HEPSİ BİR ARADA: “DİNAMİZM VE SÜRÜŞ KEYFİ”.

360 bg BMW X4 M40i

HEPSİ BİR ARADA: “DİNAMİZM VE SÜRÜŞ KEYFİ”.

360 bg BMW X4 M40i

HEPSİ BİR ARADA: “DİNAMİZM VE SÜRÜŞ KEYFİ”.360 bg BMW X4 M40i

BMW X4 M40i’de performans ve çok yönlülük benzersiz bir birleşim oluşturur. 360 bg 6 silindirli motora sahip bu Spor Aktivite Coupé otomobili, her açıdan büyük bir özgürlük sunar. Titizlikle ele alınmış tasarım, mükemmelleştirilmiş sürüş ve en üst düzeye çıkarılmış sürüş dinamikleri, M genlerini vurgular niteliktedir. Sürüş özellikleri, saf dinamizm, yüksek düzeyde konfor anlayışı ve kullanışlılığıyla ilham verir.


BMW X4 M40i modeline ilişkin rakamlar:
Yakıt tüketimi (ortalama): 8,6 l/100 km
CO2 emisyonu (ortalama): 199 g/km

Design

BMW X4 M40i MODELİNİN M PERFORMANCE TASARIMI.

Tasarımındaki M genleri sayesinde BMW X4 M40i, daha ilk bakışta saf dinamizmi yansıtır. Sportif görünümü, birbirinden bağımsız ve özel bir dizi detayla bezenmiştir. Bu görünümün kaynağı, ön ve arka tamponlarda yapılan spesifik adaptasyonları da içeren ve standart olarak sunulan M Sport paketteki öğelerdir. İç tasarımdaki sayısız donanım, sportif bir atmosfer oluşturur. Yüksek kaliteli malzemeler ve M modellerine özgü tasarımı ile bu otomobil, sürüş keyfini daha da artırır.

BMW X4 M40i MODELİNİN ÖZELLİKLERİ.

Tasarım özellikleri

Vurgu rengindeki tasarım özellikleri.

Hava girişlerinin içindeki özel Koyu Gri şeritler, geniş ön rüzgarlık ve böbrek ızgaralarının üzerindeki çubuklar, BMW X4 M40i’ye çok daha iddialı bir görünüm kazandırır.
M Çift kollu, stil 436 M

20 inç M Çift kollu, stil 680 M.

BMW X4 M40i, opsiyonel bicolor 20 inç Çift kollu hafif alaşım jantlarının ayırt edici stili sayesinde daha ilk bakışta fark edilebilir. Önde 8,5 J x 20, arkada 10 J x 20 boyutundaki jantlara son derece yüksek performanslı lastikler takılmıştır.
Dış ayna kapakları

Vurgu renginde dış ayna kapakları.

Eğimli ayna kapakları Koyu Gri renktedir. Aerodinamik tasarım, hava akımına neredeyse hiç direnç göstermez.
M logosu

Koyu Krom M logosu.

Koyu Krom M logosu, BMW X4 M40i Coupé'nin bir M Performance Otomobili olduğunu vurgulamanın şık bir yoludur.
Sportif egzoz sistemi

Siyah Krom sportif egzoz sistemi.

Akıllı havalandırma kontrolü özelliğine sahip özel egzoz sistemi, şık Koyu Krom egzoz çıkışları sayesinde daha ilk bakışta tanınır.
Koyu Krom isimlik.

Koyu Krom isimlik.

Arka kısımda bulunan vurgu rengindeki özel isimlik, BMW X4 M40i ile BMW M modelleri arasındaki yakın ilişkinin altını çizer.
Kapı eşik kaplamaları

Model isimliğini taşıyan kapı eşik kaplamaları.

Model isimliği taşıyan özel alüminyum ekler, hem sürücünün hem de yolcuların bu keyifli sürüş deneyimiyle ilgili beklentisini artırır.
Kokpitteki isimlik.

Kokpitteki isimlik.

Gösterge panelinin altında bulunan dijital isimlik, doğrudan sürücünün görüş alanında özel bir sportif vurgu oluşturur.

M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO SIRALI 6 SİLİNDİRLİ BENZİNLİ MOTOR.

M Performance Otomobillerine yönelik yüksek dinamik beklentilerini karşılayabilmek amacıyla 6 silindirli motor, 2014 yılında BMW M3 ve BMW M4 modellerinde sunulan ve yüksek performanslı üniteden gelen bileşenlerle optimize edilmiştir. Dövme çelik krank miline sahip motor, 1350 - 5250 dev/dk arasında maksimum 465Nm tork sunar. 3,0 litre motor, 5.800 - 6.000 dev/dk arasında 360 bg maksimum güç üretir. BMW X4 M40i, 0’dan 100 km/sa hıza, yalnızca 4,9 saniyede ulaşır.

 • Heyecan verici M Performance sesi

  BMW X4 M40i’nin özel egzoz sistemi, her iki yandaki Siyah Krom egzoz çıkışları sayesinde hemen fark edilebilir. Gerçekleştirilen kapsamlı değişiklikler arasında, akıllı havalandırma kontrolünün yanı sıra gövde altındaki karşı basınca göre optimize edilmiş çift akışlı egzoz kanalı ve M Performance otomobillerine özgü rezonatör ayarı yer alır. Sürüş moduna ve duruma bağlı olarak, otomobilin karizmatik sesi, bu en sportif BMW X4 modelinin karakterini vurgular.

BMW X4 M40i MODELİNİN M PEFORMANCE SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

Gerçekleştirilen bir dizi adaptasyon sayesinde BMW X4 M40i, yalnızca bir M Performance Otomobilinin sunabileceği sürüş dinamikleri ile ilham vericidir. Süspansiyonun kapsamlı bir şekilde yeniden ayarlanmış olması, bu ayrıcalıklı spor aktivite coupé'nin yatay ve dikey dinamik özelliklerini en üst düzeye çıkarır. Birçok sistem, M Performance modellerine özgü sürüş dinamiklerini sunabilmek için uyumlu hale getirilmiştir. Bunlar arasında arka tekerleklere daha fazla ağırlık verecek şekilde tasarlanmış BMW xDrive, elektronik olarak kumanda edilen amortisör sistemi ve değişken spor direksiyon yer alır.

 • Spor süspansiyon ile daha fazla dinamizm

  Yeni BMW X4 M40i’nin titizlikle ayarlanmış spor süspansiyonu ile mükemmel düzeyde sürüş dinamikleri vaat edilir. Yaylar ve dengeleyiciler güçlendirilmiş, ön akslarıın kavisi genişletilmiştir. Adaptif amortisörler ve dört çeker sistemi, çok daha dinamik parametrelerle donatıldığından sürüş hissi bir spor coupé otomobilinkine benzer nitelikte ve son derece etkileyicidir. Otomobilin doğal bir biçimde belirli bir yöne kendi kendine yönlenmesi ve daha az direksiyon hareketi gerektirmesi, maksimum sürüş keyfi sağlar.

 • Değişken spor direksiyon ile daha fazla çeviklik

  Değişken spor direksiyon, dolaysız ve çevik bir sürüş stili sunmak için mevcut hızdan bağımsız olarak direksiyonun açısına göre hareket eder. Geniş açı, direksiyonun hareketini azaltır ve keskin virajlarda, özellikle de sportif sürüş stilinde yol tutuşunu iyileştirir. Bu işlevin özellikleri ayrıca park etme, dönüş ve manevra esnasında da kendini gösterir. Direksiyon küçük açılarla çevrildiğinde, sistem mükemmel yön dengesi ve yüksek düzeyde hassasiyet sağlar.

 • BMW xDrive ile daha fazla çekiş

  BMW X4 M40i'de, Performans Kontrolü özellikli BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi standart olarak sunulur. Bu işlev, iki arka tekerlek arasındaki değişken güç dağılımını düzenler ve böylece benzersiz düzeyde dinamizm, çeviklik ve çekiş elde eder. Yol yüzeyi nasıl olursa olsun, bu Spor Aktivite Coupé, direksiyon hareketlerindeki her değişimi hassasiyetle takip eder ve belirgin bir biçimde daha az direksiyon düzeltmesi gerektirir. Bu sistem, M Performance otomobillerine özgü sürüş dinamiklerini elde edebilmek için arka tekerleklere ağırlık verecek şekilde tasarlanmıştır.

 • Son derece yüksek performanslı lastiklerle daha sportif

  Lastikler de sportif karakter üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Talep üzerine, bicolor 20 inç hafif alaşım M Çift kollu, stil 680 M jantlar, Michelin Pilot Super Sport lastiklerle birlikte sunulabilir. Son derece yüksek performanslı karma lastikler (ön 245/40 R20, arka 275/35 R20), sürüş dinamiklerinde önemli bir iyileşme sunar.


  Standart donanım, 19 inç Michelin Primacy Runflat karma lastikleri içerir. M hafif alaşım Çift kollu 622 M jantlar (ön 245/45 R19, arka 275/40 R19) ise BMW X4 M40i’nin performans potansiyelini neredeyse kayıp vermeyecek şekilde yola iletir.

Steptronic

8 İLERİ STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN.

Direksiyonda vites kulakçıkları bulunan 8 ileri Steptronic Sport şanzıman, standart olarak sunulur ve vitesin çok daha konforlu veya sportif bir biçimde değiştirilebilmesini sağlar. Hareketli aksam, doğrudan, standart olarak sunulan Kalkış Kontrolüne bağlıdır ve bu özellikle birlikte çalışır. Bu sayede otomobil hareket ettiği andan itibaren nefes kesici bir hızlanma sağlanır. Ön aks üzerindeki daha büyük fren diskleri ve tüm tekerleklerdeki optimize edilmiş fren balataları, en sportif sürüş stilinde bile olağanüstü yavaşlama sağlar.

M PERFORMANCE AİLESİ.

Titizlikle ele alınmış tasarım, mükemmelleştirilmiş sürüş özellikleri ve en üst düzeyde sürüş dinamiklerine sahip M Performance Otomobilleri, bu üç özelliğin tamamını bünyesinde barındırır. BMW M GmbH’nin özel teklifleri olarak, M Performance Otomobilleri, ilgili serilerin en iyi yönlerini BMW M otomobillerinin dinamik genleriyle bir araya getirerek kendilerine ait bir sınıf oluşturur.

Yoğun sürüş keyfi.

M Performance Otomobillerinin tüm serisiyle tanışın.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.

  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçili güzergah, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı yer alır.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz gibi "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde de bulabilirsiniz.