FİZİK KURALLARINA MEYDAN OKUR.

BMW M

Yeni BMW M2 Coupé'nin sürüş dinamikleri ve verimliliği.

FİZİK KURALLARINA MEYDAN OKUR.

Yeni BMW M2 Coupé'nin sürüş dinamikleri ve verimliliği.

Anlık hızlanmalar ve keskin virajlar için tasarlanmıştır. Unutamayacağınız, üst düzey bir sürüş deneyimi sunar. Olağanüstü çevikliği, kaliteli dinamikleri ve cazip sesiyle BMW M2 Coupé tipik bir M otomobilidir. Daha hızlı vites geçişleri için opsiyonel 7 ileri M çift debriyajlı vitese sahiptir. M alaşım frenler ile ağır yükler için tasarlanmıştır. Maksimum sürüş dengesi ve çekiş için standart Aktif M Diferansiyel özelliğine sahiptir. Kısacası, BMW M2 Coupé çıktığı her yola hükmetmek üzere tasarlanmıştır.

FİZİK KURALLARINA MEYDAN OKUR.Yeni BMW M2 Coupé'nin sürüş dinamikleri ve verimliliği.

Anlık hızlanmalar ve keskin virajlar için tasarlanmıştır. Unutamayacağınız, üst düzey bir sürüş deneyimi sunar. Olağanüstü çevikliği, kaliteli dinamikleri ve cazip sesiyle BMW M2 Coupé tipik bir M otomobilidir. Daha hızlı vites geçişleri için opsiyonel 7 ileri M çift debriyajlı vitese sahiptir. M alaşım frenler ile ağır yükler için tasarlanmıştır. Maksimum sürüş dengesi ve çekiş için standart Aktif M Diferansiyel özelliğine sahiptir. Kısacası, BMW M2 Coupé çıktığı her yola hükmetmek üzere tasarlanmıştır.

BMW M

ŞANZIMAN SEÇENEKLERİ.

BMW M2 Coupé: Sürüş dinamikleri ve verimlilik - Görsel 1

6-ileri M şanzıman.

Hafif ve kompakt olacak şekilde tasarlanan M 6-ileri düz şanzıman, akıllı hafif yapıyla eş anlamlıdır. Şanzımanın içindeki durdurma halkalarında yer alan yeni karbon fiber sürtünme gömleği vitesin çok daha rahat değiştirilmesini sağlarken, kuru karter yağlama sistemi de daha verimli yağ beslemesi gerçekleştirir.
BMW M2 Coupé: Sürüş dinamikleri ve verimlilik - Görsel 2

Drivelogic özellikli 7-ileri M DCT.

Drivelogic özellikli 7-ileri M çift kavramalı şanzıman, debriyajı kullanarak veya yavaşlayarak güç kaybetmeksizin vites değiştirir. Vitesler, otomatik veya direksiyon üzerindeki kulakçıklar ya da vites kolu aracılığıyla manuel olarak değiştirilebilir. Kalkış Kontrolü, hareketsiz halden itibaren maksimum hızlanmayı garanti eder.

M SUSTURUCU.

M SUSTURUCU.

Düşük egzoz geri basıncı ile iki adet çift egzoz çıkışına sahip M'e özgü susturucu, M motorunun performansını ve çevre dostluğunu artırır. Elektrikli egzoz gazı flap kontrolü, karakteristik spor sesini daha da iyileştirir.

AKTİF M DİFERANSİYEL.

Aktif M Diferansiyel dinamik şerit değiştirme ya da yüksek hızlarda viraj döndükten sonra hızlanırken veya kar, mıcır ve buz dahil olmak üzere bozuk zeminli yollarda çekiş gücünü ve sürüş dengesini optimize etmek üzere tahrik torkunu iki arka tekerlek arasında değişken şekilde dağıtır. Aynı zamanda zorlu yanal hızlanmalar sırasında hassas bir hakimiyet sağlar. Diferansiyel kilidinin sürekli, yumuşak ayarı otomobilin sürüş performansıyla uyumlu olarak zorlu durumlarda kontrolü artırır.


Çekiş gücü arka tekerlekler arasındaki devir hızı farkını azaltan, elektronik olarak çalıştırılan bir cihaz yardımıyla optimize edilir. Motor sporları için geliştirilen sistem, elektronik kumanda ünitesi aracılığıyla Dinamik Denge Kontrolü'ne (DSC) bağlanır. Kilitleme eylemini kusursuz şekilde yüzde 0 ila 100 arasında proaktif olarak kullanarak, önden savrulma eğilimi olmaksızın arka tekerlekler arasındaki en küçük tork farkını etkisiz hale getirir. Aktif M Diferansiyel üstün bir yön dengesi ve kusursuz kullanım özelliklerinin yanı sıra ideal bir tutuş sağlar ve motorun neredeyse tüm tahrik gücünü hızlanmaya dönüştürür.

YARIŞ ÖZELLİKLERİ.

Karşı konulmaz dinamikler, çekici çeviklik ve hassas kullanım olmak üzere üç özelliğiyle M otomobilleri çalıştığı andan itibaren kendini belli eder. BMW M2 Coupé'nin sürüş hissi, mümkün olan en zorlu koşullarda test edilen son derece gelişmiş teknolojiye dayanır ve otomobili her zaman mükemmel hızlanmaya hazır hale getirerek maksimum kavrama sağlar. Önemli bileşenleri motor sporlarına benzer koşullarda kullanılmak üzere iyileştirilmiştir ve maksimum performans için test edilmiştir. M Dynamic Modu ile DSC, M'e özgü Servotronic ile elektrikli servo direksiyon ve ön ve arka akslar için hafif yapı, bu çekici otomobil konseptini tamamlar.

 • Yarış becerisi

  Yarış pistinde gereken yanal ve doğrusal hızlanma, özellikle yağ tedariki gereksinimini artırır. Motor sporları bilgi birikimiyle BMW M GmbG mühendisleri, günlük sürüşte ve yarış pistinde güvenli yağ teminini sunar.

 • M Dynamic modu

  Dinamik Denge Kontrolü'nün (DSC) bir alt fonksiyonu olan M dynamic modu tekerleklerin belirli bir seviyede kaymasına izin vererek sürüş dinamiklerini fark edilir şekilde artırır. DSC önden ve arkadan savrulmaya karşı koyarken M dynamic modu otomobilin maksimum doğrusal ve yanal dinamik potansiyelinden tam olarak yararlanır. Ancak DSC tarafından sunulan desteğe erişim korunur.

 • M Servotronic

  M Servotronic elektrik destekli direksiyonu mevcut hıza göre uyarlar, yüksek hızlarda bile doğrudan ve hassas bir direksiyon tepkisi sağlar. Aynı zamanda direksiyonu yönlendirmek için gereken fiziksel eforu en aza indirerek üstün konfor sağlarken park, manevra ya da dar veya virajlı yollarda yönlendirme sırasında çevikliği en üst seviyeye çıkarır.

M ALAŞIM FRENLER.

M ALAŞIM FRENLER.

Çeşitli malzemelerin kullanımı sayesinde, M alaşım frenler olağanüstü yavaşlama değerleri elde eder, son derece dengeli ve sağlamdır. Aynı zamanda düşük ağırlığı ile çevikliği, dinamik özellikleri ve hızlanmayı olumlu şekilde etkiler. M isimliğini taşıyan metalik Mavi fren kaliperleri, söz konusu yüksek performanslı M'e özgü frenlerin simgesidir.

AKILLI HAFİF YAPI.

BMW M2 Coupé: Sürüş dinamikleri ve verimlilik - Görsel 3

Hafif ön aks.

Hafif ön aks, yaysız ağırlığı azaltarak, sürüş dinamiklerini, çekişi ve süspansiyon konforunu artırır. Ayrıca, aks yük dağıtımını da en uygun hale getirerek doğal sürüş özelliklerinin yanı sıra zorlu sürüş durumlarında daha iyi kontrol sağlar.
BMW M2 Coupé: Sürüş dinamikleri ve verimlilik - Görsel 4

Hafif arka aks.

Hafif arka aks, otomobilin ağırlığını azaltırken, çevikliği, dinamikleri ve hızlanmayı artırmaya yardımcı olur ve ayrıca yaysız ağırlığı azaltarak çekişi ve süspansiyon konforunu da en uygun hale getirir.

BMW EFFICIENT DYNAMICS TEKNOLOJİLERİ.

BMW EFFICIENT DYNAMICS TEKNOLOJİLERİ.

BMW EfficientDynamics ile her litre benzinden daha fazla yararlanın. Daha güçlü performans, daha fazla verimlilik ve daha üstün bir sürüş deneyimine hazır olun. Yakıt tüketimini azaltırken aynı zamanda sürüş keyfini artıran teknik yenilikler saf dinamiklerin her bir BMW ile sunulduğunu gösterir.

 • BMW M2 Coupé için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:

  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 7,9

  CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 199 - 185

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz.