BMW M8 Competition Gran Coupé F93 BMW Individual Metalik Ametrine

THE M8

BMW M8 GRAN COUPÉ DETAYLARI KEŞFEDİN

THE M8BMW M8 GRAN COUPÉ DETAYLARI KEŞFEDİN

BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ – DONANIM, DETAYLAR VE YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER

BMW M8 Competition Gran Coupé'de sürüş keyfini yeni bir seviyeye taşımak üzere düşünülmüş tasarım, sürüş dinamikleri ve teknik yenilikleri yansıtan etkileyici donanım seçenekleri mevcut. Sonuç olarak bu etkileyici lüks spor otomobil, ileri teknolojiyi temel alan dizginlenmemiş bir gücü temsil etmenin yanında lüks bir ortam, birinci sınıf dijital hizmetler ve yenilikçi sürüş asistan sistemlerini de sunuyor.

Devamı

BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

MOTORSPORLARINDAN İLHAM ALAN HAREKETLİ VE YÜRÜYEN AKSAM TEKNOLOJİLERİNE GENEL BAKIŞ

Motorsporlarından ilham alan, ileri düzeyde geliştirilmiş çeşitli hareketli ve yürüyen aksam bileşenleri daha fazla performans, daha fazla çeviklik ve daha fazla hassasiyet sunuyor; bu sayede adrenalin yüklü bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Yüksek performanslı M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor BMW M8 Competition Gran Coupé F93

Yüksek performanslı M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motor.

Yüksek performanslı M TwinPower Turbo 8 silindirli benzinli motorun en yeni versiyonu, en son standartlarla uyumlu bir performansı garantiliyor. Yüksek devirli motor 625 bg güç üretiyor. İki turboşarj, çapraz silindir düzenine sahip egzoz manifolduyla dikkat çekerek en uygun tepkisel karakteristik özellikleri sunuyor. V8 motor da yarış pistlerindeki zorlu yüklere göre tasarlandı.
Adaptif M süspansiyonlu BMW M8 Competition Gran Coupé F93 Individual Metalik Ametrine önden yakın görünüm

Adaptif M süspansiyon.

Adaptif M süspansiyon, amortisör karakterinin herhangi bir sürüş koşuluna uyarlanabilmesini sağlayarak konfor ve sürüş dinamiklerini artırıyor. Daha fazla sürüş konforu için standart COMFORT ayarına ek olarak SPORT programı daha sert amortisör ayarı sunarken, SPORT+ ayarı ile otomobil yarış pistinde kullanılabilir.
M xDrive özellikli BMW M8 Competition Gran Coupé F93 BMW Individual Metalik Ametrine alçak açıdan yandan görünüm

M xDrive.

Aktif M diferansiyelli BMW M xDrive günlük sürüş sırasında olduğu kadar yarış pistinde de maksimum seviyede çekiş gücünü ve sürüş dinamiklerini garanti ediyor. M modellerine özel teknoloji, arkadan itişli sürüşe özgü çevikliği dört çeker kontrolüyle bir araya getiriyor. 4WD, 4WD Sport ve DSC kapalı modunda 2WD çekiş varyasyonları arasından seçim yapabilirsiniz.
8-ileri M Steptronic şanzımanlı BMW M8 Competition Gran Coupé F93 iç tasarım

8-ileri M Steptronic şanzıman.

DriveLogic ile 8-ileri M Steptronic şanzıman, dinamikten konforluya ve akıcı sürüşten yakıt tasarrufuna kadar çeşitli vites değiştirme seçenekleri sunuyor. Vites kolunu ya da direksiyon üzerindeki vites kanatçıklarını kullanarak manuel olarak vites değiştirebilir, isterseniz otomobili otomatik moda alarak bütün işi şanzımana bırakabilirsiniz.
M Karbon seramik fren BMW M8 Competition Gran Coupé F93 BMW Individual Metalik Ametrine yandan görünüm

M Karbon seramik fren.

Opsiyonel M Karbon seramik fren ile fren gücü kullanımı çok daha doğrudan. Korozyona maruz kalmayan, ısıya çok daha dirençli frenlerin yıpranması büyük oranda azaltıldı. Frenler bu sayede ağırlık tasarrufuna katkıda bulunarak çeviklik, dinamikler ve hızlanma üzerinde pozitif bir etki yaratıyor. Dışında M logosu bulunan mat altın renkli kaliperler içinden özel teknik donanım görülebilir. Malzemenin özellikleri nedeniyle, ör. uzun süreli kullanım, düşük yük ya da ıslak zeminde, otomobil hareketsiz hale gelmeden kısa süre önce fren kullanımında çıkan ses artabilir. Yağışlı hava koşullarında fren yaparak frenin kurutulması ya da uzun süreli hafif fren yükünün ardından frene daha sert şekilde yüklenmeyle tasarımdan kaynaklanan fren sesini önleyebilirsiniz. Islak zemin ve yoldaki tuzun etkisi, frenin etkinliğinin geleneksel fren sistemleriyle benzer hale gelmesine neden olabilir. Azalan fren kuvveti pedala daha fazla basılarak telafi edilebilir. Fren işlevi sırasında çıkan seslerin performans, kullanım güvenliği ve fren dengesi üzerinde etkisi yoktur.
M Moduna sahip BMW M8 Competition Gran Coupé F93 iç tasarım

M MODU.

Sürüş asistan sistemlerinin kontrol seviyesini ayarlamak üzere merkez konsol üzerindeki M MODE düğmesini kullanabilirsiniz. ROAD modu elektronik asistan sistemlerinin tüm fonksiyonlarını sunar. SPORT ayarında yalnızca uyarı yapılır ancak sistem müdahale etmez. TRACK modunda ise örneğin bir yarış pistindeyken asistan sistemleri tamamen devre dışı kalır. Seçilen moda bağlı olarak ekran ağında sürüşe ilişkin bilgiler de görüntülenir.
Yapılandırılabilir M frene sahip BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual Metalik Ametrine yandan görünüm

Yapılandırılabilir M fren.

Hassas pedal hissi ve M modellerine özgü yapılandırma fonksiyonuyla entegre fren sistemi. Yeni sistem fren aktivasyonu, fren takviyesi ve fren kumanda fonksiyonlarını kompakt bir modül içinde toplar. Aynı zamanda COMFORT ve SPORT modları olmak üzere iki pedal ayarıyla otomobili yavaşlatmak için gereken fren pedalı baskı miktarını değiştirebilirsiniz.
M Sport egzoz sistemi BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual Metalik Ametrine arka yakından görünüm

M Sport egzoz sistemi.

M Sport egzoz sistemi, entegre egzoz valfi mekanizması aracılığıyla değiştirilebilen dinamik bir ses sunar. Sürüş dinamikleri düğmesi aracılığıyla seçilebilen SPORT ve SPORT+ programları, daha yoğun bir motor sesiyle vurgulanırken; konfor odaklı program, daha az dikkat çeken motor sesine öncelik verir.

BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

İÇ VE DIŞ TASARIMDA YER ALAN M MODELLERİNE ÖZGÜ DETAYLAR

BMW M8 Competition Coupé’nin tasarımı lüks spor otomobil segmentinde yeni standartları belirliyor. Parlak Siyah renkte M tasarım öğeleri, birbirini kusursuz şekilde tamamlıyor ve bu olağanüstü otomobilin sportif karakterini öne çıkarıyor. Etkileyici 20 inç hafif alaşım jantlar da bunu vurguluyor. BMW M8 Competition Gran Coupé’nin M modeline özel detaylarıyla vurgulanan dinamik karakter, iç tasarımda da devam ediyor.
BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual Metalik Ametrine gece sürüşü sırasında önden görünüm
M modeline özel Böbrek Izgaraları BMW M8 Competition Gran Coupé F93 BMW Individual Metalik Ametrine önden görünüm

M modeline özel Böbrek Izgaraları.

Siyah Krom çerçeveli siyah ön Böbrek Izgaraları ve parlak siyah M8 amblemi otomobilinizin gelişmiş sportif karakterini öne çıkarıyor.
Ayna kapakları BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 BMW Individual Metalik Ametrine arka yakından görünüm

Siyah ayna kapakları.

Parlak Siyah ayna kapakları M8 Competition’a özellikle sportif bir karakter kazandırıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarımda, ayna kapakları karbon fiber takviyeli plastikle (CFRP) kaplanarak sunuluyor.
M yan ızgaralar BMW M8 Competition Gran Coupé F93 BMW Individual Metalik Ametrine yakından görünüm

Siyah M yan ızgaralar.

Ön kanatlardaki Siyah renkli M yan ızgaralar Siyah Krom M8 amblemini taşıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarımla karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) kullanılıyor.
M hafif alaşım jantlar BMW M8 Competition Gran Coupé F93 BMW Individual Metalik Ametrine

20 inç, stil 810, Bicolor M hafif alaşım jantlar.

20 inç, Çift kollu, stil 810 M, Bicolor Orbit Gri, eskitilmiş M hafif alaşım jantlar, karma lastiklerle, önde 9,5J x 20 275/35 R20 lastikler, arkada 10,5J x 20 285/35 R20 lastikler.
Karbon M arka spoyler BMW M8 Competition Gran Coupé F93 Individual Metalik Ametrine arka yakından görünüm

Siyah M arka spoyler.

Parlak Siyah M arka spoyler otomobilin atletik siluetini öne çıkarıyor ve gövdenin istenmeyen havalanma eğilimini azaltıyor. Opsiyonel M Karbon dış tasarımda M arka spoyler karbon fiber takviyeli plastikle (CFRP) kaplanarak sunuluyor.
M8 Competition yazısı BMW M8 Competition Gran Coupé F93 BMW Individual Metalik Ametrine arka yakından görünüm

M8 Competition yazısı.

Arka kısımda yer alan siyah M8 Competition yazısı, otomobilin yüksek sürüş dinamikleri potansiyeline işaret ediyor.
M Spor koltuklar BMW M8 Competition Gran Coupé F93 iç tasarım

M Spor koltuklar.

Vücudu kavrayan karaktere ve kısmen entegre başlıklara sahip çoklu ayarlı M Spor koltuklar siz ve ön yolcu için etkileyici bir yanal destek sunuyor. Ek olarak sırtlık genişliği de bağımsız olarak ayarlanabiliyor. Işıklı M logosunu içeren özel tasarımı, otomobilin atletik kapasitesini öne çıkarıyor.
Competition isimliğini taşıyan merkez konsol BMW M8 Competition Gran Coupé F93 2020 iç tasarım

Competition isimlik.

Merkez konsolda iç tasarımın sportif atmosferini vurgulayan ve otomobilin sürüş dinamiklerine işaret eden Competition isimliği yer alıyor.
M emniyet kemerleri BMW M8 Competition Gran Coupé F93 iç tasarım

M emniyet kemerleri.

Emniyet kemeri gergi mekanizması ve kuvvet sınırlayıcı özellikli M emniyet kemerleri, klasik M renklerinde şık bir dokuma vurguya sahip ve iç tasarımdaki kaliteli ve sportif ambiyansı vurguluyor.
M8 Competition yazılı kapı eşik kaplamaları BMW M8 Competition Gran Coupé F93 iç tasarım

M8 Competition yazılı kapı eşik kaplamaları.

Otomobile biner binmez sizi ve ön koltuktaki yolcunuzu M8 Competition yazılı kapı eşik kaplamaları karşılıyor. Ön sol ve sağ kapı eşiklerinde yer alan siyah M8 Competition yazısı kaliteyi ve ayrıcalığı yansıtıyor.
M vites seçim kolu BMW M8 Competition Gran Coupé F93 iç tasarım

M vites seçim kolu.

Yeni bir tasarıma sahip M vites seçim kolu, M modellerine özgü bir düğme tasarımına ve olağanüstü kullanım özelliğine sahip. Manuel “S” modunda sürücü seçim kolunu veya direksiyon üzerindeki vites kulakçıklarını tipik M yönteminde kullanarak vitesi manuel olarak değiştirebilir; “D” modunda ise vites değiştirme otomatik olarak gerçekleşiyor. Üç vites değiştirme programı için Drivelogic düğmesi ve park kilidi için P düğmesi M logosunun altında yer alıyor.
M modeline özel gösterge paneli BMW M8 Competition Gran Coupé F93 iç tasarım

M modeline özel gösterge paneli.

M modellerine özgü gösterge paneli özellikle sportif sürüş sırasında ek bilgilerin görüntülenmesini sağlar. Pistte kullanmak üzere TRACK sürüş modunu tercih ettiyseniz gösterge panelinde takviye basıncı, lastik basınçları ve sıcaklıkların yanı sıra yanal ve doğrusal hızlanma için G-forc'u da görebilirsiniz.
BMW M8 Competition Gran Coupé önden görünüm F93 2020 BMW Individual Metalik Gri/Dravite önden görünüm
BMW M8 Competition Gran Coupé önden görünüm F93 BMW Individual Metalik Buzul/Bluestone önden görünüm
BMW M8 Competition Gran Coupé önden görünüm F93 BMW Individual Metalik Kahverengi/Almandine önden görünüm

BMW INDIVIDUAL

BMW M8 Gran Coupé güçlü, dışa dönük karakteriyle lüks bir BMW 4-Kapı spor otomobil. BMW Individual tarafından sunulan özel donanım seçenekleriyle modelin olağanüstü karakteri daha da güçlendiriliyor. Burada gösterilen “Metalik Gri/Dravite”, “Metalik Buzul/Bluestone” veya “Metalik Kahverengi/Almandine” gövde renkleri gibi ayrıcalığı kusursuz şekilde yansıtan, çok sayıda benzersiz renk arasından seçiminizi yapın. Ayrıntılı şekilde tasarlanan Yıldız kollu 811 M Bicolor tasarıma sahip eşsiz M hafif alaşım jantlarda bu renklerle uyumlu vurgular yer alıyor. Sportif ve lüks ortam, yüksek kalitede, ince yapılı BMW Individual “Merino” deri ile sunulan elde dikişli M spor koltuklarla yansıtılıyor. Fildişi Beyazı ile Metalik Mavi/Midnight ya da Fildişi Beyazı/Tartufo gösterişli renk varyasyonlarına sahip petek dokulu kapitone BMW Individual deri döşemelerle BMW M8 Gran Coupé otomobilinizin iç tasarımını kişiselleştirin. BMW Individual Piano siyah iç kaplama veya Alcantara Champagne tavan gibi özel detaylar, yüksek kaliteli görünümü tamamlıyor.

BMW M8 COMPETITION GRAN COUPÉ

SÜRÜŞ ASİSTANI VE BAĞLANTI

Gerçekten önemli olana odaklanın. BMW M8 Gran Coupé'nin yenilikçi sürüş asistan sistemleri ve konfor özellikleri, en gelişmiş ulaşım çözümlerini sunar.

Park Asistanı Plus BMW 8 Serisi Gran Coupé M Otomobilleri F93 iç tasarım

Park Asistanı Plus.

Park Asistanı Plus, otomobili park etmeyi ve manevrayı kolaylaştırır. Diğer özelliklerinin yanı sıra Üstten Görünüm, Panoramik Görünüm, Uzaktan 3D Görünüm dahil olmak üzere Çevre Görüş Kamera Sistemi ile yanal park yardımı, Aktif Park Mesafe Kontrolü, acil fren fonksiyonu, doğrusal kılavuzlu Park Asistanı ve Geri Sürüş Asistanını içerir.
Profesyonel Sürüş Asistanı BMW 8 Serisi Gran Coupé M Otomobilleri F93 iç tasarım

Profesyonel Sürüş Asistanı.

Profesyonel Sürüş Asistanı; dar alanlarda destek sunan Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Acil Durdurma Asistanı, yerel tehlike uyarısı, aktif yandan çarpma korumalı Şeritte Tutma Yardımı ve diğer güvenlik özellikleriyle kritik veya monoton sürüş durumunda uygun konforu ve maksimum güvenliği sağlar.
BMW Intelligent Personal Assistant BMW 8 Serisi Gran Coupé M Otomobilleri F93 iç tasarım

BMW Intelligent Personal Assistant.

‘Hey, BMW. Hazır mısın?’ BMW’niz aynı zamanda kişisel asistanınız olsaydı harika olmaz mıydı? BMW Intelligent Personal Assistant’ı kullanarak otomobilinizle iletişim kurabilirsiniz. Böylece otomobiliniz sizi tanır, her gün daha iyi hale geliyor ve her durumda size yardımcı olur. Etkinleştirmek için size özel bir sözcük atayabilirsiniz. Bu özellik, otomobiliniz hakkında her şeyi açıklayabilir ve BMW’nizi çok daha iyi tanımanıza yardımcı olur.
M modellerine özgü Head-Up Display BMW 8 Serisi Gran Coupé M Otomobilleri F93

M modellerine özgü Head-Up Display.

M modellerine özgü Head-Up Display yapılandırılabilir içeriğiyle, ön uyarı aralıklı devir sayacı, vites değiştirme ışıkları ve vites göstergesi gibi sportif sürüşe yönelik bilgilere odaklanıyor. * Yalnızca BMW M8 Competition Gran Coupé ve BMW M8 Gran Coupé modelleriyle birlikte sunulur.
BMW Live Cockpit Professional BMW 8 Serisi Gran Coupé M Otomobilleri F93 2020 iç tasarım

BMW Live Cockpit Professional.

Navigasyon fonksiyonuna sahip BMW Live Cockpit Professional dokunmatik olarak kullanılan yüksek çözünürlüklü 10,25 inç Kontrol Ekranı, 12,3 inç gösterge ekranı ve M modellerine özgü Head-Up Display’den oluşan bir dijital ekran ağına sahip.
Uzaktan Yazılım Güncelleme BMW 8 Serisi Gran Coupé M Otomobilleri F93

Uzaktan Yazılım Güncelleme.

BMW'nizin en son yazılımlarla güncel olmasını ister misiniz? Uzaktan Yazılım Güncelleme ile BMW Yetkili Servisini ziyaret etmenize gerek kalmadan BMW’niz her zaman güncel kalır. Güncellemeler akıllı telefonlarda olduğu gibi kablosuz olarak gerçekleştirilir. Bu sayede otomobilinizin diğer fonksiyonları da aktif hale getirilebilir.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • M8 Gran Coupé:
  Ortalama yakıt tüketimi (litre/100 km): 10,7
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 243

  M8 Gran Coupé Competition:
  Ortalama yakıt tüketimi (litre/100 km): 11,3
  Ortalama CO2 emisyonu (g/km): 260
   

  BMW Individual Metalik Ametrine gövde renginin 07/2020’den itibaren pazara sunulması beklenmektedir.

  Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2 adresinden edinebileceğiniz "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu”nda bulabilirsiniz .

  Değerler yeni WLTP mevzuatını temel alır. Otomobille ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) burada belirtilen CO2 değerlerinden farklı olabilir.