GÖRÜNMEZ YARDIMCI PİLOTLAR.

BMW M2 Coupé'de BMW ConnectedDrive Sürücü Destek sistemleri.

Bir M otomobili her zaman saf sürüş keyfi odaklıdır. Diğer her özellik sonradan eklenebilir. Sürüş Asistanı ve Şerit Terk Uyarısı gibi akıllı sistemler olası riskleri belirler. Professional Navigation Sistemi ile bir yarış pistinde olmasanız bile yolunuzu zahmetsiz bir biçimde bulabilirsiniz. Mükemmel aydınlatma özelliği ile BMW Seçici Far, ilave güvenlik sunar. Ayrıca, geri görüş kamerası, park ve manevraları çok daha kolay hale getirir.

PROFESSIONAL NAVIGATION SİSTEMİ.

Professional Navigasyon sistemi şık bir tasarıma ve üstün hizmet çeşitliliğine sahiptir: iDrive işletim konsepti ve dokunmatik iDrive Butonu dahil olmak üzere, sorunsuz biçimde BMW'ye entegre edilen, basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar. Sistem, USB arayüzüne ve sesli kumandaya sahip hands free özelliği ve DVD sürücüsüne sahip BMW Professional radyonun yanı sıra ses dosyaları için 20GB boyutunda bir bellekten oluşur. Aynı zamanda Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI) özelliğinin kullanımını kolaylaştırır. Bölünmüş ekran fonksiyonuna sahip (ana ve yardımcı ekran) yerleşik 8,8 inç renkli LCD ekran kolaylıkla ve net okunabilecek şekilde tasarlanmıştır.

 • Dokunmatik iDrive Butonu

  Doğrudan menü kumanda tuşları, sekiz işlevsel kısayol ve ses kontrolü ile Dokunmatik iDrive Butonu, gideceğiniz yerin adresini dokunmatik yüzeyine el yazısı ile yazmanıza da olanak sağlayarak sezgisel kullanım sunar. Seçili yerlerin gerçekçi tasvirleriyle uydu görüntülerini harita arka planı olarak kullanan üç boyutlu harita görüntüleme özelliği sayesinde navigasyon heyecan verici bir görsel deneyime dönüşür.

 • Harita güncellemeleri

  Harita güncellemeleri lisans ücreti olmadan üç yıl boyunca BMW Yetkili Satıcıları’nda sağlanır. BMW ConnectedDrive çerçevesinde, belirli Avrupa ülkelerinde sistem haritaları yılda üç ila dört kez otomatik olarak günceller.

SÜRÜŞ ASİSTANI.

Sürüş Asistanı paketi, kamera tabanlı Şerit Terk Uyarısı ve yaklaşma uyarısı ile kişi uyarısı ve şehir içi fren özelliğini bir araya getirir.

Şerit Terk Uyarısı.

Şerit Terk Uyarısı yoldaki şerit çizgilerini izler ve yaklaşık 70km/sa hızlardan itibaren istenmeden gerçekleştirilen şerit değişiklikleri sırasında sürücüyü direksiyonu titreştirerek uyarır. Şerit değişikliği isteyerek gerçekleştirildiğinde yani sinyal verildiğinde uyarı etkinleştirilmez.

Yaklaşma kontrolü uyarısı.

Şehir içi fren aktivasyonu özellikli Yaklaşma uyarısı fonksiyonu otomobilleri algılarken, şehir içi fren aktivasyonu özellikli Yaya uyarı fonksiyonu yayalara tepki gösterir. Öndeki araç aniden fren yaparsa BMW otomobiliniz Yaklaşma uyarısı devrede olduğunda anında tepki verir. Sistem kademeli olarak çalışır. Önce bir uyarı sembolü görüntülenir ardından sembol yanıp sönmeye başlar ve bir sesli sinyal etkinleştirilir. Son olarak da hafifçe frenler etkinleştirilir (60km/sa altında hızlarda seyrederken).

Yaya uyarısı.

Yaya Uyarısı 10 ila 60km/sa arasındaki hızlarda çalışır ve kaçınılmaz bir tehlike durumunda tek seviyeli bir uyarı yayınlar. Sistem potansiyel bir çarpışma uyarısı yaptığında, frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda hazırlanır. Acil durumda ise sistem frenleri harekete geçirir. Bu fonksiyon karanlık ve sisten etkilenebilir.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI.

Geri görüş kamerası, manevra ve park sırasında otomobilin arkasındaki kısmını Kontrol Ekranında görmenizi sağlar. Geri görüş kamerası 15 km/sa'in altındaki hızlarda geri manevra yaparken (ör. park ederken) görüş alanını genişletir.


Kontrol Ekranı'nda görüntülenen kılavuz çizgileri ve renkli engel işaretleri sürücüye seçilen park alanının yeterli olup olmadığını göstererek park etmeyi kolaylaştırır. Direksiyon sonuna kadar çevrildiğinde, sistem direksiyon hareketlerine uyan kırmızı dönüş dairesi çizgileri ve yeşil kılavuz çizgilerini görüntüler.


Geri görüş kamerası on metre sonra veya hız 15km/sa'in üzerine çıktığında otomatik olarak devre dışı kalır.

BMW SEÇİCİ FAR.

BMW SEÇİCİ FAR.

BMW Seçici Far özelliği gece otomobil sürmeyi daha rahat ve güvenli hale getirir. Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş sağlar. Sistem yoldaki diğer sürücüleri tespit eder ve uzun far ışığının dağılımını titizlikle onlardan uzağa yönlendirir.

 • BMW M2 Coupé için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:

  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 7,9
  CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 199 - 185

  Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir .