İÇGÜDÜSEL TEPKİLER.

BMW X1'de kullanılan BMW Twinpower Turbo motorlar.

BMW X1'de bulunan yenilikçi BMW Twinpower Turbo motorlar performans ve verimliliği bir araya getirir. Yenilikçi turbo şarjlı ve en son enjeksiyon teknolojine sahip çeşitli motor grupları sizi bekliyor. En son nesil dizel ve benzinli motorlar, her şeyin ötesinde eşsiz sürüş keyfine odaklanır.

BMW TWINPOWER TURBO BENZİNLİ MOTORLAR.

BMW TwinPower Turbo benzinli motorların en son nesli düşük motor devirlerinde bile son derece çevik bir güç üretimi ve kusursuz tepki sunar. Aynı zamanda önceki modellerine göre daha düşük emisyon ve daha iyi performansla daha verimlidir. Bu yenilikçi motorlar en son yakıt enjeksiyon teknolojisini ve en yeni turboşarj teknolojisi ile Çift VANOS dahil olmak üzere tam değişken supap kontrol özelliğini bir araya getirir ve BMW EfficientDynamics geliştirme stratejisinde bir kilometre taşı oluşturur. Bunun sonucunda, BMW motorlarının hünerlerini öne çıkaran oldukça verimli bir hareketli aksam elde edilir. BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor dinamik güç üretimi, son derece akıcı sürüş karakteri ve etkileyici verimliliği ile kazandığı dünya çapındaki şöhretle birçok kez Yılın Motoru Ödülüyle onurlandırıldı. BMW EfficientDynamics ürün yelpazesindeki motorlar, kendisini başarıyla kanıtlamış ve neredeyse tüm benzinli motorlarda kullanıma sunulan bir teknoloji konseptine sahiptir.

 • BMW X1 sDrive18i
  BMW X1 sDrive18i
  Silindir/Valf
  3/4
  Silindir hacmi (cm3)
  1499
  Strok/çap (mm)
  94.6/82
  Güç (bg)/Güç devir (devir/dak)
  136/4600-6500
  Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak)
  220/1480-4200
  Kompresyon oranı : 1
  11

BMW TWINPOWER TURBO DİZEL MOTORLAR.

BMW TwinPower Turbo dizel motorların yeni nesli, düşük yakıt tüketimi ile beraber güç üretimi ve performansta yüksek puanları bir araya getiren BMW EfficientDynamics felsefesinin özenli uygulamasının bir ifadesidir. Dizel motorlar mükemmel tepkiselliği ve tüm motor devirlerinde çevik güç üretimi özelliğinin yanı sıra düşük yakıt tüketimi ile göze çarpar. Maksimum sürüş keyfini garanti etmek üzere çok düşük emisyon ve sürtünme üretirken olağanüstü verimlilikleri ve dinamikleri ile tanınır. BMW EfficientDynamics ürün yelpazesinde yer alan yeni dizel motorlar hafif alüminyum yapıya ve değişken türbin geometrili bir, iki ya da üç turboşarja sahiptir. Aynı zamanda yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunu daha da azaltmak üzere optimum yanma özelliğini garantileyen en son CommonRail direkt enjeksiyon teknolojisi ile birlikte sunulur.

Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu.

Benzinli veya dizel motorlu BMW X1 modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
Yakıt tüketimi, (lt/100 km) (ortalama): 5,4 - 4,9
CO₂ emisyonu, (gr/km) (ortalama): 130 - 126


Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer, sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir.