BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı, kadın ile yandan görünüm

THE M5

BMW M

YENİ BMW 5 SERİSİ SEDAN M MODELLERİ: DONANIM VE TASARIM DETAYLARI.

THE M5YENİ BMW 5 SERİSİ SEDAN M MODELLERİ: DONANIM VE TASARIM DETAYLARI.

Yeni BMW M5 Competition - donanım detayları ve yenilikçi teknolojiler.

Yeni BMW M5 Competition, modern ve güçlü bir tasarıma sahip yüksek performanslı bir spor sedandır. Donanım özellikleri ve M modelinin öne çıkan tasarım özellikleriyle ilgili detayların yanı sıra bireysel modeller hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz. Ayrıca, güçlü M motorlarının sürüş dinamiğinde üstün performans başarısı sağlamak üzere motor yarışlarından ilham alan teknolojilerle nasıl uyum içinde çalıştığını keşfedebilirsiniz. Yenilikçi sürüş asistan sistemleri ve dijital hizmet yelpazesi, aynı zamanda sunduğu ileri düzey geliştirmelerle tamamen konfora ve güvenliğe odaklanıyor.

Devamı

KARŞILAŞTIRMALI YENİ BMW 5 SERİSİ SEDAN M OTOMOBİLLERİ.

Bir bakışta sportif bilgiler: Motor, süspansiyon ve performans.

YENİ BMW M5 COMPETITION VE YENİ BMW M5: PERFORMANS ÖZELLİKLERİ.

Yeni BMW M5 Competition'ın motorsporlarından ilham alan motor ve yürüyen aksam teknolojilerine genel bakış.

Yeni BMW M5 Competition'ın olağanüstü performansı ve dinamikleri, motorsporlarından ilham alınarak geliştirilmiş hareketli aksam ve süspansiyon teknolojilerini temel alıyor. Bir iş toplantısına giderken, virajlı kırsal yollarda bir hafta sonu gezisine doğru yol alırken veya yarış pistinde kendi rekorunuzu kırmaya çalışırken, modelin sunduğu olağanüstü hassasiyet ve çeviklikle M modeline özgü sürüş hissini fark edeceksiniz.

BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı sürüş sırasında önden görünüm
BMW M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor BMW M5 Competition F90 LCI

BMW M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor.

BMW M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor 625 bg güç ve 750 Nm torkla otomobili 0’dan 100 km/sa hıza 3,3 saniyede ulaştırıyor. İki TwinScroll turboşarj, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve tam değişken valf kontrol teknolojisi Valvetronic ile 4,4 litrelik bu motor, düşük devirlerde bile enerjik bir itiş kuvveti, dinamik tepki ve çarpıcı bir güç sunuyor.
M xDrive özellikli BMW M5 Competition F90 LCI sürüş sırasında önden görünüm

M xDrive.

Aktif M diferansiyelli M xDrive günlük sürüş sırasında olduğu kadar yarış pistinde de maksimum seviyede çekiş gücünü ve sürüş dinamiklerini garanti ediyor. M modellerine özel teknoloji, arkadan itişli sürüşe özgü çevikliği dört çeker kontrolüyle bir araya getiriyor. 4WD, 4WD Sport ve DSC kapalı modunda 2WD çekiş varyasyonları arasından seçim yapabilirsiniz.
Drivelogic ile 8-ileri M Steptronic şanzımanlı BMW M5 Competition F90 LCI iç tasarım

Drivelogic ile 8-ileri M Steptronic şanzıman

Drivelogic ile 8-ileri M Steptronic şanzıman, son derece kısa vites değiştirme aralıklarına ve atletik ve dinamik stilden konforlu ve yakıt tasarruflu özelliğe kadar çeşitli vites değiştirme modlarına sahip. Vites aynı zamanda vites kolu veya direksiyon üzerindeki vites kulakçıkları aracılığıyla manuel olarak da değiştirilebiliyor.
M MODE ile BMW M5 Competition F90 LCI iç tasarım

M MODE düğmesi.

Sürüş asistan sistemlerinin kontrol seviyesini ayarlamak üzere merkez konsol üzerindeki M MODE düğmesini kullanabilirsiniz. ROAD modu elektronik asistan sistemlerinin tüm fonksiyonlarını sunuyor. SPORT ayarında yalnızca uyarı yapılıyor ancak müdahalede bulunulmuyor. TRACK modunda ise örneğin bir yarış pistindeyken asistan sistemlerini tamamen devre dışı bırakıyorsunuz. Seçilen moda bağlı olarak ekran ağında sürüşe ilişkin bilgiler de görüntüleniyor.
Vites seçim kolu M Ayarı ile BMW M5 Competition F90 LCI iç tasarım

M Ayarı.

M Ayarı, motor, şanzıman ve direksiyon özellikleri, süspansiyon ayarları, Dinamik Denge Kontrolü (DSC) kontrol yoğunluğu veya akıllı dört çeker M xDrive sisteminin güç dağıtımı gibi çeşitli sürüş dinamiği parametrelerini bireysel ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanıza olanak sağlıyor.
M deri direksiyon, M Servotronic ile BMW M5 Competition F90 LCI kokpit

M Servotronic.

M Servotronic, her türlü sürüş durumunda, mevcut sürüş hızına uyumlu olacak şekilde, doğru direksiyon gücünü sunuyor. Buna ek olarak, her hızda direkt ve hassas direksiyon hakimiyeti sağlıyor. M Line için özel olarak kalibre edilen sistem, tek bir düğmeyle erişilebilen iki farklı ayar seçeneği sunuyor.
M Karbon Seramik Fren ile BMW M5 Competition F90 LCI yakın plan jant görüntüsü

M Karbon seramik fren.

M Karbon seramik frenler, fren gücünün daha doğrudan uygulanmasını sağlıyor. Sürtünmeye karşı dayanıklı ve paslanmaz seramik frenlerin ısı toleransı da yüksek. M Karbon seramik frenler, otomobil ağırlığının azaltılmasına katkıda bulunarak çeviklik, dinamizm ve hızlanmayı olumlu etkiliyor. M logosuna sahip Mat Altın rengi fren kaliperleri bu özel teknik donanımın otomobilin dışından görülebilmesini sağlıyor. Malzemenin özellikleri nedeniyle, ör. uzun süreli kullanım, düşük yük ya da ıslak zeminde, otomobil hareketsiz hale gelmeden kısa süre önce fren kullanımında çıkan ses artabilir. Yağışlı hava koşullarında fren yaparak frenin kurutulması ya da uzun süreli hafif fren yükünün ardından frene daha sert şekilde yüklenmeyle tasarımdan kaynaklanan fren sesini önleyebilirsiniz. Islak zemin ve yoldaki tuzun etkisi, frenin etkinliğinin geleneksel fren sistemleriyle benzer hale gelmesine neden olabilir. Azalan fren kuvveti pedala daha fazla basılarak telafi edilebilir. Fren işlevi sırasında çıkan seslerin performans, kullanım güvenliği ve fren dengesi üzerinde etkisi yoktur.
M Sport egzoz sistemi ile BMW M5 Competition F90 LCI arkadan yakın plan görüntüsü

M Sport egzoz sistemi.

M Sport egzoz sistemi, entegre egzoz valfi mekanizması aracılığıyla değiştirilebilen dinamik bir ses sunuyor. Sürüş dinamikleri düğmesi aracılığıyla seçilebilen SPORT ve SPORT+ programları, daha yoğun bir motor sesiyle vurgulanırken; konfor odaklı program, daha az dikkat çeken motor sesine öncelik veriyor.

YENİ BMW M5 COMPETITION: TASARIM ÖZELLİKLERİ.

BMW M5 Competition’ın iç ve dış tasarımında M'e özgü tasarım özellikleri.

Baştan sona dinamik Yeni BMW M5 Competition’ın yenilenmiş tasarımındaki dikkat çekici detaylar motorsporları genlerini yansıtıyor. Ön tasarımda yeni M Böbrek Izgarası, stili yenilenen farlar ve yeni tasarım diline sahip ön rüzgarlığın yanı sıra M ızgaralar, M dış aynalar, M arka spoyler gibi M modeline özel parlak siyah detaylar otomobilin yüksek performanslı karakterini vurguluyor. Yeni tasarıma sahip stop lambaları ve iki adet siyah krom çift egzoz çıkışı ile güncellenmiş arka rüzgarlık, tasarımı güçlü bir şekilde tamamlıyor. İç tasarımda Çok Fonksiyonlu M koltuklar, özel M gösterge paneli veya kırmızı vites kulakçıklarına sahip M deri direksiyon gibi M modelinin öne çıkan özellikleri, sürücü odaklı kokpitin sportif karakterini vurguluyor.

BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı kapı açık halde yandan görünüm
Parlak Siyah renkte M Böbrek Izgaraları BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı önden görünüm

M Böbrek Izgaraları.

Parlak siyah tek parça çerçeveli M Böbrek Izgaraları M5 Competition’a çarpıcı, farklı bir görünüm kazandırıyor. M modeline özgü üç boyutlu çift çubuk da Parlak siyah renkte ve siyah bir M5 Competition amblemiyle birlikte sunuluyor.
Parlak Siyah renkte M Yan Izgara BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı yakın plan görüntüsü

M Yan Izgaralar.

Parlak siyah karakteristik M Yan Izgaralar kontrolü ve üç boyutlu atletik bir dokunuş sunan M5 Competition isimliği, ilk günden bu yana M otomobilleriyle birlikte anılan teknolojik özellikler ve nefes kesici tasarımın dinamik kombinasyonunu öne çıkarıyor.
Parlak Siyah renkte M dış ayna BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı yakın plan görüntüsü

M dış ayna.

M modellerine özgü parlak siyah dış ayna Yeni BMW M5 Competition’a özellikle sportif bir karakter kazandırıyor.
Parlak Siyah M arka spoyler BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı yakın plan görüntüsü

M arka spoyler.

Parlak Siyah M arka spoyler otomobilin atletik siluetini öne çıkarıyor ve gövdenin istenmeyen havalanma eğilimini azaltıyor. Aşağı doğru basınç oluşturularak yüksek hızlarda arka aks üzerinde ek çekiş kuvveti elde ediliyor, böylelikle daha iyi bir yönlendirme dengesi sunuluyor.
M çift egzoz çıkışı BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı yakın plan görüntüsü

M modeline özel çift egzoz çıkışı.

Siyah Krom M Sport egzoz sisteminin çift egzoz çıkışı, otomobilin sportif performansının hem sesli hem de görsel kanıtı niteliğinde.
Parlak siyah M arka rüzgarlık BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı arkadan görünüm

Parlak Siyah arka rüzgarlık.

M5 Competition’ın parlak siyah arka rüzgarlığı sportif karakteri öne çıkarıyor ve otomobile tartışmasız bir kimlik kazandırıyor.
Çok Fonksiyonlu M koltuklar BMW M5 Competition F90 LCI iç tasarım

Çok fonksiyonlu M koltuklar

Sürücü ve ön yolcu için özel tasarıma sahip, ışıklı M5 logosunu içeren çok fonksiyonlu M koltuklar otomobilin atletik görünümünü yansıtıyor. Alçak koltuk tabanı ve yan kısmı yüksek destekler, koltuğun kabuk biçimindeki görünümünü öne çıkarıyor ve konforlu bir yan desteği garantiliyor. Kapsamlı ayarlama olanaklarıyla birlikte maksimum konfor elde ediliyor.
M deri direksiyon BMW M5 Competition F90 LCI kokpit

M deri direksiyon.

Çift kollu tasarıma sahip M deri direksiyonda, çok fonksiyonlu tuşlar, M amblemi, krom detaylar, M1 ve M2 düğmelerinin yanı sıra sürücü tarafında bir entegre hava yastığı yer alıyor. Kontrast dikişe ve şekillendirilmiş başparmak dayamalarına sahip siyah deri direksiyon üstün kavrama sunuyor.
Kırmızı Start/Stop düğmesi BMW M5 Competition F90 LCI kokpit

Kırmızı Start/Stop düğmesi.

Kırmızı Start/Stop düğmesi otomobilin kilidi açıldıktan sonra motorun anahtar kullanılmadan çalıştırılmasını sağlar. Bu düğme, motoru durdurmak için de kullanılabilir. Otomobil, anahtarı yerine yerleştirmenize gerek kalmadan otomatik olarak algılar.
M vites seçim düğmesi BMW M5 Competition F90 LCI iç tasarım

M vites seçim düğmesi.

Üç Drivelogic vites değiştirme ayarını seçebilmeyi sağlayan düğme, M vites seçim kolunun üst kısmında, M logosunun yanında yer alır. Park kilidine ait P düğmesi, hemen bunun altında yer alır. Manuel “S” modunda sürücü, seçim kolunu tipik M yönteminde kullanarak vitesi manuel olarak değiştirebilir. “D” modunda ise vites değiştirme otomatik olarak gerçekleşir.
M modeline özel gösterge kombinasyonu BMW M5 Competition F90 LCI kokpit

M modeline özel gösterge paneli.

M modellerine özgü gösterge paneli, özellikle sportif sürüş sırasında ek bilgilerin görüntülenmesini sağlar. Pistte kullanmak üzere TRACK sürüş modunu tercih ettiyseniz gösterge panelinde takviye basıncı, lastik basınçları ve sıcaklıkların yanı sıra yanal ve doğrusal hızlanma için G-force da gösterilir.
M5 Competition yazısını taşıyan kapı eşik kaplamaları BMW M5 Competition F90 LCI

“M5 Competition” yazısını taşıyan kapı eşik kaplamaları.

Kapı açılır açılmaz, “M5 Competition” yazısını taşıyan ışıklı kapı eşik kaplamaları sizi bekleyen sürüş deneyimine yönelik heyecanınızı artırıyor.
BMW M5 F90 LCI Metalik Gri/Brands Hatch önden görünüm
BMW M5 F90 LCI Metalik Gri/Brands Hatch yandan görünüm
BMW M5 F90 LCI Metalik Gri/Brands Hatch arkadan görünüm
Yeni far tasarımı BMW M5 F90 LCI Metalik Gri/Brands Hatch önden görünüm
BMW M5 F90 LCI iç tasarım
M5 yazılı kapı eşik kaplamaları BMW M5 F90 LCI iç tasarım

YENİ BMW M5’İN ÖNE ÇIKAN TASARIM ÖZELLİKLERİ

Çarpıcı sportif tasarım, modern şıklıkla buluşuyor. Yeni BMW M5’in dış tasarımı, sade çizgileri güçlü oranlarla birleştirerek genel bir dinamik görünüm yaratıyor. Stili yenilenen M Böbrek Izgarasının çerçevesi, yan M ızgaralar veya arkada M5 isimlik ve egzoz çıkışı kaplamaları gibi krom-kaplama tasarım özellikleri, iddialı optik vurgular yaratıyor. Opsiyonel olarak sunulan 20 inç, Bicolor M hafif alaşım jantlar ve parlak kırmızı veya siyah renkte kaliperlere sahip M alaşım frenler bu görünümü güçlü biçimde destekliyor. Sportif ve modern görünüm iç tasarımda da devam ediyor. Sürücü ve yolcuları, M5 yazısını taşıyan ışıklı kapı eşik kaplamaları ile etkileyici şekilde karşılayan ferah ve premium bir ambiyans bekliyor. Aynı zamanda, M deri direksiyon, ergonomik M Spor koltuklar veya M gösterge paneli gibi M detaylarıyla dolu sürücü odaklı kokpit, Yeni BMW M5’in atletik tasarımına dikkat çekiyor. Olağanüstü Alüminyum karbon iç kaplamayla birlikte 12,3 inç yüksek çözünürlüklü, geniş Kontrol Ekranı, iç tasarımın modern karakterini tamamlıyor.

BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Metalik Mavi/Tanzanite önden görünüm
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Metalik Kırmızı/Aventurine önden görünüm
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Metalik Gri/Alvite önden görünüm
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Metalik Buzul/Bluestone önden görünüm
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI BMW Individual Duman Beyazı/Siyah "Merino" deri döşeme iç tasarım
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI BMW Individual Tartufo/Siyah "Merino" deri döşeme iç tasarım
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI BMW Individual Piano siyah iç kaplama iç tasarım
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI BMW Individual açık kahve ahşap kaplama iç tasarım
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI BMW Individual Parlak Krom şeritli parlak mürdüm eriği-kahverengi ahşap kaplama
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI BMW Individual Antrasit tavan iç tasarım
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI BMW Individual ışıklı Antrasit tavan iç tasarım

YENİ BMW M5 İÇİN BMW INDIVIDUAL.

Yeni BMW M5, yüksek performansı, şıklığı ve modernliği etkileyici şekilde bir araya getiren bir spor sedandır. BMW Individual'ın özel donanım seçenekleri arasındaki etkileşim, otomobilin benzersiz karakterini daha da öne çıkarıyor. Burada gösterilen “Metalik Kırmızı/Aventurin”, “Metalik Gri/Alvit”, “Metalik Buzul/Bluestone” ve “Metalik Mavi/Tanzanite” metalik renkler gibi çok sayıda şık BMW Individual gövde rengi arasından seçim yapabilirsiniz. İç tasarımda en iyi kalitede 'Merino' deri M Spor koltuklar, sportif ve lüks ambiyansı tanımlıyor. BMW Individual deri döşeme seçenekleri arasında Duman Beyazı/Siyah ‘Merino’ ve Tartufo/Siyah ‘Merino’ yer alıyor. Burada gösterilen Piano Siyah, parlak mürdüm eriği-kahverengi veya açık kahve ahşap kaplama gibi yüksek kaliteli BMW Individual iç kaplamalar, Alcantara Champagne tavan ile bir araya gelerek Yeni BMW M5’in nefes kesici iç tasarımını tamamlıyor.

YENİ BMW M550i xDRIVE SEDAN’IN TASARIMI VE SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

Yeni BMW M550i xDrive Sedan'ın hareketli aksam ve yürüyen aksam teknolojileri ve tasarım seçenekleri.

Yeni BMW M550i xDrive, çevik sportif karakter ve rahat günlük kullanımın ilham verici bir kombinasyonunu sunuyor. 530 bg gücünde BMW M TwinPower Turbo V8 motorun yanı sıra opsiyonel Adaptif M süspansiyon gibi belirli hareketli aksam ve sürüş dinamiği bileşenleri, sürüş sırasında optimum denge sağlarken üst düzey sürüş dinamiklerini garanti ediyor. Dış tasarımda simge haline gelmiş Metalik Gri/Cerium renkte özel tasarım detayları modelin güçlü karakterini vurgularken, M Aerodinamik donanımı, kırmızı fren kaliperlerine sahip M Sport fren veya Çok Fonksiyonlu M ön koltuklar gibi donanımlar otomobilin sportif karakterini öne çıkarıyor.

BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI BMW Individual Metalik Yeşil/Verde Ermes sürüş sırasında arkadan görünüm
BMW M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI

BMW M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor.

BMW M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor, Valvetronic tam değişken valf kontrol sistemi ve direkt benzin enjeksiyonlu Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon özelliğine sahip iki turboşarjı bir araya getiriyor. Motor 530 bg güç ve maksimum 750 Nm tork üretiyor. İki turboşarj, silindir grupları arasına titizlikle yerleştirilmiş durumda.
Adaptif M süspansiyon özellikli BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI BMW Individual Metalik Yeşil/Verde Ermes sürüş sırasında önden görünüm

Profesyonel Adaptif M süspansiyon.

Professional Adaptif M süspansiyon, gövde yana yatma dengesi ve Integral Aktif Direksiyon gibi teknolojilerle Adaptif M süspansiyonu bir araya getiriyor. Bunun sonucunda, üst düzey sürüş dengesi ve dinamikleri elde ediliyor.
M Aerodinamik ile BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI BMW Individual Metalik Yeşil/Verde Ermes önden yakın plan görüntüsü

M Aerodinamik.

M Aerodinamik, otomobilin atletik özelliklerini vurguluyor ve hava akışını düzenliyor. Geniş hava girişlerine sahip ön rüzgarlık, benzersiz marşpiyeler ve difüzör ekine sahip arka rüzgarlık bu donanım kapsamında yer alıyor. Her iki yanda bulunan egzoz çıkışları ise Krom renkte sunuluyor.
M Sport fren ile BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI yakın plan jant görüntüsü

M Sport fren.

M yazısına ve lacivert çok pistonlu fren kaliperlerine sahip M Spor frenler yüksek frenleme performansı sunuyor. Otomobilin son derece yüksek dinamik potansiyeline uyarlanan M Spor frenler çok daha atletik bir sürüş stili ve ıslak zeminde olağanüstü frenleme sağlıyor.
M sport diferansiyelli BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI BMW Individual Metalik Yeşil/Verde Ermes arka jant yakın plan görüntüsü

M Sport diferansiyel.

M Sport diferansiyel şerit değişimi sırasında veya viraj sonrasında hızlanırken, virajları yüksek hızla dönerken veya farklı yol yüzeylerinde tutuşu ve sürüş dengesini optimize eder. Çekiş gücü arka tekerlekler arasındaki devir hızı farkını azaltan, elektronik olarak çalıştırılan bir cihaz yardımıyla optimize edilir.
BMW Laserlight ile BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI BMW Individual Metalik Yeşil/Verde Ermes önden yakın plan görüntüsü

BMW Laserlight.

BMW Laserlight, uzun huzme modunda yaklaşık 650 m’lik menzili ile geleneksel farların yaklaşık iki katı kadar bir mesafeyi aydınlatır. Karanlıkta daha iyi görüş sayesinde güvenlik artar. Fardaki mavi vurgular ve "BMW Laser" yazısı otomobilin teknolojik standartlarını ve sportifliğini vurgular.
Trapezoid egzoz çıkışı ile BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI BMW Individual Metalik Yeşil/Verde Ermes arkadan yakın plan görüntüsü

Trapezoid egzoz çıkışı.

Biri solda diğeri sağda yer alan dikkat çekici Siyah Krom trapezoid egzoz çıkışları.
BMW Individual Parlak Siyah Dış Kaplama ile BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI BMW Individual Metalik Yeşil/Verde Ermes önden yakın plan görüntüsü

BMW Individual Parlak Siyah Dış Kaplama

BMW Individual Parlak Siyah Dış Kaplamada, parlak siyah renkte Böbrek Izgaraları çerçevesi ve çubukları ve siyah krom egzoz çıkışı kaplamaları yer alır.
Çok Fonksiyonlu M koltuklar ile BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI iç tasarım

Çok fonksiyonlu M koltuklar

Sürücü ve ön yolcu için özel tasarıma sahip, başlıkta M logosunu içeren çok fonksiyonlu M koltuklar otomobilin atletik görünümünü yansıtıyor. Alçak koltuk tabanı ve yan kısmı yüksek destekler, koltuğun kabuk biçimindeki görünümünü öne çıkarıyor ve konforlu bir yan desteği garantiliyor. Kapsamlı ayarlama olanaklarıyla birlikte maksimum konfor elde ediliyor.

YENİ BMW 5 SERİSİ SEDAN M OTOMOBİLLERİNDE ASİSTAN SİSTEMLERİ.

Maksimum konfor ve güvenlik için yenilikçi teknolojiler ve sürüş asistan sistemleri.

Yeni BMW 5 Serisi Sedan M Otomobilleri, yolculuğunuzu çok daha güvenli ve konforlu hale getirmek için kapsamlı bir dizi yenilikçi özellik ve sürüş asistan sistemi sunuyor.

BMW M5 Competition F90 LCI BMW Individual Imola Kırmızısı arkadan isimliğin yakın plan görüntüsü
BMW Live Cockpit Professional ile BMW 5 Serisi Sedan M Otomobilleri BMW M5 F90 LCI iç tasarım

BMW Live Cockpit Professional.

Navigasyon fonksiyonuna sahip BMW Live Cockpit Professional, dokunmatik olarak kullanılabilen iki adet yüksek çözünürlüklü 12,3 inç Kontrol Ekranı ve tam dijital 12,3 inç gösterge ekranından oluşur. BMW İşletim Sistemi 7 de iDrive Dokunmatik Controller aracılığıyla kontrol edilebilir.
Akıllı telefon entegrasyonu ile BMW 5 Serisi Sedan M Otomobilleri BMW M5 F90 LCI iç tasarım

Akıllı telefon entegrasyonu.

BMW’nizi alıştığınız gibi kullanmaya devam ederken akıllı telefonunuzun özelliklerinden de mahrum kalmayın. Akıllı telefon entegrasyonu sayesinde otomobiliniz akıllı telefon ve otomobil arasındaki kablosuz bağlantı aracılığıyla Apple CarPlay® ve Android Auto® fonksiyonlarını destekler. Bu sayede alıştığınız fonksiyonları ve çeşitli uygulamaları otomobilinizin içinde kullanabilirsiniz.
Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi ile BMW 5 Serisi Sedan M Otomobilleri BMW M5 F90 LCI iç tasarım

Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi.

İki diamond tweeter hoparlöre sahip Bowers & Wilkins Diamond Surround ses sistemi, otomobildeki her koltukta olağanüstü, stüdyo kalitesinde ses sunuyor. Özenle konumlandırılmış 16 hoparlör büyüleyici bir ses deneyimi sağlıyor. Aydınlatmalı hoparlörlerle sistemin üstün ses kalitesi görsel olarak da vurgulanıyor.
Geri Sürüş Asistanı özellikli BMW 5 Serisi Sedan M Otomobilleri BMW M5 F90 LCI iç tasarım

Geri Sürüş Asistanı.

Geri Sürüş Asistanı 35 km/sa’e kadar hızlarda öne doğru yapılan son 50 metredeki manevraları kaydeder ve gerektiğinde geri çağırır. Bu sayede direksiyonu yönlendirmenize gerek kalmaz; yalnızca otomobilin çevresini izlemeye konsantre olabilirsiniz.
Profesyonel Sürüş Asistanı ile BMW 5 Serisi Sedan M Otomobilleri BMW M5 F90 LCI iç tasarım

Profesyonel Sürüş Asistanı.

Profesyonel Sürüş Asistanı, kritik sürüş koşullarında veya sıkışık trafikte en uygun konforu ve güvenliği sağlıyor. Sürüş Asistanının içeriğine ek olarak gelişmiş Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Şerit Değiştirme ve Acil Durum Durdurma Asistanı ve aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma Asistanı sunuluyor.

YAKIT TÜKETIMI VE CO2 EMISYONU.

 • Yeni BMW M5 CS:
  Yakıt tüketimi (litre/100 km) (ortalama): 11,3-11,1
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 258–253

  Yeni BMW M5 Competition:
  Ortalama yakıt tüketimi (litre/100 km): 10.6
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 243

  Yeni BMW M5:
  Ortalama yakıt tüketimi (litre/100 km): 11.3
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 259

  Yeni BMW M550i xDrive Sedan:
  Ortalama yakıt tüketimi (litre/100 km): 10.1 – 9.9
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 233 - 227

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz .

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.