TAM ANLAMIYLA DİKKAT ÇEKİCİ.

BMW X6'nın tasarımı.

TAM ANLAMIYLA DİKKAT ÇEKİCİ.

BMW X6'nın tasarımı.

Şimdi kontrolü elinize alma zamanı. BMW X6 harekete geçmek için tasarlandı. Enerjik ve ileri atılan çizgilere sahip BMW X6 karşı konulamaz dinamiklerini ve amaca yönelik tasarımını yansıtır. Geniş omuz yapısı ve sağlam duruşu X genlerini yansıtırken coupé benzeri tavan çizgisi BMW X6'nın benzersiz karakterini vurgular. Bu kombinasyon Spor Aktivite Coupé otomobili eşsiz kılar.

TAM ANLAMIYLA DİKKAT ÇEKİCİ.BMW X6'nın tasarımı.

Şimdi kontrolü elinize alma zamanı. BMW X6 harekete geçmek için tasarlandı. Enerjik ve ileri atılan çizgilere sahip BMW X6 karşı konulamaz dinamiklerini ve amaca yönelik tasarımını yansıtır. Geniş omuz yapısı ve sağlam duruşu X genlerini yansıtırken coupé benzeri tavan çizgisi BMW X6'nın benzersiz karakterini vurgular. Bu kombinasyon Spor Aktivite Coupé otomobili eşsiz kılar.

Devamı

DIŞ TASARIM.

Geniş ve güçlü yapı. Dinamik. BMW X6, bir X modelinin duruşu ve bir coupé otomobilin sportif tavrını birleştirir. Hakim ön bölüm, arkasında yatan gücü hissettiren çarpıcı hava girişlerine sahiptir. Büyük, sportif şekle sahip çift böbrek ızgaralar, otomobilin dış kısmındaki geniş biçimde yerleştirilmiş çift farlar ve sis farları tarafından yaratılan üstünlük havasıyla atletik tavrı öne çıkarır. Yandan bakıldığında, sportif ve coupé stilinde silüeti ön plana çıkar. Görünümü pencerelerin premium krom çerçeveleri ile optik olarak çevrelenmiştir. Bu açıdan bakıldığında BMW X6'nın aktif tasarım dili anında fark edilir. Benzersiz karakter çizgilerinin ilk bölümü güçlü biçimde şekillendirilmiş ön çamurluktan arka kapı kollarına uzanır. İkinci bölüm ise arka çamurluktan başlayarak otomobilin arkasına doğru çok şık bir şekilde incelir. BMW X6'nın dinamik yapısı yatay çizgilerin otomobilin sağlam duruşunu vurguladığı, etkileyici şekilde geniş olan arka kısımda daha belirgindir. BMW X6 tüm sınırları geride bırakmaya hazır.

LED FAR TASARIMI.

BMW X6'nın dış tasarımında önde farlar ve sis farlarından arkada stop lambalarına kadar her yerde LED aydınlatma kullanılabilir.

 • Adaptif LED Farlar

  Adaptif LED farlar bir vurgu ışığı, LED ışık halkaları, kısa huzme fonksiyonu, BMW Seçici Far (elektrokrom uzun far fonksiyonu), LED sis lambaları, viraj ışıkları, sinyal lambaları, gündüz farları ve değişken aydınlatma kontrolüne sahip Adaptif Farları içerir. Tüm işlevler istisnasız LED teknolojisine sahiptir.
  Işık dağıtımı otomatik olarak hıza ve direksiyon açısına uyarlanır. Özellikle parlak olan ışık gün ışığına benzerdir ve yolu eşit şekilde aydınlatarak görüş kabiliyetini artırır ve otomobil kullanmayı daha az yorucu hale getirir. Dört LED ışık halkası gündüz bile farklı bir görünüm sunar.

 • LED sis farları

  Sis farları sisli veya yağışlı havalarda kısa mesafeli görüşü güçlendirerek gece otomobil kullanma sırasında güvenliği artırır. Geniş ışık açısıyla birlikte gün ışığına son derece benzeyen ışık renkleriyle, uzun kullanım ömürleri ve düşük enerji tüketimleriyle de dikkat çekicidir. Sis farları ayrıca BMW X6'nın dikkat çeken ön tasarımında bulunan çift yuvarlak farın altında çarpıcı bir tasarım detayı olarak göze çarpar.

 • LED teknolojisine sahip stop lambaları

  LED Teknolojisine sahip Stop Lambalarının her biri yüksek performanslı iki LED aydınlatma elemanından oluşur. İkisi de karakteristik BMW L şekline sahiptir. Bu sayede arka tasarımda BMW kimliğinin gücü ortaya çıkar ve otomobilin karanlıkta bile bir BMW olduğu anlaşılır.
  Fren lambalarında bulunan L şekline sahip aydınlatma elemanları stop lambalarının tasarım tarzını yineler.

İÇ TASARIM.

Sade yapılar, ayrıcalıklı sportif duruş ve kaliteli işçilik. BMW X6'nın iç tasarımı en ince detayına kadar özenle düşünülmüştür. Tipik BMW stiline sahip kokpit tamamen sürücü odaklıdır. Sürücü yüksek oturma konumu sayesinde mükemmel bir görüş alanına sahiptir. Koltukların sportif şekli en dinamik yolculuklarda bile optimum denge sağlar.
Coupé benzeri silüet ve sarmalayan iç tasarım hatları otomobildeki yolcuların her zaman rahat olmasını sağlar. Açık ve koyu renk iç yüzeyler yoğun bir kontrast sunar. Bununla birlikte kullanılan birinci kalite malzemeler ve standart olarak sunulan deri kaplamalar otomobilin özündeki mükemmeliyeti net bir şekilde yansıtır.

MALZEMELER.

BMW X6'nın deri donanım ve dekoratif kaplamalarına üstün kalite hakimdir. Çok farklı ve etkileyici renk kombinasyonları mevcuttur. Seçeneklerden biri kontrol panelinin üst kısmı için Konyak/Siyah renklerine sahip Design Pure Extravagance paketi ile birlikte siyah Yumuşak Nappa Derisidir. Görünümü kahverengi kontrast dikişlerle zenginleştirilmiştir. Alt kısım Konyak renk seçeneği ile sunulur. M Sport Pakete Siyah deri/Alcantara kombinasyonu ve Alüminyum Hexagon iç kaplamalar dahildir. Dakota derisi de farklı renk seçeneklerine sahiptir. Siyah kontrast dikişlerle Mercan Kırmızısı Fırçalanmış Alüminyum iç kaplamalarla uyum sağlayarak çekici bir görünüm ortaya koyar.

ORTAM IŞIĞI İLE AYDINLATMA PAKETİ.

Aydınlatma paketinde çok sayıda LED lamba bulunur. Bu sayede BMW X6'nın iç tasarımı yolcuların rahatlamasını sağlayacak şık bir ortam sunar.
"Karşılama" modu ve mavi, beyaz ve turuncu renklerde önceden tanımlı dokuz aydınlatma tasarımı ile ortam aydınlatması iç tasarımı rahatlatıcı ve hoş bir ışıkla doldurur ve otomobilin lounge benzeri atmosferini vurgular. Ortam aydınlatması diğer yerlere ek olarak tavan astarı, kaplamalar, ön ve arka diz boşluğu, ön koltuk sırt dayamaları ve tüm kapı gözleri ve panellerinde ekstra ışık kaynaklarına sahiptir.
Dış tasarımda bulunan ilave LED lambalar günlük kolaylık sunar. Örneğin kapı kollarındaki çevre ışıkları otomobile binme ve otomobilden inme sırasında kolaylık sunarken arka bölümde bulunan okuma lambaları oldukça kullanışlıdır.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 tüketimi ve enerji tüketimi rakamları onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’daki temel konfigürasyona sahip otomobiller için geçerlidir ve belirtilen menzilde seçilen opsiyonel jant ve tekerleklerin farklı boyutları göz önünde bulundurulmuştur.

  (3) işaretine sahip araçların değerleri halihazırda yeni WLTP düzenlemesini temel almaktadır ve araçlar arasında kıyaslamaya yapılabilmesi için NEDC'ye karşılık gelen değerlere çevrilmiştir. [Bu araçlara istinaden, araca ilişkin vergiler veya CO2 salınımına ilişkin diğer vergiler için CO2 değerleri burada ifade edilen değerlerden farklı olabilir.]

  CO2 verimliliğine ait teknik özellikler, 1999/94/EC Direktifine ve Avrupa Yönetmeliği'nin uygulanan güncel versiyonuna göre belirlenir. Gösterilen değerler yakıt sınıflandırma açısından NEDC çevrimine uygun yakıt tüketimini, CO2 değerlerini ve enerji tüketimini temel alır.

  Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”nda bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşabilirsiniz.