BMW M

İÇİNİZİN RAHAT OLMASINI SAĞLAR.

BMW M4 Cabrio'da güvenlik ve konfor.

Sürüşün büyüsünü en yoğun biçimiyle yaşamak için güvenlik zorunludur. BMW M4 Cabrio'da bu Adaptif Farlar veya yüksek teknolojiye sahip karbonun sağladığı olağanüstü denge gibi ileriye dönük teknolojilerle elde edilir. Ayrıca, rüzgar deflektörü ve havalandırma da en yüksek performans aralığında dahi bir BMW Cabrio'dan beklediğiniz tüm konforu garanti eder.

M SÜRÜCÜ YÖNLENDİRMESİ.

M otomobillerinin ergonomi konsepti M'e özgü sürücü uyumuna sahip özel kokpiti içerir. Tüm kontroller sürücü odaklı olarak tutarlı şekilde tasarlanmıştır. Yarışlarda olduğu gibi olası en kısa tepki sürelerini sağlamak ve otomobil üzerinde sezgisel ve mutlak kontrole sahip olmak önceliğimizdir.

AKTİF VE PASİF GÜVENLİK.

M otomobilleri kaza riskini en aza indirmeyi hedefleyen akıllı güvenlik özellikleri paketiyle sunulur ve bu sayede her zaman güvenilir ellerde olduğunuzu hissettirir. Son derece dayanıklı, büyük hacimleri destekleyen yapılar ve son derece güçlü çok aşamalı çelik malzeme kullanımı yolcu bölümünde güvenlik için maksimum direnci sunarken genel ağırlığı minimum seviyeye indirir.
Çarpışma enerjisi, yolcu bölümünden uzağa alt taşıyıcı, yan çerçeveler, ön bölme veya tavan gibi gövde bölümlerine yönlendirilir, önde ve arkada bulunan deformasyon bölgeleri tarafından emilir. Yandan çarpma durumunda, yolcular B sütununda ve yan eşiklerde bulunan güçlendirilmiş yapılar, kapılardaki dayanıklılığı yüksek yan darbe koruma elemanları ile koltuk alanlarındaki sağlam çapraz elemanlar tarafından korunur.
Yayaların daha iyi korunması amacıyla kaza anında bacak yaralanmalarının şiddetinin azaltılması için tampon ve tampon kapağı arasına bir amortisör yerleştirilmiştir. Ayrıca, darbe enerjisinin emilmesine yardımcı olmak ve burulma bölgesi olarak işlev görmesini sağlamak üzere motor bölümü kapağı deformasyon elemanları ile donatılmıştır.
Aktif Koruma, BMW ConnectedDrive'ın önleyici yolcu koruma sistemidir. Aktif Koruma yorgunluk belirtisi algıladığında sürücüyü uyarır. Kritik durumlarda emniyet kemerleri önceden gerilir, elektrikli koltuklar dik konuma getirilir (otomobilde varsa) ve camlar kapatılır. Kazanın ardından otomobilin hareketsiz hale getirilmesi amacıyla otomatik olarak fren uygulanır.

KONFOR ERİŞİM SİSTEMİ.

Konfor Erişim Sistemi otomobile doğrudan anahtar kullanılmadan erişilmesini sağlar. Donanım, dış kapı kollarındaki aydınlatmayı, bagaj kapısının temassız açılabilmesini ve otomobilin anahtarı yanında bulunan bir kişi civarda olduğunda hard tavanın dışarıdan açılıp kapatılabilmesi gibi özellikleri içerir.

ADAPTİF FARLAR.

Bi-Xenon teknolojisine, değişken şehir içi ve otoyol aydınlatma ve BMW Seçici Far (elektrokrom uzun far fonksiyonu) özelliğine sahip adaptif farlar otomobilin önündeki yolu ideal şekilde aydınlatır. Hareketli farlar dönüş sırasında sürücünün virajın ilerisini görebilmesini sağlar.
Kısa mesafeli görüş kabiliyetinin artırılması amacıyla otomobil hareketsiz haldeyken bile sinyal lambası etkinleştirildiğinde veya direksiyon çevrildiğinde viraj ışıkları (donanım paketine dahildir) otomatik olarak etkinleştirilir. Adaptif farlar yolun her durumda ideal şekilde aydınlatılmasını sağlayarak aktif güvenliği önemli ölçüde artırır.

RÜZGAR DEFLEKTÖRÜ.

Rüzgar deflektörü yüksek hızlarda seyrederken bile hava akımlarına karşı etkili koruma sağlayarak sürücülerin ve önde oturan yolcuların konforunu artırır. Ağ şeklinde yapılandırılmış deflektör, üstü açık otomobil deneyimini kesintiye uğratmadan sürüşü daha keyifli hale getirir.
Kullanılmadığında rüzgar deflektörü basit bir katlama mekanizmasının aracılığıyla kolayca katlanabilir. İnce ve küçük boyutları arka koltuk sırt dayamasının arkasındaki saklama bölümüne rahatlıkla yerleştirilmesini mümkün kılar.

HAVALANDIRMA.

Boyun havalandırması baş ve omuz bölgesine sıcaklık vererek konforlu bir sürüşü mümkün kılar. Tavan açıkken ön koltuklara entegre edilmiş ısıtma sistemi hıza ve dışarıdaki havaya bağlı olarak sıcaklığı ve hava miktarını ayarlar. Bu durum yolcuların bir cabrio otomobilde de, hızlanırken ve hava soğurken sanki normal bir otomobildeymiş gibi sürüşten keyif almalarını sağlar.
Sürücü ve ön yolcu üç farklı sıcaklık seviyesi arasından bağımsız şekilde seçim yapabilir. Bu üç özel seviye tavan kapalı olduğunda hızdan ve dışarısının sıcaklığından bağımsız olarak seçilebilir. Boyun havalandırması orta konsola entegre edilmiş cabrio tavan düğmesi üzerinde yer alan düğmeler aracılığıyla çalıştırılır. Bu da iki ön koltuktan kolaylıkla kontrol edilebilmesi anlamına gelir.