İNANILMAZ ŞİMDİ GERÇEK.

M xDrive özellikli Yeni BMW M5.

HEDEFE ODAKLI BİR AVCI.

BMW Individual’dan esinlenen Yeni BMW M5 First Edition.

İNANILMAZ ŞİMDİ GERÇEK.

M xDrive özellikli Yeni BMW M5.

HEDEFE ODAKLI BİR AVCI.

BMW Individual’dan esinlenen Yeni BMW M5 First Edition.

Heyecan verici ve şık şekilde biçimlendirilmiş ve her zamankinden daha güçlü Yeni BMW M5’in yeni nesli, üstün mühendislik becerisi ile yenilikçi sürüş zekasının bir ifadesidir. Şimdiye kadar hayal edilmemiş düzeydeki sürüş dinamiklerinin sınırlarını zorlamak için tasarlanmıştır. Günlük iş rutinini daha güvenli ve daha konforlu hale getiren en son teknolojiye sahip güçlü Yeni BMW M5 modelinin yenilikçi dört çeker sistemi M xDrive, 600 bg motoruyla sürücüyü olağanüstü güç, hassasiyet ve çeviklik ile yüksek performanslı bir spor sedan otomobilin özgüvenli pilotuna dönüştürür. Bu modelde saf M sürüş keyfi, yeni bir seviyede sunulur.

M xDrive özellikli Yeni BMW M5:
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 10,5
CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 241

Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenmiştir ve seçilen jant ve lastik boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Gösterilen modeller opsiyonel donanım içerir.

Devamı

OLAĞANÜSTÜ BAŞLANGIÇ.

5’İN GÜCÜYLE ÜSTÜN PERFORMANS.

  • 01 Güç: 600 bg
  • 02 Azami tork: 750 Nm
  • 03 0’dan 100 km/sa’e hızlanma 3,4 saniye
  • 04 M Sürücü paketi ile azami hız 305 km/sa
  • 05 M xDrive sayesinde olağanüstü sürüş dinamikleri

YÖNETİCİ SINIFI YERİNE BİRİNCİ SINIF KOKPİT.

M xDrive özellikli Yeni BMW M5’in tasarımı.

“Yeni BMW M5 M xDrive, geliştirilmiş çekişiyle arkadan itişli bir otomobil gibi kullanılır.”
Frank van Meel, BMW M GmbH, Yönetim Kurulu Başkanı.

NEFES KESİCİ USTALIK.

Yeni BMW M5’in olağanüstü gücü, doğrudan ve hassas şekilde maksimum sürüş dinamiklerine nasıl dönüştürülür? Elbette ilhamını motor sporlarından alan yenilikçi teknolojilerle.

Yüksek hassasiyette vites değiştirme.

Drivelogic özellikli 8-ileri M Steptronic şanzıman, son derece kısa vites değiştirme aralıklarına ve atletik ve dinamik stilden konforlu ve yakıt tasarruflu özelliğe kadar çeşitli vites değiştirme modlarına sahiptir. Vites aynı zamanda vites kolu veya direksiyon üzerindeki vites kulakçıkları aracılığıyla manuel olarak da değiştirilebilir.

Maksimum gecikme.

M Karbon seramik frenler, fren gücünü doğrudan uygular. Paslanmaz, sürtünmeye karşı dayanıklıdır, ısı toleransı yüksektir ve otomobil ağırlığının azaltılmasına katkıda bulunarak çeviklik, dinamizm ve hızlanmayı olumlu etkiler. M logosuna sahip Mat Altın rengi fren kaliperleri bu özel teknik donanımın otomobilin dışından görülebilmesini sağlar.

Koşullara ve kullanıma bağlı olarak, malzemelere ait özellikler, özellikle ıslak zeminde otomobil durmadan önce gürültüye neden olabilir. Nemin ve yoldaki tuzun etkisi fren performansının geleneksel frenlere denk olmasına neden olabilir. Bu durum fren performansında kısa süreli azalma olarak görülebilir ve gerektiğinde pedala daha fazla güç uygulanarak dengelenebilir.

Mükemmel kullanım özelliği.

M Servotronic, her türlü sürüş durumunda, mevcut sürüş hızına uyumlu olacak şekilde, doğru direksiyon gücünü sunar. Buna ek olarak, her hızda direkt ve hassas direksiyon hakimiyeti sağlar. M serisi için özel olarak kalibre edilen sistem, tek bir düğmeyle erişilebilen üç farklı ayar seçeneği sunar.

İdeal güç dağıtımı.

Aktif M diferansiyel, şerit değişimi sırasında veya viraj sonrasında hızlanırken, virajları yüksek hızla dönerken veya farklı yol yüzeylerinde, tutuşu ve sürüş dengesini optimize eder. Çekiş gücü arka tekerlekler arasındaki devir hızı farkını azaltan, elektronik olarak çalıştırılan bir cihaz yardımıyla optimize edilir.

AĞIRLIĞI AZALTILMIŞ VE SES AÇISINDAN OPTİMİZE EDİLMİŞTİR.

AĞIRLIĞI AZALTILMIŞ VE SES AÇISINDAN OPTİMİZE EDİLMİŞTİR.

M spor egzoz sistemi.

M spor egzoz sistemi, entegre egzoz valfi mekanizması aracılığıyla değiştirilebilen dinamik bir ses sunar. Sürüş dinamikleri düğmesi aracılığıyla seçilebilen SPORT ve SPORT+ programları, daha yoğun bir motor sesiyle vurgulanırken, konfor odaklı program, daha az dikkat çeken motor sesine öncelik verir. Ek olarak, gürültü seviyesi yeni ses kontrolü düğmesi sayesinde azaltılabilir.

BAĞLANTI VE SÜRÜŞ ASİSTANI.

Yeni BMW M5, bağlantı ve sürüş asistan sistemleri açısından da yeni standartları belirler. Randevularınızı düzenleyebilir, e-posta alabilir ya da yarış pisti üzerinde en iyi yeni dereceyi belirleyebilirsiniz. Yenilikçi kullanım konsepti, çok işlevli gösterge paneli ve Head-Up Display, üstün sezgisel kumanda özellikleri, dijital hizmetleri ve tamamen yeni M’e özel grafikleriyle etkileyicidir. Dört çeker modu aracılığıyla hız, vites ve navigasyondan, kişisel olarak tercih ettiğiniz ayarlara kadar sürüşle ilgili tüm bilgileri saniyeler içinde kaydedebilmenizi sağlar. Çeşitli akıllı asistan sistemleri, arzu ettiğiniz anda yardımcı bir pilot gibi yanınızdadır.

BMW INDIVIDUAL’DAN ESİNLENEN YENİ BMW M5 FIRST EDITION.

BMW INDIVIDUAL’DAN ESİNLENEN YENİ BMW M5 FIRST EDITION.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.

    Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve resmi özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan ve http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html adresinden ulaşılabilir.