Gri ve mavi renkte iki BMW M5 Competition çöl manzaralı yolda

İNANILMAZ ŞİMDİ GERÇEK.

Gri ve mavi renkte iki BMW M5 Competition çöl manzaralı yolda

M xDrive özellikli Yeni BMW M5.

Gri renkte bir BMW M5 Competition çöl manzaralı yolda

ÇOK DAHA KESKİN.

Gri renkte bir BMW M5 Competition çöl manzaralı yolda

Yeni BMW M5 Competition.

İNANILMAZ ŞİMDİ GERÇEK.

M xDrive özellikli Yeni BMW M5.

ÇOK DAHA KESKİN.

Yeni BMW M5 Competition.

Heyecan verici ve şık şekilde biçimlendirilmiş ve her zamankinden daha güçlü Yeni BMW M5’in yeni nesli, üstün mühendislik becerisi ile yenilikçi sürüş zekasının bir ifadesidir. Şimdiye kadar hayal edilmemiş düzeydeki sürüş dinamiklerinin sınırlarını zorlamak için tasarlanmıştır. Günlük iş rutinini daha güvenli ve daha konforlu hale getiren en son teknolojiye sahip güçlü Yeni BMW M5 modelinin yenilikçi dört çeker sistemi M xDrive, 625
bg motoruyla sürücüyü olağanüstü güç, hassasiyet ve çeviklik ile yüksek performanslı
bir spor sedan otomobilin özgüvenli pilotuna dönüştürür. Bu modelde saf M sürüş keyfi, yeni bir seviyede sunulur.M xDrive özellikli Yeni BMW M5 (2)(3):
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 10.8–10.7
CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama):246–243

BMW M5 Competition (2)(3):
Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 10.8–10.7
CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama):246–243

* Bu veriler BMW M5 Competition için geçerlidir.

Devamı

OLAĞANÜSTÜ BAŞLANGIÇ.

5’İN GÜCÜYLE ÜSTÜN PERFORMANS.

 • 01 Güç: 625 bg
 • 02 Azami tork: 750 Nm
 • 03 0’dan 100 km/sa’e hızlanma 3,3 saniye
 • 04 M Sürücü paketi ile azami hız 305 km/sa
 • 05 M xDrive sayesinde olağanüstü sürüş dinamikleri

* Bu veriler BMW M5 Competition için geçerlidir.

Devamı

YÜKSEK PERFORMANSLI YÖNETİCİ SINIFI.

M xDrive özellikli Yeni BMW M5’in tasarımı.

Gri renkte bir BMW M5 Competition‘ın arkadan görünümü

M tasarımı.

BMW M5’in belirgin M tasarımı yalnızca bir kaç çizgisiyle bile, tutarlı dinamizmi her açıdan yansıtır. BMW Individual parlak Shadow Line ise özellikle atletik karakteri vurgular. Marşpiyelerin üzerindeki çok katmanlı BMW M5 Competition arması opsiyonel olarak sunulur.

Devamı
Gri renkte bir BMW M5 Competition’ın yan aynası

M yan aynalar.

Çift köprülü tasarıma sahip olan M’e özel entegre LED sinyal lambalı yan aynalar, sportif ve dinamik M tasarımının belirgin bir parçasıdır ve hassas mühendislik özelliklerini her detayda yansıtır.

Devamı
BMW M5 Competition’ın M Böbrek Izgaraları – Önden Görünüm

M böbrek ızgarası.

M5 logolu ve parlak Siyah renkte çift çubuklu çarpıcı M Böbrek Izgaraları, güçlü motorun nefes kesen performansına işaret eder.

Devamı
BMW M5 Competition’ın M ön kaputu – Üstten Görünüm

M motor bölümü kapağı.

Hafif alaşım alüminyumdan yapılmış Yeni BMW M5 motor bölümü kapağı, şeklini iki karakteristik çizgiden alır. Karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen tavanın tasarımı, M’e özel tasarım çizgilerini toplayarak arkaya doğru sistematik bir şekilde devam ettirir.

Devamı
BMW M5 Competition’ın M Carbon tavanı – Üstten Görünüm

M Karbon tavan.

Akıllı hafif alaşım tasarım konseptinin bir parçası olarak, karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen tavan ve alüminyum motor bölümü kapağı, araç ağırlığını azaltmaya yardımcı olarak sürüş dinamiklerini iyileştirir.

Devamı
Gri renkte bir BMW M5 Competition’ın M ızgaraları

M ızgaralar.

M5 logolu ve parlak Siyah renkteki karakteristik M yan havalandırma öğeleri belirgin, üç boyutlu bir sportif etki yaratır. Aynı zamanda ilk günden beri M otomobilleri ile eş anlamlı hale gelen teknik mükemmelliğin ve nefes kesen tasarımın dinamik birlikteliğini vurgular.

Devamı
BMW M5 Competition’ın 20" hafif alaşım 789 M jantı

20 inç hafif alaşım jant 789 M, dövülmüş.

Özel olarak dövülmüş, iki renkli 20 inç hafif alaşım jant 789 M, dinamik Y kolludur ve BMW M5 Competition’un atletikliğini vurgular.

Devamı
BMW M5 Competition’ın M ikiz egzoz çıkışları

M çift egzoz çıkışı.

Tipik M çift egzoz çıkışı, merkezi difüzör ve parlak Siyah renkte arka rüzgarlıklar BMW M5 Competition’ın sportif özelliklerini ön plana çıkarır.

Devamı

YÖNETİCİ SINIFI YERİNE BİRİNCİ SINIF KOKPİT.

M xDrive özellikli Yeni BMW M5’in tasarımı.

"Yeni BMW M5 M xDrive, size arkadan itişli sürüş deneyimini hissettirir ve bunu geliştirilmiş çekiş gücüyle sunar."
Frank van Meel, BMW M GmbH, Yönetim Kurulu Başkanı.

NEFES KESİCİ USTALIK.

Yeni BMW M5’in olağanüstü gücü, doğrudan ve hassas şekilde maksimum sürüş dinamiklerine nasıl dönüştürülür? Elbette ilhamını motor sporlarından alan yenilikçi teknolojilerle.

Devamı

Yüksek hassasiyette vites değiştirme.

Drivelogic özellikli 8-ileri M Steptronic şanzıman, son derece kısa vites değiştirme aralıklarına ve atletik ve dinamik stilden konforlu ve yakıt tasarruflu özelliğe kadar çeşitli vites değiştirme modlarına sahiptir. Vites aynı zamanda vites kolu veya direksiyon üzerindeki vites kulakçıkları aracılığıyla manuel olarak da değiştirilebilir.
Devamı

Maksimum gecikme.

M Karbon seramik frenler, fren gücünü doğrudan uygular. Paslanmaz, sürtünmeye karşı dayanıklıdır, ısı toleransı yüksektir ve otomobil ağırlığının azaltılmasına katkıda bulunarak çeviklik, dinamizm ve hızlanmayı olumlu etkiler. M logosuna sahip Mat Altın rengi fren kaliperleri bu özel teknik donanımın otomobilin dışından görülebilmesini sağlar.

Koşullara ve kullanıma bağlı olarak, malzemelere ait özellikler, özellikle ıslak zeminde otomobil durmadan önce gürültüye neden olabilir. Nemin ve yoldaki tuzun etkisi fren performansının geleneksel frenlere denk olmasına neden olabilir. Bu durum fren performansında kısa süreli azalma olarak görülebilir ve gerektiğinde pedala daha fazla güç uygulanarak dengelenebilir.
Devamı

Mükemmel kullanım özelliği.

M Servotronic, her türlü sürüş durumunda, mevcut sürüş hızına uyumlu olacak şekilde, doğru direksiyon gücünü sunar. Buna ek olarak, her hızda direkt ve hassas direksiyon hakimiyeti sağlar. M serisi için özel olarak kalibre edilen sistem, tek bir düğmeyle erişilebilen üç farklı ayar seçeneği sunar.
Devamı

İdeal güç dağıtımı.

Aktif M diferansiyel, şerit değişimi sırasında veya viraj sonrasında hızlanırken, virajları yüksek hızla dönerken veya farklı yol yüzeylerinde, tutuşu ve sürüş dengesini optimize eder. Çekiş gücü arka tekerlekler arasındaki devir hızı farkını azaltan, elektronik olarak çalıştırılan bir cihaz yardımıyla optimize edilir.
Devamı

* Bu veriler BMW M5 Competition için geçerlidir.

Devamı

AĞIRLIĞI AZALTILMIŞ VE SES AÇISINDAN OPTİMİZE EDİLMİŞTİR.

BMW M5 Competition’ın M ikiz egzoz çıkışları

AĞIRLIĞI AZALTILMIŞ VE SES AÇISINDAN OPTİMİZE EDİLMİŞTİR.

M spor egzoz sistemi.

M spor egzoz sistemi, entegre egzoz valfi mekanizması aracılığıyla değiştirilebilen dinamik bir ses sunar. Sürüş dinamikleri düğmesi aracılığıyla seçilebilen SPORT ve SPORT+ programları, daha yoğun bir motor sesiyle vurgulanırken, konfor odaklı program, daha az dikkat çeken motor sesine öncelik verir. Ek olarak, gürültü seviyesi yeni ses kontrolü düğmesi sayesinde azaltılabilir.

BAĞLANTI VE SÜRÜŞ ASİSTANI.

Yeni BMW M5, bağlantı ve sürüş asistan sistemleri açısından da yeni standartları belirler. Randevularınızı düzenleyebilir, e-posta alabilir ya da yarış pisti üzerinde en iyi yeni dereceyi belirleyebilirsiniz. Yenilikçi kullanım konsepti, çok işlevli gösterge paneli ve Head-Up Display, üstün sezgisel kumanda özellikleri, dijital hizmetleri ve tamamen yeni M’e özel grafikleriyle etkileyicidir. Dört çeker modu aracılığıyla hız, vites ve navigasyondan, kişisel olarak tercih ettiğiniz ayarlara kadar sürüşle ilgili tüm bilgileri saniyeler içinde kaydedebilmenizi sağlar. Çeşitli akıllı asistan sistemleri, arzu ettiğiniz anda yardımcı bir pilot gibi yanınızdadır.

Gri renkte bir BMW M5 Competition çöl mazaralı bir yolda

BMW M5 COMPETITION.

BMW M5 COMPETITION.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir araca aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  (2) işaretli araçlara ait değerler geçicidir.

  (3) ile işaretli tüm araç değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve araçlar arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. [Bu araçlar, araçlarla ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html adresinden ulaşabilirsiniz.