BMW M

GÖRÜNMEZ YARDIMCI PİLOTLAR.

Yeni BMW M2 Coupé'de BMW ConnectedDrive Sürücü Destek sistemleri.

Bir M otomobili her zaman saf sürüş keyfi odaklıdır. Sürüş Asistanı ve Şerit Terk Uyarısı gibi akıllı sistemler olası riskleri belirler. Professional Navigation Sistemi ile bir yarış pistinde olmasanız bile yolunuzu zahmetsiz bir biçimde bulabilirsiniz. Ayrıca, geri görüş kamerası, park ve manevraları çok daha kolay hale getirir.

PROFESSIONAL NAVIGATION SİSTEMİ.

USB arayüzü, 8,8 inç LCD renkli ekran ve DVD oynatıcılı BMW Professional Radyo'ya sahip Professional Navigation Sistemi, üç boyutlu harita ekranı ve 20GB bellek ile birlikte sunulur. Sistem iDrive dokunmatik controller veya dokunmatik ekran aracılığıyla sezgisel olarak kullanılır. Harita güncellemeleri* lisans ücreti olmadan üç yıl boyunca sağlanır.

*Veri güncellemeleri ülkenize ait harita verilerini içerir

 • Dokunmatik iDrive Butonu

  iDrive Dokunmatik Controller (Professional Navigation Sistemi'nin bir parçasıdır), iDrive sisteminin sezgisel olarak ve kolay bir şekilde çalıştırılmasına olanak tanır. Controller'a entegre edilen dokunmatik pad sayesinde kullanıcı varış noktalarını elle yazarak navigasyon sistemine kolayca girebilir. Giriş, Kontrol Ekranı'nda görüntülenir.

 • Harita güncellemeleri

  Harita güncellemeleri lisans ücreti olmadan üç yıl boyunca BMW Yetkili Satıcıları’nda sağlanır. BMW ConnectedDrive çerçevesinde, belirli Avrupa ülkelerinde sistem haritaları yılda üç ila dört kez otomatik olarak günceller.

SÜRÜŞ ASİSTANI.

Sürüş Asistanı, istenmeyen bir şerit değişimi veya olası bir çarpışma halinde sürücüyü uyarır ve acil bir durumda otomatik olarak fren yapar.

BMW M2 Coupé: Sürücü Destek - Görsel 1

Şerit Terk Uyarısı.

Şerit Terk Uyarısı yoldaki şerit çizgilerini izler ve yaklaşık 70km/sa hızlardan itibaren istenmeden gerçekleştirilen şerit değişiklikleri sırasında sürücüyü direksiyonu titreştirerek uyarır. Şerit değişikliği isteyerek gerçekleştirildiğinde yani sinyal verildiğinde uyarı etkinleştirilmez.
BMW M2 Coupé: Sürücü Destek - Görsel 2

Yaklaşma kontrolü uyarısı.

Şehir içi fren aktivasyonu özellikli Yaklaşma Uyarısı fonksiyonu otomobilleri algılarken, şehir içi fren aktivasyonu özellikli Yaya Uyarı fonksiyonu yayalara tepki gösterir. Öndeki araç aniden fren yaparsa BMW otomobiliniz görüntülenir ardından sembol yanıp sönmeye başlar ve bir sesli sinyal etkinleştirilir. Son olarak Yaklaşma Uyarısı devrede olduğunda anında tepki verir. Sistem kademeli olarak çalışır. Önce bir uyarı sembolü larak da hafifçe frenler etkinleştirilir (60km/sa altında hızlarda seyrederken).
BMW M2 Coupé: Sürücü Destek - Görsel 3

Yaya uyarısı.

Yaya Uyarısı 10 ila 60km/sa arasındaki hızlarda çalışır ve kaçınılmaz bir tehlike durumunda tek seviyeli bir uyarı yayınlar. Sistem potansiyel bir çarpışma uyarısı yaptığında, frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda hazırlanır. Acil durumda ise sistem frenleri harekete geçirir. Bu fonksiyon karanlık ve sisten etkilenebilir.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI.

Geri görüş kamerası 15 km/sa'in altındaki hızlarda geri manevra yaparken (ör. park ederken) yönlendirmeyi artırır. Otomobilin arkasındaki alanı Kontrol Ekranı'nda gösterir. Mesafe ve dönüş çapının ölçülmesine yönelik interaktif iz çizgileri, manevra yaparken engelleri renkli olarak işaretleyerek sürücüye destek olur.

 • BMW M2 Coupé için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:

  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 7,9

  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 199 - 185

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz.