BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay BMW Wallbox ile evin önünde şarj oluyor, önden görünüm
Motor ve Yakıt TipiTamamen Elektrikli

BMW iX M60: ÜST DÜZEY ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

BMW iX M60, BMW i ve BMW M'in yenilikçi gücünü bir araya getiriyor. Spor Aktivite Aracı (SAV) performans segmentindeki tamamen elektrikli ilk BMW M aracını keşfedin.
 

 • İki BMW M eDrive motor, elektrikli dört çeker BMW xDrive, 455 kW/619 bg** ve 1.100 Nm*** torkla tamamen elektrikli sürüş.
 • Sıfır yerel CO2 emisyonu ve yaklaşık 566* kilometre (WLTP) menziliyle adrenalin yüklü eşsiz sürüş keyfi.
 • Sade tasarım dili, cömert oranlara sahip iç tasarım ve son derece modern bir ortam.
 • En son teknoloji ve olağanüstü derecede kapsamlı standart donanım yelpazesi.

 

BMW iX M60:
Enerji tüketimi (kWsa/100 km) (WLTP): 24,7-21,7*
Elektrikli menzil (WLTP): Yaklaşık 566 km*
CO2 emisyonu (gr/km): 0

Devamı

BMW iX M60’IN ETKİLEYİCİ PERFORMANSI.

BMW iX M60'da tamamen elektrikli güç aktarımı, menzil, süspansiyon ve performans.

BMW iX M60.

Sıfır yerel emisyonla tamamen elektrikli sportif sürüş keyfi.
 • BMW xDrive akıllı dört çeker sistemi ile iki BMW M eDrive motor
 • BMW M IconicSounds Electric tarafından tasarlanan heyecan verici ses
 • 2 aksta havalı süspansiyon ile birlikte adaptif süspansiyon ve İntegral Aktif Direksiyon
 • 455 kW/619 bg**, 0 - 100 km/sa hızlanma 3,8 sn, 250 km/sa maksimum sürat.
 • Yaklaşık 566 km* menzil (WLTP)
BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay önden çapraz görünüm

BMW iX M60 – ÖNE ÇIKAN PERFORMANS ÖZELLİKLERİ.

BMW iX M60 tamamen elektrikli M gücü, hassas sürüş dinamikleri ve yenilikçi özellikleriyle heyecan veriyor:

 • İki BMW M eDrive elektrikli motoru 455 kW/619 bg** güç ve 1.100 Nm*** tork değeri sunuyor.
 • Kalkış Kontrolü ve tamamen elektrikli BMW xDrive sayesinde 0'dan 100 km/sa hıza sportif şekilde 3,8 sn'de ulaşıyor. Azami hız: 250 km/sa.
 • Elektronik amortisörler ve M'e özel ayarıyla Adaptif 2 akslı havalı süspansiyon , İntegral Aktif Direksiyon ve M Sport fren sayesinde hassas sürüş karakteri ve optimum kontrol sunuyor.
 • BMW M IconicSounds Electric tarafından yaratılan heyecan verici ses tasarımı M'e özgü sürüş deneyimini öne çıkarıyor.
BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay dikey BMW Böbrek Izgaralarıyla önden yakın görünüm
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV elektrikli araç yürüyen aksamı

BMW iX M60 hareketli aksam.

BMW iX M60'ın yüksek performanslı iki BMW M eDrive motora sahip üst düzey performanslı hareketli aksamı hızlı güç dağıtımını garanti ediyor. Dört çeker sistemin arkadan itiş ağırlıklı ayarı ve duygulara hitap eden ses deneyimi modelin sportif karakterini vurguluyor. Uzun bir menzil sunan yüksek gerilimli büyük batarya, uzun yolculuklarda bile sürüş keyfini kesintisiz yaşamanızı sağlıyor.

BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay Adaptif 2 akslı havalı süspansiyon yandan görünüm

Adaptif 2 akslı havalı süspansiyon.

Otomatik seviye kontrolü özellikli adaptif 2 akslı havalı süspansiyon ve diğer özelliklerinin yanı sıra M'e özel tasarıma sahip dengeleyiciler üstün sürüş dinamiklerinin yanında son derece konforlu bir sürüş sunuyor. Aynı zamanda aracın yüksekliğini her türlü yük altında aynı seviyede tutuyor ve sürüş moduna göre otomatik olarak ayarlıyor. Böylece sürüş sırasında daha fazla konfor, çeviklik, denge ve güvenlik sağlıyor.
BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay İntegral Aktif Direksiyon yan arkadan görünüm

İntegral Aktif Direksiyon.

İntegral Aktif Direksiyon, ön aks üzerinde direksiyon açısına bağlı olarak değişen desteği yine direksiyona etki eden arka tekerleklerle birleştiriyor. 60 km/saatin altındaki hızlarda, arka tekerlekler ters yönlerde dönerek daha fazla manevra kabiliyeti ve çeviklik sağlıyor. 60 - 80 km/sa hızdan itibaren, arka tekerlekler ön tekerleklere paralel bir şekilde dönerek sürüş dengesini ve konforu artırıyor.

BMW iX M60’IN İLERİCİ TASARIMI.

BMW iX M60'ın dış tasarımı tek parça görünüme sahip ve M'e özgü atletik karakterini yansıtıyor; fütüristik iç tasarım ise sürücüyü ve yolcuları lüks bir sportif havayla karşılıyor.

 • Büyük dikey BMW Böbrek Izgaraları, dar çift farlar ve üç parçadan oluşan ön rüzgarlıkla farklı ön bölüm.
 • Titanyum/Bronz opsiyonel 22 inç aerodinamik jantların yanı sıra opsiyonel Titanyum Bronze dış tasarım detayları ile dinamik görünüm.
 • İnce ön konsol, BMW Kavisli Ekran ve şık iç tasarım öğeleriyle son derece modern iç tasarım.
BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay park sırasında yandan görünüm
BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay 22 inç, stil 1023, Bicolor, 3D parlatılmış Bronz/Titanyum M Aerodynamic jantlar

22 inç, stil 1023, Bicolor Titanyum Bronz M aerodinamik jantlar.

22 inç, stil 1023, Bicolor Titanyum Bronz, 3D parlatılmış M hafif alaşım jantlar, 9,5J x 22 jant boyutu ve 275/40 R22 lastiklerle.
BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay arka M arması

M vurgusu.

Bagaj kapağının sağ kısmında yer alan titanyum bronz çerçeveli M60 model yazısı, aracın sürüş dinamikleri bakımından yüksek potansiyeline işaret ediyor.

Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV Elektrikli araç Suite Amido iç tasarım, çok işlevli ön koltuklar

Suite Amido iç tasarım.

Ön konsol, kapı kaplama panelleri, merkez konsol ve koltuklarda kullanılan zeytin yaprağıyla tabaklanmış özel doğal deri döşemesi sürdürülebilir lüksün modern havasını yansıtıyor.  Şık kapitone dikişler döşemeye lüks ve konforlu bir görünüm kazandırıyor. Başlıklardaki Altın Bronz renkli vurgulara sahip parçalar mükemmel bir uyum sağlıyor.

BMW iX M60 – SHY TECH KONSEPTİ.

BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay dikey BMW Böbrek Izgaraları Shy Tech önden görünüm

Shy Tech konsepti önceliği yolculara veriyor ve modern teknolojiyi şık bir biçimde tasarımla birleştiriyor.

 • Böylece gözle görülmeyen bu teknoloji, birçok dış ve iç tasarım detayında deneyimlenebiliyor.
 • Bu konseptte Böbrek Izgaraları akıllı bir yüzey işlevi görerek kamera teknolojisini, radar işlevlerini, son teknoloji sensör teknolojisini ve ısıtma öğelerini barındırıyor.
 • Ses sisteminin hoparlörleri ise iç tasarıma görünmez şekilde yerleştiriliyor, aynı şekilde düğmeler ve kontroller görsel açıdan tutarlı bir şekilde sadeleştiriliyor.
BMW iX M60 i20 2022 BMW Individual metalik Storm Bay hızlanma sürüş modu SPORT+ Kalkış Kontrolü Çalıştırma BMW M IconicSounds Electric videosu

KALKIŞ KONTROLÜ.

Kalkış Kontrolü, BMW iX M60'ı 0'dan 100 km/sa hıza 3,8 saniyede ulaştırıyor – BMW M IconicSounds Electric tarafından üretilen yoğun, heyecan verici bir sesle birlikte azami 250 km/sa hızla heyecan verici bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

KALKIŞ KONTROLÜ.

Kalkış Kontrolü, BMW iX M60'ı 0'dan 100 km/sa hıza 3,8 saniyede ulaştırıyor – BMW M IconicSounds Electric tarafından üretilen yoğun, heyecan verici bir sesle birlikte azami 250 km/sa hızla heyecan verici bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

BMW iX M60: SÜRÜCÜ’ KOKPİTİ VE TEKNOLOJİLERİ.

Ultra modern bir ortam içinde yenilikçi teknolojileri deneyimleyin: BMW iX M60 yeni BMW iDrive işletim konseptiyle dijital hizmetleri, akıllı sürücü asistan sistemlerini ve 5G özelliğini standart olarak sunuyor.

Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV elektrikli araç Kokpit BMW Kavisli Ekran BMW iDrive
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV Kalkış kontrolü sürüş sırasında arkadan görünüm

Kalkış Kontrolü.

Kalkış Kontrolü ile optimum çekiş gücü sayesinde– maksimum hızlanmanın yanı sıra hareketsiz halden itibaren kusursuz bir kalkış sağlanıyor. Akıllı şekilde kontrol edilen elektrikli şanzıman iki elektrikli motorun yoğunlaştırılmış gücünü asfalta aktarıyor.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW iDrive merkez konsol iç tasarım

BMW iDrive.

BMW iDrive, gelişmiş bir iç tasarımda sezgisel kullanım özellikleri sunan üniteler sayesinde günlük dijital deneyiminize araç içinde de kesintisiz şekilde devam etmenize olanak tanıyor. Haber/eğlence sisteminizle dokunmatik ekran ve ses kontrolü aracılığıyla her zaman basit ve doğal şekilde etkileşim kurarak entegre, akıllı ve duygusal bir deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz. Her zaman son teknoloji.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Live Cockpit Professional BMW Kavisli Ekran

BMW Kavisli Ekran ile BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional kapsamında 12,3 inç boyutlu bir gösterge ekranından ve 14,9 inç boyutlu dokunmatik ekrandan oluşan çerçevesiz BMW Kavisli Ekran sunuluyor. Buna ek olarak, yolculuğa ilişkin tüm bilgiler BMW Head-Up Display aracılığıyla ön cama yansıtılıyor. Artırılmış Görüş özelliği sayesinde yenilikçi bir navigasyon rehberliği deneyimi sunuluyor.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV MyModes

MyModes.

My Modes, sürüş dinamiklerinin iç tasarımla mükemmel bir uyum yakaladığı genel bir deneyim sunuyor. İster sportif, ister verimli veya dengeli olsun, seçilen moda göre uyarlanan aydınlatma ve göstergelerin yanı sıra diğer unsurlar, aracın iç tasarımına uyumlu bir görünüm kazandırıyor. İlgili yürüyen aksam, sürüş sistemi ve direksiyon ayarları kişisel görünümü ve duyguyu tamamlıyor.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV elektrikli araç Uzaktan Yazılım Güncelleme BMW Kavisli Ekran

Uzaktan Yazılım Güncelleme.

Aracınızda her zaman en güncel yazılım sürümünü kullandığınızdan emin olun. Uzaktan Yazılım Güncelleme ile BMW'niz her zaman güncel kalsın. Güncellemeleri My BMW Uygulaması veya araca takılan SIM kart aracılığıyla indirip yükleyebilirsiniz. Bu sayede, BMW'niz için sunulan diğer fonksiyonları da aktif hale getirebilirsiniz.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV Elektrikli araç Connected Charging Yeni BMW iX'in önünde duran bir kadın

Connected Charging.

BMW'nizi şarj etmek için ihtiyacınız olan her şey elinizin altında. BMW Charging, evde ve aracınızla dışarıdayken şarj için gereken temel donanımı sunuyor. Aynı zamanda BMW Charging'den ihtiyaçlarınıza göre özel olarak uyarlanmış diğer ürün– ve hizmetleri de seçebilirsiniz.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV elektrikli araç Connected Package Professional BMW Kavisli Ekran

Connected Package Professional.

Danışmanlık Hizmetleri, Uzaktan Kontrol Fonksiyonları, Apple CarPlay ve Android Auto dahil akıllı telefon entegrasyonu, Connected Music veya Connected Navigation ve Connected Parking ile BMW Maps. Hepsini bir arada alabilirsiniz! Connected Package Professional ile BMW ConnectedDrive tarafından sunulan tüm bu hizmetlere sahip olabilirsiniz.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV Elektrikli araç Dijital Anahtar Plus Kapı kolunun yanında tutulan akıllı telefon

BMW Dijital Anahtar Plus.

BMW Dijital Anahtar Plus, uyumlu akıllı telefonunuzu tam donanımlı bir araç anahtarına dönüştürüyor. Araç, ultra geniş bant teknolojisi sayesinde yanına yaklaştığınızda akıllı telefonunuzu algılıyor. BMW'nize yaklaştığınızda araç sizi özel aydınlatma ile karşılıyor ve kapılar otomatik olarak açılıyor.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV Elektrikli araç Mükemmel Giriş Anları Kapıları açık Yeni BMW iX M60

Mükemmel Giriş Anları

BMW'niz aracınıza binerken sizin için “Mükemmel Giriş Anları” yaratıyor ve sizi ışıktan bir halının bulunduğu kapı eşiğine yönlendiriyor. Ek olarak kapılardaki ve bagaj kapağındaki kollar el hareketlerinize rehberlik etmek üzere aydınlatılıyor. BMW Dijital Anahtar Plus ile aracınızın kilitleri siz yaklaşırken otomatik olarak açılıyor. Kapıların açılması aynı zamanda koltukların Kolay Giriş fonksiyonunun yanı sıra direksiyon ısıtma özelliğini etkinleştiriyor ve BMW'niz size ait profille sizi karşılıyor.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV elektrikli araç BMW Intelligent Personal Assistant BMW Kavisli Ekran

BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW'niz aynı zamanda kişisel araç uzmanınız olsa harika olmaz mıydı? BMW Intelligent Personal Assistant ile aracınızla iletişim kurabilirsiniz. Çeşitli araç fonksiyonlarını çalıştırmak için sesli komutlar verebilirsiniz. Bu özellik, aracınızla ilgili konuları açıklayabiliyor ve BMW'nizi çok daha iyi tanımanıza yardımcı oluyor.
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV elektrikli araç Sürüş Asistanı Professional BMW Kavisli Ekran

Sürüş Asistanı Professional.

Profesyonel Sürüş Asistanı, kritik sürüş koşullarında veya sıkışık trafikte en uygun konforu ve güvenliği sağlıyor. Sürüş Asistanı içeriğinin yanı sıra, genişletilmiş işlevler ile Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Acil Durdurma Asistanı* ve aktif yandan çarpma korumasıyla Şeritte Tutma Yardımını içeriyor. * 7/22'den itibaren pazara sunulması bekleniyor
Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV Elektrikli araç Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi hoparlör

Bowers & Wilkins Diamond Surround ses sistemi.

Bowers & Wilkins Diamond surround ses sistemi, en yüksek kaliteli stüdyo hoparlörlerine özgü iki diamond tweeter içeriyor. Ön koltukların her birinde bulunan iki shaker, 4D ses ile yoğun bir bas deneyimi sunuyor. Ayrıca, sekiz surround koltuk başlığı hoparlörü dahil olmak üzere özel olarak yerleştirilmiş 30 hoparlör, olağanüstü surround ses oluşturuyor.

BİLGİ VE TEKLİF ALIN.

BMW iX M60, şimdi size özel teklif ve finansman koşulları ile Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcılarında. Takas indirimi veya iş birliği içinde olunan finansman kuruluşunca tüzel kişilere özel kredi avantajlarından birinden yararlanmak* ve detaylı bilgi almak için formumuzu doldurun, biz sizi arayalım.

Ayrıca BMW iX M60 ile birlikte, evde şarjı hızlandıran ve kolaylaştıran BMW i Wallbox ve bir adet orijinal BMW şarj kablosu distribütörden hediye**.

Devamı

KREDİ FİNANSMAN SEÇENEKLERİ:

Kredi Tutarı
Vade
Faiz Oranı
Aylık Ödeme Tutarı

TAKAS SEÇENEĞİ:

Model
Takas Desteği

BMW iX M60’IN TEKNİK VERİLERİ.

Motor gücü kW (bg):

455 (619)**

0–100 km/sa hızlanma (sn):

3.8

Elektrikli menzil (km) (WLTP):

566*

Tork (Nm):

1,100***

Enerji tüketimi (kWsa/100 km) (WLTP):

24.7-21.7*

Yeni BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV elektrikli araç Yeni BMW iX M60 teknik veriler şeffaf araç modeli

BMW iX M60: 100 KM MENZİL İÇİN ŞARJ SÜRESİ.

BMW iX M60'ınızı evde, yolda veya işte şarj etmek çok kolay.

 • Yalnızca 10 dakikalık şarjla 150 kilometreye kadar menzil.*
 • Halka açık 195 kWh şarj gücü desteği sunan yüksek güçlü şarj istasyonlarında (DC) 35 dakikadan kısa sürede toplam menzilin %80’ine kadar şarj.

* Değerler başlangıçta %10'luk şarj durumuna atıfta bulunur.

BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay şarj süresi grafiğiyle birlikte çapraz önden görünüm

100 km menzil için evde şarj.

00:40 sa* – Wallbox (22 kW),

00:40 sa* – Endüstriyel tip elektrik prizi (trifaz) ile Flexible Şarj Adaptörü (22 kW)

08:31 sa* – Ev tipi elektrik prizi ile standart şarj kablosu (2,3 kW) 


*AC Charging Professional donanımına sahip otomobiller için geçerli sürelerdir

BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV BMW Individual metalik Storm Bay şarj süresi grafiğiyle birlikte çapraz arkadan görünüm

100 km menzil için yolda şarj

00:06 sa* – Yüksek güçlü şarj istasyonu (maks. araç şarj kapasitesi) 

00:21 sa* – Hızlı şarj istasyonu (50 kW) 

00:40 sa* – AC şarj istasyonu (maks. araç şarj kapasitesi) 

BMW iX M60 VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK.

BMW iX M60 i20 2022 elektrikli SUV sürdürülebilirlik videosu

BMW iX M60 kapsamlı bir sürdürülebilirlik konseptine dayanıyor:

 • Tüm kullanım ömrü boyunca, dizel motora sahip benzer bir SAV araçtan %45 daha az sera gazı üretiyor.
 • Üretim sırasında yalnızca yenilenebilir enerji kullanımının yanı sıra %100 Econyl malzemeden paspaslar gibi – doğal ve geri dönüştürülmüş malzemeler tercih ediliyor.

ORİJİNAL BMW iX AKSESUARLARI.

BMW iX M60 i20 2022 electric SUV electric car BMW luggage compartment fitted mat black

BMW bagaj bölümü paspası.

Bagaj bölümünü neme ve toza karşı koruyan kaymaz ve su geçirmez BMW bagaj bölümü paspası. BMW logosuyla siyah renkte.

BMW iX M60 i20 2022 electric SUV electric car Original BMW roof box 520 black/titanium silver

BMW port bagaj 520 siyah/titanyum gümüşü

Her iki taraftan erişilebilen, 520 litre kapasiteli, tüm BMW raf sistemleriyle uyumlu BMW Siyah/Titanyum Gümüşü kilitlenebilir port bagaj.

BMW iX M60 i20 2022 electric SUV electric car Original BMW rear bike rack Pro 2.0

BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı.

İki bisiklet/e-bisiklet kapasiteli hafif ve stabil BMW Pro 2.0 arka bisiklet taşıyıcısı. Maksimum 60 kg yük, kompakt şekilde katlanabilir.

BMW iX M60 İÇİN BMW SERVICE INCLUSIVE.

BMW Service Inclusive BMW Servis çalışanı müşteriyi karşılıyor

#herdurumda. Elektrikli araçlar için her açıdan sorunsuz yolculuk: Bu paket size %100 şeffaflık ve planlama kolaylığı sağlıyor. 4 veya 6 yıllık dönemler arasında seçim yapabilir veya Leasing müşterisi olmanız halinde 3 yıllık seçenekten faydalanabilirsiniz.
Servis paketinin içeriği:

 • Araç kontrolü servisi
 • Mikrofiltre servisi
 • Fren hidroliği servisi

BMW iX M60 modeli için enerji tüketimi ve CO2 emisyonu.

BMW iX M60:
Enerji tüketimi (kWsa/100 km) (WLTP): 24,7-21,7*
Elektrikli menzil (km) (WLTP): Yaklaşık 499–561 km*
CO2 emisyonu (gr/km): 0

* Geçici veriler; enerji tüketimi ve menzil WLTP test döngüsüne göre ölçülmüştür.

** Yaklaşık 397 kW elektrikli motor, 455 kW'a kadar <10 saniyelik geçici takviye.

*** Sport modunda maksimum 1.015 Nm* tork, Kalkış Kontrolü etkinleştirilmiş olarak 1.100 Nm*.


Güç tüketimi ve elektrikli menzil ile ilgili resmi veriler zorunlu ölçüm yöntemine göre belirlenmiştir ve onay sırasında yürürlükte olan (AB) 715/2007 sayılı Avrupa Mevzuatıyla uyumludur. Menzil bakımından, WLTP değerleri modelde yer alan tüm opsiyonel donanımları göz önünde bulundurur. 01.01.2021 tarihinden itibaren yeni tip onayı için test edilen araçların resmi verileri NEDC'ye göre değil, yalnızca WLTP'ye göre mevcuttur. 

Devamı