GÜÇ İHTİYACINI KARŞILAR.

BMW M

BMW M5 Sedan'ın sürüş dinamikleri.

GÜÇ İHTİYACINI KARŞILAR.

BMW M5 Sedan'ın sürüş dinamikleri.

Günlük kullanım için yarış pistinde geliştirildi. BMW M GmbH'nin geliştirdiği bağımsız bir ürün olan BMW M5 Sedan, M Felsefesi'ne uyumu ve yüksek performansı ile mükemmel günlük kullanım uygunluğunu birleştirir.

GÜÇ İHTİYACINI KARŞILAR.BMW M5 Sedan'ın sürüş dinamikleri.

Günlük kullanım için yarış pistinde geliştirildi. BMW M GmbH'nin geliştirdiği bağımsız bir ürün olan BMW M5 Sedan, M Felsefesi'ne uyumu ve yüksek performansı ile mükemmel günlük kullanım uygunluğunu birleştirir.

BMW M

YARIŞ PAKETİ.

İsteğe bağlı Yarış Paketi ile, gelişmiş motor gücü, özel tasarlanmış direksiyonu ve yürüyen aksamı sayesinde BMW M5 Sedan'ın performansını daha da hassas bir şekilde kullanabilir ve saf motor sporları duygusunu yaşayabilirsiniz.

Yarış pistinde ve günlük kullanımda, özel tasarlanmış 10 milimetre alçaltılmış süspansiyonu ve sportif direksiyon aktarımı sayesinde, sürücünün her komutunun maksimum hassasiyetle hayata geçirilmesini sağlar. Dışarıdan bakıldığında BMW M5 Sedan, özel 20 inç M çift kollu, hafif alaşım jantlarıyla ve siyah krom kaplamalı çift egzoz çıkışı içeren Yarış Paketiyle ilham vericidir. Her açıdan bakıldığında kalp atışını hızlandıran bir bileşim.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

Dört kapısı ve tek bir amacı olan bir sporcu: BMW M5 Sedan. Sürüş keyfi için.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

Dört kapısı ve tek bir amacı olan bir sporcu: BMW M5 Sedan. Sürüş keyfi için.

AKTİF M DİFERANSİYEL.

AKTİF M DİFERANSİYEL.

Kar, çakıl veya buz üzerinde bile viraj dönerken daha fazla çekiş gücü ve denge sağlar. Aktif M diferansiyeli optimum çekiş gücü sağlar ve hem viraj çıkışlarında hızlanırken hem de kaygan zeminlerde manevra yaparken arkadan itişli otomobilin dinamik özelliklerini destekler. 

M KARBON SERAMİK FREN.

M Karbon seramik fren,motor sporları endüstrisinden esinlenerek oluşturulmuştur. Yenilikçi karbon fiber bileşenli seramik uygulaması fren kuvvetinin çok daha etkili olmasını sağlar ve kaliperlerin yıpranma dengesini artırır. Aynı zamanda korozyona ve aşınmaya karşı dirençlidir, çok daha fazla ısıya tolerans gösterir ve otomobilin ağırlığının azalmasına katkıda bulunur. Hafif yapısı, döner ve yaysız kütleyi düşürür, hızlanmayı, tepkiselliği ve genel hakimiyeti artırır, aynı zamanda sürüş dinamiklerini ve çekişi güçlendirerek süspansiyon konforunu artırır ve yakıt tüketimini azaltır.

Büyük fren diskleri (ön 410 mm, arka 396 mm), önde altı pistonlu sabit kaliperler ve arkada tek pistonlu yüzer kaliperlerle M Karbon seramik fren, yüksek seviyedeki ısı direnci sayesinde yarış pistlerine de uygundur. Delikli ve havalandırmalı fren diski halkaları ıslak zemin koşullarında hızlı bir tepki verir ve daha güçlü bir ısı yayılımı gerçekleştirir. M Karbon seramik fren klasik M logosunu taşıyan opak Altın renkli fren kaliperleri sayesinde kolaylıkla fark edilir.
Malzemeye özgü özelliklerden dolayı duruma ve kullanıma bağlı seslere neden olabilir, bu durum özellikle otomobil durmadan hemen önce ıslak yüzeylerde oluşabilir.

M SERVOTRONIC.

Yoldaki virajlar baştan çıkarıcıdır. Özellikle de M Servotronic desteği varsa. Bu akıllı sistem, sürüş hızınıza göre direksiyon gücünü ve direncini dinamik olarak ayarlar.
BMW M5 Sedan her hızda sürücünün komutlarına tam olarak itaat eder. Kuvvet desteği yüksek hızlarda daha fazla direnç gösterir. Düşük hızlarda, virajlarda ve park ederken otomatik olarak azalır, böylece otomobilin daha akıcı hareket etmesini sağlar. Yüksek hızlarda kuvvet desteği sürekli kontrol edilir ve azaltılır, böylece yolla daha doğrudan temas sağlanır.
Yarış Paketinde M Servotronic özel yüksek güç ve sportif yürüyen aksama uyarlanmıştır; böylece modifiye edilmiş direksiyon aktarımı sayesinde sürücünün komutlarına daha da doğrudan bir şekilde yanıt verir. Bu sayede motor yarışları hissi daha belirgindir ve mümkün olan en iyi performans elde edilir.

M YÜRÜYEN AKSAM.

Sürüş dinamikleri gerekliliklerini karşılayan çeviklik ve hassasiyet sağlayan yüksek performanslı M yürüyen aksam, sofistike tasarımıyla her yol üzerinde bu otomobilin muazzam potansiyelini sonuna kadar kullanır.
Olağanüstü hızlanma aynı zamanda arka aks üzerindeki Aktif M diferansiyeli tarafından sağlanır. Dinamik Süspansiyon Kontrolü; Normal, Sport ve Sport Plus şeklindeki üç seçeneğiyle süspansiyonu ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ayarlamanızı sağlar. Direksiyon üzerindeki M Drive düğmeleri sportif veya rahat bir sürüş tarzını destekleyen otomobil yapılandırmalarıyla önceden programlanmıştır. Bunlardan biri, yatay ve dikey dinamikleri mümkün olan maksimum düzeyde kullanarak, özellikle özgün bir sürüş deneyimi sağlayan M Dynamic Modu'dur. Bu, Dinamik Denge Kontrolü'nün normal işlevlerini etkiler, böylece yalnızca acil durumlarda dengeleyici bir etkisi olur.
Yarış Paketiyle BMW M5 Sedan'ın süspansiyonu özellikle taviz vermeyen yapıdadır. Yay oranı artar, sönümleme gücü ve dengeleme de uygun şekilde ayarlanır. Dinamik Süspansiyon Kontrolü ayarları M Dynamic Modu'nun (MDM) dinamiklerindeki ve özelliklerindeki artışa uyacak şekilde ayarlanmıştır. Ortaya çıkan sonuç rakipsiz motor sporları performansıdır.

7 İLERİ M ÇİFT DEBRİYAJLI VİTES.

BMW M5 Sedan’da yer alan 7 ileri M çift debriyajlı vites, hızlı tepki için en iyi koşulları oluşturur


Vitesler, vites kolu ve daha fazla dinamik konfor için otomatik mod kullanılarak, güç aktarımında kesinti olmadan değiştirilebilir.