HER OLASILIĞA KARŞI HAZIR.

BMW X3'ün sürüş dinamikleri.

Spor Aktivite Otomobili sınıfını hayata geçiren BMW X3, maksimum esneklik anlayışı ile etkiler. Yürüyen aksam, şehir trafiğinde ve keskin virajlarda çevik; en zorlu yol yüzeylerinde ise konforlu ve güvenilir olma özelliğini kanıtlar. Buna rağmen yüksek hızlarda seyrederken bile yönlendirme açısından dengede ve güvenli bir sürüş sağlar. Akıllı dört çeker BMW xDrive, her türlü hava koşulu altında, olabilecek en iyi çekişi sağlar. Ayrıca, Dinamik Amortisör Kontrolü gibi seçeneklerle de BMW X3 otomobilinizin yürüyen aksamını bireysel gerekliliklerinize göre uyarlayabilirsiniz.

DİNAMİK AMORTİSÖR KONTROLÜ.

Dinamik Amortisör Kontrolü amortisör karakterinin herhangi bir sürüş durumuna uyarlanabilmesini mümkün kılarak konfor ve sürüş dinamiklerini iyileştirir. Kasisleri ve diğer istenmeyen otomobil hareketlerini en aza indiren standart Comfort ayarlarına ek olarak Sport ve Sport+ modları şeklinde iki farklı mod bulunur. Bu modlarda amortisörler otomarik olarak daha sıkı hale getirilerek daha sportif bir sürüş stili sunar.

BMW xDrive.

BMW akıllı xDrive dört çeker sürüş sistemi en zorlu yol koşullarına bile mükemmel şekilde uyum sağlar ve otomobile optimum yol tutuşu kazandırır. xDrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC), BMW'nin yol boyunca güvenli ve dengeli ilerlemesine olanak tanır. DSC sezici sistemi ile kontrol edilen xDrive sürüş gücünü esnek ve hızlı bir biçimde akslara dağıtır, virajlarda arkadan ve önden savrulmanın önüne geçer ve olağanüstü bir yön dengesi sağlar. Ayrıca kaygan veya dik yokuşlarda bile çabuk ve güvenli hızlanma sağlar. Zorlu yol koşullarında DSC sistemi sürüşe gereğinden fazla müdahale etmez. Böylece BMW xDrive, dört çeker sürüş sisteminin çekiş, yön dengesi ve sürüş güvenliği avantajlarını klasik BMW çevikliği ile bir araya getirir.

  • xDrive durumu

    xDrive Durumu en zorlu koşullarda bile genel çekiş durumunu görmenize olanak sağlar. Zorlu bir zeminde ilerlerken sürücü hem kontrol panelinden hem de merkezi Kontrol Ekranından arazi sürüşüne ilişkin bilgilere ulaşır. Yön bulmaya yarayan kolay okunabilir pusulanın yanı sıra (yalnızca Navigasyon Sistemi ile birlikte sunulur) otomobilin doğrusal ve çapraz eğimi ve mevcut direksiyon kilidi açısı da sayısal olarak ve otomobilin 3D grafiği ile birlikte gösterilir.

PERFORMANS KONTROLÜ.

Performans Kontrolü motor ve fren kontrolünü dönüş sırasında bağımsız olarak tekerleklere dağıtır. Dışta kalan tekerleklerin dönerken içte kalan tekerleklerden daha uzun mesafe kat etmesi nedeniyle BMW Performans Kontrolü motor gücü ve kontrollü frenleme açısından müdahalede bulunur. Dışta kalan tekerlekler daha fazla güç alırken, içte kalan tekerlekler daha az güç alarak her bir tekerleğin çekiş kuvveti en üst düzeye çıkarılır. Bu durum otomobilin kendini döndürmesi anlamına gelir ve böylelikle sürüş güvenliği ve konforu artar.

DEĞİŞKEN SPOR DİREKSİYON.

DEĞİŞKEN SPOR DİREKSİYON.

Servotronic özellikli değişken spor direksiyon doğrudan ve çevik bir direksiyon stili sunar ve direksiyonu çevirmek için daha az fiziksel çaba harcanmasını sağlar. Çeşitli oranlarla, mevcut hızdan bağımsız olarak direksiyon açısına tepki gösterir. Özellikle büyük açılarda direksiyon çevirirken gerekli olan direksiyon hareketini azaltır. Bu özelliğiyle çevikliği ve keskin virajlarda, dar yollar boyunca veya özellikle spor bir sürüş stili kullanılırken ani dönüşler sırasında hakimiyeti artırır. Aynı zamanda park, dönüş ve manevralar sırasında konfor seviyesini artırır. Dar direksiyon açılarında sistem kusursuz bir yönlendirme dengesi ve çok üst düzey bir direksiyon hassasiyeti sunar.

 

 SÜRÜŞ DENEYİMİ KONTROLÜ.

SÜRÜŞ DENEYİMİ KONTROLÜ.

Comfort Modu, ECO PRO Modu ve Sport Modu.

Sürüş Deneyimi Kontrolü, sürücünün standart motor ve şanzıman ayarı için Comfort Modu, verimliliğe yönelik olarak ECO PRO Modu ve çok daha dinamik bir sürüş için Sport modu arasından seçim yapabilmesini sağlar. Yakıt ekonomisi sunan ECO PRO Modu, gaz pedalı ve şanzıman özelliklerini akıllı şekilde uyarlarken ısıtma/klima ayarlarını gerçekleştirir.

ECO PRO Moduyla verimlilik.

ECO PRO Modu yakıt tüketimini yüzde 20'ye kadar azaltır. "Seyir" fonksiyonu (yalnızca Steptronic şanzıman ile sunulur), İleri Rota Asistanı ve ECO PRO Rota (yalnızca Professional Navigasyon Sistemi ile birlikte sunulur) yakıt tasarrufunu daha da artırmanızı sağlar. İleri Rota Asistanı bölgesel yol koşullarına erişim için navigasyon sistemini kullanır ve önceden ipuçları sunar. Bir sonraki virajda hız limitinde bir değişiklik varsa, sistem dönmeden önce sürücüye yavaşlamasını tavsiye eder.

ECO PRO Rota.

ECO PRO Rota fonksiyonu da yakıtı ekonomik olarak kullanmanıza yardımcı olur. Trafik hacmini, bireysel sürüş stilini ve yerel koşulları göz önüne alarak verimlilik açısından optimize edilmiş bir rota tavsiye eder. "Seyir" işlevi sürücünün frene basmadan ayağını gaz pedalından çekmesi durumunda otomobilin 160km/sa hıza kadar yolda seyredebilmesini sağlar. Sport modunda otomobil çok daha doğrudan tepki vererek daha sportif bir sürüş stili sunar.