SİZ YOLU AÇIN. TÜM DÜNYA SİZİ İZLESİN.

BMW X1'de kullanılan BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları.

İletişim, bilgi ve eğlence. BMW ConnectedDrive tarafından sunulan Hizmet ve Uygulamalarla mobiliteyi tamamen yeni şekliyle keşfedin.

Read more

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı acil durum çağrısı ihtiyaç duyulduğunda cep telefonu kullanmaya gerek kalmadan, BMW Çağrı Merkezi aracılığıyla otomatik olarak en yakın kurtarma koordinasyon merkezi ile bağlantı kurar. Otomobilin mevcut konumu ve kazanın şiddetine ilişkin bilgileri aktarır. Akıllı acil durum çağrısı aynı zamanda, örneğin yoldaki diğer ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak amacıyla manuel olarak da başlatılabilir.

Akıllı acil durum çağrısı.

CONNECTEDDRİVE HİZMETLERİ.

BMW ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği; haberler, çevrimiçi arama ve ofis işlevleri dahil olmak üzere çeşitli bilgi, eğlence ve hizmet özelliklerini yoldayken sürücüye sağlayan BMW ConnectedDrive işlevlerinin temelini oluşturur. Bununla birlikte belirli akıllı telefon uygulamaları kullanılabilir ve BMW ConnectedDrive Store'a erişilebilir.

ConnectedDrive Hizmetleri.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), her zaman en güncel trafik bilgisini sağlar. Otoyollar, kırsal yollar ve şehir içindeki birçok rotanın mevcut trafik durumuyla ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak sürücüye vermek için gecikmelerin kesin konumu ve süresi aktarılır. Akıllı alternatif rota önerileri sürücünün varış noktasına en çabuk ve en verimli şekilde ulaşabilmesine yardımcı olur. Yol durumu otomobil filolarının hareket profillerinden anonim olarak alınan GPS verilerinin yanı sıra, akıllı telefon uygulamalarından, polis raporlarından ve trafiğin yoğun olduğu saatlerdeki genel trafik bilgilerinden derlenir. Bu trafik bilgisi yollar yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renklerle işaretlenerek sürücüye açık bir şekilde iletilir.

UZAKTAN ERİŞİM.

Uzaktan Erişim ve ücretsiz BMW Remote Uygulaması ile otomobili kilitlemek ve kilidini açmak gibi birçok BMW işlevi uzaktan gerçekleştirilebilir. Müşterilerin bu özelliği kullanabilmesi için yalnızca www.bmw-connecteddrive.com adresindeki "My BMW ConnectedDrive" müşteri portalından Uzaktan Erişim özelliğini etkinleştirmeleri yeterlidir.

Uzaktan Erişim.

Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu.

Benzinli veya dizel motorlu BMW X1 modelleri için yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu:
Yakıt tüketimi, (lt/100 km) (ortalama): 5,4 - 4,9
CO₂ emisyonu, (gr/km) (ortalama): 130 - 126


Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer, sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir.

Read more