GÜÇLÜ VE CANLI ÖZELLİKLERLE ARADIĞINIZ HER ŞEYE SAHİP OLUN.

381 bg BMW X5 M50d.

GÜÇLÜ VE CANLI ÖZELLİKLERLE ARADIĞINIZ HER ŞEYE SAHİP OLUN.

381 bg BMW X5 M50d.

GÜÇLÜ VE CANLI ÖZELLİKLERLE ARADIĞINIZ HER ŞEYE SAHİP OLUN.381 bg BMW X5 M50d.

BMW X5 M50d’de sunulan tahrik, yürüyen aksam teknolojisi ve tasarım arasındaki etkileşim BMW M mühendislerinin uzun yıllara dayanan deneyimlerini yansıtır. Böylece gerçek dinamizm, konfor ve çok yönlülük özelliklerinin mükemmel bir bileşimini sunan M Performance otomobili elde edilmiştir. Bu otomobil, bir BMW X modelinin niteliklerini, BMW M GmbH’nin performans taahhüdü ile ödün vermeden bir araya getirerek kendi sınıfını yaratır.


BMW X5 M50d modeline ilişkin rakamlar:
Yakıt tüketimi (ortalama): 6,6 l/100 km
CO2 emisyonu (ortalama): 173 g/km

Read more
Design

BMW X5 M50d’NİN M PERFORMANCE TASARIMI.

BMW X5 M50d, ayrıcalıklı M Performance özelliklerine ek olarak M Sport paketin seçilmiş bileşenlerini de içerir. Geniş ön rüzgarlıktaki özel hava girişleri, bu Spor Aktivite Otomobili'ne daha iddialı bir görünüm kazandırır. Yenilikçi M GmbH imzası da dinamik özelliklerden ödün vermeyen görsel ve teknik tasarımı ile bu M Performance Otomobilinin tüm bileşenlerinin olağanüstü etkileşimi ile kendini gösterir.

BMW X5 M50d’NİN EŞSİZ ÖZELLİKLERİ.

BMW X5 M50d, benzersiz bir görünüme sahiptir. Koyu Gri ayna kapakları ve Koyu Krom M logosu ile aerodinamik paketindeki yine Koyu Gri bileşenler bir araya gelerek otomobili diğerlerinden bir bakışta ayırır. Dörtgen şeklindeki egzoz çıkışı Siyah Krom renktedir. Koyu Krom isimlik, otomobilin M GmbH ile olan yakın ilişkisini vurgular ve iç tasarımı da ayırt edici hale getirir. Sürücü ve yolcuları, model yazısının bulunduğu kapı eşik kaplamaları karşılar; ayrıca 8 ileri Steptronic Spor şanzımanın vites kolundaki M logosu her vites değişiminde dikkat çeker.

M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO SIRALI 6 SİLİNDİRLİ DİZEL MOTOR.

Motor, commonrail direkt enjeksiyon ve benzersiz üç kademeli turboşarjı değişken türbin geometrisiyle birleştirir. Son derece anlık tepki, düşük devirlerde bile yüksek tork ve geniş devir aralığı bu sıra dışı motorun özellikleri arasında yer alır.


Bu motor özellikleri sayesinde heyecan verici düzeydeki 740 Nm tork, 381bg maksimum güç çıkışı ve yalnızca 5,3 saniyede 0'dan 100 km/sa'e hızlanma elde edilir. Bu etkileyici performans 6,6 l/100km ortalama yakıt tüketimini 173 g/km CO2 emisyonu ile birleştirerek olağanüstü bir dinamik-verimlilik oranı sağlar ve bir kez daha BMW'nin yenilikçi gücüne vurgu yapar.

BMW X5 M50d’NİN M PERFORMANCE SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

BMW X5 M50d'nin sürüş dinamikleri konsepti, performans göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Daha fazla sürüş keyfi ile benzersiz konfor ve ilham verici çok yönlülüğün bir araya getirilmesi hedeflenmiştir. Üst düzey çeviklik, hassas yol tutuşu ve tüm bileşenlerin dengeli kalibrasyonu, otomobilin virajdan çıktığı her anda hissedilebilir. BMW M GmbH mühendisleri, bu ayrıcalıklı Spor Aktivite Otomobilinin süspansiyon ve direksiyon özelliklerini geniş kapsamlı modifikasyonlarla en ince ayrıntısına kadar optimize etmiştir.

 • Adaptif M süspansiyon ile daha sportif

  Adaptif M süspansiyon, BMW X5 M50d modelinde, BMW X5’e özgü çevikliğin çok daha spor odaklı bir sürüş kalitesi elde etmesini sağlar. Donanım paketindeki özellikler arasında, özellikle sportif sürüş tepkisi için tasarlanmış düzeneğe sahip arka aks üzerinde yer alan havalı süspansiyon ve Dinamik Amortisör Kontrolü yer alır. Bunun en önemli avantajlarından biri, yol tutuş özelliklerinin hassasiyetle kontrol edilebilmesidir.

 • Dynamic Süspansiyon Paketi ile çok daha çevik.

  Adaptif süspansiyon / Dynamic paketine sahip BMW X5 M50d, maksimum çeviklik, hassasiyet ve yanal dinamikler sunar. Modele özgü Dinamik Performans Kontrolü ve Dinamik Sürüş çok daha doğal bir direksiyon kullanımı sağlar ve virajlarda gövdenin yana eğilmesini azaltır.

 • Daha fazla çekiş: BMW xDrive

  BMW X5 M50d modelinde, Performans Kontrolü özellikli BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi standart olarak sunulur, böylece benzersiz düzeyde dinamizm, çeviklik ve çekiş elde edilir. Yol yüzeyi nasıl olursa olsun, bu Spor Aktivite Otomobili, direksiyon hareketlerindeki her değişimi hassasiyetle takip eder ve belirgin bir biçimde daha az direksiyon düzeltmesi gerektirir. Bu sistem, M Performance otomobillerine özgü sürüş dinamiklerini elde edebilmek için arka tekerleklere ağırlık verecek şekilde tasarlanmıştır.

Steptronic

8 İLERİ STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN.

BMW X5 M50d’nin güç iletimi, standart olarak sunulan 8 ileri Steptronic Sport şanzıman ile gerçekleştirilir. Vites değiştirme programlarının özel M Performance ayarı, motorun performans potansiyeliyle uyumlu hale getirilmiştir. Direksiyon üzerindeki vites kulakçıkları, sportif bir stille vites değiştirebilmeyi sağlar. Şanzıman, ayrıca, tüm koşullarda optimum hızlanma sağlayan Kalkış Kontrolü özelliğini içerir. Otomobilin kompakt yapısı, düşük ağırlığı ve Otomatik Start/Stop Fonksiyonu ile kurulan mükemmel etkileşim, yakıt tüketiminin ve egzoz emisyonunun belirgin bir biçimde azaltılmasında son derece önemlidir.

M PERFORMANCE AİLESİ.

Titizlikle ele alınmış tasarım, mükemmelleştirilmiş sürüş özellikleri ve en üst düzeyde sürüş dinamiklerine sahip M Performance Otomobilleri, bu üç özelliğin tamamını bünyesinde barındırır. BMW M GmbH’nin özel teklifleri olarak, M Performance Otomobilleri, ilgili serilerin en iyi yönlerini BMW M otomobillerinin dinamik genleriyle bir araya getirerek kendilerine ait bir sınıf oluşturur.

Yoğun sürüş keyfi.

M Performance Otomobillerinin tüm serisiyle tanışın.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Tüketim verileri, ECE sürüş döngüsüne göre belirlenir.

  Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçili güzergah, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı yer alır.

  Yeni binek otomobiller için resmi yakıt tüketimi ve resmi belirli CO2 emisyonu ile ilgili bilgileri, satış noktalarımızdan ve DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden edinebileceğiniz gibi "Yeni Binek Otomobil Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonu Kılavuzu" içerisinde de bulabilirsiniz.