KEYFİ, KULLANIŞLI ÖZELLİKLERLE BİRLEŞTİRİR.

BMW X5'te kullanılan Hizmetler ve Uygulamalar.

Yoldayken bile güncel bilgileri takip etmenizi sağlar. BMW X5'te yer alan Hizmet ve Uygulamalar dizisi ile bilgi tabanlı ihtiyaçlarınız sürüş sırasında da karşılanır.

Devamı

CONNECTEDDRIVE HİZMETLERİ.

ConnectedDrive Hizmetleri size yolda geniş kapsamlı bilgi, eğlence ve hizmet özellikleri sunar.
Bunlar arasında, hava durumu, haberler, online arama ve ayrıca ofis fonksiyonları gibi güncel, yerel bilgilere ulaşabilmeyi sağlayan BMW Online yer alır. Web kameraları, park bilgisi gibi kişiselleştirilmiş hizmetlerin bir araya getirilmesi de mümkündür.
Bu seçenek aynı zamanda BMW Connected gibi akıllı telefon uygulamalarına güvenli ve sınırsız erişimi de içerir.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), her zaman en güncel trafik bilgisini sağlar. Gecikmelerin zaman ve süresiyle ilgili kesin ayrıntılar neredeyse gerçek zamanlı olarak aktarılır.
Veriler, cep telefonu şebekelerinin hareket profilleri, otomobil filolarına ait GPS verileri, akıllı telefon uygulamaları ve polis raporları gibi kaynaklardan toplanır. Veri en yakın 500 metredeki trafik sıkışıklığını belirlemeyi mümkün kılacak şekilde analiz edilir. Bu özellik RTTI'nin otoyollarda, ana yollarda, kırsal yollarda ve çeşitli şehir yollarındaki mevcut trafik durumunu gerçek zamanlı olarak bildirmesini mümkün kılarken verimli alternatif rotalar da sunar.
Yalnızca opsiyonel ConnectedDrive Hizmetleri donanımı ile birlikte sunulur.

UZAKTAN ERİŞİM.

Uzaktan Erişim ile My BMW Uygulaması üzerinden çeşitli fonksiyonlar kontrol edilebilir.
Yardımcı ısıtıcıya kumanda edilebilir. My BMW Remote App fonksiyonları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kullanılabilir. Ayrıca, varış adreslerini, Online Arama sayesinde doğrudan aktarmak da mümkündür. Otomobilin 1,5 km'lik bir alan içerisindeki konumu gösterilebilir. BMW Çağrı Merkezi aracılığıyla otomobili kilitlemek ve kilitlerini açmak mümkündür. Bu fonksiyonları kullanmak için ConnectedDrive hizmetlerinin yanı sıra yardımcı özel ısıtma paketi ve bu hizmetin müşteri portalından etkinleştirilmesi gerekir.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.

Akıllı Acil Durum Çağrısı yirmi dört saat boyunca, eğitimli bir personel tarafından, yurtdışında olsalar bile sürücünün ana dilinde hızlı, hedefe yönelik yardım sağlar.
Bir hava yastığının açılmasına veya emniyet kemeri gergilerinin etkinleşmesine neden olan ciddi bir kaza meydana gelirse, otomatik olarak bir akıllı acil durum çağrısı yayınlanır. Otomobilin kesin konumu, kazanın şiddeti ve yolcuların olası yaralanma riski gibi bilgiler otomobilde bulunan yerleşik SIM kart aracılığıyla, yani cep telefonundan bağımsız olarak BMW Çağrı Merkezine iletilir. BMW çağrı merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini durumdan haberdar eder ve kurtarma hizmetleri ulaşana dek telefonla yardım sağlar.
Acil durum çağrısı yolda başkalarının başına bir kaza gelmesi durumunda da manüel olarak çalıştırılabilir.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

  • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

    (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

    CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

    Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.