360° ELEKTRİKLİ İLE DİLEDİĞİNİZ YERE VE DİLEDİĞİNİZ ZAMAN RAHAT ULAŞIM.

BMW i8'in şarj edilmesi.

Esnek mobiliteye yönelik çeşitli destek hizmetlerine ek olarak, kapsamlı 360° ELEKTRİKLİ servis paketi de yenilikçi bir şarj konsepti sunar. BMW i8 evde BMW i Wallbox veya şarj kablosu veya gerekirse BMW Green Energy çözümleriyle sürdürülebilir bir şekilde üretilen elektrik kullanılarak rahat bir şekilde şarj edilebilir. Yol üzerinde ChargeNow kartı kullanılarak kolay ve rahat erişilebilir, sayıları gittikçe artan ev-dışı şarj istasyonları mevcuttur. BMW i8 tam bağlantılı BMW i ConnectedDrive navigasyon hizmetleri gibi yenilikler sayesinde en yakın şarj istasyonunu kolayca bulabilir.

HER YÖNÜYLE ELEKTRİKLİ.

 

 

360° Elektrikli.

360° ELEKTRİKLİ paketinin özellikleri hakkındaki filmi izleyin.

EVDE ŞARJ ETME ÖZELLİĞİ.

BMW i8’inizi, BMW i Wallbox veya BMW i Wallbox (Pro) ile evde kolaylıkla şarj edebilirsiniz. Evinizin veya garajınızın duvarına monte edilen bu şarj istasyonları, hem BMW i8’in benzersiz tasarımını görsel olarak destekler hem de standart olarak sunulan şarj kablosuna kıyasla otomobilinizi çok daha hızlı şarj edebilmenizi sağlar. Böylece, Wallbox (Pro) ile BMW i8’iniz iki saatten kısa sürede kapasitesinin %80'i oranında şarj edilebilir.

BMW i tarafından sunulan kurulum hizmeti, evinizin duvarına BMW i Wallbox veya BMW i Wallbox (Pro) takılıp takılamayacağı ve elektrik şebekenize bağlanması konusunda yerinde kontrol yapmaktan memnuniyet duyacaktır. BMW i kurulum çözüm ortağından gelen kalifiye elektrik teknisyenleri talep üzerine teslimat, kurulum ve devreye alma işlemlerini de halledecektir. Aşağıdan erişebileceğiniz online hızlı kontrol işlemini kullanarak BMW i Wallbox'ın önceden evinize kurulumunun mümkün olup olmadığını öğrenebilirsiniz. BMW i, e-mobilite açısından tam sürdürülebilirliği savunduğu için, talebiniz üzerine sizin için seçili bir BMW i Yetkili Satıcısıyla gerçekleştirilen bir çevre dostu elektrik sözleşmesi düzenlenebilir veya BMW i tarafından sağlanacak bir güneş enerjisi paneli ile kendi elektriğinizi üretebilirsiniz.

* Yerel elektrik alt yapısına bağlıdır.

 • BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox ve BMW i Wallbox (Pro), BMW i8 otomobilinizi hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde şarj etmenizi sağlayan evde şarj istasyonlarıdır.
  Her iki BMW i Wallbox seçeneği de şarj işleminin basit ve güvenilir olmasını garanti eder. Otomobilinizi şarj kablosu ile BMW i Wallbox’a bağladığınız anda şarj işlemi otomatik olarak başlar. BMW i Wallbox (Pro)’nun ek bir özelliği de sezgisel kullanım için renkli dokunmatik ekranının olmasıdır.

  Her iki BMW i Wallbox seçeneği ile BMW i8 otomobilinizi iki saatten kısa sürede kapasitesinin %80'i oranında şarj edebilirsiniz*.

  Ayrıca evde kullanım için tasarlanan bu dolum istasyonu, hızlı şarj ve çok daha fazla sürdürülebilirlik için size kendi ürettiğiniz yeşil elektrik ve güneş enerjisini kullanma olanağı sunar.

  * Yerel elektrik alt yapısına bağlıdır

 • BMW i Wallbox Kurulum Hizmeti

  BMW i Wallbox Pure'un kurulumu için cazip, her şeyi kapsayan bir hizmet teklifinde bulunur: Online ön kontrol sayesinde, bir BMW i Wallbox'ın takılıp takılamayacağını çabucak görebilirsiniz. BMW i Çözüm Ortağınız gerekirse bu hızlı testi gerçekleştirir. Doğrudan BMW i Çözüm Ortağınızdan talep edebileceğiniz wallbox kurulum keşfi hizmeti, elektrik tesisatınızın ve uygulama durumununBMW i Wallbox kurulumuna uygun olup olmadığını öğrenmenizi sağlar. Son adım, yine BMW i Çözüm Ortağınızdan talep edebileceğiniz wallbox ünitesinin Wallbox Kurulum Hizmeti aracılığıyla montajıdır ve seçilen bir premium çözüm ortağı tarafından gerçekleştirilir.

 • Yeşil Enerji

  Bir yeşil enerji sözleşmesi BMW i8'inizi şarj etmek için gereken elektriği yenilenebilir kaynaklardan satın alabilmenizi sağlar. Böylece yaptığınız yolculuğun yanı sıra, şarj işlemi de tamamen emisyondan arındırılmış olur. BMW Green Energy ürün portföyü ile sürdürülebilir şekilde üretilen elektrikten (örn. rüzgar ya da hidroelektrik enerjisi) My Green Energy çözümleri ile kendi enerji üretiminizi kendi evinizde gerçekleştirmeye kadar (örn. bir güneş enerjili elekktrik santarli ile) tüm bu seçeneklerin sunduğu avantajları kolaylıkla ve rahatça tek bir kaynaktan elde edebilirsiniz. BMW i Yetkili Satıcınız kendi elektriğinizi üretebilmeniz için premium güneş enerjili bir otopark kurabilir.

BMW I WALLBOX.

Hızlı. Güvenli. Verimli.

TASARIM.

Yeni BMW i Wallbox, yeni tasarımı ve yüksek kaliteli malzemeleriyle etkileyicidir.

Günlük kullanım sırasında, evde şarj istasyonu benzersiz bir işlevsellik sunar. Kompakt boyutları, işlevsel tasarımı ve uzun kablosu, kullanımını ve şarj işlemini basitleştirir.

ŞARJ İŞLEMİ.

Şarj işleminin otomatik olarak başlaması için şarj kablosunun fişe takılması yeterlidir.

Şarj verimi tek aşamalı modda 7,4 kW'ye, üç aşamalı modda ise 11 kW'ye kadar çıkar. Bu, BMW i8'inizi iki saatten kısa bir süre içinde tam kapasitesinin %80'i kadar şarj edebileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, şarj işlemi, otomatik olarak sağlanan standart şarj kablosu ile yapılacak işleme göre daha hızlı ve daha kolaydır.

Şarj işlemi sırasında otomobilinizde ön ısıtma veya soğutma işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu işlem için gereken enerji, otomobilin bataryası tarafından sağlanmaz, dolayısıyla menzilinizi en üst seviyeye çıkarır.

KURULUM.

BMW i Kurulum Hizmeti'nin avantajından yararlanın.

Bu güvenilir ve kişiselleştirilmiş çözüm, evinize ya da garajınıza uzman kurulum hizmetini, bir şarj istasyonunu ve kurulum denetimini içerir.

Kurulum denetimi sırasında, nitelikli uzmanlar BMW i Wallbox için olası bağlantıları kontrol eder. BMW i Wallbox takıldıktan sonra nasıl kullanacağınız hakkında talimatlar verilir. 24 ay garantiyle güvenli çalışma garanti edilir.

Online Ön Kontrol, bireysel durumunuzun BMW i Wallbox kurulumuna uygun olup olmadığını sizin kontrol edebilmenizi sağlar.

BMW I WALLBOX (PRO).

Akıllı. Sürdürülebilir. Çok işlevli.

TASARIM.

Daha iyi şarj hızı ile Akıllı ev ve enerji yönetim sistemlerine akıllı bağlantı sağlayan BMW i Wallbox (Pro), üstün kalitede tasarımı maksimum işlevsellikle bir araya getirir.

BMW i Wallbox (Pro), şarj işlemini kontrol edebilmenizi sağlayan ve aynı zamanda tüketim verileri hakkında size kusursuz bir genel bakış sunan 7 inçlik bir dokunmatik ekran aracılığıyla kullanılır. Bir PIN kodu Wallbox'ınızı izinsiz erişime karşı korur. Yüksek kablo bağlantısı sayesinde şarj işlemi standart yakıt pompasından yakıt ikmali yapmak kadar kolaydır. BMW i Wallbox Pro'nun şarj kablosunun ideal uzunluğu zeminle teması önler ve kabloya takılma riskini en aza indirir. Cazip LED fiber optik şeritler mevcut şarj durumunu gösterir.

ÇALIŞMA KONSEPTİ.

Entegre 7 inçlik dokunmatik ekran BMW i Wallbox (Pro)'nun merkezi kumanda öğesidir ve kendi bireysel ayarlarınızı seçmenize izin verir. Açık alanda, her türlü hava koşulunda ve hatta eldiven takıyor bile olsanız kullanmak mümkündür. Wallbox'a yaklaşır yaklaşmaz bir mesafe sensörü otomatik olarak tepki gösterir ve ekranı etkinleştirir.

Monitör mevcut tüketim verilerinizin yanı sıra önceki şarj döngüsü hakkında da bilgi verir.

BMW i Wallbox (Pro)'nuzu ev şebekenize entegre etmek isterseniz, BMW i Wallbox Remote Uygulaması, tüm işlevlerin bir akıllı telefon veya tablet üzerinden uzaktan kumanda edilebilmesini sağlar.

ŞARJ İŞLEMİ.

Yalnızca şarj kablosunu takmanız yeterlidir, şarj işlemi kişisel tercihlerinize göre otomatik olarak başlar.

Maksimum 7,4kW'a kadar şarj hızıyla BMW i Wallbox (Pro) elektrikli ve hybrid otomobillerin hızlı şekilde şarj edilmesini destekler. BMW i8'in yüksek gerilimli bataryası iki saatten daha az bir sürede tüm kapasitesinin %80'i oranında şarj edilebilir.

Otomobilinizin ne tür elektrik enerjisiyle güçlendirileceğine siz karar verin. Enerji ölçere sahip BMW i Wallbox (Pro)'nun akıllı şarj işlevi örneğin emisyonsuz mobiliteye yönelik özel bir enerji kaynağı olarak ev tipi güneş enerjisi sistemi gibi, şarj işleminde evde kendi ürettiğiniz elektriğin kullanılmasını sağlar. Evde üretilen enerji mevcut değilse BMW i Wallbox (Pro) otomatik olarak şebekeden gelen elektriği kullanır.

KENDİ KENDİNİ ÜRETEN ENERJİ.

Opsiyonel BMW i Wallbox (Pro) enerji ölçer, bağımsız güneş enerjisi biriminizi otomobilinizin şarj işlemine entegre eder. BMW i Wallbox Pro mevcut güneş enerjisi sistemine uygun olarak şarj işlemini optimize eder; böylece en üst seviyede emisyonsuz elektromobiliteyi mümkün kılar.

BMW i evde üretilen enerjiyi premium güneş enerjisi üreticileri ile birlikte kullanabilmenizi sağlar. İş ortaklarımız, evinizin veya garajınızın çatısında kullanabileceğiniz size özel güneş enerjisi çözüm paketlerinin yanı sıra eksiksiz güneş enerjili sundurma tekliflerini de sunacaktır. Burada iş ortağımız Solarwatt GmbH'nin bağımsız güneş enerjisi çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

KULLANICI YÖNETİMİ.

BMW i Wallbox (Pro) kullanıcı yönetimi sayesinde elektrik tüketiminizi izleyebilirsiniz.

Otomobilinizi iş amacıyla kullanıyorsanız, entegre bir fonksiyon, gider muhasebesi açısından ideal bir şekilde bu elektriğin ayrıca kaydedilebilmesini mümkün kılar.

Belirli bir kullanıcı hesabına ait elektrik tüketiminin detayları doğrudan BMW i Wallbox (Pro) tarafından bir e-postayla iletilir.

ŞARJ YÖNETİMİ.

Entegre şarj yönetimi sayesinde, BMW i Wallbox (Pro) ev tarafından ne kadar elektriğin kullanıldığını algılar ve şarj performansını otomatik olarak uyarlar.

Bu durum evinizdeki tüm elektrikli aletlere uygun olarak maksimum şarj verimliliğini sağlar.

Net, kolay okunabilir dokunmatik ekran, evin elektrik sisteminden ne kadar güç çekildiğini gösterir.

AKILLI EV SİSTEMİ.

Akıllı ev sistemleriyle opsiyonel bağlantı kurulması halinde, BMW i Wallbox (Pro) evinize entegre olabilir.

Bunun ardından belirli akıllı ev fonksiyonlarını doğrudan BMW i Wallbox (Pro) üzerinden kontrol edebilirsiniz. Hatta yola çıkmadan önce BMW i Wallbox (Pro)'nuz mevcut hava raporunu da görüntüleyebilir.

KURULUM.

BMW i Kurulum Hizmeti'nin avantajından yararlanın.

Bu güvenilir ve kişiselleştirilmiş çözüm, bir kurulum denetimi ile evinizde ya da garajınızda eksiksiz kurulum hizmetini içerir.

Kurulum denetimi sırasında, nitelikli uzmanlar BMW i Wallbox (Pro) için olası bağlantıları kontrol eder. Montaj işleminin ardından size BMW i Wallbox (Pro)'yu nasıl kullanacağınız hakkında gerekli talimatlar verilir, kurulum ortağınız ile birlikte ilk kullanıcı hesabınız oluşturulur. 24 ay garantiyle güvenli çalışma garanti edilir.

Online Ön Kontrol, bireysel durumunuzun BMW i Wallbox (Pro) kurulumuna uygun olup olmadığını sizin kontrol edebilmenizi sağlar.

EV-DIŞI ŞARJ.

BMW i, BMW i8 için yolculuk sırasında en uygun şarj seçeneklerini sunacak yenilikçi bir konsept yarattı. BMW i tarafından sunulan bir mobilite hizmeti olan ChargeNow, BMW i8'in şarj edilebileceği en büyük mobil şarj istasyonu tedarikçileri birliğidir. Bu konsept ayrıca, çok katlı otoparklar gibi yerlerde i8 sürücüleri için şarj olanakları içeren uzun süreli park alanları sunan Uzun Süreli ParkNow çözümünü de içerir.
BMW i8 navigasyonu, BMW i Remote Uygulaması ve BMW ConnectedDrive İnternet portali aracılığıyla otomobilde görüntülenen uygun şarj seçeneklerini ararken sizi destekler.

 • ChargeNow

  ChargeNow BMW i Yetkili Satıcılarının ev-dışı şarj istasyonlarına erişim sunar. Farklı tekliflerin ve teknolojilerin kolay ve ideal kullanımını sağlamak için BMW i ChargeNow ağında çok sayıda tedarikçi bulunur. ChargeNow kartı erişim ve kullanım olanağı sunar. Ay sonunda, ChargeNow kartını kullanarak gerçekleştirdiğiniz tüm şarj işlemlerine dair anlaşılır bir hesap özeti size ulaştırılır. BMW i ConnectedDrive sayesinde mevcut tüm şarj istasyonları BMW i ConnectedDrive navigasyon hizmetleri tarafından görüntülenir.

SÜRÜŞ SIRASINDA ŞARJ.

Elektrikli olmayan sürüş modlarında, yüksek gerilimli batarya doğrudan benzinli motor tarafından şarj edilir ve böylelikle boost fonksiyonu için hazır hale gelir. Bataryaya en çok enerji SPORT Modunda beslenir ve enerji geri kazanımı itiş ve fren safhalarında da maksimum seviyeye ulaşır. COMFORT ve ECO PRO modlarında yüksek gerilimli bataryaya nispeten az enerji akışı olur. BMW i8'inizi HİBRİT modda kullanıyorsanız, yüksek gerilimli batarya yalnızca Fren Enerjisi Geri Kazanımı tarafından şarj edilir.

KİŞİSEL SÜRÜŞ TAVRI.

BMW i8'in gerçek tüketimi tamamen kişisel kullanım stillerine bağlıdır. Elektrikli sürüş bileşenleri nedeniyle, kişisel sürüş tavrının benzin tüketimi üzerinde klasik otomobillerde olduğundan çok daha fazla etkisi vardır. Tamamen dolu bir bataryayla, yalnızca elektrik enerjisi kullanılarak maksimum 37 km yol kat edilebilir. eDrive düğmesi aktifse, 120km/sa hıza kadar tamamen elektrikli sürüş mümkündür. COMFORT ve ECO PRO sürüş modlarında, akıllı çalışma stratejisi tarafından otomatik olarak benzinli motor çalıştırılır ve batarya yeniden şarj edilir. SPORT modunda benzinli motor sürekli olarak çalışır. Sürüş tipi ve gidilecek yolun uzunluğuna bağlı olarak, bu BMW i8'in tüketimini etkiler. Yüksek gerilimli bataryayı kablo veya Wallbox ile ne kadar sık şarj ederseniz elektrik enerjisini o kadar uzun süre kullanabilir ve toplam tüketimi azaltabilirsiniz.

 • Şehir içi sürüş

  Şehir içi kullanımda, BMW i8 bir plug-in hybrid otomobilin tüm gücünü kullanır. Kısa mesafeler tamamen elektrik enerjisi kullanılarak alınabilir ve HİBRİT modunda kullanım 2,1 l/100 km ortalama yakıt tüketimi ve 49 g CO2/km emisyon değeri sunar. Şehrin sokaklarında BMW i8 gerçek bir üç litrelik otomobil olarak görülebilir.

 • Günlük sürüş

  BMW i8'i günlük yaklaşık 60 ila 80 km menzilde kullanıyorsanız, benzin tüketimi yaklaşık 5 l/100 km'ye denk gelir. Yani, safkan bir spor otomobilin sürüş keyfini yaşarken, aynı zamanda kompakt bir otomobille eşit tüketim miktarına sahip olabilirsiniz.

 • Uzun mesafeli sürüş

  BMW i8, uzun mesafelerde yeni bir verimlilik tipi sergiler. Ancak, yüksek gerilimli bataryanın mevcut şarj seviyesine bağlı olarak, benzin tüketimi bir sonraki tatil yolculuğunuzda yine 8 litre/100 km'nin altında kalacaktır.

 • Sportif sürüş

  SPORT modunda BMW i8'in tüm gücünü kullanmak isterseniz, benzinli motor şarj sürecinde bataryayı destekler ve böylelikle her zaman tam sistem performansını garanti eder. Bunun sonucunda pratikte ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede maksimum 12 litredir ve bu değer karşılaştırılabilir bir performansa sahip klasik bir spor otomobilin ulaştığı rakamların yaklaşık üçte biridir.

İLAVE TEKLİFLER.

BMW i, 360° ELEKTRİKLİ paketiyle BMW i8'inizi satın almadan önce ve satın aldıktan sonra güvenilir tam kapsamlı bakımı garanti eden ve her durumda hareket halinde kalmanızı sağlayan sürdürülebilir bir hizmet konseptine sahiptir.

 • Destek Hizmetleri

  BMW i Destek Hizmetleri özellikle BMW i için geliştirilmiş ve BMW i8'inizle yola henüz çıkmadan rahatlamanızı ve her yolculuktan keyif almanızı sağlayacak kapsamlı servisler sunar.

 • BMW Add-on Mobility

  BMW i her durum için doğru mobilite çözümünü size sunar. BMW Add-on Mobility ile belirli kullanım günlerinde BMW otomobil havuzuna esnek erişim hakkına sahip olarak, uzun yolculuklara çıkmak istediğinizde (örn. bir kayak yolculuğu için BMW X3'ünüzü kullanabilirsiniz) bu avantajdan yararlanabilirsiniz. BMW i Yetkili Satıcınız size kişisel bir teklif sunmaktan mutluluk duyacaktır.