X’Lİ GELECEK ZAMAN.

BMW X5 xDrive40e iPerformance.

BMW iPerformance

X’Lİ GELECEK ZAMAN.

BMW X5 xDrive40e iPerformance.

X’Lİ GELECEK ZAMAN.BMW X5 xDrive40e iPerformance.

BMW dünyasının en iyileri Akıllı Dört Çeker Sistemi xDrive ile şarj edilebilir plug-in hybrid BMW X5 xDrive40e'de bir arada. Etkileyici sürüş dinamikleri, olağanüstü verimlilik ve çevre dostu özelliklerle bu benzersiz konsept bir Spor Aktivite Aracının özelliklerine uyarlandı.

Read more

OTOMOBİL KONSEPTİ.

BMW X5, gövdesi ile kıyaslandığında küçük bir otomobilin yakıt tüketimi değerlerini taşır. BMW xDrive dört çeker sistemi sayesinde optimum çekiş ve çeviklik sağlarken, tüm sürüş modlarında da dinamik sürüş özellikleri sunar. Çok yönlülüğü ve dinamikleriyle BMW X5 xDrive40e bu özellikleriyle tüm beklentileri karşılar. Arka kısımda yer alan eDrive yazısı BMW X5'e özgü küçük bir görsel farklılık yaratır. Esas farkı yaratan ise, otomobilin tamamen elektrikli modda menzilidir.

Otomobil, sıfır emisyon ve yakıt tüketimi olmaksızın yaklaşık 30 km’lik menzile sahiptir. Yüksek gerilimli bataryası bagaj bölümü zemini altına güvenli şekilde yerleştirilmiştir. Bagaj bölümü ise 1720 litrelik kapasiteye sahiptir ve hacimli eşyaların taşınması için idealdir. Kısacası BMW X5 xDrive40e size öncü ve rakipsiz bir otomobil sunar.

KİŞİSEL SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ.

Şarj edilebilir Plug-in hybrid olarak BMW X5 xDrive40e, sürücünün gerçek enerji tüketimini önemli oranda verimli kılmasını mümkün kılan farklı sürüş modları sunar. Bu değerler seçilen sürüş moduna ve sürücünün kişisel sürüş stiline bağlı olarak değişir. Batarya tam dolu durumdayken, yaklaşık 30 kilometre boyunca tek bir damla yakıt tüketmeden ilerleyebilirsiniz. AUTO eDrive modunda, elektrikli motor ve benzinli motorun optimum kombinasyonu en üst kalite verimliliğe odaklanılmasını sağlar.

 • Şehir içi sürüş

  Şehir içi kullanımda, BMW X5 xDrive40e bir plug-in hibrit otomobilin tüm gücünü kullanır. Kısa mesafeler tamamen elektrikli modda kat edilebilir ve hibrit modda sürüşte ortalama yakıt tüketimi 3,4-3,3 l/100km'dir ve CO2 emisyonu 78-77 g/km'dir. Bu açıdan bakıldığında BMW X5 xDrive40e'nin şehir içi sürüşlerde gerçek bir üç litrelik otomobil olduğunu söyleyebiliriz.

 • Günlük kullanıma yönelik sürüş

  BMW X5 xDrive40e, otomobilini işle ev arasında kullananlar için de idealdir. 50-60 kilometreye kadar olan mesafelerde ortalama 6,5-6,0 litre yakıt tüketimi, bu otomobil sınıfındaki diğer otomobillerin oldukça altındadır. Kısacası Bir BMW X modelinin sunduğu lüksü mükemmel yakıt ekonomisi ile bir arada deneyimleyebilirsiniz.

 • Uzun mesafeli sürüş

  Uzun mesafelerde bile düşük yakıt tüketimli sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. BMW X5 xDrive40e'nin ortalama toplam menzili 830 kilometredir. Ve bu 830 kilometrelik uzun yolu katetmek için toplam 11,0-10,5 litrelik yakıta ihtiyaç duyar.

BMW X5 : BMW iPerformance - Görsel 1

EMİSYONSUZ SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

BMW X5 xDrive40e'yi deneyimleyin.

EMİSYONSUZ SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

BMW X5 xDrive40e'yi deneyimleyin.

HAREKETLİ AKSAM.

BMW X5 xDrive40e, gücünü BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor ve yüksek verimliliğe sahip eDrive elektrikli motordan alır. Akıllı dört çeker sistemine sahip BMW xDrive ideal çekiş gücü sunar. Bu EfficientDynamics teknolojilerinin birleşimi, düşük yakıt tüketiminin yanı sıra tüm sürüş koşullarında olağanüstü sürüş dinamikleri ve denge sunan yenilikçi bir otomobil yaratılmasını sağladı.

AKILLI ENERJİ YÖNETİMİ.

İster günlük olarak işe giderken, ister haftasonu seyahatlerinde yaklaşık 30 kilometreye kadar olan kısa yolculuklar tamamen elektrikli modda gerçekleştirilebilir. Bu da emisyonsuz ve yakıt tüketimi olmadan sürüş anlamına gelir. Daha uzun mesafeler veya daha zorlu rotalarda, akıllı enerji yönetimi elektrikli motor ve yanmalı motorun en verimli şekilde birleştirilmesini sağlar.
eDrive butonu sürücünün üç farklı elektrikli sürüş modu arasından seçim yapmasına olanak sağlar. Bu modlar standart AUTO eDRIVE modu, tamamen elektrikli MAX eDRIVE modu ve SAVE BATTERY modudur.

 • AUTO eDRIVE modu

  AUTO eDRIVE modunda, akıllı BMW EfficientDynamics sistemi sürüş hızına ve batarya şarj durumuna göre elektrikli motor ve yanmalı motorun en verimli kombinasyonunu belirler. Bu mod iki aşamadan oluşur. Batarya şarj durumu %12-%100 arasındaysa, otomobil yakıt tüketimi olmadan 70km/sa hıza kadar kullanılabilir. Daha yüksek hızlarda ve daha zorlu gerekliliklerde, otomatik olarak benzinli motora geçiş yapılır. Batarya şarj durumu %12'nin altına düşerse, BMW X5 xDrive40e 55km/sa hıza kadar ortalama hızlanma ile tamamen elektrikli modda sürülebilir.

 • MAX eDRIVE modu

  Maksimum elektrikli sürüş keyfi. MAX eDRIVE modu maksimum 120km/sa hıza kadar tamamen elektrikli sürüşü mümkün kılar. Daha yüksek hızlarda veya hızlanma potansiyeli olmadığında, otomatik olarak yanmalı motora geçiş yapar.

 • SAVE BATTERY modu

  Batarya şarj seviyesi düşük olduğunda SAVE BATTERY modu bataryanın yanmalı motorla şarj olmasını sağlar veya şarj seviyesinin korunmasını sağlar. Böylece sürücü, batara kapasitesini daha sonra tamamen elektrikli sürüş için saklayabilir.

 • Öngörülü seçim

  Navigasyon sistemine varış noktası girildikten sonra öngörülü enerji yönetimi, hız limiti ve mevcut trafik durumu hakkındaki gerçek zamanlı bilgiler gibi verileri kullanarak planlanan rotayı analiz eder. Bu yolla, sistem tamamen elektrikli sürüş modunu verimli, uygun şekilde ve en faydalı rota (ör. şehirde sürüş sırasında) üzerinde kullanır.

ŞARJ.

İster geleneksel evde kullanıma uygun priz, ister kapsamlı 360° ELEKTRİKLİ ürün ve hizmet yelpazesinden BMW i Wallbox kullanıyor olun, yüksek gerilimli bir bataryanın şarj edilmesi hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çok sayıda ChargeNow ev-dışı şarj istasyonu sayesinde dışarıdayken de otomobilinizi şarj edebilirsiniz.

 • Evde şarj

  Otomobil evde geleneksel 230 volt elektrik soketi üzerinden rahatlıkla şarj edilebilir ve dört saatten kısa sürede "deposu dolar". Otomobilin şarj soketi ön sol panel üzerindeki flapın arkasında yer alır. Otomobilinizi şarj etmeniz için gerekli olan tek şey, bagaj bölümünü zemini altında güvenli ve yer kaplamayacak şekilde yerleştirilebilen kablodur. Özel bir izolasyon, şarj portunu ve fişini dış etkilere karşı korur. Şarj portu üzerindeki LED ışık halkaları şarj durumunu görsel olarak bildirir.
  Normal güç prizi yerine şarj istasyonu olarak BMW i Wallbox monte edilebilir. BMW i Wallbox daha yüksek şarj gücü ve çok daha kısa şarj süresi sunar. Özel olarak uyarlanmış gösterge panelindeki ekran sürücüye yüksek gerilimli bataryanın mevcut şarj durumu hakkında bilgi verir. Örneğin güç kaynağındaki şarj kuvvetine, şarj sırasında otomobilin içerisinde elektrik tüketen aktif cihazlara ve Wallbox kullanımı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak boş bir yüksek gerilimli bataryanın tam dolu olarak şarj edilmesi üç saatten kısa sürede gerçekleşir. Harici şarj sırasında, yüksek gerilimli bataryanın şarj durumunu etkilemeden yolcu bölmesi önceden ısıtılabilir veya soğutulabilir.

 • Hareket halinde şarj

  Geleneksel ev tipi elektrik prizlerine ek olarak, otomobil ev-dışı şarj istasyonlarında kolay ve rahat bir şekilde şarj edilebilir. Bu yöntemle sürücü alışverişe gittikten sonra yerel emisyon üretmeksizin yoluna "dolu depo" ile devam edebilir. Otomobilinizi şarj etmeniz için gerekli olan tek şey, otomobilinizle birlikte sunulan ve bagaj bölümünü zemini altında güvenli ve yer kaplamayacak şekilde yerleştirilebilen kablodur. Şarj portu üzerindeki LED ışık halkaları şarj durumunu görsel olarak bildirir. Opsiyonel navigasyon sistemi ve plug-in hibrit otomobillere yönelik My BMW Remote uygulaması uygun şarj istasyonunun konumu ve müsait olup olmadığı konusunda sürücüye bilgi sağlar.
  Şarj istasyonunda kimlik doğrulama ve enerji maliyeti için aylık faturalama işlemleri, BMW mobilite hizmeti ChargeNow'un ChargeNow kartı ile de gerçekleştirilebilir. Otomobil farklı akımlarla şarj edilebilir. Şarj süresi örneğin akım gücü ve otomobil içerisinde elektrik enerjisi tüketen aktif cihaz sayısı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir.

BAĞLANTI.

BMW otomobilinizde her zaman bağlantıda kalın. Akıllı telefon (iOS veya Android) aracılığıyla uzaktan kilitleme gibi BMW Uzaktan Erişim hizmetlerinin yanı sıra hibrit otomobillere özel işlevler de kullanılabilir. Bu durum BMW X5 xDrive40e otomobilinizle ilgili yakıt tüketimi ve verimlilik rakamları ile ilgili genel bilgilerin elinizin altında olmasını sağlar. Her duruma yönelik BMW Hizmeti otomobilin içinden veya dışından kullanılabilir.

 • Plug-in hybrid otomobillere yönelik My BMW Remote

  iOS ve Android uyumlu plug-in hybrid otomobiller için BMW Remote Uygulaması, otomobilin konumu, akü şarj seviyesi ve kalan mesafe gibi konularda, otomobilin mevcut durumuna ilişkin detaylı bilgi sunar.
  Şarj işlemi haftalık zamanlayıcı ile uzaktan kontrol edilebilir ve otomobilin iç sıcaklığı bir sonraki yolculuğunuz için zamanında uzaktan ayarlanır. Varış noktaları, popüler mekanlar ve şarj istasyonlarının konumu uygulama üzerinden kolayca otomobile gönderilebilir.
  Plug-in hybrid otomobiller için BMW Remote Uygulaması her yolculukta verimliliği ölçer ve otomobilin nasıl daha verimli şekilde kullanılacağı ve menzilinin nasıl uzatılacağına ilişkin yararlı öneriler sunar. Her yolculuğun verimlilik değeri sürücülerle paylaşılıp karşılaştırma yapılabilir.

 • Ön iklimlendirme

  BMW X5 plug-in hybrid modelindeki ısıtma ve klima sayesinde yazın konforlu ve serin bir otomobile kışın ise sıcak ve camların buğulanmadığı bir otomobile binebilirsiniz. Elektrikli soğutma sıvısı kompresörü ve deposuz elektrikli ısıtıcı sayesinde, otomatik klima, motor kapalı olduğunda bile neredeyse sessiz çalışır. Önceden iki farklı yola çıkma zamanı belirlenebilir.
  Planlanan hareket saatinden yarım saat önce akıllı kontrol sistemi sayesinde ısıtma, soğutma ve havalandırma seçilen sıcaklığa göre ayarlanmak üzere devreye sokulur. Sistem otomobilin içinde iDrive Butonu aracılığıyla veya plug-in hybrid otomobillere yönelik My BMW Remote uygulaması kullanılarak bir akıllı telefon üzerinden rahat bir biçimde çalıştırılır.
  Sabit ısıtma ve klima, yüksek gerilimli bataryanın yeterli şarj seviyesine sahip olması koşuluyla otomobilin harici olarak şarj edilip edilmediğine bakılmaksızın devreye girer.

KONFOR.

BMW X5 xDrive40e gibi yenilikçi bir otomobilin gerçek konfor sunduğunu belirtmemize gerek bile yok. Standart olarak sunulan Comfort Adaptif Süspansiyon paketi, uzun seyahatlerde ve hatta otomobil ağır yüklü olduğunda bile tam sürüş dinamikleri, denge ve sürüş keyfi sunar. Tamamen değişken darbe emiciler ve arka aksta kendi kendini düzenleyen süspansiyon, otomobildeki yükten bağımsız olarak mükemmel denge sağlar.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

  (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.