BMW M

ÖZGÜRLÜĞE BAĞLANIN.

BMW M2 Coupé'de BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları.

BMW M2 Coupé, sınırsız olanaklar sunar ve bunlar yalnızca sürüş dinamikleri ile sınırlı değildir. Hizmetler ve Uygulamalar ile otomobilinizde bağlantı sağlayabilirsiniz. Go Pro ve BMW laptimer uygulamalarını kullanarak sürüş performansınızı kaydedebilir; Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi veya Uzaktan Erişimle de günlük kullanışlılığı artırabilirsiniz.

CONNECTED DRIVE HİZMETLERİ.

ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği, sürücüye yolda çeşitli bilgiler, eğlence ve hizmet özellikleri sunan otomobil içindeki BMW Connected kişiselleştirilmiş dijital ulaşım desteğini ve BMW ConnectedDrive işlevlerini kullanmak için temel oluşturur.

BMW ConnectedDrive, hava durumu, haberler ve çevrimiçi arama özelliğinin yanı sıra kullanışlı ofis fonksiyonları gibi güncel ve konum tabanlı bilgilere erişim sağlar. Park bilgileri gibi hizmet ve özelliklere ConnectedDrive menüsü aracılığıyla akıllı telefona gerek kalmadan doğrudan otomobilinizin içinden erişebilirsiniz.

Seçili akıllı telefon uygulamalarına rahat ve sınırsız erişim sağlanır. ConnectedDrive Hizmetleri aynı zamanda kullanıcının bireysel ihtiyaçlarına göre hizmetler veya uygulamaların her an ve her yerde bir araya getirilebildiği BMW ConnectedDrive Store'a da erişim sunar. ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği benzer birçok seçenek sunarak BMW ile yapacağınız her yolculuğu gerçek bir sürüş deneyimi haline getirir.

  • Apple CarPlay® için hazırlık

    Apple CarPlay® hazırlığı, seçili iPhone® fonksiyonlarının otomobil içinde kolayca ve kablosuz olarak kullanılmasını destekler. Bu özellik, akıllı telefon içeriğinin, müzik, iMessage/kısa mesajlar, telefon, Siri, navigasyon ve seçili üçüncü taraf uygulamaları gibi fonksiyonlarla birlikte, otomobilin kullanıcı arayüzü ve Ses kontrolü yoluyla görüntülenmesine ve çalıştırılmasına olanak tanır.

BMW CONNECTED.

BMW Connected, günlük mobiliteyi kolaylaştıran ve sürücülerin varış noktalarına rahat bir şekilde ve zamanında ulaşmasına yardımcı olan kişisel bir ulaşım desteğidir. En iyi yola çıkma süresi önerileri gibi mobiliteye ilişkin bilgilere akıllı telefon veya akıllı saat aracılığıyla uzaktan erişebilir ve bu bilgileri sorunsuz şekilde otomobilinize aktarabilirsiniz.

BMW M LAPTIMER UYGULAMASI.

BMW M laptimer uygulaması ile yarış pistindeki sürüş verileri doğru şekilde kaydedilir ve performansı arttırmak için analiz edilebilir. Uygulama otomobilden gelen detaylı verileri toplamak üzere BMW sezicilerini kullanır ve seçilen sonuçları kontrol ekranında gösterir. Sistem iDrive Butonu ile kullanılabilir.

Kayıt esnasında BMW M laptimer uygulaması, GPS konumunu, otomobilin hızını, ileri ve yanal (G kuvveti) hızlanmayı, tur sürelerini ve belli bir hıza kadar (örneğin 0 ila 100 km/sa arası) otomobilin hızlanma bulgularını gösterir. Otomobil donanımına ve üretim yılına bağlı olarak gaz pedalı konumu, direksiyon açısı, hız azalması, dev/dk ve vites ile yakıt tüketimi verileri de ölçülür.

Kaydedilen bilgiler sosyal medyada anlık görüntü olarak paylaşılabilir ve kaydedilen veriler e-postayla gönderilebilir.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), otobanlar, ana yollar, kırsal yollar ve en önemli şehir içi rotalarına ilişkin güncel trafik bilgilerini toplar. Gecikmeler ve tehlikelere ilişkin bilgileri anında aktarır. En iyi alternatif rotalar da buna göre tavsiye edilir. Park yeri aramayı çok daha verimli hale getiren Şehir İçi Park Bilgisi de buna dahildir.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı acil durum çağrısı yurt dışında bile sürücünün kendi dilinde, yirmi dört saat boyunca hızlı, hedefe yönelik yardımın yanı sıra, eğitimli personel tarafından destek hizmetlerini içerir. Örneğin bir hava yastığının açılmasına veya emniyet kemeri gergilerinin etkinleşmesine neden olan ciddi bir kaza meydana geldiğinde, sistem otomatik olarak bir akıllı acil durum çağrısı oluşturur. Otomobilin tam konumu, kazanın şiddeti ve yolculara ilişkin olası yaralanma riski gibi ilgili detaylar otomobilde yerleşik halde bulunan SIM kart aracılığıyla, (yani özel bir mobil telefondan bağımsız şekilde) BMW Çağrı Merkezi'ne iletilir. BMW çağrı merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini durumdan haberdar eder ve yardım hizmetleri ulaşana dek telefon üzerinden destek sağlar. Acil durum çağrısı yolda başkalarının başına bir kaza gelmesi durumunda da manuel olarak çalıştırılabilir.

  • BMW M2 Coupé için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:

    Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 7,9

    CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 199 - 185

    Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde bulabilirsiniz.