ÖZGÜRLÜĞE BAĞLANIN.

BMW M2 Coupé'de BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları.

BMW M2 Coupé, sınırsız olanaklar sunar ve bunlar yalnızca sürüş dinamikleri ile sınırlı değildir. Hizmetler ve Uygulamalar ile otomobilinizde bağlantı sağlayabilirsiniz. Go Pro ve BMW laptimer uygulamalarını kullanarak sürüş performansınızı kaydedebilir; Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi veya Uzaktan Erişimle de günlük kullanışlılığı artırabilirsiniz.

BMW M LAPTIMER UYGULAMASI.

BMW M tur zamanlayıcısı uygulamasıyla yarış pistinden elde edilen sürüş verileri doğru şekilde, her dönüşte kaydedilebilir ve ardından sürüş performansının artırılması amacıyla analiz edilir. Uygulama otomobilden detaylı veri toplamak üzere BMW sezicilerini kullanır ve seçilen sonuçları Kontrol Ekranında gösterir. Sistem, iDrive Butonu ile çalışır.
Kayıt sırasında BMW M tur zamanlayıcısı GPS pozisyonunu, hızı, öne doğru ivmeyi, yanal ivmeyi (G kuvveti), tur sürelerini ve belirli bir hıza kadar hızlanmayı (ör. 0-100km/sa) gösterir. Otomobil donanımına ve model yılına bağlı olarak ölçülen faktörler arasında gaz pedalı pozisyonu, direksiyon açısı, yavaşlama, devir ve vites ile yakıt tüketimi yer alır.
Kaydedilen bilgiler anlık fotoğraf olarak sosyal medyada paylaşılabilirken kaydedilen veriler e-posta ile gönderilebilir.

GOPRO UYGULAMASI.

Ücretsiz GoPro uygulaması, otomobilin içine veya dışına takılan bir GoPro video kamerasının BMW M2 Coupé'nin Kontrol Ekranı'ndan kullanılabilmesini sağlar. Bu, resimlerin ve video kayıtlarının iDrive Butonu aracılığıyla uygun biçimde yönetilebilmesi anlamına gelir. Ayrıca, WiFi ile kamerayı açıp kapamak, yapılandırmak ve şarj seviyesini kontrol etmek de mümkündür.

CONNECTED DRIVE HİZMETLERİ.

ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği, sürücüye yolda çeşitli bilgiler ve hizmet özellikleri sunan BMW ConnectedDrive işlevlerinin temelini oluşturur.


Bunlar arasında, hava durumu, haberler, Here.com üzerinden online arama ve ayrıca ofis fonksiyonları gibi güncel, lokasyon bazlı bilgilere ulaşabilmeyi sağlayan BMW Online yer alır. Uygulamalar menüsünde web kameraları, yakıt fiyatı bilgileri ve park bilgileri gibi kişiselleştirilmiş hizmetlerin bir araya getirilmesi de mümkündür.


Bu aynı zamanda belirli akıllı telefon uygulamalarına rahat, güvenli ve sınırsız erişimi içerir. ConnectedDrive Hizmetleri aynı zamanda kullanıcının bireysel ihtiyaçlarına göre hizmetler veya uygulamaların her an ve her yerde bir araya getirilebildiği BMW ConnectedDrive Store'a da erişim sunar. ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği benzer birçok seçenek sunarak BMW ile yapacağınız her yolculuğu gerçek bir sürüş deneyimi haline getirir.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI) her zaman en güncel trafik bilgilerini sunar. Sürücüyü otoban, kırsal yollar ve şehirdeki rotalar hakkında neredeyse gerçek zamanlı olarak mevcut trafik durumu hakkında bilgilendirmek için konum ve gecikme süresi ile ilgili kesinliği yüksek bilgiler aktarılır. Akıllı alternatif yol seçenekleri sürücülerin gidecekleri yere en çabuk ve etkin biçimde ulaşmasını sağlar. Yol durumu otomobil filolarının hareket profillerinden anonim olarak alınan GPS verisinin yanı sıra, akıllı telefon uygulamalarından, ve trafiğin yoğun olduğu saatlerdeki genel trafik bilgilerinden derlenir.


Bu trafik bilgisi yollar yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renklerle işaretlenerek sürücüye açık bir şekilde iletilir.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı acil durum çağrısı yurt dışında bile sürücünün kendi dilinde, yirmi dört saat boyunca hızlı, hedefe yönelik yardımın yanı sıra, eğitimli personel tarafından destek hizmetlerini içerir. Örneğin bir hava yastığının açılmasına veya emniyet kemeri gergilerinin etkinleşmesine neden olan ciddi bir kaza meydana geldiğinde, sistem otomatik olarak bir akıllı acil durum çağrısı oluşturur. Otomobilin tam konumu, kazanın şiddeti ve yolculara ilişkin olası yaralanma riski gibi ilgili detaylar otomobilde yerleşik halde bulunan SIM kart aracılığıyla, (yani özel bir mobil telefondan bağımsız şekilde) BMW Çağrı Merkezi'ne iletilir. BMW çağrı merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini durumdan haberdar eder ve yardım hizmetleri ulaşana dek telefon üzerinden destek sağlar. Acil durum çağrısı yolda başkalarının başına bir kaza gelmesi durumunda da manuel olarak çalıştırılabilir.

  • BMW M2 Coupé için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:

    Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 7,9
    CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 199 - 185

    Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir .