GÜÇLÜ VE CANLI ÖZELLİKLERLE ARADIĞINIZ HER ŞEYE SAHİP OLUN.

381 bg BMW X6 M50d.

GÜÇLÜ VE CANLI ÖZELLİKLERLE ARADIĞINIZ HER ŞEYE SAHİP OLUN.

381 bg BMW X6 M50d.

GÜÇLÜ VE CANLI ÖZELLİKLERLE ARADIĞINIZ HER ŞEYE SAHİP OLUN.381 bg BMW X6 M50d.

BMW X6 M50d’de sunulan tahrik, yürüyen aksam teknolojisi ve tasarım arasındaki etkileşim BMW M mühendislerinin uzun yıllara dayanan deneyimlerini yansıtır. Böylece gerçek dinamizm, konfor ve çok yönlülük özelliklerinin mükemmel bir bileşimini sunan M Performance otomobili elde edilmiştir. Bu otomobil, bir BMW X modelinin niteliklerini, BMW M GmbH’nin performans taahhüdü ile ödün vermeden bir araya getirerek kendi sınıfını yaratır.


BMW X6 M50d modeline ilişkin rakamlar:
Yakıt tüketimi (ortalama): 6,6 l/100 km
CO2 emisyonu (ortalama): 173 g/km

Devamı
Design

BMW X6 M50d’NİN M PERFORMANCE TASARIMI.

BMW X6 M50d’nin M genleri ve kesintisiz dinamikleri, daha ilk bakışta fark edilir. Çeşitli özel ve ayırt edici detaylar, bu M Performance Otomobilinin kendi serisi içerisinde görsel olarak ayırt edilmesini sağlar. Bu detaylar arasında standart olarak sunulan M Sport pakette yer alan geniş ön rüzgarlıktaki özel hava girişleri yer alır. Bunlar, 381 beygir gücü üreten bu atlete çok daha iddialı bir görünüm kazandırır. Sürüş dinamiklerinin daha da geliştirilmesi, otomobile daha cazip bir görünüm ve eşsiz bir karakter kazandırılması ile BMW X6 M50d, hem iç tasarım hem dış tasarım açısından Spor Aktitive Coupé segmentinde standartları belirler.

BMW X6 M50d’NİN EŞSİZ ÖZELLİKLERİ.

BMW X6: M Performance - Görsel 1

Vurgu renginde tasarım özellikleri.

Geniş ön rüzgarlıkta yer alan hava girişleri içindeki Koyu Gri şeritler, BMW X6 M50d’ye çok daha iddialı bir görünüm kazandırır.
Devamı
BMW X6: M Performance - Görsel 2

20 inç M Çift kollu, stil 468 M.

Yalnızca M Performance modelinde opsiyonel olarak sunulan bu hafif alaşım jantlar, otomobilin atletik ve ayrıcalıklı karakterini vurgular.
Devamı
BMW X6: M Performance - Görsel 3

Vurgu renginde dış ayna kapakları.

Eğimli ayna kapakları Koyu Gri renktedir. Aerodinamik tasarım, hava akımına neredeyse hiç direnç göstermez.
Devamı
BMW X6: M Performance - Görsel 4

Koyu Krom M logosu.

Koyu Krom M logosu, BMW X6 M50d’nin bir M Performance Otomobili olduğunu son derece zarif bir biçimde vurgular.
Devamı
BMW X6: M Performance - Görsel 5

Dörtgen egzoz çıkışı.

Her iki yanda yer alan Siyah Krom rengi egzoz çıkışının benzersiz görünümü, otomobilin dinamik duruşunun altını çizer.
Devamı
BMW X6: M Performance - Görsel 6

Koyu Krom isimlik.

Arka kısımda bulunan vurgu rengindeki özel isimlik, BMW X6 M50d ile BMW M modelleri arasındaki yakın ilişkinin altını çizer.
Devamı
BMW X6: M Performance - Görsel 7

Model isimliğini taşıyan kapı eşik kaplamaları.

Model isimliği taşıyan özel alüminyum ekler, hem sürücünün hem de yolcuların bu keyifli sürüş deneyimiyle ilgili beklentisini artırır.
Devamı

M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO SIRALI 6 SİLİNDİRLİ DİZEL MOTOR.

BMW X6 M50d modelinde yer alan M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motor, keskin dinamikleri ve şaşırtıcı verimliliğiyle etkileyicidir. Bunu mümkün kılan özellikler arasında, değişken türbin geometrisine sahip üç kademeli turboşarj yer almaktadır. İleri düzeyde gelişmiş motor, anında tepki verir. Düşük devirde dahi, yüksek tork sağlar ve kullanılabilir motor devirleri son derece fazladır. Rakamlarla ifade etmek gerekirse; 2000 ila 3000 dev/dk'da 740 Nm tork ve 381 bg üretilir; ayrıca 0’dan 100 km/sa hıza 5,2 saniyede ulaşılır. Azami hız 250 km/sa'dir. Tüm bunların yanı sıra, ortalama yakıt tüketimi 100km'de 6,6 litredir ve CO2 emisyonu 173 g/km'dir. Blue Performance teknolojisi sayesinde, BMW X6 M50d modelinin üretim versiyonu EU6 emisyon standardına uygundur.

BMW X6 M50d’NİN M PERFORMANCE SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

BMW X6 M50d'nin sürüş dinamikleri konsepti, performans göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Daha fazla sürüş keyfi ile benzersiz konfor ve ilham verici çok yönlülüğün bir araya getirilmesi hedeflenmiştir. Üst düzey çeviklik, hassas yol tutuşu ve tüm bileşenlerin dengeli kalibrasyonu, otomobilin virajdan çıktığı her anda hissedilebilir. BMW M GmbH mühendisleri, bu ayrıcalıklı Spor Aktivite Coupé'nin süspansiyon ve direksiyon özelliklerini geniş kapsamlı modifikasyonlarla en ince ayrıntısına kadar optimize etmiştir.

 • Adaptif M süspansiyon ile daha sportif

  Adaptif M süspansiyon, BMW X6 M50d modelinde, BMW X6’ya özgü çevikliğin çok daha spor odaklı bir sürüş kalitesi elde etmesini sağlar. Donanım paketindeki özellikler arasında, özellikle sportif sürüş tepkisi için tasarlanmış düzeneğe sahip arka aks üzerinde yer alan havalı süspansiyon ve Dinamik Amortisör Kontrolü yer alır. Bunun en önemli avantajlarından biri, yol tutuş özelliklerinin hassasiyetle kontrol edilebilmesidir.

 • Dynamic Süspansiyon Paketi ile çok daha çevik.

  Adaptif süspansiyon / Dynamic paketine sahip BMW X6 M50d, maksimum çeviklik, hassasiyet ve yanal dinamikler sunar. Modele özgü Dinamik Performans Kontrolü ve Dinamik Sürüş çok daha doğal bir direksiyon kullanımı sağlar ve virajlarda gövdenin yana eğilmesini azaltır.

 • BMW xDrive ile Daha fazla çekiş

  BMW X6 M50d modelinde, Performans Kontrolü özellikli BMW akıllı dört çeker xDrive sistemi standart olarak sunulur, böylece benzersiz düzeyde dinamizm, çeviklik ve çekiş elde edilir. Yol yüzeyi nasıl olursa olsun, bu Spor Aktivite Coupé, direksiyon hareketlerindeki her değişimi hassasiyetle takip eder ve belirgin bir biçimde daha az direksiyon düzeltmesi gerektirir. Bu sistem, M Performance otomobillerine özgü sürüş dinamiklerini elde edebilmek için arka tekerleklere ağırlık verecek şekilde tasarlanmıştır.

Steptronic

8 İLERİ STEPTRONIC SPORT ŞANZIMAN.

BMW X6 M50d’nin güç iletimi, standart olarak sunulan 8 ileri Steptronic Sport şanzıman ile gerçekleştirilir. Vites değiştirme programlarının özel M Performance ayarı, motorun performans potansiyeliyle uyumlu hale getirilmiştir. Direksiyon üzerindeki vites kulakçıkları, sportif bir stille vites değiştirebilmeyi sağlar. Şanzıman, ayrıca, tüm koşullarda optimum hızlanma sağlayan Kalkış Kontrolü özelliğini içerir. Otomobilin kompakt yapısı, düşük ağırlığı ve Otomatik Start/Stop Fonksiyonu ile kurulan mükemmel etkileşim, yakıt tüketiminin ve egzoz emisyonunun belirgin bir biçimde azaltılmasında son derece önemlidir.

M PERFORMANCE AİLESİ.

Titizlikle ele alınmış tasarım, mükemmelleştirilmiş sürüş özellikleri ve en üst düzeyde sürüş dinamiklerine sahip M Performance Otomobilleri, bu üç özelliğin tamamını bünyesinde barındırır. BMW M GmbH’nin özel teklifleri olarak, M Performance Otomobilleri, ilgili serilerin en iyi yönlerini BMW M otomobillerinin dinamik genleriyle bir araya getirerek kendilerine ait bir sınıf oluşturur.

Yoğun sürüş keyfi.

M Performance Otomobillerinin tüm serisiyle tanışın.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur

  (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.