uzun süre park edeceği noktalara özenle yerleştirilmiştir.

BMW i3’ÜN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ.

Emisyonsuz sürüş keyfi için her şey elinizin altında.

BMW i3, ulaşıma yeni bir boyut getirir. Geliştirme, üretim ve geri dönüşüm dahil olmak üzere her aşamada, otomobile yönelik bütünleşik bir yaklaşımı temel alır. Birçok malzeme yenilenebilir kaynaklardan üretilir; BMW i3 de %100 oranında yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjiyle üretilmiştir.

Devamı
BMW i3'ün sürdürülebilir üretm döngüsü

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK.

Sürdürülebilirlik, BMW i3'ün en önemli yol gösterici ilkesi. Bu nedenle BMW i3’ün tüm kullanım döngüsü maksimum seviyede kaynak koruma ve sürdürülebilirlik prensibi etrafında inşa edildi.

Devamı
BMW i3 yenilikçi hafif yapılı karbon gövdesi

GELİŞTİRME.

Tüm otomobil tasarımı, baştan aşağıya elektrikli mobiliteye yönelik geliştirildi. Yenilikçi aerodinamik önlemler hava direncini ve enerji tüketimini azaltırken, sürdürülebilir ve geri dönüştürülmüş malzemeler çevreyi koruyor ve plastik gibi geleneksel malzemelerin yerini alıyor.

Devamı
Rüzgar türbinleri

ÜRETİM.

BMW i3 için kullanılan ve son derece sürdürülebilir olan karbon fiber, tamamen hidroelektrik gücüyle üretiliyor. Üretimin gerçekleştirildiği Leipzig'deki BMW fabrikası tamamen rüzgar enerjisiyle çalışıyor. Diğer BMW modelleriyle kıyaslandığında, bu modelin üretimi için normalde ihtiyaç duyulan enerjinin yalnızca yarısı yeterli oluyor.

Devamı
BMW i3 I01 Metalik Mat Gri vurgulu Metalik Bej / Jucaro, parkta kapılar açık halde yandan görünüm

KULLANIM.

BMW i3 ile emisyonsuz, gürültüsüz ve egzoz kokusunun olmadığı bir sürüş keyfi düşünün; şehirlerdeki hava kirliliğinin ne kadar azalacağını da... Çok daha önemlisi, BMW i3 ile “yeşil enerji” veya kendi güneş panellerinizin ürettiği enerji ile otomobilinizi şarj etme gibi bir imkanınız var. Ayrıca BMW i3'teki ECO PRO Modu menzili artırken enerji tüketimini azaltır.

Devamı
BMW i3'ün geri dönüştürülmüş malzemeleri

GERİ DÖNÜŞÜM.

BMW i3, %95 oranında geri dönüştürülebilir. Batarya modülü, güneş enerjisi depolama amacıyla yeniden kullanılabilir. Atık karbon fiber, yeniden üretim işlemine dahil edilebilir.

Devamı
BMW i3s Edition RoadStyle I01 E-Bakır vurgulara sahip Metalik Siyah/Fluid, önden görünüm
BMW i3s Edition RoadStyle I01 E-Bakır vurgulara sahip Metalik Siyah/Fluid, hafif alaşım jantlar ile yandan ön görünüm
BMW i3s Edition RoadStyle I01 E-Bakır vurgulara sahip Metalik Siyah/Fluid, arkadan görünüm
BMW i3s Edition RoadStyle I01 iç tasarım, “Edition RoadStyle” dikişli koltuk

BMW i3s EDITION ROADSTYLE.

Eşsiz elektrikli sürüş keyfi. BMW i3s Edition RoadStyle, otomobilin bireyselliğini dekoratif Böbrek Izgarası işlemesi, ön rüzgarlıktaki hava girişleri, marşpiyelerin özel rengi ile tamamlıyor. 20 inç, Çift kollu, Siyah hafif alaşım jantlar ve güneş korumalı camlar, çarpıcı görünümü daha da vurguluyor. Sınırlı sayıda üretilen bu elektrikli otomobil, sizi daha otomobile girerken Dalbergia Kahverengi ‘Stellaric’ doğal deri ve koyu mat Meşe renginde ahşap yüzey kombinasyonu gibi kaliteli ve sürdürülebilir malzemelerle karşılıyor. Özel modelin benzersiz detaylarından biri de modelin adı olan “Edition RoadStyle” yazısının işlendiği ön koltuk başlıkları.

BMW i3’ÜN SÜRÜŞ ASİSTAN SİSTEMLERİ

Yoldayken hiçbir şeyi kaçırmayın ve her zaman güncel kalın. BMW i3, çeşitli dijital hizmetler ve sürüş asistan sistemleri ile size tam olarak bunu sağlıyor. Dolayısıyla, diğer tüm otomobillerden daha keyifli bir mobilite, konfor ve güvenlik anlayışıyla ilişkilendiriliyor.

Professional Navigasyon Sistemi

Professional Navigasyon Sistemi.

Professional Navigasyon Sistemi tasarımıyla ve sunduğu üst seviye hizmetlerle oldukça etkileyicidir. iDrive dokunmatik kontrol konseptine sahip ve kullanımı oldukça kolay olan navigasyon sistemi BMW’nizle entegre çalışır. Sabit ve yüksek çözünürlüklü 10,25 inç Kontrol Ekranı 1440 x 540 piksel çözünürlüğüne ve bölümlendirilmiş ekran fonksiyonuna (ana ve yardımcı ekranda) sahiptir ve size optimum görüş ve okunabilirlik sunar. Bireysel olarak belirlenebilen kriterler ile rota planlaması da yapılabilir.
Sürüş Asistanı Plus

Sürüş Asistanı Plus.

Sürüş Asistanı Plus donanımı güvenlik ve konfor açısından açıkça fark edilebilen bir gelişme sağlar. Yaklaşma Kontrolü Uyarısı ve Şehir İçi Fren Uyarısı ile birlikte Yaya Uyarısı fonksiyonu ve Dur & Kalk işlevine sahip Kamera tabanlı Cruise Control özelliğini içerir.
Park Asistanı Kontrol Ekranı, BMW i3 iç tasarım

Park asistanı.

Park asistanı caddeye paralel alanlara park etmeyi kolaylaştırır. Etraftaki ygun park yerleri Kontrol Ekranı'nda gösterilir ve seçilir. Gösterge açıldıktan sonra ve PDC düğmesine basıldığında, sistem vites değiştirme, direksiyon, hızlanma ve fren fonksiyonlarını devralarak tamamen otomatik olarak park eder.

DAHA FAZLASINI JOY BLOG’DA KEŞFEDİN.

Elektrikli Otomobil Efsaneleri | BMW Türkiye

Elektrikli Otomobil Efsaneleri.

Günümüzde sürücülerin elektrikli otomobiller ile ilgili zihinlerinde bazı belirsizliklerin hala devam ettiği bir gerçek. Bu yazımızda, elektrikli otomobiller ile ilgili doğru sanılan yanlışları masaya yatırıyor, yaygın inanışların gerçekliğini sorguluyoruz.
Okuyun
Azıcık Uz mu Gittik? | BMW Türkiye

Azıcık Uz mu Gittik?

Tamamen elektrikli BMW i3s ile ne kadar uzağa gidebilirsiniz? Bir dijital ajansta pazarlama müdürü olarak çalışan Emrah Adıtatar, aklında tam olarak bu soruyla birlikte BMW i3s ile İstanbul’dan Adrasan’a kadar gitti ve bu ilham verici e-mobilite deneyimini bizim için kaleme aldı.
Okuyun
E-Scooter’lar Her Yerde | BMW Türkiye

E-Scooter’lar Her Yerde.

Wim Ouboter, 1997’de scooter’ı yeniden icat eden isimdi: ‘Micro Scooter’ ürünü global bir başarıya dönüşmüştü. İsviçreli girişimci günümüzde de eleketrikli scooter dalgasının ön sıralarında yer alıyor. Eğlenceli bir ulaşım yöntemi olan e-scooter ile ilgili başlangıçta karşılaşılan sorunlar, mikro-mobilite ve geleceğin ulaşım trendleri hakkında keyifli bir söyleşi yaptık.
Okuyun
Gelecek Bugün, Burada | BMW Türkiye

Gelecek Bugün, Burada.

Bugün Dünya Çevre Günü. Elektrikli otomobillerin emisyonsuz bir geleceği mümkün kılacağı günleri beklerken, tamamen elektrikli BMW i3 gibi otomobiller şimdiden hayatımızdaki rutinleri ve düşünce yapımızı değiştirmeye başladı. Bigumigu’nun kurucu ortağı Yalçın Pembecioğlu bu konuyla ilgili düşüncelerini Joy Blog’a özel yazısında paylaştı.
Okuyun
Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler | BMW Türkiye

Yeşil Yollar, Yeşil Düşünceler.

Adem Barış ilham dolu paylaşımlarıyla ilgi çeken bir seyahat tutkunu. BMW i3 ile doğaya ve yeşile dokunan keyifli bir kaçamak yapan Adem, deneyimini ve düşüncelerini BMW Joy Blog için kaleme aldı.
Okuyun
BMW i8: Vizyondu, Bir Simge Oldu | BMW Türkiye

BMW i8: Vizyondu, Bir Simge Oldu.

İlerici tasarımın, sürdürülebilir ve dinamik sürüş keyfinin öncüsü olan BMW i8 Coupé ve BMW i8 Roadster, üretim sürecini tamamladı. BMW’nin ilk plug-in hybrid modeli olan BMW i8, dünyanın en başarılı elektrikli spor otomobili olarak şirket tarihine geçti. Bu ilham verici öyküyü birlikte keşfedelim.
Okuyun
Geleceğin Sesi | BMW Türkiye

Geleceğin Sesi.

BMW’nin tamamen elektrikli ilk gran coupé gövdeli otomobili BMW Konsept i4, otomobil tutkunlarını Temmuz 2020 itibariyle heyecan verici bir yenilikle buluşturmaya hazırlanıyor. Hans Zimmer’le birlikte yaratılan BMW Konsept i4’nin sesini mercek altına alıyoruz.
Okuyun
Cesur Gelecek Hayalleri | BMW Türkiye

Cesur Gelecek Hayalleri.

Borusan Otomotiv’de BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni görevini sürdüren İsmail Terzi, kaleme aldığı makalesinde bizi bu kez tamamen elektrikli BMW i3 ile bir araya getiriyor. Temiz ve huzurlu bir gelecek ile ilgili düşüncelerine, BMW i3s ile yaşadığı deneyim eşlik ediyor. Gelin, bu deneyime birlikte ortak olalım.
Okuyun
Tamamen Elektrikli BMW i3 | BMW Türkiye

BMW VE ELEKTROMOBİLİTE.

BMW'nin yenilikçi ve sürdürülebilir e-mobilite vizyonu.

BMW VE ELEKTROMOBİLİTE.

BMW'nin yenilikçi ve sürdürülebilir e-mobilite vizyonu.

YAKIT TÜKETIMI VE CO2 EMISYONU.

 • BMW i3s (120 Ah):
  kWsa/100 km'de güç tüketimi: 14,7
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 0
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 0
  Elektrikli menzil (km): 325*
  Günlük kullanım için elektrikli menzil (km): 260

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz .

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.
   

  * Bu değer NEDC değerlerine göre ölçülmüştür.

   

YAKIT TÜKETIMI VE CO2 EMISYONU.

BMW i3 (120 Ah):
kWsa/100 km'de güç tüketimi: 14,2
CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 0
Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 0
Elektrikli menzil (km) (ortalama): 335
Günlük kullanım için elektrikli menzil (km): Maksimum 260


Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz .

Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında kıyaslama yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.

Devamı