ÖNCÜ OLMAK RUHUNDA VAR.

Bir ilk: BMW X2.

ÖNCÜ OLMAK RUHUNDA VAR.

Bir ilk: BMW X2.

ÖNCÜ OLMAK RUHUNDA VAR.Bir ilk: BMW X2.

Ortalama yakıt tüketimi, l/100 km (BMW X2 sDrive18i):

6,3

Ortalama CO2 emisyonu, (gr/km) (BMW sDrive18i):

143

Ortalama yakıt tüketimi, l/100 km (BMW X2 xDrive20d):

4,8–4,6

Ortalama CO2 emisyonu, (gr/km) (BMW xDrive20d):

126–121

Tamamen benzersiz ve son derece ayrıcalıklı BMW X2 daha ilk bakışta sportif iddiasını açıkça vurgular. Güçlü atletik özellikleri sayesinde, bu sınıfta rakipsiz dinamik özellikler ve çevik bir performans sunar. Yüksek kalitede iç tasarım ve birçok yenilikçi teknolojiyle birlikte yeni çağın dışa dönük karakterini oluşturur. Hazır mısınız?

BMW X2 sDrive 18i ve xDrive 20d modellerinin
fiyat listesine ve broşürüne aşağıdaki linklerden ulaşabilir; dilerseniz test sürüşü için randevu alabilirsiniz.

5 ÖNEMLİ VERİ:

 • 01 Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 4,8-4,6
 • 02 CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 126–121
 • 03 İlk kez M Sport X paketiyle birlikte
 • 04 Olağanüstü sürüş dinamikleri ve güçlü motorlar
 • 05 Yenilikçi işletim konsepti ve kesintisiz bağlantı

BENZERSİZ.

Dış tasarım detayları.

BMW X2 kendi yolunu izler ve yol gösterir. Dışa dönük biçimi, dinamik çizgileriyle birlikte son derece sportif bir coupé karakterini ortaya çıkarır. Aynı zamanda etkileyici oranları ve benzersiz yenilikçi tasarımı olağanüstü bir görünümü mümkün kılar. Yeni yerleri keşfetmek isteyenler için idealdir.

Devamı

Hava girişleri.

Daha ilk bakışta nefesleri keser. Frenlerin ve motorun daha iyi soğutulmasını sağlayan büyük, üç parçalı hava girişleri ve güçlü ön tampon sayesinde kendine güvenen bir karaktere sahip ön bölüm. Hava girişlerine entegre edilen Hava Perdeleri gövdenin sürtünme direncini azaltmaya yardımcı olur.
Devamı

Çamurluk davlumbazları.

Sportif bir genel görünüm. M Sport X Paket‘te yer alan belirgin Mat Gri çamurluk davlumbazları gösterişli jantlar için son derece dinamik bir çerçeve oluşturur. Tıpkı farklı yan marşpiyeller gibi BMW X2’nin X ailesinin tartışmasız bir öğesi olduğunun belirtisidir.

Devamı

Marşpiyeler.

BMW X2, başladığı gibi devam eder. Mat Gri Marşpiyeler üzerindeki orijinal paneller de bunu yansıtır. Mat Gri renkteki çamurluk davlumbazları arasında kesintisiz bir bağlantı oluşturur ve gövde rengi ile arka bölümdeki dekoratif öğeler arasındaki güçlü etkileşimi sistematik olarak devam ettirir.

Devamı

M arka spoyler.

En ince detayına kadar dinamizm sunan opsiyonel M arka spoyler gelişmiş coupé modeline benzer siluetin sportif biçimini vurgular. M arka spoyler, farklı konturları ve geniş duruşuyla BMW X2’nin arka bölümünü mükemmel şekilde tamamlayan bir başka göz alıcı özelliktir.

Devamı

Arka tasarım.

Sistematik şekilde, bütünüyle düşünüldü. Benzersiz tasarım dili arka bölüme uzanır. Bagaj kapağı rüzgarlıkla aynı seviyededir, bu sayede son derece estetik bir görünüm oluşturur. Bunu tamamlamak üzere bagaj kapağı tutamağı göze çarpmayacak şekilde BMW amblemine entegre edilmiştir.
Devamı

Panoramik cam tavan.

Kapalı olduğunda bile ışık oyunlarına açıktır. Opsiyonel iki parçalı Panoramik cam tavan BMW X2’nin neredeyse tüm tavanını kaplar. Bu sayede iç bölüme ek ışık sağlar ve genişlik hissini şaşırtıcı şekilde artırır. Ön bölüm farklı derecelerde açılabilir.

Devamı

HER ZAMAN BİR ADIM ÖNDE.

BMW Connected+.

BMW X2’de yer alan BMW Connected Uygulaması‘na ait yenilikçi BMW Connected+ Hizmetleri sayesinde akıllı telefonunuz ve otomobiliniz arasında her zaman ideal bağlantının keyfini çıkarabilirsiniz. Randevu veya rota planlıyor olmanıza ve bunları navigasyon sistemine gönderip göndermediğinize bakılmaksızın mevcut konumunuzu gerçek zamanlı olarak başkalarıyla paylaşabilir veya hedefinize ulaştıktan sonra yürüyeceğiniz mesafenin akıllı telefonunuzun ekranında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. BMW Connected ile yaşamınızı kolaylaştıracak bir uygulamayı deneyimleyin.

Devamı

Rotalarımı otomobile gönder.

“Rotalarımı otomobile gönder” fonksiyonu akıllı rotalar planlamanıza ve bunları otomobiliniz binmeden önce BMW’nize aktarmanıza izin verir. BMW Connected+ yakıt seviyesinin azaldığını algılar ve rotanıza yakıt almak için bir mola ekler.
Devamı

Canlı yolculuk durumunuzu paylaşın.

“Canlı yolculuk durumu paylaşma“ işlevi varış saatinizi ve mevcut konumunuzu bir yolculuk sırasında arkadaşlarınız ve ailenizle güvenle paylaşmanızı sağlar. Alıcıya varış yerinizi ve otomobilin mevcut konumunu harita üzerinde gösteren bir web sitesi linki gönderilir.
Devamı

Kapıdan kapıya navigasyon.

BMW Connected uygulamasının “Kapıdan kapıya navigasyon” fonksiyonu sayesinde randevularınıza stres olmadan ve zamanında gidin. Varış noktasına ulaştığınızda, park ettiğiniz otomobilden gideceğiniz yere kadar olan mesafede size rehberlik etmesi için akıllı telefonunuzu veya akıllı kol saatinizi kullanabilirsiniz.
Devamı

BMW ConnectedDrive.

BMW ConnectedDrive ile son teknoloji bağlantı sayesinde yola devam edin, çok daha konforlu bir yolculuk için sizin için önemli olan her şeyle olan bağlantınızı koruyun. Kendiniz keşfedin.
Devamı

ONUNLA DAİMA İLERİYE GİDİN.

Sürüş dinamikleri.

ONUNLA DAİMA İLERİYE GİDİN.

Sürüş dinamikleri.

Güçlü motorlar. Doğrudan yönlendirme. Opsiyonel M spor süspansiyon. Bulunduğu sınıfta standartları belirleyen yüksek hassasiyette kullanım özellikleri. Kısa mesafede hızlanma veya uzun mesafeler, şehir içinde ya da virajlı kırsal yollarda kullanma olsun, heyecan verici dinamikler ve çeviklik. Tüm bunlar BMW xDrive opsiyonel dört çeker sistemi ile zenginleştirilebilir. Bu özellik BMW X2’ye olağanüstü bir çekiş ve denge sunarak, en sert virajları bile sanki bir ray üzerinde hareket ediyormuş gibi geçmenizi sağlar. Tüm bunlara yarış heyecanı da dahildir – elbette isteyenler için.

Devamı

ŞEHİRDEN KAÇIŞ.

 ŞEHİRDEN KAÇIŞ.

ŞEHİRDEN KAÇIŞ.

BMW X2 ile İstanbul’un keşmekeşinden kaçıp, şehrin gerçek kalbine inmeye ne dersiniz?

İsmail Terzi, Borusan Otomotiv’de BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni olarak görev yapıyor. Okumayı haftalık otomobil yayınlarıyla söktüğünden bu yana otomobili öğrenmeye ara vermedi. 2010 yılında tutmaya başladığı dijital günlüğünü otomobillere, sürüşe ve yollara adadı.

İsmail, BMW X2 ile şehirden kaçış macerasını anlatan keyifli bir yazı kaleme aldı. Okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW X2 M35i(2):
  Yakıt tüketimi (l/100 km)(ortalama): 8,4-8,1
  CO2 Emisyonu(g/km)(ortalama): 191-185

  Burada verilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketimi değerleri Avrupa mevzuatı (EC) 715/2007’nin yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur ve yapılandırma sırasında değişiklik gösterebilir.

  Yanında (2) yazan motor seçeneğinin değerleri henüz doğrulanmamıştır. 

  CO2 verimliliğine dair teknik özellikler 1999/94/EC sayılı Direktife ve Avrupa Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenmiştir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsüne göre yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2.