İŞİ GÜVENİLİR YARDIMCILARA DEVREDİN.

BMW X1'de BMW ConnectedDrive Sürücü Destek Sistemleri.

BMW X1'de bulunan çok çeşitli Sürücü Destek Sistemleri destek sağlamak üzere size profesyonel asistanlar sunar. Bu sistemler her zaman mümkün olan maksimum güvenlik ve konforu garanti eder. Böylece asıl önemli olan şeye, yani kusursuz sürüş keyfine odaklanabilirsiniz.

Devamı

NAVIGATION PLUS.

BMW Head-Up Display'e sahip Navigasyon Plus, birçok kullanışlı bileşeni bir araya getirir. Bu navigasyon sistemi; yerleşik 8,8 inç renkli LCD ekran, radyo, MP3 oynatıcı, RDS ikili tuner ve 5,7 inç TFT ekranlı gösterge paneline sahiptir. Tam Renkli BMW Head-Up Display, sürüşle ilgili tüm bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak tamamen sürüşe odaklanmasını sağlar. Sesli talimatlarla birlikte bir ok aracılığıyla ve harita görünümüyle rota rehberi sağlanır. Navigasyon sistemi doğrudan menü kontrolü düğmeleri ve sekiz işlevsel yer işaretine sahip iDrive Dokunmatik Butonu ya da otomobilin özelliklerine bağlı olarak ses kontrolü aracılığıyla sezgisel olarak çalışır. Navigasyon Plus, birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra, bazı durumlarda daha uzak yerlerde de en hızlı ve doğru rotayı gösterebilir. TMC teknolojisi, trafik sıkışıklıklarının erken tanımlanması için kullanılır ve varış noktasına güvenli ve rahat bir şekilde gidilmesi için rotaları anında hesaplayabilir.

  • iDrive Dokunmatik Butonu Nedir?

    BMW iDrive Dokunmatik Butonu (Professional navigation sisteminin bir parçasıdır), iDrive sisteminin sezgisel ve uyumlu bir şekilde çalıştırılmasını sağlar. Buton içine entegre edilen dokunmatik pad, kullanıcının varış noktalarını elle yazarak navigasyon sistemine kolayca girmesini sağlar. Girilen yazı Kontrol Ekranı'nda görüntülenir.

BMW HEAD-UP DISPLAY.

Tam Renkli BMW Head-Up Display, seyahatle ilgili bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak tamamen sürüşe odaklanmasını sağlar. Ekranda mevcut hız, navigasyon talimatları, telefon ve eğlence listeleri gibi bilgiler bulunur.

SÜRÜŞ ASİSTANI.

BMW Sürüş Asistanı güvenlik paketi, Uzun Far Fonksiyonu, Şerit Terk Uyarısı gibi kamera tabanlı sistemlerin yanı sıra Yaklaşma Kontrolü Uyarısı ve Şehir içi Fren işlevine sahip Yaya Uyarısı işlevlerinin bir bileşimidir.
Uzun Far Fonksiyonu, uzun huzmeli farın ışığını amaca yönelik dağıtarak diğer sürücüleri rahatsız etmeyecek şekilde karanlıkta en iyi görüşü sağlar. 
Şerit Terk Uyarısı 70 km/sa'in üzerindeki hızlarda otomobilin şeridinden istem dışı ayrılması durumunda direksiyonu titreştirir. Kritik durumlarda, Yaklaşma Kontrolü Uyarısı sürücüyü iki adımda bilgilendirir. Yaya uyarısı 10 ila 60 km/sa hızlar arasında çalışır ve şiddetli tehlike durumunda tek seviyeli bir uyarı verir. Aynı zamanda frenler daha hızlı tepki vermesi için önceden koşullandırılır. Acil bir durumda sistem, frenleme işlemini başlatarak çarpışma hızının azaltılmasını sağlar. Öndeki otomobil aniden fren yaparsa, hafif frenlemeye kadar adım adım daha güçlü uyarılar verilir.

PARK ASİSTANI.

BMW Park Asistanı yola paralel park etmeyi kolaylaştırır. Etkinleştirilmiş olsun ya da olmasın, sistem düşük bir hızla (35 km/sa'in altında) ve park etmiş otomobillerin sırasından maksimum 1,5 metrelik bir mesafeden geçerken potansiyel park boşluklarını ölçer. Yeterli genişlikte bir aralık bulunduğunda sürücü sinyal lambasını yakar ve Park asistanı direksiyonun idaresini üstlenirken sürücü gaz, vites ve frenleri kontrol etmeye devam eder. Sistem aynı zamanda talimatları Kontrol Ekranı'nda gösterir ve ek sesli sinyaller yayar. Böylelikle sürücü kendini rahat hissederek, park sırasında daha üst düzey güvenliğin keyfini çıkarabilir.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI.

BMW Geri Görüş Kamerası 15 km/sa'in altındaki hızlarda (örneğin otomobilin park edilmesi sırasında) geri giderken yön belirlemeye destek olur. Kontrol Ekranı'nda otomobilin arkasında kalan alanı gösterir. Mesafe ölçmek için kullanılan etkileşimli şerit çizgileri ve dönüş daireleri manevra sırasında sürücüye yardımcı olur; engeller renkli olarak işaretlenmiştir.

PARK MESAFE KONTROLÜ.

Arka kısımda yer alan BMW Park Mesafe Kontrolü (PDC) geri manevrayı ve otomobili dar alanlara park etmeyi kolaylaştırır. Otomobilin arkasında kalan nesnelere olan mesafe uyarı sinyaliyle sesli olarak bildirilirken, Kontrol Ekranı'nda da görsel olarak görüntülenir.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

    (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

    CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

    Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.