BMW 7 Serisi - Park Halinde Önden Görünüm

BMW 7 SERİSİ.

Lüksün Zirvesi.

BMW 7 SERİSİ.

Lüksün Zirvesi.

BMW 7 SERİSİ.Lüksün Zirvesi.

1/dk'da beygir gücü (BMW 740d xDrive3)

320/4400

CO2 emisyonu, gr/km

171

Ortalama yakıt tüketimi, lt/100km

6.5 litre

Azami hız, km/sa

250

BMW Group, otomotivin geleceğinin şekillendirilmesinde köklü bir geçmişe sahiptir. Geleceği öngörmenin en iyi yolunun, onu yaratmak olduğuna inanıyoruz. Bugün, BMW 7 Serisi otomobiller ile geleceğin lüks anlayışının temellerini atıyoruz. Bunu, oyunun kurallarını değiştiren yenilikler, standartları belirleyen konfor ve modern tasarımın yanı sıra etkileyici ve verimli dinamiklerle başarıyoruz.


BMW 730Li, BMW 740Ld xDrive ve diğer tüm BMW 7 Serisi modellerinin fiyat listesi ve teknik verilerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

SINIFININ ÖNCÜLERİ. 610 BG'DEN, 49G CO2/KM'YE.

Gri BMW 7 Serisi hareket halinde - yan görünüm

BMW 740e/Le iPerformance

BMW 7 SERİSİ'Nİ KEŞFEDİN.

BMW 7 Serisi park halinde - yan görünüm

Tasarım.

"Yeni BMW 7 Serisi, modern ve lüks şıklığı yorumlama biçimimizi temsil ediyor. Teknik yenilikleri ve her detaylardaki yüksek kalite anlayışını, iç tasarımın ferah ve geniş atmosferi ve heyecan verici biçimsel dili açısından vazgeçilemez olarak değerlendiriyoruz. Tasarım süreci boyunca, çalışmalarımızı, yenilikçi teknoloji ve bunun tasarıma dönüştürülmüş biçimi ile arasındaki mükemmel etkileşimin yarattığı "Teknolojik bir Şiir" fikriyle sürdürdük." BMW Otomobilleri Tasarım Müdürü Karim Habib

Devamı
BMW 7 Serisi kokpit - Harekete Duyarlı Komut Sistemi

Yenilikçi işlevsellik.

BMW 7 Serisi, BMW Harekete Duyarlı Komut Sistemi, BMW Laserlight veya Uzaktan Kumandalı Park gibi işlevler ile standartları belirlemeye devam ediyor. Buna ek olarak, ilk kez bir BMW otomobiline, temel işlevleri kumanda etmek üzere kullanılan bir tablet olan BMW Dokunmatik Komut Sistemi entegre ediliyor.

Devamı
BMW 7 Serisi - Arka lüks koltukta ferah ve konforlu yolculuk

Ferahlık ve konfor.

Tıpkı BMW'nin diğer modelleri gibi BMW 7 Serisi de, şoför tarafından kullanılan bir otomobilin keyfini çıkarmak üzere eşsiz bir sürüş keyfi sunar. Arka kısımdaki lüks koltuklarda seyahat eden yolcular geniş tasarımın tadını çıkarır. Executive Drive Pro seçeneğinin sunduğu, aktif yürüyen aksam teknolojisi her durumda sınırsız konfor ve dinamikleri içeren bir sürüş deneyimi sunarken, ortam aydınlatması tasarımı ile yenilikçi konfor ve eğlence işlevlerine ait öğeler ise üst düzeyde rahat ve keyifli bir yolculuğu garanti eder. 

Devamı
BMW 7 Serisi Long sokakta arkadan görünüm

BMW EfficientDynamics.

Yenilikçi hafif yapı, öncü motor tipleri ve son derece akıllı bir enerji yönetimi, BMW EfficientDynamics mühendislerinin gerçekleştirdiği yeniliklerin yeni standartlar belirlediğini çok net gösteriyor. BMW 7 Serisi'nde ustalıkla bir araya getirilen bu özellikler sayesinde, sürüş konforu, dinamikler ve verimliliğin ideal kombinasyonu elde ediliyor.

Devamı

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Benzinli veya dizel motorlu BMW 7 Serisi modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,8–4,9
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 294 - 12

  BMW 7 Serisi iPerformance modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,5 - 2,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 56 - 45
  Güç tüketimi (kWsa/100km) (ortalama): 13,2 12, 

  BMW 750Li xDrive için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu(1):
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 8,5 - 8,3
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 197 - 19 

  BMW M760Li xDrive(1) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 12,6
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 299

  BMW 740 Ld xDrive (3) için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
  Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 5,4 - 5,0
  CO2 emisyonu (g/km) (ortalama): 142 – 132

  Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim değerleri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

  (1) Değerler 15.04.2018 tarihine kadar geçerlidir. Mevcut olup olmadığını BMW Yetkili Satıcınızla görüşebilirsiniz.

  (3) ile etiketli tüm otomobil değerleri, yeni WLTP mevzuatını temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. [Bu otomobiller, otomobillerle ilişkili vergiler veya CO2 emisyonuyla ilişkili diğer harçlar (diğerlerine ek olarak) ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2 adresinden ulaşabilirsiniz.