BMW M

SİZ YOLU AÇIN. TÜM DÜNYA SİZİ İZLESİN.

BMW M4 Cabrio'da kullanılan BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları.

Yeni bir mobilite anlayışı.
İletişim, bilgi ve eğlence. BMW ConnectedDrive tarafından sunulan Hizmet ve Uygulamalarla mobiliteyi tamamen yeni şekliyle keşfedin.

CONNECTEDDRIVE HİZMETLERİ.

ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği; çeşitli bilgi, eğlence ve hizmet özelliklerini yoldayken sürücüye sağlayan BMW ConnectedDrive işlevlerinin temelini oluşturur.
Bunlar arasında, hava durumu, haberler, online arama ve ayrıca ofis fonksiyonları gibi güncel, yerel bilgilere ulaşabilmeyi sağlayan BMW Online yer alır. "Uygulamalar" menüsünde, web kameraları, park bilgisi gibi kişiselleştirilmiş hizmetlerin bir araya getirilmesi mümkündür.
Bununla birlikte, belirli akıllı telefon uygulamalarına konforlu, güvenli ve sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği, kullanıcıların kişisel gereksinimlerine göre hizmetlerin ve uygulamaların her an, her yerde sipariş edilebildiği ve genişletilebildiği BMW ConnectedDrive Store'a erişim sağlar. ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği, tüm bu özellikleri ve benzer birçok seçeneği sunarak BMW otomobillerle yapılan her seyahati gerçek bir sürüş deneyimine dönüştürür.

BMW M LAPTIMER UYGULAMASI.

BMW M tur zamanlayıcısı uygulamasıyla yarış pistinden elde edilen sürüş verileri doğru şekilde, her dönüşte kaydedilebilir ve ardından sürüş performansının artırılması amacıyla analiz edilir. Uygulama otomobilden detaylı veri toplamak üzere BMW sezicilerini kullanır ve seçilen sonuçları Kontrol Ekranında gösterir. Sistem, iDrive Butonu ile çalışır.
Kayıt sırasında BMW M tur zamanlayıcısı GPS pozisyonunu, hızı, öne doğru ivmeyi, yanal ivmeyi (G kuvveti), tur sürelerini ve belirli bir hıza kadar hızlanmayı (ör. 0-100km/sa) gösterir. Otomobil donanımına ve model yılına bağlı olarak ölçülen faktörler arasında gaz pedalı pozisyonu, direksiyon açısı, yavaşlama, devir ve vites ile yakıt tüketimi yer alır.
Kaydedilen bilgiler anlık fotoğraf olarak sosyal medyada paylaşılabilirken kaydedilen veriler e-posta ile gönderilebilir.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), her zaman en güncel trafik bilgisini sağlar. Gecikmelerin zaman ve süresiyle ilgili kesin ayrıntılar neredeyse gerçek zamanlı olarak aktarılır.
Veriler, cep telefonu şebekelerinin hareket profilleri, otomobil filolarına ait GPS verileri, akıllı telefon uygulamaları ve polis raporları gibi kaynaklardan toplanır. Veri en yakın 100 metredeki trafik sıkışıklığını belirlemeyi mümkün kılacak şekilde analiz edilir. Bu özellik RTTI'nin otoyollarda, ana yollarda, kırsal yollarda ve çeşitli şehir yollarındaki mevcut trafik durumunu gerçek zamanlı olarak bildirmesini mümkün kılarken alternatif rotalar da sunar.
Trafik bilgilerinin görselleştirilmesi yolları yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renklerde gösterilmesiyle optimize edilir.
Yalnızca opsiyonel ConnectedDrive Hizmetleri donanımı ile birlikte sunulur.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı acil durum çağrısı yurt dışında bile sürücünün kendi dilinde, yirmi dört saat boyunca hızlı, hedefe yönelik yardımın yanı sıra, eğitimli personel tarafından destek hizmetlerini içerir. Bir hava yastığının açılmasına veya emniyet kemeri gergilerinin etkinleşmesine neden olan ciddi bir kaza meydana geldiğinde, otomatik olarak bir akıllı acil durum çağrısı yayınlanır. Otomobilin kesin konumu, kazanın şiddeti ve yolcuların olası yaralanma riski gibi bilgiler otomobilde bulunan yerleşik SIM kart aracılığıyla, yani cep telefonundan bağımsız olarak BMW Çağrı Merkezine iletilir. BMW Çağrı Merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini durumdan haberdar eder ve kurtarma hizmetleri ulaşana dek telefonla yardım sağlar. Acil durum çağrısı yolda başkalarının yardıma ihtiyaç duyması durumunda manüel olarak da çalıştırılabilir.

BLUETOOTH OFİS.

Bluetooth Ofis otomobil içerisinde geçirdiğiniz zamanı çok daha verimli şekilde kullanmanızı sağlar. Bluetooth özellikli cihazlar aracılığıyla günlük işlerinizi hareket halindeyken rahatlıkla organize edebilirsiniz. E-postalar, randevular, görevler veya metin mesajları gibi belirli akıllı telefonlara ait en önemli ofis fonksiyonları Kontrol Ekranında gösterilir ve hoparlörlerden istek üzerine sesli olarak rahat ve güvenli bir şekilde okunabilir. Tüm uyumlu mobil cihazların listesini www.bmw.com/bluetooth adresinde bulabilirsiniz.