SİZ YOLU AÇIN. TÜM DÜNYA SİZİ İZLESİN.

BMW X1'de kullanılan BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları.

İletişim, bilgi ve eğlence. BMW ConnectedDrive tarafından sunulan Hizmet ve Uygulamalarla mobiliteyi tamamen yeni şekliyle keşfedin.

Devamı

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı acil durum çağrısı ihtiyaç duyulduğunda cep telefonu kullanmaya gerek kalmadan, BMW Çağrı Merkezi aracılığıyla otomatik olarak en yakın kurtarma koordinasyon merkezi ile bağlantı kurar. Otomobilin mevcut konumu ve kazanın şiddetine ilişkin bilgileri aktarır. Akıllı acil durum çağrısı aynı zamanda, örneğin yoldaki diğer ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak amacıyla manuel olarak da başlatılabilir.

Akıllı acil durum çağrısı.

CONNECTEDDRİVE HİZMETLERİ.

BMW ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği; haberler, çevrimiçi arama ve ofis işlevleri dahil olmak üzere çeşitli bilgi, eğlence ve hizmet özelliklerini yoldayken sürücüye sağlayan BMW ConnectedDrive işlevlerinin temelini oluşturur. Bununla birlikte belirli akıllı telefon uygulamaları kullanılabilir ve BMW ConnectedDrive Store'a erişilebilir.

ConnectedDrive Hizmetleri.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), her zaman en güncel trafik bilgisini sağlar. Otoyollar, kırsal yollar ve şehir içindeki birçok rotanın mevcut trafik durumuyla ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak sürücüye vermek için gecikmelerin kesin konumu ve süresi aktarılır. Akıllı alternatif rota önerileri sürücünün varış noktasına en çabuk ve en verimli şekilde ulaşabilmesine yardımcı olur. Yol durumu otomobil filolarının hareket profillerinden anonim olarak alınan GPS verilerinin yanı sıra, akıllı telefon uygulamalarından, polis raporlarından ve trafiğin yoğun olduğu saatlerdeki genel trafik bilgilerinden derlenir. Bu trafik bilgisi yollar yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renklerle işaretlenerek sürücüye açık bir şekilde iletilir.

UZAKTAN ERİŞİM.

Uzaktan Erişim ve ücretsiz BMW Remote Uygulaması ile otomobili kilitlemek ve kilidini açmak gibi birçok BMW işlevi uzaktan gerçekleştirilebilir. Müşterilerin bu özelliği kullanabilmesi için yalnızca www.bmw-connecteddrive.com adresindeki "My BMW ConnectedDrive" müşteri portalından Uzaktan Erişim özelliğini etkinleştirmeleri yeterlidir.

Uzaktan Erişim.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

    (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

    CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

    Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.